- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/7-09-6507-ЕП від 24.07.2002 |
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Про тимчасовий порядок надання підтвердження факту вивезення товарів за межі митної території України
У зв'язку з втратою чинності наказом Держмитслужби від 18.04.2002
N 208, з метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2002
N 243 "Про вдосконалення механізму відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за операціями з експорту продукції" і спільного наказу Державної митної служби України та Державної податкової адміністрації від 21.03.2002
N 163/121 "Про затвердження Порядку підтвердження відомостей про фактичне вивезення товарів за межі митної території України" (далі - Порядку підтвердження) та в зв'язку з виникненням питань під час практичного застосування вимог листа Держмитслужби від 30.04.2002
N 11/4-09-3999-ЕП надаємо роз'яснення Тимчасового порядку надання підтверджень факту вивезення товарів за межі митної території України.
1. У разі вивезення товарів видами транспорту, на які не розповсюджено дії вимог Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98
N 771.
1.1 При надходженні експортних вантажів до митниці призначення (митниці на кордоні) посадова особа відділу контролю за доставкою вантажів (далі - ВКДВ) митниці призначення в термін, що не перевищує двох діб з моменту надходження вантажу, повинна направити на митницю відправлення (оформлення) повідомлення про надходження вантажу (додаток 1). Повідомлення про надходження вантажу підписується начальником ВКДВ або особою, яка його заміщує.
1.2 Після фактичного вивезення вантажу за межі митної території України у повному обсязі посадова особа ВКДВ митниці призначення (на кордоні) в термін, що не перевищує двох діб з моменту фактичного пропуску вантажу, повинна направити на митницю відправлення (оформлення) повідомлення про вивезення вантажу за межі митної території України у повному обсязі (додаток 2).
1.3 Повідомлення про вивезення вантажу підписується начальником митниці призначення (на кордоні) або іншою уповноваженою у встановленому порядку начальником митниці посадовою особою.
1.4 На підставі отриманого повідомлення з підтвердженням митниці призначення (митниці на кордоні) про фактичне вивезення товарів з митної території України в повному обсязі посадова особа ВКДВ митниці відправлення (оформлення) на оригіналі 5-го аркуша ВМД ("примірник для декларанта"), поданого в митницю відправлення (оформлення) суб'єктом ЗЕД у відповідності до пункту 6 спільного наказу Держмитслужби та ДПА від 21.03.2002
N 163/121, робить запис "Задекларовані в цій ВМД товари вивезено за межі митної території України в повному обсязі" із зазначенням дати фактичного вивезення. Вказаний вище запис засвідчується особистим підписом посадової особи ВКДВ, яка вчинила запис.
Вказаний вище запис про фактичне вивезення товарів за межі митної території України затверджується підписом начальника митниці відправлення (митниці оформлення) або особою, яка його заміщує, який, в свою чергу, засвідчується гербовою печаткою митниці відправлення (митниці оформлення).
2. У разі оформлення експортних вантажів за загальними ВМД, використання яких передбачено вимогами пункту 2 наказу Держмиткому від 18.04.95
N 172 "Про спрощення процедур митного оформлення при здійсненні зовнішньоекономічних операцій", зареєстрованого в Міністерстві юстиції 06.05.95 за N 128/664, посадова особа ВКДВ митниці відправлення (оформлення) після оформлення митним органом експортної ВМД (типу ЕК 10) на вантаж в повному обсязі на загальних підставах складає запит-реєстр на митницю призначення (на кордоні) (додаток 3).
2.1 Реєстр підписується начальником ВКДВ або особою, яка його заміщує. Після підписання та реєстрації у встановленому порядку реєстр-запит засобами електронного зв'язку надсилається до митниці призначення (на кордоні).
2.2 Після отримання митницею призначення реєстру-запиту він передається у відділ КДВ. Відповідна посадова особа ВКДВ митниці призначення (на кордоні) протягом п'яти діб з моменту отримання запиту-реєстру повинна:
- перевірити відомості про надходження товарів у митницю призначення (митницю на кордоні);
- перевірити відомості про фактичне вивезення товарів за межі митної території України;
- за результатами перевірки внести відповідні відмітки до запиту-реєстру.
2.3 Доповнений запит-реєстр з внесеними відмітками про фактичне вивезення товарів за межі митної території України підписується начальником митниці призначення (на кордоні) або іншою уповноваженою у встановленому порядку начальником митниці посадовою особою та засобами електронного зв'язку повертається до митниці відправлення (оформлення). Порядок підготовки, перевірки та контролю відправлення запитів-реєстрів засобами електронного зв'язку встановлюється начальником митниці.
2.4 На підставі отриманого запиту-реєстру з підтвердженням митниці призначення (на кордоні) про фактичне вивезення товарів з митної території України в повному обсязі посадова особа ВКДВ митниці відправлення (оформлення) на оригіналі 5-го аркуша ВМД ("примірник для декларанта"), поданого в митницю відправлення (оформлення) суб'єктом ЗЕД у відповідності до пункту 6 спільного наказу Держмитслужби та ДПА від 21.03.2002
N 163/121, робить запис "Задекларовані в цій ВМД товари вивезено за межі митної території України в повному обсязі" із зазначенням дати фактичного вивезення. Вказаний вище запис засвідчується особистим підписом посадової особи ВКДВ, яка вчинила запис.
