1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
26.09.2011 N 831
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 65 від 31.01.2012 )
Про затвердження Технологічної схеми обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України та Республіки Молдова, використання цієї інформації
З метою реалізації протоколів між Державною митною службою України та митною службою Республіки Молдова щодо організації обміну попередньою інформацією про товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України та Республіки Молдова, визначення порядку використання цієї інформації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технологічну схему обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України та Республіки Молдова, використання цієї інформації (далі - Технологічна схема).
2. Установити, що Технологічна схема застосовується у разі переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України та Республіки Молдова.
3. У пункті 2 наказу Держмитслужби від 02.11.2009 N 1051 "Про затвердження Технологічної схеми обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, та використання цієї інформації" слова "України та Республіки Молдова" виключити.
4. Департаменту митних інформаційних технологій та статистики (Пашко П.В.) до 10.10.2011 забезпечити програмно-технічну реалізацію виконання положень Технологічної схеми.
5. Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції (Лисий В.М.), Департаменту митних інформаційних технологій та статистики (Пашко П.В.) та Департаменту організації митного контролю та оформлення (Сьомка С.М.) до 10.10.2011 розробити та подати в установленому порядку на затвердження відповідний алгоритм контролю за електронними копіями ВМД ( книжок МДП) суміжної сторони, за якими протягом минулої доби не відбулось фактичного переміщення вантажів через пункти пропуску, або відбулось переміщення порожніх (без вантажу) транспортних засобів або транспортних засобів з товаром в обсязі, що не підлягає оподаткуванню.
Департаменту митних інформаційних технологій та статистики (Пашко П.В.) в термін п'яти робочих днів з дати затвердження алгоритму забезпечити програмну реалізацію вищезазначеного алгоритму контролю.
6. Департаменту розвитку митної інфраструктури та міжнародного співробітництва (Тимофєєв І.В.), Департаменту організації митного контролю та оформлення (Сьомка С.М.):
інформувати митну службу Республіки Молдова про положення цього наказу;
порушити питання перед митною службою Республіки Молдова щодо запровадження щоденного обміну інформацією на рівні пунктів пропуску через державний кордон про транспортні засоби, що мали прибути згідно з попередньою інформацією, але фактично не прибули.
7. Установити, що цей наказ набирає чинності через три робочих дні з дати видання.
8. Начальнику Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції (Лисий В.М.), начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики (Пашко П.В.), керівникам митних органів визначити коло посадових осіб, відповідальних за контроль реєстрів та забезпечити внесення відповідних змін до їх посадових обов'язків.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Дороховського О.М. та заступника Голови Державної митної служби України Дериволкова С.Д., у межах їх повноважень.
Голова Служби І.Г.Калєтнік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
26.09.2011 N 831
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України та Республіки Молдова, використання цієї інформації
1. Загальні положення
1.1. Цю Технологічну схему розроблено з метою реалізації протоколів між Державною митною службою України і митною службою Республіки Молдова щодо організації обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України та Республіки Молдова (далі - суміжна сторона), визначення порядку використання цієї інформації.
1.2. Технологічна схема застосовується під час здійснення митних процедур щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України та суміжної сторони, крім:
ввезення товарів на митну територію України з використанням книжок (карнетів) А.Т.А.;
ввезення товарів на митну територію України у ручній поклажі, у супроводжуваному, несупроводжуваному багажі, у міжнародних поштових і експрес-відправленнях, стаціонарними засобами транспортування.
1.3. У цій Технологічній схемі наведені нижче терміни і поняття вживаються у такому значенні:
суміжна сторона - іноземна держава, з якою Україною підписано протокол про організацію обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон цих держав, та налагоджено обмін такою інформацією;
попередня інформація про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон - електронна інформація України та суміжної сторони, яка містить відомості про товари і транспортні засоби, ідентичні відомостям відповідних вантажних митних декларацій (далі - ВМД) і книжок МДП, та свідчить про намір їх переміщення на митну територію України чи суміжної сторони;
контрольовані показники - інформація, яка міститься у ВМД, книжках МДП України та суміжної сторони (відомості про вагу, вартість, код та найменування товару тощо), порівняння яких дозволяє встановити ризики порушення законодавства України.
Інші терміни у цій Технологічній схемі вживаються відповідно до законодавства України з питань митної справи.
1.4. Обмін інформацією здійснюється відповідно до Технічних умов організації обміну інформацією про товари й транспортні засоби, затверджених уповноваженими посадовими особами митних адміністрацій України та суміжної сторони (далі - Технічні умови).
1.5. Обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митну територію України, згідно з Технічними умовами, здійснюється:
Департаментом митних інформаційних технологій та статистики Держмитслужби України (далі - ДМІТС);
Уповноваженим підрозділом митної адміністрації суміжної сторони.
1.6. Основні етапи обміну попередньою інформацією:
ДМІТС та уповноважений підрозділ митної адміністрації суміжної сторони заздалегідь повідомляють одна одну про наміри ввезення товарів і транспортних засобів на митну територію України чи суміжної сторони. Дане повідомлення складається на основі митних документів країни вивозу товарів і транспортних засобів.
ДМІТС та уповноважений підрозділ митної адміністрації суміжної сторони повідомляють одна одну про документальне оформлення фактичного вивозу товарів і транспортних засобів за межі митної території України чи суміжної сторони.
ДМІТС та уповноважений підрозділ митної адміністрації суміжної сторони підтверджують факт доставки товарів і транспортних засобів на митну територію України чи суміжної сторони.
У разі транзитного переміщення вантажів ДМІТС та уповноважений підрозділ митної адміністрації суміжної сторони підтверджують факт вивозу товарів і транспортних засобів з території України чи суміжної країни.
