1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
N 2/09-5457-ЕП від 22.11.2001
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/6-10/11577-ЕП від 16.09.2005 ) ( На доповнення додатково див. Лист Держмитслужби N 13/13-6055-ЕП від 26.12.2001 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 11/2-10-122-ЕП від 04.01.2002 )
У зв'язку з набранням чинності Закону України від 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну" (далі - Закон) повідомляємо наступне.
1. З урахуванням вимог ст. ст. 4, 10 Закону повідомляємо, що форма вантажної митної декларації (далі - ВМД), порядок її подання, оформлення та використання встановлені Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (із змінами та доповненнями).
Порядок митного оформлення товарів, які переміщуються суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності при здійсненні ними імпортних операцій, встановлено наказом Держмитслужби від 30.12.98 N 828 "Про затвердження Типової технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів" (із змінами та доповненнями) (далі - Типова технологія).
Виходячи з вищевикладеного, під час ввезення (пересилання, отримання) громадянами товарів, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, митний контроль та митне оформлення здійснювати у відповідності з вимогами Типової технології.
За умови дотримання вимог Типової технології також повідомляємо, що Держмитслужба не заперечує проти зміни послідовності здійснення митного контролю та митного оформлення товарів. При цьому пропонуємо встановити таку послідовність:
перевірка наданих документів (ВМД, товаросупровідних документів тощо), проставляння відтиску штампу "Під митним контролем" та реєстраційного номеру ВМД;
митний огляд для встановлення достовірності заявлених відомостей про товари (без використання Акту про проведення митного огляду);
нарахування та контроль сплати митних платежів;
завершення митного оформлення шляхом проставлення на ВМД відтиску особистої номерної печатки та підпису посадової особи митниці, що здійснювала митне оформлення;
формування статистичної звітності.
З урахуванням специфіки роботи митниці (підрозділу митниці) перелічені операції можуть виконуватися як декількома посадовими особами митниці, так і однією посадовою особою.
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10-122-ЕП від 04.01.2002 )
Перший заступник Голови Служби О.Б.Єгоров
Тимчасовий порядок заповнення граф вантажної митної декларації на товари, що переміщуються через митний кордон України громадянами із застосуванням уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3)
Цей Порядок розроблено відповідно до Митного кодексу України, Закону України від 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", з метою впорядкування митного контролю й митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності.
1. Загальні положення
1.1. Дія цього Порядку поширюється на товари, що ввозяться безпосередньо громадянами в супроводжуваному багажі, пересилаються в несупроводжуваному багажі, або надходять на адресу громадян у вантажних відправленнях, міжнародних поштових відправленнях та міжнародних експрес-відправленнях, сумарна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вартість яких перевищує 100 кг.
1.2. Вантажна митна декларація (далі - ВМД) заповнюється безпосередньо громадянином, який ввозить (отримує) товари на митну територію України, або особою, уповноваженою на здіснення декларування на підставі договору.
1.3. Оформлені митним органом аркуші ВМД розподіляються таким чином:
перший основний аркуш ("примірник для митниці") зберігається разом із комплектом документів, на підставі яких здійснювалося митне оформлення, у митному підрозділі, що здійснював митне оформлення, протягом 12 місяців, після чого передається на зберігання до архіву митниці;
другий основний аркуш ("примірник для статистики") використовується в підрозділі митної статистики митного органу;
третій основний аркуш ("примірник для митниці") використовується в підрозділі митних платежів митного органу;
четвертий основний аркуш ("примірник для митниці") передається митним органом власнику;
п'ятий основний аркуш ("примірник для декларанта") передається декларанту.
1.4. При оформленні ВМД використовується уніфікований адміністративний документ форми МД-2 (МД-3).
1.5. Разом з ВМД подається її електронна копія, яка використовується для прискорення проведення процедури митного оформлення товару й митної статистики зовнішньоекономічної діяльності. Інформація, унесена до електронної копії ВМД, повинна відповідати інформації, унесеній декларантом до оригіналу.
1.6. Допускається заповнення ВМД громадянином власноручно. У такому випадку, уповноважена посадова особа митного органу, повинна внести зазначені у ВМД відомості до електронної бази.
