1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 701 від 28.05.98
м.Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Нацкомелектроенергетики N 576 від 26.05.2000 )
Про порядок видачі Дотаційного сертифіката
Відповідно до Закону України "Про електроенергетику", Указу Президента України від 21 квітня 1998 р. N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України", постанов Кабінету Міністрів України від 15 квітня 1998 р. N 491 "Про підготовку народного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 1998/99 року" і від 18 квітня 1998 р. N 508 "Про затвердження плану фінансового оздоровлення електроенергетичної галузі України", згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, з метою забезпечення відшкодування втрат енергопостачальних компаній від постачання електричної енергії побутовим споживачам, що мають пільги в оплаті за спожиту електроенергію згідно з чинним законодавством України, для яких не визначені законодавчо джерела фінансування, Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ)
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок видачі Дотаційного сертифіката для компенсації втрат від здійснення ліцензіатом постачання електричної енергії за регульованим тарифом побутовим споживачам, що мають пільги в оплаті за спожиту електричну енергію згідно з чинним законодавством України, для яких не визначені законодавчо джерела фінансування (додається).
2. Розпоряднику системи розрахунків та розпоряднику коштів Оптового ринку електричної енергії враховувати видані сертифікати відповідно до Положення про порядок видачі Дотаційного сертифіката для компенсації втрат від здійснення ліцензіатом постачання електричної енергії за регульованим тарифом побутовим споживачам, що мають пільги в оплаті за спожиту електричну енергію згідно з чинним законодавством України, для яких не визначені законодавчо джерела фінансування, та Договору між членами Оптового ринку електричної енергії.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови НКРЕ від 24.06.97 N 385 та від 31.07.97 N 557.
Голова Комісії З.Буцьо
Затверджено
Постанова НКРЕ
від 28.05.98 N 701
Положення про порядок видачі Дотаційного сертифіката для компенсації втрат від здійснення ліцензіатом постачання електричної енергії за регульованим тарифом побутовим споживачам, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним законодавством України, для яких не визначені законодавчо джерела фінансування
1. Це Положення розроблене відповідно доУмов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом (далі Умови та Правила), Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України і встановлює порядок видачі Дотаційних сертифікатів для компенсації втрат від здійснення ліцензіатом постачання електричної енергії за регульованим тарифом побутовим споживачам, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним законодавством України, для яких не визначені законодавчо джерела фінансування.
2. Дотаційний сертифікат видається Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ) за формою згідно з додатком 1.
3. Загальна сума, на яку видається Дотаційний сертифікат, розраховується згідно з фактичним споживанням електричної енергії (в межах норм, встановлених постановами Кабінету Міністрів України від 01.08.96 N 879 та від 22.05.97 N 479 побутовими споживачами, що мають пільги в оплаті спожитої електроенергії згідно з чинним законодавством України, для яких не визначене законодавче джерело фінансування, за місяць, що передує звітному.
3.1 Сума дотації ліцензіату по і-му побутовому споживачу становить:
Ді = (Т - Тn) * Еі/100,
де:
Ді - сума дотації ліцензіату для і-го побутового споживача, грн;
Т - тариф на електричну енергію для побутових споживачів відповідної категорії, затверджений НКРЕ, коп./кВт/год.;
Тп - тариф на електричну енергію для побутових споживачів, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії, для яких законодавчо не визначене джерело фінансування, коп/кВт/год.;
Еі - обсяг електричної енергії, спожитої і-им побутовим споживачем в межах норм споживання електричної енергії (згідно з показниками електролічильника), затверджених нормативними документами.
Загальна сума (грн.), на яку ліцензіату видається Дотаційний сертифікат, становить:
Д = E Ді,
де: E - сума.
4. Дотаційний сертифікат видається щомісяця, в разі звернення ліцензіата і прийняття відповідного рішення НКРЕ.
5. Заява на отримання Дотаційного сертифіката за формою згідно з додатком 2 подається ліцензіатом до місцевого представництва НКРЕ не пізніше 25 числа місяця, наступного після звітного. До заяви додаються:
- інформація щодо кількості спожитої електричної енергії побутовими споживачами, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним законодавством України, в ________ 199 року (додаток 3);
(місяць)
- інформація щодо обсягу нарахованої та отриманої дотації по побутових споживачах, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним законодавством України, в ________ 199 року (додаток 4);
(місяць)
- загальна характеристика кількості і складу побутових споживачів (у тому числі пільгових категорій), обсягів спожитої електричної енергії, дотацій, нарахованих та отриманих, в _________ 199 (додаток 5).