2. Порядок використання попередньої інформації про товари та транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України
2.1. ДМІТС, одержавши від уповноваженого підрозділу митної адміністрації суміжної сторони попередню інформацію про товари і транспортні засоби, які переміщуються на митну територію України, розміщує її в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України (далі - ЄАІС Держмитслужби).
2.2. Посадова особа митного органу України при здійсненні пропуску товарів і транспортних засобів, які переміщуються на митну територію України з митної території суміжної сторони, та з метою контролю за доставкою яких, згідно з законодавством України з питань митної справи, передбачено оформлення документа контролю за переміщенням товарів (далі - ДКПТ), в межах своїх повноважень:
перевіряє наявність у поданих до митного оформлення товаросупровідних документах завіреного належним чином реєстаційного номера ВМД ( книжки МДП) суміжної сторони;
робить запит до ЄАІС Держмитслужби за реєстраційним номером ВМД (книжки МДП) суміжної сторони і перевіряє наявність в ЄАІС Держмитслужби електронної копії цієї ВМД (книжки МДП).
2.3. За наявності ВМД ( книжки МДП) суміжної сторони в ЄАІС Держмитслужби посадова особа митного органу України в пункті пропуску:
звіряє інформацію, що міститься в ДКПТ, з інформацією наявною в електронній копії ВМД (книжки МДП) суміжної сторони;
вносить до електронної копії ДКПТ за допомогою відповідного програмно-інформаційного комплексу (далі - ПІК) ЄАІС Держмитслужби реєстраційний номер ВМД (книжки МДП) суміжної сторони;
за відсутності розбіжностей в інформації, робить відповідну відмітку про підтвердження відсутності таких розбіжностей з метою подальшого автоматичного формування реєстру 1 та виконує інші дії, передбачені Положенням про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженим наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335 (далі - Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення).
2.4. У разі відсутності в ЄАІС Держмитслужби, за умови пошуку по номеру ВМД ( книжки МДП) суміжної країни, електронної копії ВМД (книжки МДП) суміжної сторони посадова особа митного органу України в пункті пропуску робить повторний запит до ЄАІС Держмитслужби за державним реєстраційним номером транспортного засобу, що перетинає кордон, і перевіряє наявність в ЄАІС Держмитслужби електронної копії ВМД (книжки МДП) суміжної сторони. За наявності ВМД (книжки МДП) суміжної сторони посадова особа митного органу України виконує аналогічні заходи, передбачені пунктом 2.3 цієї Технологічної схеми.
2.5. У разі відсутності в ЄАІС Держмитслужби електронної копії ВМД ( книжки МДП) суміжної сторони за результатами пошуку відповідно до пункту 2.4 цієї Технологічної схеми, відповідний ПІК ЄАІС Держмитслужби відображає результати пошуку та формує запис у реєстрі 2 про відсутність електронної копії такої ВМД (книжки МДП), а посадова особа митного органу України після перегляду результатів пошуку в установленому порядку оформлює картку відмови у пропуску на митну територію України товарів і транспортних засобів в ПІК "Інспектор - 2006" із послідуючим переданням реквізитів картки відмови до реєстру 2 та підтвердженням факту відмови у відповідному ПІК ЄАІС по доставці вантажів.
2.6. За наявності в ЄАІС Держмитслужби електронної копії ВМД ( книжки МДП) суміжної сторони та виявлення невідповідності відомостей про товари та транспортні засоби у цій копії ВМД (книжки МДП) та ДКПТ посадова особа митного органу України встановлює справжні відомості про такі товари та транспортні засоби шляхом вивчення наявних документів або здійснення митного огляду товарів (якщо в інший спосіб неможливо встановити ці відомості).
У разі виявлення ознак порушення митних правил посадова особа митного органу в пункті пропуску вживає заходів, передбачених законодавством.
У разі виявлення розбіжностей у відомостях про товари та транспортні засоби, що містяться в електронній копії ВМД (книжки МДП) суміжної сторони, та ДКПТ, посадова особа приймає рішення про застосування форм митного контролю згідно з чинним законодавством та вносить відповідну відмітку до електронної копії ДКПТ з метою подальшого автоматичного формування реєстру 3.
При цьому, у разі здійснення пошуку ВМД (книжки МДП) суміжної сторони за номером транспортного засобу і відсутності невідповідності відомостей про товари та транспортні засоби у цій копії ВМД та ДКПТ, але неспівпадіння номеру ВМД (книжки МДП) суміжної сторони, зазначеного в правому верхньому куті ТСД з фактично виявленою ВМД на товари, що переміщуються, вживає заходів встановлених пунктом 2.3 цієї Технологічної схеми з унесенням до ДКПТ правильного номеру ВМД (книжки МДП) суміжної сторони.
2.7. При внесенні посадовою особою митного органу в пункті пропуску інформації до електронної копії ДКПТ, під час здійснення пропуску товарів і транспортних засобів на митну територію України із суміжної сторони, відповідний ПІК ЄАІС Держмитслужби здійснює форматно-логічний контроль за:
відповідністю формату реєстраційного номера ВМД суміжної сторони ( книжки МДП) ;
внесенням реєстраційного номера ВМД суміжної сторони (книжки МДП) до електронної копії ДКПТ в ЄАІС Держмитслужби;
відповідністю реєстраційного номера ВМД суміжної сторони (книжки МДП), внесеного посадовою особою митного органу до електронної копії ДКПТ, реєстраційному номеру електронної копії ВМД суміжної сторони (книжки МДП), що знаходиться в ЄАІС Держмитслужби.

................
Перейти до повного тексту