1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.12.2012 № 9гн-1
Про внесення змін та доповнень до Інструкції про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Генеральної прокуратури № 9гн від 21.06.2011, до якого вносились зміни )
У зв'язку з набранням чинності Кримінальним процесуальним кодексом України та змінами у законодавстві з питань діяльності органів прокуратури, з метою вдосконалення роботи з розгляду і вирішення звернень, підвищення її ефективності, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Внести такі зміни та доповнення до Інструкції про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора України від 21 червня 2011 року № 9гн "Про організацію роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України":
1.1. Пункт 2.2 викласти в такій редакції:
"Заяви і повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення розглядаються відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, Інструкції про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах прокуратури України заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення".
1.2. Абзац перший пункту 2.3 після слів "частиною 1 статті 12" доповнити словами "статтею 21", у абзаці другому пункту 2.3 слова "органів дізнання, слідчих і прокурорів, пов'язаних з досудовим слідством у кримінальних справах" замінити словами "органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування".
Абзац третій пункту 2.3 виключити.
1.3. Пункт 2.4 Інструкції викласти в такій редакції:
"Перевірки за заявами та скаргами фізичних і юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів, крім заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, проводяться лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, державного нагляду (контролю), органами місцевого самоврядування, посадовими чи службовими особами відповідного рівня або неприйняття ними рішень з цих питань у встановлені строки.
Заяви та скарги, звернення і запити депутатів усіх рівнів, які надійшли до органів прокуратури без долучення до них копій відповідей органів державного нагляду (контролю), уповноважених на їх розгляд, надсилаються за належністю підрозділами з розгляду звернень та прийому громадян.
У разі неприйняття органами державного нагляду (контролю) рішень з цих питань у встановлені строки, організація розгляду звернень забезпечується відповідними галузевими підрозділами, міськими, районними, міжрайонними та прирівняними до них прокурорами з обов'язковим наданням оцінки законності діяльності уповноважених органів".
1.4. У абзаці першому пункту 2.5 Інструкції слова "ст. 44 КПК України" виключити.
Абзац другий пункту 2.5 викласти у такій редакції:
"Звернення, що не містять даних про особу (прізвище і його місцезнаходження, адресу), визнаються анонімними й залишаються без розгляду. Анонімні заяви, повідомлення про кримінальні правопорушення у прокуратурах районного рівня передаються на доповідь керівнику, який у формі резолюції визначає порядок їх скерування до правоохоронного органу. У прокуратурах міст з районним поділом, обласного рівня та Генеральній прокуратурі України такі заяви та повідомлення спрямовуються до підрозділу з питань розгляду звернень для їх надсилання до відповідних правоохоронних органів".
1.5. У пункті 3.3 друге речення виключити.
1.6. У пунктах 3.5, 6.6 Інструкції слова "Секретаря Ради національної безпеки та оборони України" замінити словами ""Секретаря Ради національної безпеки і оборони України", слова "Голови Державної податкової адміністрації України" - словами "Голови Державної податкової служби України".
1.7. Абзац другий пункту 3.13 викласти у такій редакції:

................
Перейти до повного тексту