(місяць)
6. Місцеве представництво НКРЕ розглядає заяву та додатки до неї, при необхідності з виїздом на місце, перевіряє достовірність наданих матеріалів. За результатами перевірки складає акт з висновками і пропозиціями щодо доцільності видачі ліцензіату Дотаційного сертифіката і передає ліцензіату, залишаючи собі копію. Ліцензіат отримані пропозиції місцевого представництва НКРЕ щодо доцільності видачі Дотаційного сертифіката разом з заявою та додатками до неї подає на засідання НКРЕ не пізніше 15 числа місяця, що йде через один після місяця, за який ліцензіат потребує компенсації.
У разі, якщо подана заява не відповідає типовій формі або документи не містять всієї інформації, що вимагається, заява на отримання Дотаційного сертифіката відхиляється з можливістю повторного її подання після відповідного переоформлення в указаний термін.
7. У випадку виявлення, що ліцензіатом для отримання Дотаційного сертифіката була надана НКРЕ недостовірна інформація і це призвело до завищення суми, на яку було видано Дотаційний сертифікат, НКРЕ може позбавити ліцензіата права отримання Дотаційного сертифіката на термін від одного до трьох місяців.
8. Питання видачі ліцензіату Дотаційного сертифіката розглядається на засіданні НКРЕ. Рішення НКРЕ щодо видачі Дотаційного сертифіката оформляється постановою.
9. Рішення НКРЕ про видачу ліцензіату Дотаційного сертифіката надсилається не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку наступного місяця:
- ліцензіату;
- Розпоряднику коштів Оптового ринку електричної енергії України;
- Розпоряднику системи розрахунків;
- відповідному місцевому представництву НКРЕ.
10. Розпорядник системи розрахунків враховує Дотаційний сертифікат при визначенні оптової ринкової ціни в наступному місяці.
11. Розпорядник коштів Оптового ринку електричної енергії України згідно з "Інструкцією про порядок використання коштів Оптового ринку електричної енергії України" при розрахунку розподілу коштів зменшує ліцензіату величину очікуваного збору від споживачів для енергопостачальної компанії на суму Дотаційного сертифіката, враховуючи в розрахунковий день 1/30 частину суми Дотаційного сертифіката (або 1/28, 1/29, 1/31 - в залежності від кількості днів у місяці).
У разі надходження Дотаційного сертифіката після початку розрахункового місяця сума цього сертифіката розподіляється на відповідну кількість днів наступного місяця.
За звітний період Розпорядник коштів зменшує оплату енергопостачальній компанії купованої в Оптовому ринку електричної енергії на суму Дотаційного сертифіката.
12. Розпорядник коштів Оптового ринку здійснює облік Дотаційних сертифікатів відповідно до "Інструкції про порядок використання коштів Оптового ринку електричної енергії України".
Додаток 1
Державний герб України
Національна комісія регулювання електроенергетики України
Дотаційний сертифікат
для компенсації втрат від здійснення ліцензіатом
постачання електричної енергії за регульованим
тарифом побутовим споживачам, що мають пільги в
оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним
законодавством України, для яких не визначені
законодавчо джерела фінансування
Національна комісія регулювання електроенергетики України
(НКРЕ) згідно з діючим Положенням про порядок видачі Дотаційного
сертифіката для компенсації втрат від здійснення ліцензіатом
постачання електричної енергії за регульованим тарифом побутовим
споживачам, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії
згідно з чинним законодавством України, для яких законодавчо не
визначено джерела фінансування, надає цей сертифікат
__________________________________________________________________
(назва ліцензіата з постачання електричної енергії за регульованим
тарифом)
на _____________ 199__ р.
(місяць)
на загальну суму ____________________________________________ грн.
(цифрами і прописом)
Підстава: постанова НКРЕ від "__" ______ 199_ р. N_____
Дотаційний сертифікат має юридичну силу тільки при розрахунках згідно з Інструкцією про порядок використання коштів Оптового ринку електричної енергії (ІВКОР) і не може бути використаний у будь-яких інших цілях, окрім вищезгаданих.
Голова Комісії З.Буцьо
Додаток 2
Заява ліцензіата
з постачання електричної енергії за регульованим тарифом на отримання Дотаційного сертифіката для компенсації втрат від здійснення постачання електричної енергії за регульованим тарифом побутовим споживачам, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним законодавством України, для яких не визначено законодавчо джерела фінансування
_____________________________________________________________
(назва заявника - ліцензіата з постачання електричної енергії за
регульованим тарифом)
просить надати Дотаційний сертифікат для компенсації втрат від
здійснення постачання електричної енергії за регульованим тарифом
побутовим споживачам, що мають пільги у оплаті спожитої
електричної енергії згідно з чинним законодавством України, для
яких не визначено законодавчо джерела фінансування, в ___ 199__ р.
(місяць)
на загальну суму ____________________________________________ грн.