1.7. Замість додаткових аркушів ВМД при митному оформленні товарів у режим тимчасового ввезення використовуються специфікації (переліки) довільної форми. У правому верхньому кутку кожного аркуша специфікації зазначається реєстраційний номер ВМД, до якої вона додається.
2. Порядок заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митного режиму імпорту при ввезенні (пересиланні) товарів громадянами
Заповнюються такі графи ВМД: В, 1, 3, 5, 6, 8, 12, 14, 15, 19, 21, 22, 23, 29, 31, 32, 33, 35, 37, 38, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 54.
Графи 7, C та D заповнюються посадовою особою митного органу.
Інші графи ВМД не заповнюються.
Особливості заповнення граф
Графа "B" "Подробиці розрахунків"
У графі заявником зазначаються такі дані платіжних документів, що свідчать про внесення митних платежів:
шифр платежу відповідно до Класифікатора видів митних платежів;
загальна сума платежів за цим шифром, що включає в себе суми платежів за основним та всіма додатковими аркушами ВМД;
платіжні реквізити (номер та дата прибуткового касового ордера або платіжного доручення).
Примітка: Громадянин може вносити гроші:
в касу акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль" - при цьому як платіжний реквізит, зазначається номер прибуткового касового ордера банку;
в касу митниці - зазначається номер прибуткового касового ордера митного органу;
з власного банківського рахунку на депозитний рахунок митниці - зазначається номер банківського документа на переведення коштів.
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ІМ", у другому - код митного режиму "40", у третьому - особливість переміщення "Г".
Графа 3 "Додатковий аркуш"
Заповнюється в разі використання додаткового аркуша.
У першому підрозділі графи зазначається порядковий номер аркуша, у другому - загальна кількість аркушів декларації, включаючи додаткові.
Якщо додаткові аркуші не використовуються, то в графі зазначається "1/1".
Графа 5 "Всього найменувань товарів"
У графі зазначається (цифрами) загальна кількість найменувань товарів, наведених у графі 31 "Опис товару" декларації та додаткових аркушів.
Графа 6 "Кількість місць"
У графі зазначається (цифрами) загальна кількість місць у декларованій партії товарів. При ввезенні насипних, наливних товарів у графі проставляється "0".
Для товарів, що перевозяться в контейнерах, ящиках або на піддонах, зазначається відповідно кількість контейнерів, ящиків, піддонів.
Графа 7 "Довідковий номер"
У графі проставляються номер та дата прийняття декларації (реєстраційний номер) за такою схемою:
ххххх/х/хххххх.
Елемент N 1 2 3,
де 1 - п'ятизначний цифровий код митного органу згідно з Класифікатором митних органів України;
2 - остання цифра поточного року;
3 - шестизначний порядковий N ВМД та додаткового аркуша (при наявності) з окремого діапазону номерів, порядок виділення яких затверджується митним органом.
Графа 8 "Одержувач"
Для громадян - резидентів України:
у графі зазначаються відомості про громадянина, що безпосередньо ввозить (пересилає чи отримує) на митну територію України товари:
паспортні дані (серія, номер, коли й ким виданий, прізвище й ініціали громадянина та його адреса).
Для громадян - нерезидентів України:
у графі зазначаються - громадянство, паспортні дані.
У нижній частині графи після знака "реєстр"N" вноситься ідентифікаційний номер одержувача, який формується за схемою, наведеною в додатку.
Якщо товари ввозяться на підставі доручення, то зазначається: "за дорученням".
Графа 12 "Загальна митна вартість"
Зазначається загальна митна вартість декларованих товарів у валюті України за курсом, установленим Національним банком України на день оформлення ВМД.
Ця вартість складається із сум, наведених у графі 45 основного та додаткових аркушів ВМД.
Графа 14 "Декларант/представник"
У графі наводяться відомості про декларанта:
обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);
назва та адреса юридичної особи;
для декларанта, що діє на підставі договору, - номер та дата видачі кваліфікаційного свідоцтва на право здійснення такого виду діяльності.
При самостійному декларуванні громадянином митному органу ввезених товарів, графа не заповнюється.

................
Перейти до повного тексту