- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
17.05.2004 N 25/2-9-16/6196-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Про надання роз'яснень
( В доповнення до Листа додатково див. Лист Державної
митної служби
N 25/9-18/9589-ЕП від 02.08.2004 )
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної
служби
N 11/3-10.18/10054-ЕП від 16.09.2010 )
Згідно статті
27 Митного кодексу України від 11.07.2002
N 92-IV товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей. Митні органи взаємодіють з органами державної влади, що здійснюють зазначені види контролю, в порядку, встановленому законодавством України.
Митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тільки після здійснення встановлених законодавством України необхідних для цього товару видів контролю, зазначених у частині першій цієї статті.
При розгляді питань митного контролю та оформлення вантажів, що підлягають цим видам контролю, інформуємо про наступне.
Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24.02.94 р.
N 4004-XII та наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.10.00
N 247 "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи" виконання функцій санітарно-епідеміологічного контролю, у т. ч. і при імпорті сировини та товарів, покладено на органи, установи та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я України.
Митний контроль та митне оформлення товарів, які підлягають санітарно-епідеміологічному (санітарному) контролю при їх ввезенні на митну територію України, завершується на підставі відміток про результати такого контролю у товаросупровідних (товаротранспортних) документах.
Статтею
22 Закону України
"Про ветеринарну медицину" від 5 грудня 1996 року
N 566/96-ВР визначено, що пропуск через митний кордон України вантажів, підконтрольних службі ветеринарної медицини, дозволяється тільки після проходження обов'язкового ветеринарного контролю. При цьому функції забезпечення цього контролю на державному кордоні покладено на регіональні служби державного ветеринарного контролю з підпорядкованими їм прикордонними пунктами ветеринарного контролю. Робочі місця державних інспекторів ветеринарного контролю повинні знаходитись безпосередньо у пунктах пропуску.
Товар повинен супроводжуватися ветеринарним сертифікатом, який видається вповноваженими в країні експортера органами (з обов'язковим зазначенням конкретного одержувача товару). Митний контроль і митне оформлення товару здійснюються після проведення ветеринарного контролю як у пункті пропуску, так і за місцем митного оформлення.
Статтею 6 Закону України "Про карантин рослин" від 30 червня 1993 року
N 3348-XII центральним спеціальним органом у галузі карантину рослин визначено Головну державну інспекцію з карантину рослин, а безпосередньо у пунктах пропуску на державному кордоні - пункти карантину рослин. Безпосереднє здійснення державного контролю з карантину рослин статтею 13 Закону покладено на державних інспекторів з карантину рослин.
................Перейти до повного тексту