- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 477 від 03.09.99 м.Київ |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації
N 364 від 25.08.2005 )
Про затвердження Порядків обліку окремих платежів
З метою забезпечення оперативного обліку платежів до бюджетів та у відповідності до діючих законодавчих та нормативних актів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити порядки обліку окремих платежів (додаються), а саме:
Порядок обліку плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності.
Порядок обліку плати за спеціальний торговий патент.
2. Управлінню оперативної звітності та статистики (Парпалига А.Г.) до 28.08.98 підготувати технічне завдання по внесенню змін у відповідне програмне забезпечення.
3. Головному управлінню АІС "Податки" юридичних осіб (Сидорович Я.М.), Головному управлінню Державного реєстру фізичних осіб (Лопотов І.В.) у терміни, визначені технічним завданням, удосконалити відповідне програмне забезпечення.
4. Управлінню справами (Коваленко В.В.) у 10-денний термін після затвердження цього наказу забезпечити тиражування його та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Головам державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі впровадити Порядок та забезпечити достовірність звітних та облікових даних за цим платежем.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Росоловського В.М.
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
03.09.99 N 477
Порядок обліку плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності
1. Порядок обліку плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності (торговельної діяльності, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг) розроблено на підставі:
Положення про виготовлення, зберігання і реалізацію торгових патентів (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 1998 року
N 1077,
Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів (далі - Інструкція), затвердженої наказом Головної Державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 року
N 37 в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 2 квітня 1999 року
N 174, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 травня 1999 року за N 304/3597.
2. Суб'єкти підприємницької діяльності для придбання торгового патенту подають до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів заявку за формою та у порядку, визначеними Положенням.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), - подають зазначену заявку до органу державної податкової служби за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації цих суб'єктів.
4. Оперативний облік плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності ведеться органами державної податкової служби в особових рахунках платників згідно з Інструкцією за формами обліку, які затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 26 травня 1999 року N 277, а саме:
за юридичними особами - у картці особового рахунку за ф.3 та у реєстрі надходжень та повернень за ф.25;
за фізичними особами - у картці особового рахунку АРМу "Доходи фізичних осіб", у книзі зведених підсумків нарахувань, скасувань та надходжень за ф.26 та у реєстрі надходжень та повернень за ф.25.
Облік надходжень плати за короткотерміновий торговий патент здійснюється у реєстрі надходжень та повернень за ф.25;
5. Підставою для нарахування в особових рахунках платників плати за торгові патенти є розрахунки оплати їх вартості, які визначаються обліковими картками платників відповідно до видів діяльності, які підлягають патентуванню, та місцем їх здійснення, складені працівниками відділів органу державної податкової служби, які видають торгові патенти, у 3-денний термін з дня подачі заявки платником для придбання торгового патенту.
У цей же термін до відділів обліку та звітності передаються розрахунки оплати їх вартості торгового патенту для відображення в особових рахунках платників нарахованих сум, термінів сплати, термінів дії торгових патентів, їх вартості, з обов'язковим визначенням термінів нарахування та суми внесеної одноразової плати в розмірі вартості торгового патенту за один місяць.
6. Нарахування сум плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності проводиться в особових рахунках платників (на підставі одержаних розрахунків) за весь термін дії торгового патенту одночасно, а саме: по першому терміну - суми оплати вартості торгового патенту за перший звітний період та суми одноразової плати, внесеної платником під час придбання торгового патенту в розмірі вартості торгового патенту за один місяць, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії; по наступних термінах - щомісячно (щоквартально) 14 числа місяця, який передує звітному періоду; по останньому терміну сплати проводяться нульові нарахування.
Нарахування сум вартості торгового патенту, що змінені протягом терміну дії торгового патенту новими нормативно-правовими актами, проводиться відділами обліку та звітності у особових рахунках платників на підставі уточнених розрахунків, які подаються відділами, що видають торгові патенти (у терміни не менш як за один день до дати нарахування плати за торговий патент), з обов'язковим визначенням термінів нарахування та сум плати.
7. Плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності зараховується до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на рахунки, відкриті на ім'я фінансових органів за такими кодами бюджетної класифікації України за доходами (розділ "Податкові надходження"):
код 14070100 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі, сплачена фізичними особами";
код 14070200 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі, сплачена юридичними особами";
код 14070300 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями";
код 14070400 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу";
код 14070500 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі, сплачена фізичними особами";
код 14070600 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення торговельно-виробничої діяльності (громадське харчування), сплачена фізичними особами";
код 14070700 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі, сплачена юридичними особами";
код 14070800 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення торговельно-виробничої діяльності (громадське харчування), сплачена юридичними особами";
код 14070900 "Плата за придбання пільгового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності";
код 14071000 "Плата за придбання короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності";
код 14071300 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг, сплачена фізичними особами";
код 14071400 "Плата за придбання торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг, сплачена юридичними особами".
8. Облік надходжень сум плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності в особових рахунках платників ведеться за даними відомостей про зарахування до бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів), про повернення надмірно сплачених сум (реєстр розрахункових документів), копій розрахункових документів платників та інших документів, які підтверджують розрахунки платників за належними до бюджетів платежами.
9. Плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності здійснюється до 15 числа місяця, що передує звітному періоду, а для короткотермінового торгового патенту - не пізніше дня початку здійснення торговельної діяльності.
10. Плата за торговий патент, яка не була сплачена або не повністю внесена платником до 15 числа місяця, що передує звітному періоду, а для короткотермінового торгового патенту - не пізніше дня початку здійснення торговельної діяльності вважається недоїмкою та стягуються з нарахуванням пені відповідно до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993
N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" (з урахуванням змін) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати, від суми недоїмки, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з 15 числа місяця або кварталу, що передує звітному періоду до дня сплати включно, а для короткотермінового торгового патенту - від дня здійснення торговельної діяльності до дня сплати включно.
Суми недоїмки по платі за торговий патент з платників стягуються у безспірному порядку відповідно до статей 4 та 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993
N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" (з урахуванням змін).
11. За платниками, по яких рахується недоїмка, на другий робочий день після настання терміну сплати сум торгового патенту інспектор відділу обліку та звітності формує перелік платників-недоїмників, у порядку, визначеному п.19
Інструкції та передає зазначений перелік до відділу, який видає торгові патенти, для складання ними уточненого розрахунку з від'ємним значенням (відповідно до п.10 Інструкції) плати за торговий патент та термінами їх сплати.
12. Плата за торговий патент, придбаний платником не з початку місяця (кварталу) та після 15 числа звітного місяця (15 числа останнього місяця звітного кварталу), здійснюється не пізніше дня одержання торгового патенту.
13. Якщо платником до 15 числа місяця (кварталу), що передує звітному періоду, подана заявка на припинення підприємницької діяльності, в особовому рахунку платника нарахування відображаються на підставі уточненого розрахунку, з від'ємним значенням плати за торговий патент та термінами їх сплати, складеного на підставі заявки.
При порушенні платником термінів подання заявки на припинення торговельної діяльності, в особовому рахунку платника нарахування відображаються на підставі уточненого розрахунку з від'ємним значенням плати за торговий патент та термінами їх сплати, складеного на підставі переліку платників-недоїмників, подання якого визначеного п.11.
Відділи обліку та звітності в особовому рахунку платника на підставі уточнених розрахунків підводять підсумки нарахованих та сплачених сум платежу за звітний період та пені.
Враховуючи, що документом для підтвердження сплати торгового патенту відповідно до
Інструкції є уточнений розрахунок, слід вважати термін сплати торгового патенту, визначений у розрахунку, моментом сплати.
14. Надмірно сплачені суми вартості торгового патенту повертаються платнику або зараховуються у рахунок інших платежів у відповідності до Інструкції від 2 листопада 1993 року
N 84 "Про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів".
15. За порушення порядку використання торгових патентів сплачується штраф, передбачений ст.
8 Закону України
"Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", який зараховується до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент та зараховується на рахунок, відкритий на ім'я фінансових органів за кодом бюджетної класифікації України за доходами 16030100 - "Штрафи та санкції сплачені за порушення податкового законодавства".
Відображення в особовому рахунку платника сум штрафних санкцій та їх сплати відділами обліку та звітності здійснюється на підставі рішення керівника (заступника керівника) органу державної податкової служби про стягнення донарахованих за актами перевірок сум штрафних санкцій:
за юридичними особами - у картці особового рахунку за ф.6 та у реєстрі надходжень та повернень за ф.25;
за фізичними особами - у картках особових рахунків АРМу "Доходи фізичних осіб", у книзі зведених підсумків нарахувань, скасувань та надходжень за ф.26 та у реєстрі надходжень та повернень за ф.25.
................Перейти до повного тексту