1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ
РІШЕННЯ
21.07.2020 № 2216/0/15-20
Про затвердження Змін до Регламенту Вищої ради правосуддя
Відповідно до статті 131 Конституції України в Україні діє Вища рада правосуддя, яка здійснює повноваження, визначені цією статтею Конституції та статтею 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" .
Згідно із частиною другою статті 2 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя затверджує Регламент Вищої ради правосуддя, положення якого регулюють процедурні питання здійснення нею повноважень.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 52/0/15-17 затверджено Регламент Вищої ради правосуддя.
Відповідно до пункту 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя зміни чи доповнення до Регламенту Вищої ради правосуддя затверджуються у порядку, визначеному пунктами 24.1-24.3 цього Регламенту .
Вища рада правосуддя, заслухавши члена Вищої ради правосуддя Краснощокову Н.С., у зв'язку з необхідністю врегулювання деяких процедурних питань, керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" , пунктом 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя ,
ВИРІШИЛА:
затвердити Зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя, що додаються.
Голова Вищої ради правосуддя А.А. Овсієнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
21 липня 2020 року № 2216/0/15-20
ЗМІНИ
до Регламенту Вищої ради правосуддя
1. У главі 5 пункт 5.3 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Рішення, ухвалені за результатами розгляду питання у закритому засіданні Ради чи Дисциплінарної палати, оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради з виключенням інформації, яка підлягає захисту від розголошення.".
2. Абзац другий пункту 6.7 глави 6 викласти у такій редакції:
"Витяг із протоколу засідання засвідчує уповноважена особа секретаріату Ради.".
3. Доповнити главу 10 підглавою такого змісту:
"Особливості ухвалення Вищою радою правосуддя рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді у період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно до Закону України від 4 червня 2020 року № 679-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" (далі - Закон № 679-IX)
10.11. У період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Рада ухвалює без її рекомендації рішення про внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді:
а) якому гарантовано право на переведення відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" до суду, визначеного в рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про переведення, у разі закінчення у такого судді п'ятирічного строку повноважень, якщо до набрання чинності Законом № 679-IX такий суддя пройшов кваліфікаційне оцінювання в порядку, передбаченому законом;
б) повноваження якого припинилися у зв'язку із закінченням строку, на який його було призначено, якщо до набрання чинності Законом № 679-IX колегією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було визнано суддю таким, що відповідає займаній посаді.
Відповідно до Закону № 679-IX Рада розглядає заяву судді у відставці щодо внесення Президенту України подання про призначення на посаду судді до суду тієї самої спеціалізації та не вищого рівня (крім Верховного Суду), якщо до набрання чинності цим Законом такий суддя пройшов кваліфікаційне оцінювання в порядку, передбаченому законом.
10.12. Ухвалення рішень про внесення подання Президентові України про призначення судді на посаду, зазначених у підпунктах а) та б) пункту 10.11 Регламенту, здійснюється Радою на підставі рішення колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами кваліфікаційного оцінювання про відповідність займаній посаді.
10.13. Попередній розгляд питання про внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді здійснює доповідач, визначений автоматизованою системою розподілу справ, який витребовує з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддівське досьє та здійснює інші заходи з метою отримання необхідних документів, а також готує висновок, який передає до відповідного структурного підрозділу секретаріату Ради для формування порядку денного Ради.
10.14. Розгляд Радою питання про внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді здійснюється відповідно до статті 36 Закону з додержанням положень цієї глави.".
4. У главі 12:
1) пункт 12.7 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Доповідач не бере участі у голосуванні під час постановлення ухвали. Ухвала Дисциплінарної палати викладається у письмовій формі, підписується членами Дисциплінарної палати, які брали участь у її постановленні.";
2) в абзаці першому пункту 12.11 замінити слова "ухвалює рішення" словами "постановляє ухвалу";
3) пункт 12.11 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Доповідач не бере участі у голосуванні під час постановлення ухвали. Ухвала Дисциплінарної палати викладається у письмовій формі, підписується членами Дисциплінарної палати, які брали участь у її постановленні.";
4) у пункті 12.26 абзац перший викласти у такій редакції:
"12.26. У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Дисциплінарної палати суддя може заявити клопотання про відкладення розгляду дисциплінарної справи. Повторна неявка судді на засідання незалежно від причин не перешкоджає розгляду дисциплінарної справи за його відсутності.";
5) пункт 12.36 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"Рішення Дисциплінарної палати викладається у письмовій формі, підписується членами Дисциплінарної палати, які брали участь у його ухваленні.".
5. У главі 13:
1) пункт 13.11 після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення Ради викладається у письмовій формі, підписується членами Ради, які брали участь у його ухваленні.".
6. У главі 14:
1) пункт 14.13 після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення Ради викладається у письмовій формі, підписується членами Ради, які брали участь у його ухваленні.".
7. У главі 15:
1) пункт 15.3 після абзацу другого доповнити абзацом такого змісту:
"При вирішенні питання про звільнення судді з посади у зв'язку з поданням заяви про відставку стаж роботи на посаді судді обраховується з дати призначення (обрання) судді на посаду по дату його звернення до Ради із заявою.";
2) доповнити пунктом 15.12 такого змісту:
"15.12. За результатами розгляду питання про звільнення судді з посади за загальними обставинами ухвалюється рішення Ради, яке викладається у письмовій формі, підписується головуючим на засіданні одноособово.".
7. У главі 17:
1) у пункті 17.3 абзац другий виключити;
2) абзац перший пункту 17.6 після слів "частини шостої статті 126" доповнити словами та цифрами ", підпунктом 4 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" та після слів "ухвалює вмотивоване рішення" доповнити словами ", яке викладається у письмовій формі, підписується усіма членами Вищої ради правосуддя, що брали участь у його ухваленні.";
3) пункт 17.6 доповнити абзацом третім такого змісту:
"Якщо суддя звільнений з посади або його повноваження припинені на момент розгляду Радою питання про його звільнення з підстав, визначених пунктами 2, 3, 5 та 6 частини шостої статті 126, підпунктом 4 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України , питання про звільнення такого судді залишається без розгляду, про що постановляється ухвала. Ухвала викладається у письмовій формі, підписується головуючим на засіданні одноособово.".
8. У главі 19:
1) пункт 19.13 після абзацу третього доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення Ради викладається у письмовій формі, підписується членами Ради, які брали участь у його ухваленні.";
2) пункт 19.24 доповнити абзацом другим такого змісту:
"За результатами розгляду клопотання ухвалюється рішення Ради, яке викладається у письмовій формі, підписується членами Ради, які брали участь у його ухваленні.".
9. У главі 21:
1) пункт 21.2 викласти у такій редакції:
"21.2. Рада розглядає питання про переведення судді, відрядження судді як тимчасове переведення, продовження строку відрядження або дострокове закінчення відрядження в порядку, визначеному статтями 55, 82 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" , статтями 70, 71 Закону, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" .";
2) у пункті 21.3 після слів "рівня і спеціалізації" доповнити словами ", йому може бути продовжено строк відрядження або достроково закінчене відрядження";

................
Перейти до повного тексту