- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 10/1-4859-ЕП від 13.12.2000 м.Київ |
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної
митної служби
N 25/2-9-16/6196-ЕП від 17.05.2004 )
( Дію Листа призупинено згідно з Листом Держмитслужби
N 10/2-5038-ЕП від 22.12.2000 )
Про ввезення в Україну та митне оформлення у вільний обіг товарів, що підлягають санітарно-епідеміологічному контролю
Для використання в роботі при здійсненні митного контролю та митного оформлення у вільний обіг товарів, що підлягають санітарно-епідеміологічному контролю, інформуємо про наступне.
1. Згідно вимог статті 16 Закону України від 24.02.94
N 4004-XII "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення":
"Підприємства, установи, організації та громадяни можуть ввозити з-за кордону сировину, продукцію (вироби, обладнання, технологічні лінії тощо) і реалізовувати чи використовувати їх в Україні лише за наявності даних щодо безпеки для здоров'я населення.
Перелік та зміст цих даних встановлюється Головним державним санітарним лікарем України.
У разі відсутності зазначених даних ввезення, реалізація та використання продукції закордонного виробництва дозволяється лише після отримання позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи".
2. Згідно статті
15 Митного кодексу України під "ввезенням в Україну" розуміється фактичне переміщення товарів через митний кордон України.
3. Згідно статті
18 Митного кодексу України митне оформлення товарів може бути завершено, зокрема, тільки після закінчення санітарного контролю. Поряд з цим відповідно до частини першої статті 31 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24.02.94
N 4004-XII митні органи не віднесено до органів, які становлять державну санітарну епідеміологічну службу. Цей законодавчий акт не містить якихось конкретних додаткових невластивих повноважень митних органів при здійсненні митного контролю за товарами, що підлягають санітарно-епідеміологічному контролю. Отже, перевірка дозвільних документів (у тому числі висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи) органів, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я України, а також звірка товарів, сировини, що фактично переміщуються, з переліками товарів та сировини, дозволених до ввезення в Україну Міністерством охорони здоров'я України, до компетенції митних органів не входить.
4. Державну реєстрацію Положення про порядок видачі Гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи на продукцію в органах, установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) від 20.10.95
N 190, скасовано згідно з висновком Міністерства юстиції від 3 червня 1999 року
N 2.
................Перейти до повного тексту