1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
01.06.2004 N 1046
( Дію Наказу скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 551 від 21.03.2005 )
Про внесення змін та доповнень до Типової програми підвищення кваліфікації фахівців з управління корпоративними правами держави, затвердженої наказом ФДМУ від 11.11.2003 N 2007
З метою підвищення кваліфікації фахівців з управління корпоративними правами держави з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2004 N 155 "Про затвердження Основних концептуальних підходів до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави" та впорядкування організації та проведення навчальних семінарів з підвищення кваліфікації зазначених фахівців
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення до Типової програми підвищення кваліфікації фахівців з управління корпоративними правами держави, затвердженої наказом Фонду державного майна України від 11.11.2003 N 2007, виклавши її в редакції, що додається.
2. Департаменту стратегії управління та обліку корпоративних прав держави (А.Сачівко) забезпечити подання цього наказу на публікацію у виданнях Фонду державного майна України у п'ятиденний термін з дня його затвердження.
3. Управлінню офіційних друкованих видань Адміністративно-господарського департаменту (Н.Путівська) забезпечити опублікування цього наказу у "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію" та додатку-газеті "Відомості приватизації".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Фонду Є.Григоренка.
Голова Фонду М.Чечетов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного майна
України
01.06.2004 N 1046
ТИПОВА ПРОГРАМА
підвищення кваліфікації фахівців з управління корпоративними правами держави
Тема 1. Розвиток правового регулювання корпоративного управління (4 години)
Система актів законодавства, які регулюють відносини корпоративного управління в Україні.
Сучасний стан законодавства про господарські товариства.Цивільний кодекс України (ЦКУ) та зміни в системі корпоративного управління в акціонерних товариствах (АТ). Особливості корпоративних відносин в відкритих та закритих АТ.
Господарський кодекс України (ГКУ) та його вплив на фінансово-господарську діяльність АТ.
Регулювання відносин власності нормами ЦКУ та ГКУ. Відображення норм ЦКУ та ГКУ в статутах та внутрішніх положеннях АТ.
Розвиток законодавства з питань приватизації та управління об'єктами державної власності.
Стратегія держави у сфері управління корпоративними правами держави. Зміст основних положень корпоративного управління. Корпоративно-дивідендна політика держави.
Тема 2. Загальні засади управління корпоративними правами держави (2 години)
Основні моделі управління корпоративними правами.
Визначення корпоративних прав держави та джерела їх походження.
Оцінка корпоративних прав держави.
Нормативне врегулювання порядку управління корпоративними правами держави.
Органи та особи, уповноважені управляти корпоративними правами держави: порядок визначення, передачі та здійснення повноважень, підготовки та надання звітності.
Тема 3. Організаційно-правові аспекти та вирішення конфліктних питань при проведенні щорічних та позачергових зборів акціонерів (3 години)
Порядок скликання загальних зборів акціонерів. Інформація про збори (оприлюднення, порядок денний, інформація до порядку денного, зміни в інформації про збори). Права акціонерів в процесі скликання загальних зборів, їх реалізація, захист, розв'язання конфліктів.
Доручення при проведенні загальних зборів. Реєстрація акціонерів при участі у загальних зборах. Типові конфлікти та порушення прав акціонерів при допущенні до участі в загальних зборах.
Порядок проведення зборів та голосування акціонерів при участі у загальних зборах. Захист прав акціонерів під час проведення зборів.
Взаємовідносини Спостережної ради та реєстратора.
Рішення щодо встановлення статутних обмежень обігу акцій. Типові конфлікти.
Прийняття рішення та права акціонерів при збільшенні статутного фонду та додаткових випусках акцій. Порядок здійснення додаткового випуску цінних паперів АТ.
Дивідендна політика АТ. Можливості збільшення статутного фонду шляхом реінвестування дивідендів.
Рішення про викуп товариством власних акцій, наслідки та подальші операції з ними.
Оскарження рішень загальних зборів.
Тема 4. Установчі та внутрішні нормативні документи акціонерних товариств (2 години)
Установчий договір та статут акціонерного товариства. Зміст та форма установчих документів, їх затвердження та реєстрація. Підстави для визнання установчих документів недійсними.
Внутрішні нормативні документи акціонерних товариств. Положення про спостережну раду, положення про правління, положення про ревізійну комісію, положення про регламент загальних зборів акціонерів та інші. Розробка, зміст та затвердження зазначених документів.
Тема 5. Майнові відносини в акціонерному товаристві (4 години)
Створення акціонерних товариств. Установчі та нормативні документи акціонерних товариств.
Статутний капітал акціонерного товариства: визначення, структура та функції.
Порядок формування, збільшення та зменшення статутного капіталу акціонерного товариства.
Джерела формування та правовий статус майна акціонерного товариства. Обмеження щодо розпорядження майном товариства, створеного у процесі приватизації та корпоратизації.
Доходи та прибуток акціонерного товариства: поняття, джерела формування та порядок розподілу. Формування резервного та інших фондів акціонерних товариств.
Дивідендна політика акціонерного товариства. Особливості нарахування і виплати дивідендів на корпоративні права держави. Оподаткування дивідендів. Реінвестування дивідендів. Основні положення Концепції корпоративно-дивідендної політики держави, затвердженої наказом Фонду державного майна України від 04.05.2001 N 781 (в редакції наказу ФДМУ від 16.07.2002 N 1262.
Тема 6. Корпоративні цінні папери (4 години)
Цінні папери акціонерного товариства. Функціонування та обіг цінних паперів на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Порядок та умови випуску акцій. Державна реєстрація випуску акцій.
Право власності на акті. Види обліку прав власності на акції. Перехід права власності на документарні та бездокументарні цінні папери. Роль та функції реєстратора власників іменних цінних паперів, зберігача цінних паперів, депозитарія в процесі обігу цінних паперів. Поняття та функції номінального утримувача цінних паперів.

................
Перейти до повного тексту