1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
13.09.2007 N 8000
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розкриття інформації про діяльність страховиків
З метою підвищення прозорості діяльності страховиків та посилення довіри споживачів страхових послуг до інформації, що надається страховиками, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України
ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо розкриття інформації про діяльність страховиків (додаються).
2. Рекомендувати страховикам, які беруть участь у програмі "Відкрите страхування", дотримуватися Методичних рекомендацій щодо розкриття інформації про діяльність страховиків.
3. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника забезпечити опублікування цього розпорядження в засобах масової інформації.
4. Департаменту страхового нагляду узагальнювати інформацію щодо впровадження в практику діяльності страховиків Методичних рекомендацій щодо розкриття інформації про діяльність страховиків.
Голова Комісії В.Альошин
Протокол N 354 засідання
Комісії від 13.09.2007
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання
ринків фінансових
послуг України
13.09.2007 N 8000
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо розкриття інформації про діяльність страховиків
Методичні рекомендації щодо розкриття інформації про діяльність страховиків (далі - Методичні рекомендації) розроблені з метою підвищення прозорості діяльності страховиків та посилення довіри споживачів фінансових послуг до інформації, що надається страховиками, і встановлюють єдиний підхід щодо розкриття інформації про фінансовий стан страховика, результати діяльності та послуги, які ним надаються.
I. Загальні положення
1.1. Дія цих Методичних рекомендацій поширюється на страховиків, що беруть участь у програмі "Відкрите страхування", яка передбачає добровільне розкриття інформації про їхню діяльність додатково до визначеної законодавством інформації, що підлягає обов'язковому оприлюдненню.
1.2. Страховикам, що є учасниками програми "Відкрите страхування" (далі - страховики), при розкритті інформації про свою діяльність рекомендується посилатися на участь у такій програмі та дотримуватися цих Методичних рекомендацій.
1.3. Методичні рекомендації застосовуються страховиками при розкритті інформації про їхню діяльність, зокрема шляхом розміщення такої інформації на офіційній сторінці страховика в мережі Інтернет (далі - офіційний сайт страховика).
1.4. За бажанням страховика на офіційній сторінці Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України в мережі Інтернет (далі - офіційний сайт Дерфінпослуг) розміщується посилання на адресу офіційного сайту страховика, де розміщено інформацію про його діяльність відповідно до цих Методичних рекомендацій, із зазначенням, в якому обсязі вона розкрита (в повному обсязі або частково), а також застереженням про те, що за недостовірність інформації щодо показників діяльності, що розкриваються на офіційному сайті, відповідальність несе страховик згідно з чинним законодавством.
1.5. Рекомендується розміщувати на офіційному сайті страховика таку інформацію:
1) загальні відомості про страховика;
2) оприлюднена згідно з вимогами законодавства фінансову звітність страховика разом з аудиторським висновком;
3) річний звіт страховика;
4) показники діяльності страховика, що визначаються на підставі звітних даних, що подаються до Держфінпослуг;
5) інформація про ринкову поведінку страховика у його взаємовідносинах із споживачами страхових послуг.
1.6. При розміщенні інформації на офіційному сайті страховик дотримується структури подання інформації, визначеної в підпункті 1.5 цього розділу, в розрізі показників діяльності, що розміщуються на сайті страховика (далі - Показники діяльності) (додаток 1).
1.7. Ступінь розкриття інформації, зазначеної в підпункті 1.5 цього розділу, встановлюється страховиком самостійно. При розміщенні вказаної інформації страховик зазначає, в якому обсязі вона розкрита (в повному обсязі або частково).
Інформація вважається розкритою повністю, якщо розкривається вся інформація, визначена в пункті 1.5 цього розділу, та відповідно до Показників діяльності.
У разі часткового розкриття страховиком інформації, що розміщується на його сайті, зазначається, яка інформація згідно структури її подання, визначеної в пункті 1.5, не розкрита або розкрита частково.
1.8 Чинним законодавством України передбачена відповідальність страховиків за достовірність показників діяльності, що розкриваються ними.
