- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження обов’язків першого заступника Міністра та заступників Міністра і повноважень державного секретаря та розподілу повноважень Міністра між першим заступником Міністра та заступниками Міністра, які вони здійснюють у разі його відсутності
НАКАЗУЮ:
1.Затвердити обов’язки першого заступника Міністра та заступників Міністра і повноваження державного секретаря, що додаються.
2.Затвердити розподіл повноважень Міністра між першим заступником Міністра та заступниками Міністра, які вони здійснюють у разі його відсутності, що додається.
4.Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра |
М. Мартинюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
20 листопада 2017 року № 615
Обов'язки першого заступника Міністра та заступників Міністра і повноваження державного секретаря
I. Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України (М. Мартинюк)
1. Координує роботу щодо формування і реалізації основних напрямів державної аграрної політики, зокрема бюджетної, податкової, страхової, фінансово-кредитної, стратегії та механізмів її реалізації.
2. Подає Міністрові пропозиції щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Мінагрополітики, забезпечує, контролює виконання рішень Міністра щодо розподілу цих коштів, крім коштів, визначених для діяльності апарату (головним розпорядником яких є Мінагрополітики), та звітує перед Міністром з цього питання.
3. Координує формування основних напрямів розвитку та реалізації державної політики у сфері землеробства, хімізації та меліорації земель, виробництва продукції рослинництва, виробництва та обігу органічної продукції (сировини), садівництва, виноградарства та виноробства, хмелярства та лісового господарства.
4. Координує формування та реалізацію державної політики з питань інженерно-технічного забезпечення та розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування для агропромислового комплексу, забезпечення сільськогосподарських товаровиробників паливно-енергетичними ресурсами, розвитку виробництва та впровадження біологічних видів палива, насінництва та розсадництва.
5. Координує формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах охорони прав на сорти рослин, карантину та захисту рослин.
6. Координує формування державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
7. Координує виконання загальнодержавних, регіональних та галузевих програм розвитку рослинництва та виробництва та обігу органічної продукції (сировини), садівництва, виноградарства, виноробства, хмелярства, насінництва та виробництва садивного матеріалу з урахуванням кон’юнктури аграрного ринку та екологічних вимог.
8. Координує розроблення, вдосконалення та здійснення системи стандартизації і сертифікації технічних засобів для агропромислового комплексу.
9. Бере участь у розробленні та вжитті заходів, спрямованих на техніко-технологічне переоснащення галузей агропромислового виробництва, розвиток сільськогосподарського машинобудування, енергозбереження, координацію інноваційних проектів.
10. Координує забезпечення та сприяння освоєнню результатів науково-дослідних, дослідно-конструкторських та технологічних розробок, пов’язаних з розвитком виробництва техніки і обладнання для агропромислового комплексу, електрифікації сільського господарства та енергозбереження у сільському господарстві.
11. Координує формування та розвиток ринку технічних засобів для агропромислового комплексу, у тому числі вторинного, розширення мережі сервісу.
12. У межах своїх повноважень координує роботу з питань надзвичайних ситуацій в АПК.
13. Координує питання розвитку внутрішніх ринків продукції рослинництва і насінництва та організовує розробку концептуальних напрямів розвитку конкурентоспроможного землеробства і стандартів на рослинницьку продукцію, адаптовану до вимог Європейського Союзу.
14. Здійснює роботу щодо державної регламентації рослинництва, насінництва та розсадництва, організовує розробки державних і регіональних програм з питань розвитку насінництва, землеробства, розсадництва, хмелярства, виробництва та реалізації продукції рослинництва.
15. Здійснює організаційну роботу з дотримання вимог та удосконалення земельного законодавства, координує заходи з охорони та контролю за ефективним використанням земель сільськогосподарського призначення, екологізацією сільськогосподарського виробництва.