Вказаний вище запис про фактичне вивезення товарів за межі митної території України затверджується підписом начальника митниці відправлення (митниці оформлення) або особою, яка його заміщує, та засвідчується гербовою печаткою митниці відправлення (митниці оформлення).
2.5 Обмін реєстрами-запитами проводиться електронною поштою безпосередньо через поштові скриньки ВКДВ.
2.6 У разі, коли прикордонна митниця отримала запит-реєстр, за яким вантажі:
ще не надійшли до митниці призначення;
доставлені, але не вивезені за межи митної території України (наприклад, знаходяться в порту з метою формування суднової партії);
вивезено за межі митної території України,
прикордонній митниці необхідно відповідати на такий запит "поетапно" до моменту, коли всі вантажі з зазначеного запиту не будуть вивезені за межі митної території України в повному обсязі.
3. У разі вивезення товарів видами транспорту, на які розповсюджено дії вимог Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98
N 771.
3.1 При зверненні суб'єкта ЗЕД до митниці відправлення (митниці оформлення), у відповідності до пункту 6 спільного наказу Держмитслужби та ДПА від 21.03.2002
N 163/121, посадова особа ВКДВ перевіряє наявність в електронній копії ВМД в ЄАІС ДМСУ відмітки митниці призначення (митниці на кордоні) про фактичне вивезення в повному обсязі товарів за межі митної території України.
3.2 На підставі отриманої з ЄАІС ДМСУ інформації про фактичне вивезення в повному обсязі товарів за межі митної території України по конкретній експортній ВМД посадовою особою ВКДВ митниці відправлення (митниці оформлення) на оригіналі 5-го аркуша ВМД ("примірник для декларанта"), наданого в митницю відправлення (митницю оформлення) суб'єктом ЗЕД у відповідності до пункту 6 спільного наказу Держмитслужби та ДПА від 21.03.2002
N 163/121, робить запис "Задекларовані в цій ВМД товари вивезено за межі митної території України в повному обсязі" із зазначенням дати фактичного вивезення. Вказаний вище запис засвідчується особистим підписом посадової особи ВКДВ, яка вчинила запис.
Вказаний вище запис про фактичне вивезення товарів за межі митної території України затверджується підписом начальника митниці відправлення (митниці оформлення) або особою, яка його заміщує, та засвідчується гербовою печаткою митниці відправлення.
4. У разі відсутності підтвердження про фактичне вивезення товарів за межі митної території України в повному обсязі, відмітки на п'ятому аркуші ВМД не проставляються, а поданий в офіційному порядку в митницю відправлення (митницю оформлення) 5-й аркуш ВМД повертається заявнику з письмовим повідомленням про відсутність підтвердження про фактичне вивезення у повному обсязі товарів за межі митної території України.
5. Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності звертається до митниці відправлення (оформлення) із заявою про надання підтвердження про фактичне вивезення товарів за межі митної території України виключно після закінчення терміну доставки вантажу до митниці призначення, який зазначений у експортній вантажній митній декларації.
6. Звертаємо увагу на необхідність посилення контролю за дотриманням вимог щодо заповнення графи 20 ВМД при декларуванні товарів в режимі "експорт" згідно наказів ДМСУ від 9 липня 1997 року
N 307, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 вересня 1997 р. за N 443/2247, та від 30 червня 1998 року
N 380, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 липня 1998 р. за N 469/2909.
7. Додатково вважаємо за необхідне звернути вашу увагу на положення абзацу третього пункту 7 Порядку підтвердження, в якому зазначено, що запис "Задекларовані в цій ВМД товари вивезено за межі митної території України в повному обсязі" вчиняється на підставі підтвердження про фактичне вивезення товарів за межі митної території України в повному обсязі, одержаного від митного органу, через який здійснювалося вивезення товарів.
8. В якості альтернативного варіанта для прискорення процедури отримання суб'єктами ЗЕД від митниць оформлення підтвердження фактичного вивезення вантажів можливо пропонувати їм проведення митного оформлення деяких категорій експортних вантажів безпосередньо на прикордонних митницях.
9. В зв'язку з неоднозначним розумінням митницями вимог абзацу 2 пункту 7 Порядку підтвердження роз'яснюємо, що наданий експортером 5-й примірник ВМД необхідно звіряти з любим наявним на митниці екземпляром оформленої ВМД (першим, другим або з її електронної копією, що знаходиться в ЄАІС Держмитслужби).
10. Начальникам прикордонних митниць під персональну відповідальність поставити на окремий контроль своєчасне внесення необхідної інформації про надходження та фактичне вивезення експортних вантажів до ЄАІС Держмитслужби та надання відповідей на запити-реєстри, що надійшли від митниць оформлення.
11. Встановити, що доцільність завіряння запису на зворотному боці примірника ВМД особистою номерною печаткою інспектора ВКДВ вирішується начальником митниці та зазначається в Технологічній схемі, яка затверджується у встановленому порядку.
12. Митницям дозволяється самостійно встановлювати процедуру прийняття, реєстрації та видачі заяв від суб'єктів ЗЕД з питань надання підтверджень про фактичне вивезення товарів за межі митної території України (проведення процедури реєстрації через загальні відділи, через ВКДВ або інакше, необхідність застосування окремого журналу для реєстрації поданих заяв, процедуру видачі опрацьованих екземплярів ВМД заявникам та ін.).
................Перейти до повного тексту