1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент нормативно-методологічного забезпечення
банківського регулювання та нагляду
Л И С Т
05.06.2009 N 40-511/3127-10986
Головним управлінням
Національного банку України
в Автономній Республіці Крим
та по м. Києву і Київській
області, територіальним
управлінням Національного
банку України, департаментам
та самостійним структурним
підрозділам Національного
банку України, навчальним
закладам Національного банку
України, банкам України,
Асоціації українських
банків, Асоціації
"Український
кредитно-банківський союз"
Надсилаємо до відома та керівництва в роботі постанову Правління Національного банку України від 03.06.2009 N 328 "Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів" (далі - Постанова N 328).
Враховуючи, що проведення банками операцій реструктуризації кредитної заборгованості позичальників протягом останнього часу набуває все більшої актуальності, з метою підвищення ефективності запроваджуваних банками програм реструктуризації, забезпечення коректності та прозорості цього процесу, Правління Національного банку України прийняло рішення про необхідність надання банкам відповідних рекомендацій.
Зазначені рекомендації розроблені з урахуванням результатів аналізу найкращої вітчизняної та світової банківської практики щодо проведення реструктуризації кредитної заборгованості та враховують особливості ситуації, яка склалася в Україні.
Під час розробки нових та вдосконалення діючих програм реструктуризації, керівникам банків особливу увагу доцільно приділяти наступним питанням.
1. Рішення щодо проведення банком операції реструктуризації кредитної заборгованості позичальника має прийматися за наявності об'єктивних та беззаперечних доказів того, що позичальник не в змозі забезпечувати виконання умов первинного кредитного договору, та за умови, що її здійснення забезпечить досягнення позитивних наслідків як для позичальника, так і для банку: відновлення регулярності платежів за кредитом (платоспроможності позичальника), забезпечення своєчасного виконання банком зобов'язань перед вкладниками і кредиторами, збереження клієнтської бази. Необхідно враховувати, що основною метою проведення реструктуризації кредитної заборгованості позичальника є запровадження комплексу заходів (наприклад, продовження строку дії кредитного договору, зменшення відсоткової ставки та/або комісій, зміна графіка платежів, відмова від штрафних санкцій тощо), які мають забезпечити зниження боргового навантаження на позичальника для збереження його платоспроможності.

................
Перейти до повного тексту