1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Н А К А З
30.09.2005 N 152
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 58 від 23.03.2017 )
Про затвердження Положення про метрологічну службу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства
Відповідно до "Типового положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управління об'єднань, підприємств та організацій"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити погоджене Держспоживстандартом України "Положення про метрологічну службу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства", що додається.
2. Відділу науково-технічної політики (Л.О.Кравченко) забезпечити розміщення вищезазначеного наказу в "Інформаційному бюлетені" та на веб-сайті Комітету.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету О.М.Соколова.
Голова Комітету О.Ю.Кучеренко
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
лист Держспоживстандарту наказ Держжитлокомунгоспу
України України
28.09.2005 N 8288-6-4/25 30.09.2005 N 152
ПОЛОЖЕННЯ
про метрологічну службу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства
I. Загальні положення
1.1. Положення розроблено на підставі Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та Типового положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управління об'єднань підприємств, підприємств та організацій і визначає основні завдання, обов'язки і права метрологічної служби Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства (далі - метрологічна служба Держжитлокомунгоспу України).
1.2. Метрологічна служба Держжитлокомунгоспу України створюється для координації і виконання робіт, які спрямовані на забезпечення єдності вимірювань, здійснення метрологічного контролю і нагляду підприємств і організацій, що належать до сфери управління Комітету, а також до сфери, в якій реалізація державної політики належить до повноважень Держжитлокомунгоспу.
1.3. Діяльність щодо забезпечення функціонування та розвитку метрологічної служби координує Держжитлокомунгосп України через Товариство з обмеженою відповідальністю "Рудмаг" (далі ТОВ "Рудмаг"), яке виконує функції метрологічної служби Комітету.
1.4. Керівництво метрологічною службою і роботами із забезпечення єдності вимірювань здійснює генеральний директор ТОВ "Рудмаг", на якого покладено функції головного метролога метрологічної служби Держжитлокомунгоспу України. Підпис головного метролога Комітету засвідчується печаткою ТОВ "Рудмаг".
1.5. На підприємствах і в організаціях Держжитлокомунгоспу України, які виконують роботи у сфері поширення державного метрологічного нагляду, обов'язково створюються метрологічні служби або призначаються особи, відповідальні за забезпечення єдності вимірювань.
1.6. Метрологічна служба проводить атестацію методик виконання вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду при уповноваженні її у державній метрологічній системі.
1.7. Метрологічна служба розробляє та затверджує нормативні документи з метрології, що конкретизують і не суперечать нормативним документам та нормативно-правовим актам Держспоживстандарту України, які проходять метрологічну експертизу в метрологічних центрах.
1.8. Положення поширюється на метрологічні служби підприємств та організацій Держжитлокомунгоспу України, що здійснюють роботи із забезпечення єдності вимірювань у житлово-комунальному господарстві.
II. Структура метрологічної служби
2.1. Методичне керівництво метрологічною службою здійснює заступник Голови Держжитлокомунгоспу України.
2.2. Метрологічна служба складається з:
- служби головного метролога Держжитлокомунгоспу України (ТОВ "Рудмаг"); - базових організацій метрологічної служби (БОМС) у сфері діяльності Комітету;
- метрологічних служб підприємств і організацій;
- осіб, відповідальних за забезпечення єдності вимірювань на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства.
2.3. Структура і штатний розпис усіх ланок метрологічної служби визначаються керівниками підприємств і організацій відповідно до обсягів робіт з урахуванням того, що роботи із забезпечення єдності вимірювань належать до основних видів робіт, а підрозділи метрологічної служби - до основних виробничих, науково-дослідних, конструкторських, проектно-конструкторських чи технологічних підрозділів.
2.4. Метрологічна служба фінансується за рахунок коштів, одержаних за надання метрологічних послуг.
III. Основні завдання метрологічної служби
3.1. Визначення основних напрямів діяльності, координація і здійснення робіт з метрологічного забезпечення досліджень, розробки, виробництва, випробувань та послуг.
