- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про внесення змін до Методичних рекомендацій щодо встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи працівникам закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Міністерства охорони здоров'я
№ 313 від 26.04.2012 , до якого вносились зміни )
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Р. Богачева.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
26.04.2012 № 313
(у редакції наказу Міністерства
охорони здоров'я України
01.06.2013 № 462)
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо формування фонду оплати праці медичних працівників та встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи працівникам закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я
I. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації щодо формування фонду оплати праці медичних працівників та встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи працівникам закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я (далі - Методичні рекомендації), розроблені на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2012 року
№ 209 "Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я".
1.2. Методичні рекомендації призначені для використання у роботі працівниками закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я, під час формування фонду оплати праці та нарахування надбавок за обсяг та якість виконаної роботи лікарям загальної практики - сімейним лікарям, лікарям-педіатрам дільничним, лікарям-терапевтам дільничним, сестрам медичним загальної практики - сімейної медицини, сестрам медичним дільничним, фельдшерам та іншим медичним працівникам.
1.3. Проведення роботи з формування фонду оплати праці та визначення розміру надбавок здійснюється постійно діючою тарифікаційною комісією закладу охорони здоров'я (далі - ЗОЗ), яка створюється за наказом його керівника у складі: заступника керівника з економічних питань (спеціаліста-економіста), головного бухгалтера, працівника, який займається питаннями кадрів, спеціаліста інформаційно-аналітичного кабінету, голови профспілкового комітету та інших осіб, які можуть залучатися керівником для визначення показників, відповідно до яких встановлюються надбавки. Тарифікаційну комісію очолює керівник ЗОЗ. Цим наказом затверджуються обов'язки та відповідальність членів тарифікаційної комісії щодо надання ними достовірної інформації.
1.4. Примірний алгоритм роботи щодо формування фонду оплати праці та збору даних для визначення показників, відповідно до яких встановлюються надбавки за обсяг та якість, передбачає декілька етапів:
підготовчий - затвердження наказом керівника ЗОЗ складу тарифікаційної комісії, обов'язків та відповідальності її членів, інших організаційно-розпорядчих документів по організації роботи щодо запровадження надбавок;
організація роботи по збору та обробці вихідних даних;
збір та оцінка отриманих показників.
II. Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я
2.1. Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я (далі - Порядок), застосовується при формуванні фонду оплати праці лікарів загальної практики - сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних, лікарів-терапевтів дільничних, лікарів інших спеціальностей (далі - лікарі), молодших спеціалістів з медичною освітою, у тому числі і фельдшерів, що працюють разом з зазначеними лікарями та обслуговують прикріплене населення (далі - сестри медичні), та інших медичних працівників.
2.2. Фонд оплати праці (далі - ФОП) лікарів та сестер медичних розраховується виходячи з чисельності прикріпленого населення та нормативів навантаження і визначається як сума фонду основної заробітної плати лікарів і сестер медичних (далі - ФОЗП), фонду обов'язкових доплат і надбавок, передбачених законодавством (далі - ФДЗП), та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, передбачених законодавством (далі - І).
2.3. ФОЗП включає нарахування винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми обслуговування, посадових обов'язків).
ФДЗП включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
І - це винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені нормативно-правовими актами або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
2.4. ФОЗП лікарів та сестер медичних розраховується з використанням даних форми первинної облікової документації
№ 025-10/о "Журнал обліку осіб, які прикріплені до лікаря, що надає первинну медичну допомогу" , затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) від 04 листопада 2011 року
№ 756 "Про затвердження Порядку вибору та зміни лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та форм первинної облікової документації" (далі - наказ МОЗ України № 756), зареєстрованим Міністерством юстиції України 20 грудня 2011 року за № 1477/20215.
Згідно з цією
формою здійснюється загальний облік прикріплених осіб в межах центру первинної медико-санітарної допомоги (далі - Центр ПМСД) та віко-статевої структури прикріпленого населення. Облік осіб, які прикріплені до сестри медичної, що працює з лікарем по обслуговуванню населення, здійснюється наказом керівника ЗОЗ у межах загальної чисельності осіб, прикріплених до лікаря.
2.5. Перевірка даних щодо загального обліку прикріплених осіб в межах Центру ПМСД проводиться членами постійно діючої тарифікаційної комісії, склад якої створюється відповідно до пункту 1.3 Методичних рекомендацій, щорічно після 30 вересня кожного календарного року з урахуванням механізму забезпечення права особи вільно вибрати та змінити лікаря, який надає первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, - лікаря загальної практики - сімейного лікаря, терапевта дільничного, педіатра дільничного відповідно до
Порядку вибору та зміни лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги , затвердженого наказом МОЗ України № 756.
................Перейти до повного тексту