16. Вирішує питання організації селекційної роботи, хімізації, охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення, підвищення родючості ґрунтів, меліорації, лісництва. 17. Координує питання сертифікації продукції рослинництва, тваринництва, птахівництва, харчових та переробних галузей, насінницьких посівів, сортовивчення та реєстрацію сортів рослин.
18. Координує питання проведення державної науково-технічної експертизи сортів рослин як об’єктів інтелектуальної власності.
19. Організовує роботу щодо здійснення державного випробування сортів рослин з метою визначення придатності для поширення їх в Україні.
20. Координує питання стратегії розвитку загальної і регіональної політики ринків тваринництва та науково обґрунтованого ведення галузей тваринництва, комбікормової промисловості.
21. У межах своїх повноважень бере участь у здійсненні заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки.
22. Здійснює роботу щодо державної регламентації та організовує розробки державних і регіональних програм з питань розвитку садівництва, виноградарства та виноробства.
ІІ. Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України (О. Ковальова)
1. Координує питання стратегії розвитку аграрного сектору економіки, макроекономічного прогнозування і планування, розвитку галузей агропромислового виробництва, економічної аналітики, оптимізації розміщення конкурентоспроможного виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до природно-економічних зон; організації розробки поточних та перспективних проектів та програм розвитку АПК, структурно-економічних перетворень, демонополізації і антимонопольного регулювання.
2. Координує питання дотримання політики гендерної рівності в галузі працевлаштування в АПК.
3. Забезпечує розроблення та реалізацію регіональної політики в АПК.
4. Організовує роботу щодо залучення вітчизняних інвестицій у галузі агропромислового виробництва, вдосконалення механізмів їх захисту.
5. Забезпечує здійснення державного регулювання основних ринків сільськогосподарської продукції, зокрема ринку зерна та інших.
6. Організовує здійснення економічного аналізу стану та тенденцій розвитку аграрного сектору економіки, окремих галузей з урахуванням зонального розміщення, кон’юнктури ринку сільськогосподарської продукції та продовольства, балансів попиту і пропозиції основних видів сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки. Координує питання здійснення фінансових і товарних інтервенцій.
7. Координує розроблення і здійснення заходів щодо державного регулювання ринку сільськогосподарської продукції та продовольства, формування державного інтервенційного фонду, здійснення моніторингу його формування та використання.
8. Координує моніторинг зовнішнього та внутрішнього ринку сільськогосподарської продукції та продовольства, досліджень ситуації на окремих ринках сільськогосподарської продукції та продовольства.
9. Координує питання реалізації державної політики у сфері розвитку аграрної освіти та науки.
10. Організовує та координує роботу щодо формування тематичного плану наукових досліджень в аграрному секторі, формування бюджетних запитів на наукові дослідження.
11. Координує діяльність закладів освіти, що належать до сфери управління Мінагрополітики.
12. Забезпечує надання пропозицій до стандартів вищої освіти за відповідними спеціальностями.
13. Організовує роботу щодо визначення та надання пропозицій стосовно потреби у робітничих кадрах для агропромислового комплексу.
14. Забезпечує участь Мінагрополітики у процедурі ліквідації чи реорганізації вищих навчальних закладів та державних установ, переданих до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
15. Координує фундаментальні і прикладні наукові розробки (дослідження) в галузях агропромислового виробництва.
16. Координує роботу державних наукових установ, що належать до сфери управління Мінагрополітики. 17. Забезпечує проведення експертизи технологічних інструкцій та іншої нормативно-технічної документації на продовольчі товари та продукти дитячого і спеціального харчування.
18. Здійснює забезпечення реалізації державної політики в харчовій, переробній промисловості та виготовленні продукції дитячого харчування.
19. Бере участь у формуванні стратегії та здійсненні заходів, спрямованих на насичення продовольчого ринку продукцією харчової і переробної промисловості та просування її на зовнішніх ринках.
20. Координує розроблення загальнодержавних балансів попиту і пропозиції, спрямовує роботу щодо складання міжрегіональних балансів попиту і пропозиції основних видів сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, моніторинг наповнення споживчих ринків регіонів.
