- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
17.02.2004 N 714ц
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Генеральної
прокуратури
N 2958ц від 12.09.2005 )
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення атестації прокурорсько-слідчих працівників органів прокуратури України
I. Загальні положення
1. Відповідно до Закону України
"Про прокуратуру" прокурори і слідчі органів прокуратури підлягають атестації.
Атестація - це управлінська кадрова процедура, спрямована на оцінку кваліфікації прокурорів і слідчих, а також працівників Академії прокуратури України при Генеральній прокуратурі України (в подальшому - Академії), яким присвоєно класні чини, з метою:
- визначення відповідності працівників прокуратури та навчальних закладів займаним посадам, стану їх професійної підготовки;
- формування резерву кадрів на висунення;
- удосконалення професійної майстерності;
- визначення напрямів підвищення кваліфікації, професійної підготовки і перепідготовки;
- внесення і обґрунтування пропозицій щодо призначення та переміщення кадрів.
2. Це Положення регламентує утворення та діяльність атестаційних комісій і визначає порядок проведення атестації працівників органів прокуратури України та Академії.
3. Атестації підлягають прокурорсько-слідчі працівники та професорсько-викладацький склад навчальних закладів Генеральної прокуратури України, що обіймають посади, за якими передбачено присвоєння класних чинів, а в органах військової прокуратури - військових звань, зі стажем роботи в органах прокуратури не менше шести місяців.
3.1. Особи з вищою юридичною освітою, які мають стаж роботи за фахом не менше одного року в інших правоохоронних органах, адвокатурі, нотаріаті, органах законодавчої, виконавчої чи судової влади можуть бути атестовані після трьох місяців роботи в органах прокуратури.
3.2. Особи з вищою юридичною освітою, які не мають стажу роботи за фахом, проходять стажування та атестацію в порядку, визначеному для молодих спеціалістів (п. 4.2 Положення).
4. Атестація прокурорів, слідчих і працівників Академії, яким присвоєні класні чини, проводиться один раз у п'ять років, а дострокова:
- при висуненні на вищі керівні посади;
- у разі невиконання чи неналежного виконання службових обов'язків, скоєння ганебного вчинку або якщо протягом одного року на працівника накладено два дисциплінарні стягнення;
- при переміщенні працівника на посаду, пов'язану зі зміною функціональних обов'язків щодо здійснення наглядової або слідчої діяльності з метою підтвердження його кваліфікації.
Дострокова атестація може призначатися за ініціативою безпосереднього керівника або керівника вищого рівня.
4.1. Атестація військових прокурорсько-слідчих працівників проводиться у порядку, визначеному цим Положенням, з урахуванням особливостей проходження ними військової служби.
4.2. Молоді спеціалісти підлягають атестації після закінчення стажування, але не раніше шести місяців від дня призначення на посаду, а у подальшому - через два роки роботи.
4.3. Жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною, проходять атестацію, як правило, через рік після виходу на роботу.
4.4. Атестація членів атестаційних комісій повинна передувати атестації інших прокурорсько-слідчих працівників.
II. Атестаційні комісії
1. Для організації та проведення атестації в органах прокуратури утворюються атестаційні комісії, кількісний та персональний склад яких затверджується керівниками відповідних органів прокуратури.
1.1. У Генеральній прокуратурі України утворюється Вища атестаційна комісія. Її склад затверджується наказом Генерального прокурора України.
1.2. Вища атестаційна комісія, яку очолює один із заступників Генерального прокурора України, проводить атестацію прокурорсько-слідчих працівників Генеральної прокуратури, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів і Військово-Морських Сил України, їх заступників, ректора, проректорів, директорів інститутів та завідувачів кафедрами Академії прокуратури України.
1.3. Прокурорами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовими прокурорами регіонів і Військово-Морських Сил України, ректором Академії утворюються атестаційні комісії, які проводять атестації прокурорсько-слідчих працівників, за винятком тих, кого атестує Вища атестаційна комісія.
1.4. Атестаційні комісії утворюються у складі голови, його заступника, відповідального секретаря та членів комісії. Їх очолюють перші заступники прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України.
1.5. За погодженням з Генеральною прокуратурою України прокурори Автономної Республіки Крим та областей можуть утворювати атестаційні комісії у прокуратурах великих міст з районним поділом, на які поширюється дія цього Положення. Зазначені комісії проводять атестацію прокурорсько-слідчих працівників, за винятком тих, які підлягають атестації комісіями прокуратур областей.
1.6. Атестаційні комісії проводять свою роботу на підставі піврічних планів, затверджених головою комісії.
III. Атестаційні документи
1. На кожного працівника, який підлягає атестації, складаються атестаційні документи - біографічна довідка та характеристика ділових і особистих якостей.
2. Атестаційні документи готують:
- перший заступник Генерального прокурора України - на заступників Генерального прокурора України, начальників управлінь Генеральної прокуратури України (згідно з розподілом обов'язків);
- заступники Генерального прокурора України - на начальників Головних управлінь, самостійних управлінь і відділів, ректора Академії прокуратури України (згідно з розподілом обов'язків);
- заступник Генерального прокурора України - начальник Головного управління військових прокуратур - на військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України;
- керівник Апарату Генерального прокурора України - на старших помічників, помічників Генерального прокурора України та інших прокурорсько-слідчих працівників Апарату;
- начальники Головних управлінь Генеральної прокуратури України - на заступників та підпорядкованих начальників управлінь, організаційно-методичних відділів;
- начальники управлінь і відділів Генеральної прокуратури України - на заступників, старших прокурорів і прокурорів управлінь і відділів, прокурорів-криміналістів, слідчих та старших слідчих в особливо важливих справах;
- начальник управління кадрів Генеральної прокуратури України - на прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя;
- прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військові прокурори регіонів і Військово-Морських Сил України - на заступників прокурорів областей та керівників кадрових підрозділів;
................Перейти до повного тексту