- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
№ 178 від 24.01.2024 )
Про затвердження Порядку продажу та обліку електричної енергії, виробленої споживачами, а також розрахунків за неї
1. Затвердити Порядок продажу та обліку електричної енергії, виробленої споживачами, а також розрахунків за неї, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур’єр".
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
13.12.2019 № 2804
ПОРЯДОК
продажу та обліку електричної енергії, виробленої споживачами, а також розрахунків за неї
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає порядок купівлі-продажу гарантованим покупцем електричної енергії у споживачів, яким встановлено "зелений" тариф, обліку такої електричної енергії, а також розрахунків за неї.
1.2. Цей Порядок поширюється на гарантованого покупця та споживачів, у тому числі енергетичні кооперативи, генеруючі установки яких мають встановлену потужність, що не перевищує 150 кВт, що призначені для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, з біомаси, біогазу, з гідроенергії, геотермальної енергії, які здійснюють продаж електричної енергії гарантованому покупцю, оператора системи розподілу, оператора системи передачі та адміністратора комерційного обліку.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
генеруюча одиниця - окремий об’єкт електроенергетики, у тому числі відповідна черга будівництва (пусковий комплекс), для якого визначено точку комерційного обліку електричної енергії і встановлено "зелений" тариф;
споживач за "зеленим" тарифом - споживач, у тому числі енергетичний кооператив, генеруючі установки якого мають встановлену потужність, що не перевищує 150 кВт, що призначені для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, з біомаси, біогазу, з гідроенергії, геотермальної енергії.
Інші терміни та скорочення в цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у законах України
"Про ринок електричної енергії" (далі - Закон),
"Про альтернативні джерела енергії",
Правилах ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 307,
Правилах ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 308,
Кодексі комерційного обліку, затвердженому постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311, та
Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, затвердженому постановою НКРЕКП від 26 квітня 2019 року № 641 (далі - Порядок купівлі електричної енергії гарантованим покупцем).
1.4. Гарантований покупець оприлюднює цей Порядок на своєму вебсайті у форматі, доступному для завантаження. Гарантований покупець забезпечує розміщення на вебсайті актуальної редакції цього Порядку з усіма змінами, затвердженими Регулятором, не пізніше трьох робочих днів після їх офіційного опублікування.
1.5. Гарантований покупець купує електричну енергію, вироблену генеруючою одиницею споживача за "зеленим" тарифом, в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії таким споживачем.
2. Порядок укладення договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом
2.1. Для здійснення купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом споживач за "зеленим" тарифом, який планує здійснювати продаж електричної енергії гарантованому покупцю, укладає з гарантованим покупцем
договір купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифомвідповідно до типової форми, затвердженої постановою НКРЕКП від 26 квітня 2019 року № 641 (далі - договір купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом).
1) завірену відповідно до законодавства копію наказу про призначення керівника або інші завірені відповідно до законодавства копії документів, що підтверджують повноваження керівника (протокол (витяг з протоколу) Наглядової ради або Загальних зборів тощо) або уповноваженої особи на укладення
договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом, що передбачені статутом підприємства, довіреність тощо;
3) копію довідки з банку про відкриття рахунку, завірену відповідно до законодавства;
4) перелік точок обліку електричної енергії по кожному об'єкту споживача за "зеленим" тарифом (погоджується суміжним ОСР або ОСП);
5) однолінійну схему кожного об'єкта споживача за "зеленим" тарифом із зазначенням точок обліку електричної енергії та меж балансової належності електричних мереж (погоджується суміжним ОСР або ОСП);
6) копію паспорта точки розподілу або копію договору постачання електричної енергії;
7) копію договорів про приєднання з технічними умовами на приєднання;
8) копію зареєстрованої декларації про готовність об’єкта (черги його будівництва (пускового комплексу)) до експлуатації або сертифіката, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта (черги його будівництва (пускового комплексу)) проєктній документації та підтверджує його готовність до експлуатації, виданих відповідно до чинного законодавства.