21. Координує розроблення і здійснення заходів щодо розвитку інфраструктури аграрного ринку, зокрема біржового та оптових ринків сільськогосподарської продукції.
ІІІ. Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції (О. Трофімцева)
1. За дорученням Міністра представляє Мінагрополітики у відносинах з міжнародними організаціями, дипломатичними представництвами України за кордоном та іноземними дипломатичними представництвами в Україні, здійснює переговори та в межах компетенції і в установленому законом порядку підписує документи міжнародного характеру.
2. У межах визначених повноважень забезпечує реалізацію заходів, спрямованих на прискорення інтеграції України до Європейського Союзу.
3. Координує роботу з розробки та реалізації державної аграрної політики, спрямованої на розвиток агропромислового комплексу у сфері міжнародних та зовнішньоекономічних відносин.
4. Організовує розробку та реалізацію програм і проектів, спрямованих на розвиток агропромислового комплексу у сфері міжнародних та зовнішньоекономічних відносин.
5. Координує роботу щодо реалізації заходів стосовно співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та державами-донорами з питань залучення міжнародної технічної допомоги в агропромисловий комплекс України.
6. Координує залучення закордонних інвестицій відповідно до пріоритетних напрямів розвитку агропромислового комплексу.
7. Координує питання здійснення заходів, спрямованих на захист на зовнішніх ринках інтересів вітчизняних товаровиробників харчової та переробної промисловості від недобросовісної конкуренції та застосування дискримінаційних умов до їх діяльності.
8. Координує планування та здійснення заходів щодо нарощення експортного потенціалу галузей агропромислового виробництва та активізації експорту сільськогосподарської продукції та продовольства, відновлення традиційних та освоєння нових ринків збуту продукції.
9. Забезпечує реалізацію завдань та заходів щодо членства України у міжнародних організаціях, у тому числі у Світовій організації торгівлі, а також щодо співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями в галузі АПК.
10. Сприяє реалізації заходів щодо двостороннього та багатостороннього торговельно-економічного та науково-технічного міжнародного співробітництва.
11. У межах визначених повноважень сприяє забезпеченню участі у підготовці проектів міжнародних договорів України, пропозицій щодо укладання і денонсації таких договорів.
12. Координує роботу щодо забезпечення виконання зобов’язань України за міжнародними договорами з питань, що належать до компетенції Мінагрополітики.
13. Організовує виставкову діяльність Мінагрополітики.
14. Сприяє участі у виставках та ярмарках підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики, акціонерних товариств, управління корпоративними правами яких здійснює Мінагрополітики з метою розвитку виставкової діяльності в регіонах.
15. У межах компетенції організовує роботу із реалізації політики щодо технічного регулювання (метрологія, оцінка відповідності, управління якістю) у сфері сільського господарства та продовольства.
16. Організовує виконання заходів, спрямованих на розробку нормативно-правових актів щодо формування державної політики у сфері управління якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, та вимог щодо виробництва такої продукції з метою їх адаптації до законодавства Європейського Союзу.
17. Організовує роботу щодо державного управління забезпечення єдності вимірювань у сфері сільського господарства та продовольства, реалізації технічної політики щодо забезпечення єдності вимірювань.
18. Координує участь в роботі міжурядових комісій з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва України з іншими державами з питань, що відносяться до компетенції Міністерства.
19. Координує роботу по здійсненню візитів делегацій Міністерства за кордон, участь спеціалістів Міністерства в зарубіжних виставках, семінарах, конференціях, інших міжнародних заходах.
ІV. Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України (В. Шеремета)
1. Координує питання формування та реалізації державної політики щодо підтримки фермерства та кооперації, розвитку сільських територій та сільськогосподарської дорадчої діяльності.
2. Координує формування та реалізацію державної політики щодо підтримки і розвитку особистих селянських і фермерських господарств, сільськогосподарської кооперації та підприємництва, в тому числі несільськогосподарського.
................Перейти до повного тексту