1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО
РИНКУ
РІШЕННЯ
06.11.2012 № 1591
Щодо програми навчання фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів
На виконання абзацу 3 частини 3 статті 5 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" , відповідно до Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку , затвердженого наказом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24.09.1996 № 215 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.10.1996 за № 584/1609, та з метою організації підготовки працівників (керівників) професійних учасників ринку цінних паперів, відповідальних за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити опрацьовану спільно з Державною службою фінансового моніторингу України типову програму навчання фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, відповідальних за проведення фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (додається).
2. Скасувати пункт 1 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.07.2005 № 438 "Про затвердження типової програми навчання фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів" зі змінами та доповненнями.
3. Рекомендувати Навчально-методичному центру Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – Українському інституту розвитку фондового ринку Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана спільно з Навчально-методичним центром Держфінмоніторингу України переглянути тести для складання кваліфікаційного іспиту фахівців з питань фінансового моніторингу з урахуванням затвердженої цим рішенням програми навчання фахівців, а також останніх змін у законодавстві.
4. Рекомендувати навчальним закладам, з якими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку укладені відповідні договори про співробітництво щодо навчання фахівців з питань фінансового моніторингу, починаючи з 01.12.2012 здійснювати підготовку зазначених фахівців за програмою, затвердженою цим рішенням.
5. Управлінню інформаційних технологій, зовнішніх та внутрішніх комунікацій (А. Заїка) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
6. Директору департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства (М. Лібанов) здійснити організаційні заходи щодо забезпечення виконання цього рішення.
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії О. Мозгового.
Голова Комісії Д. Тевелєв
Протокол засідання Комісії
від 06.11.2012 № 49
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
комісії з цінних паперів
та фондового ринку
06.11.2012 № 1591
ПРОГРАМА
навчання фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів
Вcтупна тема
Кількість годин – 3
Лекційних занять – 3
Історичний аспект проблеми протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.
Міжнародне співробітництво та міжнародні стандарти у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.
Міжнародні стандарти з протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення – Рекомендації Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (FATF).
Перелік країн (територій), які не беруть участь в міжнародному співробітництві у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Перелік офшорних зон. Інформація про терористичні угрупування.
Законодавство Європейського Союзу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.
Національне законодавство у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.
Імплементація міжнародних стандартів в законодавство України.
Тема 1. Система фінансового моніторингу в Україні
Кількість годин – 4
Лекційних занять – 4
Система та суб’єкти фінансового моніторингу в Україні. Взаємодія суб’єктів первинного фінансового моніторингу з суб’єктами державного фінансового моніторингу та іншими державними органами.
Завдання, функції та права Державної служби фінансового моніторингу України.
Взаємодія суб’єктів державного фінансового моніторингу, правові засади. Єдина державна інформаційна система. Співпраця з міжнародними організаціями.
Відповідальність за порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

................
Перейти до повного тексту