2.3. Протягом 15 робочих днів з дня отримання від споживача за "зеленим" тарифом заяви та усіх документів, передбачених пунктом 2.2 цієї глави, гарантований покупець зобов’язаний надати споживачу за "зеленим" тарифом, який планує здійснювати продаж електричної енергії гарантованому покупцю, два примірники
договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом.
2.4. Протягом трьох робочих днів з дня отримання від гарантованого покупця двох примірників
договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом споживач за "зеленим" тарифом зобов’язаний підписати зі своєї сторони та повернути гарантованому покупцю два примірники підписаного договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом для подальшого оформлення.
2.5. У разі надання споживачем за "зеленим" тарифом не всіх документів, передбачених пунктом 2.2 цієї глави, або подання недостовірної інформації в документах, заява споживача за "зеленим" тарифом не розглядається, про що гарантований покупець протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви письмово повідомляє такого заявника.
2.7. Після укладення договору зі споживачем за "зеленим" тарифом гарантований покупець протягом двох робочих днів вносить такого споживача до реєстру споживачів за "зеленим" тарифом.
3. Прогнозування обсягів відпуску електричної енергії виробниками за "зеленим" тарифом
3.1. Споживачі за "зеленим" тарифом до 9:00 за день до торгового дня надають гарантованому покупцю погодинні добові графіки відпуску електричної енергії (прогнозні обсяги) та доступну потужність генеруючих одиниць з розбивкою по технологіях, тарифах/видах генерації/за видом альтернативного джерела та по географічних регіонах.
3.2. У випадку технічного обслуговування програмного забезпечення ОР (далі - система) споживачі за "зеленим" тарифом для тих розрахункових періодів, для яких на час подання заявок система буде недоступною, надають гарантованому покупцю оновлені графіки відпуску електричної енергії (прогнозні обясги) та доступну потужність генеруючих одиниць з розбивкою по технологіях, тарифах/видах генерації/за видом альтернативного джерела та по географічних регіонах не пізніше ніж за три години 45 хвилин до часу початку технічного обслуговування системи.
3.3. Споживачі за "зеленим" тарифом починаючи з 15:00 дня, що передує торговому, але не пізніше ніж за дві години 45 хвилин до розрахункового періоду надають гарантованому покупцю оновлений графік відпуску електричної енергії та інформацію про доступну потужність генеруючих одиниць з розбивкою по технологіях, тарифах/видах генерації/за видом альтернативного джерела та по географічних регіонах для кожного розрахункового періоду торгового дня.
3.4. Прогнозні обсяги, що надаються споживачами за "зеленим" тарифом гарантованому покупцю, повинні відповідати обсягам, що зазначаються у графіках фізичного відпуску електричної енергії, що надаються споживачами за "зеленим" тарифом ОСП.
3.5. Порядок надання споживачами за "зеленим" тарифом даних щодо прогнозних обсягів відпуску визначається гарантованим покупцем в інструкції з надання прогнозних даних, що публікується на його вебсторінці.
3.6. Прогнозні обсяги відпуску, що подані споживачем за "зеленим" тарифом гарантованому покупцю, повинні відповідати фізичним можливостям генеруючого обладнання. За наявності невідповідності такі прогнозні обсяги не враховуються гарантованим покупцем при подачі заявок на ринку електричної енергії, а у разі відсутності попередньо наданих споживачем за "зеленим" тарифом прогнозних обсягів відпуску вони визначаються на рівні нульового відпуску.
3.7. Якщо споживач за "зеленим" тарифом планує зупинити у плановому порядку функціонування генеруючої одиниці за "зеленим" тарифом або вивести її з експлуатації, або знизити доступну потужність генеруючої одиниці за "зеленим" тарифом на певний період (розрахунковий місяць/місяці), то він щонайменше за 10 днів до розрахункового місяця, у якому відбудеться припинення нормальної роботи такої генеруючої одиниці, подає гарантованому покупцю повідомлення про намір зупинити нормальне функціонування генеруючих одиниць із зазначенням причин та періоду (розрахункового місяця/місяців), протягом якого така робота буде зупинена.
................Перейти до повного тексту