II. Загальні відомості про страховика
2.1. Загальні відомості про страховика включають таку інформацію:
- повне найменування страховика;
- ідентифікаційний код за ЄДРПОУ;
- місцезнаходження (із зазначенням поштового індексу);
- телефон/факс із зазначенням коду ММТЗ;
- адреса електронної пошти (за наявності);
- організаційно-правова форма;
- банківські реквізити;
- участь в об'єднанні фінансових установ (назва об'єднання);
- перелік ліцензій на провадження страхової діяльності;
- перелік страхових продуктів;
- назва посади, прізвище та ініціали керівника;
- прізвище та ініціали головного бухгалтера;
- прізвище, ініціали аудитора, що склав аудиторські висновки, та реквізити Свідоцтва Держфінпослуг про внесення до реєстру аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ;
- інша загальна інформація за рішенням страховика.
III. Оприлюднена згідно з вимогами законодавства фінансова звітність страховика разом з аудиторським висновком
3.1. Після оприлюднення у встановленому законодавством порядку річної фінансової та консолідованої звітності, а також річного звіту вони розміщуються на офіційному сайті страховика разом із текстом аудиторського висновку про підтвердження достовірності та повноти такої звітності. До 1 липня року, наступного за звітним, страховик повідомляє Держфінпослуг адресу такого розміщення.
3.2. При складанні річної фінансової та консолідованої звітності рекомендується дотримуватися Порядку складання звітних даних страховиків, затверджених розпорядженням Держфінпослуг від 3 лютого 2004 року N 39 та наводити в довільній формі у вигляді текстової частини приміток до річної фінансової звітності інформації, розкриття якої передбачено положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в Україні.
3.3. Достовірність та повнота річної фінансової та консолідованої звітності підтверджується аудиторським висновком, який складається з врахуванням Методичних рекомендацій щодо формату аудиторського висновку за наслідками проведення аудиту річної фінансової звітності та річних звітних даних страховика, затверджених розпорядженням Держфінпослуг від 27.12.2005 р. N 5204.
IV. Річний звіт страховика
4.1. До річного звіту страховика, створеного у формі акціонерного товариства, як окрема частина входить звіт про корпоративне управління, в якому розкривається інформація з питань корпоративного управління страховика в обсягах, визначених Методичними рекомендаціями щодо системи управління та розкриття інформації фінансовими установами, затверджених розпорядженням Держфінпослуг від 27.12.2005 N 5207.
V. Показники діяльності страховика
5.1. На підставі проміжної та річної звітності, що надається страховиком до Держфінпослуг відповідно до Порядку складання звітних даних страховиків, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 03.02.2004 N 39, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2004 за N 517/9116 (із змінами та доповненнями) (далі - Порядок), при розкритті показників діяльності на офіційному сайті страховика розміщуються такі дані:
Активи, статутний капітал, обсяг сформованих страхових резервів
5.1.1. Обсяг активів по балансу
(код рядка 280 додатку до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 N 87, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.1999 за N 396/3689 (далі - П(С)БО 2).
5.1.2. Сплачений статутний капітал
(код рядка 300 - код рядка 360 - код рядка 370) додатку до П(С)БО 2.
5.1.3. Обсяг сформованих страхових резервів:
1) страхові резерви зі страхування життя: (код рядка 030 розділу 2 додатку 4 до Порядку);
- частка перестраховиків у резервах із страхування життя
(код рядка 060 розділу 2 додатку 4 до Порядку);
- частка перестраховиків-нерезидентів
(код рядка 062 розділу 2 додатку 4 до Порядку);
2) страхові резерви з видів добровільного страхування, інших, ніж страхування життя:
- резерви незароблених премій
(код рядка 050 розділу 3 додатку 4 до Порядку);
- технічні резерви, інші, ніж резерви незароблених премій
(код рядка 070 розділу 3 додатку 4 до Порядку);
3) страхові резерви з видів обов'язкового страхування:
- резерви незароблених премій
(код рядка 050 розділу 4 додатку 4 до Порядку);
- технічні резерви, інші, ніж резерви незароблених премій
(код рядка 070 розділу 4 додатку 4 до Порядку).
Показники діяльності зі страхування життя
5.1.4. Зібрані страхові премії зі страхування життя
(код рядка 010 розділу 2 додатку 4 до Порядку).
5.1.5. Частка страхових премій, належна перестраховикам
(код рядка 020 розділу 2 додатку 4 до Порядку).
5.1.6. Страхові виплати:
- страхові виплати (без ануїтетів)
(код рядка 080 розділу 2 додатку 4 до Порядку; - страхові виплати у вигляді ануїтетів
(код рядка 090 розділу 2 додатку 4 до Порядку);

................
Перейти до повного тексту