3.2. Розроблення і впровадження сучасних методів і засобів вимірювальної техніки, автоматизованого контрольно-вимірювального обладнання, інформаційно-вимірювальних систем і комплексів, а також відповідного калібрувального обладнання на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства України.
3.3. Складання і затвердження галузевих перспективних та щорічних планів робіт у сфері забезпечення єдності вимірювань та контроль за їх виконанням.
3.4. Розроблення та реалізація заходів щодо впровадження систем управління якістю в метрологічних підрозділах галузі відповідно до вимог міжнародних та національних стандартів.
3.5. Аналіз та оцінка стану метрологічного забезпечення галузі за результатами узагальнення інформації базових організацій, метрологічних служб підприємств та організацій, осіб, відповідальних за метрологічне забезпечення виробництва та надання послуг.
3.6. Розроблення методик виконання вимірювань, методик метрологічної атестації, калібрування засобів вимірювальної техніки.
3.7. Організація подання на державні випробування і повірку, а також організація проведення ремонту засобів вимірювальної техніки.
3.9. Забезпечення впровадження на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства державних і галузевих стандартів з питань метрологічного забезпечення.
IV. Основні функції метрологічної служби
4.1. Здійснення єдиної технічної політики у сфері забезпечення єдності вимірювань на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства.
4.2. Організація проведення аналізу стану вимірювань на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства та визначення основних напрямів подальшого розвитку метрологічного забезпечення.
4.3. Організація і проведення метрологічного контролю і нагляду на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства.
4.4. Організація міжлабораторних порівняльних випробувань, а також міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань у вимірювальних лабораторіях підприємств та організацій, що належать до сфери діяльності Держжитлокомунгоспу України.
4.5. Здійснення взаємодії з органами Державної метрологічної служби щодо питань забезпечення єдності вимірювань та з науковими метрологічними організаціями і територіальними органами Держспоживстандарту України з питань метрологічного забезпечення, сприяння органам Держспоживстандарту України при здійсненні ними державного метрологічного нагляду.
4.6. Здійснення атестації базових організацій метрологічної служби Комітету, калібрувальних, вимірювальних та випробувальних лабораторій підприємств і організацій житлово-комунального господарства. Організація проведення атестації калібрувальних лабораторій, які проводять калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб, проведення перевірок дотримання ними вимог законодавства.
4.7. Підготовка пропозицій з удосконалення галузевої нормативної бази з метрології.
4.8. Організація і проведення метрологічної експертизи технічних завдань, проектів нормативних документів, звітів про науково-дослідні роботи.
4.9. Організація розроблення та впровадження нормативних документів з питань метрологічного забезпечення в житлово-комунальному господарстві.
4.10 Забезпечення повірки, калібрування і ремонту засобів вимірювальної техніки, здійснення метрологічного контролю за їхнім станом і застосуванням, за дотриманням метрологічних норм і правил.
4.11. Планування і участь у підготовці та підвищенні кваліфікації кадрів у галузі метрології для житлово-комунального господарства.
4.12. Організація і проведення робіт, необхідних для забезпечення єдності вимірювань на підприємствах і в організаціях галузі.
4.13. Координація робіт з міжнародного співробітництва в галузі метрології.
4.14. Організація галузевих нарад, семінарів, конференцій, виставок з питань метрологічного забезпечення.
V. Права метрологічної служби
5.1. Залучати в установленому порядку базові організації до виконання робіт з метрологічного забезпечення, здійснювати контроль у сфері своєї діяльності, отримувати в установленому порядку від підприємств та організацій житлово-комунального господарства необхідні узагальнені звіти та інші матеріали з питань метрологічного забезпечення галузі.
5.2. Бути представником в органах виконавчої влади з питань метрологічного забезпечення.
5.3. Брати участь у розгляді суперечностей, що стосуються оцінки діяльності метрологічних служб галузі.
5.4. Видавати за результатами метрологічного нагляду приписи щодо припинення порушень метрологічних вимог та усунення виявлених недоліків.

................
Перейти до повного тексту