1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 184 від 23.07.96
м.Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанов Нацбанку N 470 від 09.11.98 )
Про комісію з питань нагляду та регулювання діяльності банків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Нацбанку N 11 від 20.01.97 N 292 від 02.09.97 )
Розглянувши доповідну записку департаменту банківського нагляду (А.І.Степаненко) щодо доцільності одночасного функціонування комісії з питань ліцензування банків на право здійснення операцій з валютними цінностями і комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків, а також на виконання постанови Правління Національного банку України від 27.03.96 р. N 77, Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. У зв'язку з затвердженням Правлінням Національного банку України положень "Про порядок створення і реєстрації комерційних банків" та "Про порядок ліцензування банків України" передати функції і повноваження комісії з питань ліцензування банків на право здійснення операцій з валютними цінностями до комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 292 від 02.09.97 )
3. Департаменту банківського нагляду (Д.І.Степаненко) у двотижневий термін доопрацювати положення "Про комісію з питань нагляду та регулювання діяльності комерційних банків" з урахуванням висловлених членами Правління зауважень і доповнень.
4. Встановити, що на рівні регіональних управлінь Національного банку України створення і функціонування комісій з питань нагляду та регулювання діяльності банків здійснюються відповідно до зазначеного Положення.
5. Надати право першому заступнику Голови Правління В.О.Бондарю та заступнику Голови Правління О.О.Веселовському за поданням пропозицій комісією з питань нагляду та регулювання діяльності банків вносити зміни до переліку банків, рішення про реєстрацію змін та доповнень до установчих документів яких приймається обласними управліннями Національного банку України.
6. З метою недопущення погіршення умов функціонування комерційних банків надати комісії право на період ліцензування діючих банків в 1996 році приймати в індивідуальному порядку рішення про надання ліцензії банкам, які виконували зазначені операції раніше.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Правління О.О.Веселовського.
8. Вважати такими, що втратили чинність, постанову Правління Національного банку України від 22.02.96 р. N 41 "Про вдосконалення порядку реєстрації змін і доповнень до установчих документів банків" та другий абзац п. 3.3 "Порядку надання ліцензії Національного банку України на право здійснення комерційними банками операцій з валютними цінностями", затвердженого постановою Правління Національного банку України 27.09.95 р. N 243 в частині затвердження рішенням Правління Національного банку України щодо надання ліцензії комерційним банкам на здійснення валютних операцій.
В.о. Голови Правління В.С.Стельмах
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
N 184 від 23.07.96 р.
Положення про комісію з питань нагляду та регулювання діяльності банків
1. Загальна частина
1.1. Комісія з питань нагляду та регулювання діяльності банків (далі - комісія) є органом, спеціально створеним для проведення скоординованої, зваженої і послідовної політики щодо здійснення нагляду за діяльністю банків в Україні, яка сприятиме успішному функціонуванню українських комерційних банків, надійному захисту інтересів їх вкладників і кредиторів, прогнозуванню та своєчасному реагуванню на зміни, які відбуваються у банківській системі України.
1.2. У своїй діяльності комісія керується чинним законодавством України, нормативними актами Національного банку України, а також цим Положенням.
2. Завдання комісії
2.1. Забезпечення стабільності і надійності банківського сектора, а також захисту кредиторів банків.
2.2. Визначення і проведення політики пруденційного або розумного банківського нагляду для забезпечення підтримки довіри суспільства до банків.
2.3. Розробка цільної стратегії і гнучкої тактики банківського нагляду, вибір дійових інструментів для здійснення розумного нагляду за банками.
2.4. Забезпечення наявності достатніх фінансових та інших ресурсів (у тому числі кваліфікованого персоналу) для здійснення банківського нагляду.
2.5. Сприяння створенню правової основи і наданню необхідних повноважень для забезпечення чіткої роботи служби банківського нагляду.

................
Перейти до повного тексту