- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Порядку закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти в митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях
У зв'язку з унесенням змін до Закону України від 22.02.00
N 1490-III "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (із змінами й доповненнями)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти в митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях, що додається.
2. Начальникам митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій:
2.1. Привести свої нормативно-правові акти з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти у відповідність до законодавства.
2.2. До 2-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, подавати Департаменту ресурсного забезпечення капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури звіт про проведення торгів (тендерів) на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти з наростаючим підсумком за формою
N 1-торги (тендери).
3. Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури 6 числа після звітного періоду подавати до Міністерства фінансів України зведений звіт про проведення торгів (тендерів) на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти з наростаючим підсумком за формою
N 1-торги (тендери).
4. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Державної митної служби України від 19.05.04
N 366 "Про затвердження Порядку закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти в митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях"
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
06.08.2007 N 664
ПОРЯДОК
закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти в митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України від 22.02.00
N 1490-III "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", зі змінами й доповненнями (далі - Закон), з метою створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти для потреб митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій, а також запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та досягнення оптимального й раціонального їх використання.
1.2. Цей Порядок регулює механізм здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для потреб Держмитслужби України, а саме:
товарів, у тому числі форменого одягу, транспортних засобів, спеціальної та комп'ютерної техніки, технічних засобів митного контролю, житла для працівників митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій і їх сімей;
послуг, у тому числі на побутове обслуговування, проведення поточного ремонту службових приміщень, забезпечення транспортом (крім залізничного), на здійснення наукових досліджень, експериментів, розробок і створення науково-технічної продукції згідно з Багатогалузевою науково-технічною програмою розвитку Державної митної служби України;
робіт, у тому числі з проектування, будівництва (реконструкції) та капітального ремонту об'єктів митної інфраструктури.
1.3. Цей Порядок застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, які здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) становить або перевищує 20 тисяч гривень, а для робіт - 50 тисяч гривень.
1.4. Процедури закупівлі, передбачені цим Порядком, не застосовуються у випадках, якщо предметом закупівлі є:
централізоване водопостачання та водовідведення;
централізоване постачання теплової енергії;
поштові послуги, а також поштові марки та марковані конверти;
телекомунікаційні послуги, у тому числі щодо трансляції радіо- та телесигналів (за винятком послуг мобільного зв'язку та Інтернет-послуг);
користування залізничними коліями;
товари, роботи чи послуги, які у зв'язку з їх спеціальним призначенням становлять державну таємницю;
електрична енергія, її передача та розподіл;
послуги з авіаперевезення офіційних державних делегацій;
послуги з продовження строку оренди засобів зв'язку.
1.5. Якщо предметом закупівлі є продукція харчової промисловості, лікарські засоби та вироби медичного призначення, пальне, послуги з організації гарячого харчування, транспортні послуги, послуги з ремонту, то Держмитслужба, інші митні органи й спеціалізовані митні установи та організації на період проведення процедури закупівлі мають право для поточних потреб здійснити закупівлю необхідного предмета закупівлі без застосування процедур закупівлі, передбачених цим Порядком, на суму коштів, яка не перевищує 10 відсотків загальної очікуваної вартості предмета закупівлі, про що протягом трьох робочих днів повідомляє Антимонопольний комітет України, Міжвідомчу комісію з питань державних закупівель (далі - Комісія) та Тендерну палату України.
Положення, передбачені абзацом першим цього пункту, не застосовуються при проведенні Держмитслужбою, митними органами й спеціалізованими митними установами та організаціями наступної процедури закупівлі щодо такого самого предмета закупівлі.
2. Стадії державних закупівель та їх планування
2.1. Стадіями державних закупівель є:
1) затвердження кошторису;
2) затвердження річного плану державних закупівель;
3) обрання і проведення процедур закупівель на підставі затвердженого кошторису та річного плану державних закупівель;
4) визначення переможця процедури закупівлі;
5) укладання договорів про закупівлю;
6) складання звіту про результати здійснення процедури закупівлі;
7) виконання договорів про закупівлю;
8) контроль за виконанням договорів про закупівлю.
2.2. Річний план закупівель затверджується у місячний строк після затвердження кошторису й оприлюднюється шляхом розміщення в одній інформаційній системі в мережі Інтернет протягом 15 календарних днів з дати його затвердження, зміни до нього надсилаються Антимонопольному комітету України у випадку та в порядку, що визначені цим органом, та оприлюднюються шляхом розміщення в інформаційній системі в мережі Інтернет протягом 15 календарних днів з дати їх затвердження.
3. Порядок організації та проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг
3.1. Організація та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів у централізованому порядку та для потреб центрального апарату здійснюються Тендерним комітетом Державної митної служби України.
3.2. При закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів для потреб окремого митного органу, спеціалізованої митної установи або організації організація та проведення процедур закупівлі здійснюються Тендерним комітетом відповідного митного органу, спеціалізованої митної установи або організації.
3.3. Закупівля товарів, робіт і послуг може здійснюватися шляхом проведення таких процедур:
відкритих торгів із зменшенням ціни;
торгів з обмеженою участю;
двоступеневих торгів;
запиту цінових пропозицій (котирувань);
закупівлі в одного учасника;
редукціону.
3.4. Керівник митного органу (спеціалізованої митної установи або організації), на який положенням про цей орган (установу) покладено функції здійснення закупівлі (у тому числі в централізованому порядку) товарів, робіт і послуг для потреб митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій, подає на погодження до Фінансово-економічного управління Держмитслужби України (служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності іншого митного органу, спеціалізованої митної установи або організації) у строк, що не перевищує 10 календарних днів з дня затвердження кошторису витрат, пропозиції до проекту річного плану закупівель відповідно до затвердженого кошторису у частині відповідності кошторисним призначенням і
Річний план діяльності Тендерного комітету з організації та проведення процедур державних закупівель.
................Перейти до повного тексту