(цифрами і прописом)
До заяви додається:
1. Інформація щодо кількості спожитої електричної енергії
побутовими споживачами, що мають пільги в оплаті спожитої
електричної енергії згідно з чинним законодавством України, в
________ 199_ р. (додаток 3).
(місяць)
2. Інформація щодо обсягу нарахованої та отриманої дотації по
побутових споживачах, що мають пільги в оплаті спожитої
електричної енергії згідно з чинним законодавством України,
в________ 199_ р. (додаток 4).
(місяць)
3. Загальна характеристика кількості і складу побутових
споживачів (у тому числі пільгових категорій), обсягів спожитої
електричної енергії, дотацій, нарахованих та отриманих, в ________
(місяць)
199_ р. (додаток 5).
Зобов'язуємось:
- вести детальний облік фактичного споживання електричної
енергії (згідно з показниками електролічильника) побутовими
споживачами, що мають пільги в оплаті спожитої електричної
енергії;
- надавати на вимогу НКРЕ додаткову інформацію і
документацію.
М.П. _____________________
(Підпис)
"__" ________ 199_ р.
Додаток З
Кількість спожитої електричної енергії побутовими споживачами, що мають пільги в оплаті спожитої електричної енергії згідно з чинним законодавством України, в ________ 199_ р.
__________________________________________________________________
(назва ліцензіата з постачання електричної енергії за регульованим тарифом)
ГРУПИ СПОЖИВАЧІВ Кількість
споживач.,
що мають
пільги,
які
сплатили
за ел. ен.
у звітному
місяці,
абон.
у тому числі Кількість
спожитої
ел.ен. за
пільговим
тарифом
в межах
норм, тис.
кВт/год
у тому числі
міське
насе-
лення
міське
насе-
лення
з ел.
плитами
та ел.
опалюв.
устано-
вками
сіль-
ське
насе-
лення
сільсь-
ке
населен-
ня з ел.
плитами
та ел.
опалюв.
установ-
ками
міське
насе-
лення
міське
населен-
ня з ел.
плитами
та ел.
опалюв.
установ-
ками
сіль-
ське
насе-
лення
сільське
населен-
ня з ел.
плитами
та ел.
опалюв.
установ-
ками
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
I. Ветерани війни:
1.1. Учасники бойових дій;
1.2. Особи, які належать до
категорії інвалідів війни;
1.3. Особи, які належать до
категорії учасників війни;
1.4. Особи, на яких
поширюється чинність Закону"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (ст. 10);
1.5. Особи, які мають особливі
заслуги перед Батьківщиною:
- Герої Радянського Союзу;
- повні кавалери ордена
Слави;
- особи, нагороджені чотирма
і більше медалями "За
відвагу";
- Герої соціалістичної
Праці, удостоєні цього
звання за працю в період
ВВВ
2. Військовослужбовці, батьки
та члени сімей
військовослужбовців, які
загинули, померли, пропали
безвісти або стали інвалідами
при проходженні військової
служби
3. Ветерани військової служби
4. Особи, які мають особливі
трудові заслуги перед
Батьківщиною, і члени їх
сімей, що спільно проживають з
ними
4.1. Повні кавалери Ордена
трудової Слави
4.2 Герої Соціалістичної Праці
5. Військовослужбовці Служби
безпеки України
6. Працівники міліції та члени
їх сімей
6.1. Працівники міліції, які
живуть і працюють у сільській
місцевості та селищах міського
типу, та члени їх сімей, які
проживають з ними
7. Слідчі прокуратури
8. Судді
9. Особовий склад державної
пожежної охорони та члени їх
сімей
10. Сільські жителі та
працівники агропромислового
комплексу, які проживають у
селищах міського типу
11. Спеціалісти ветеринарної
медицини, які проживають і
працюють за спеціальністю у
сільській місцевості, селищах
міського типу.
Ці права зберігаються за
спеціалістами ветеринарної
медицини - пенсіонерами, які
працювали в сільській
місцевості і проживають там
12. Особи, які постраждали
внаслідок Чорнобильської
катастрофи:
12.1. Категорія I:
12.2. Категорія II:
13. Населення, що проживає в
30-км зоні АЕС, всього:
у тому числі
- яке отримує пільги згідно
із законодавством України;
- яке користується знижкою до
тарифу
14. Реабілітовані особи, що
внаслідок репресій стали
інвалідами або є пенсіонерами
15. Громадяни, які проживають
і працюють (навчаються) на
території населеного пункту,
якому надано статус гірського
16. Педагогічні працівники,
які працюють у сільській
місцевості та селищах міського
типу, а також пенсіонери, які
раніше працювали педагогічними
працівниками в цих населених
пунктах і проживають у них
17. Всього
в тому числі:
- для яких законодавчо не
визначене джерело фінансування

................
Перейти до повного тексту