1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.10.2003 N 403
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства промислової політики N 385 від 31.10.2006 )
Про затвердження Положення про порядок проведення Мінпромполітики України досудової санації державних підприємств-боржників, що належать до сфери його управління
З метою приведення Положення про порядок проведення Мінпромполітики досудової санації державних підприємств-боржників, що належать до сфери його управління, затвердженого наказом Мінпромполітики України від 15.07.2002 N 318, у відповідність із структурою Міністерства та Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок проведення Мінпромполітики досудової санації державних підприємств-боржників, що належать до сфери його управління, з урахуванням змін та доповнень до нього (додається).
2. Наказ Мінпромполітики від 15.07.2002 N 318 вважати таким, що втратив чинність.
Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Зубарєва В.В.
Міністр А.М'ялиця
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
промислової політики України
02.10.2003 N 403
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення Міністерством промислової політики України досудової санації державних підприємств-боржників, що належать до сфери його управління
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Досудова санація - це система заходів щодо відновлення платоспроможності підприємства-боржника (далі - Підприємство), які може здійснювати власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника - Міністерство промислової політики України (далі - Міністерство), інвестор, з метою запобігання банкрутству боржника до початку порушення провадження у справі про банкрутство.
1.2. Ініціатива щодо проведення досудової санації може виходити від Міністерства, підприємства, кредиторів або інших осіб. Пропозиції щодо проведення досудової санації подаються до Міністерства.
1.3. Положення визначає порядок проведення та контролю виконання досудової санації державних підприємств, організацій, що належать до сфери управління Міністерства, з метою запобігання їх банкрутству, поліпшення їхнього фінансового стану та підвищення конкурентоспроможності продукції (робіт, послуг).
1.4. Це Положення не поширюється на проведення санації Підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство господарським судом.
1.5. Положення про порядок проведення досудової санації державних підприємств розроблено відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Порядку проведення досудової санації державних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2000 р. N 515.
Розділ 2. Прийняття рішення про проведення досудової санації
2.1. Департамент фінансово-економічного забезпечення промисловості, відповідно до розпорядження Мінпромполітики від 08.08.2003 N 98, щокварталу, після надходження фінансової звітності від підприємств надає галузевим департаментам та управлінням перелік державних підприємств, які за основними показниками фінансово-господарської діяльності, згідно з визначеними критеріями, можуть бути віднесеними до категорії потенційних неплатоспроможних підприємств.
2.2. Галузеві департаменти та управління у двотижневий термін з моменту отримання інформації проводять аналіз причин погіршення економічних показників та надають пропозиції для узагальнення департаменту реформування власності, досудової санації та інвестиційної політики.
2.3. Департамент реформування власності, досудової санації та інвестиційної політики, з метою запобігання банкрутства найбільш важливих для економіки держави підприємств, виносить запропоновані галузевими департаментами пропозиції щодо державних підприємств, які можуть бути віднесеними до категорії потенційних неплатоспроможних підприємств, на розгляд Міжвідомчої галузевої комісії з питань реструктуризації, передприватизації підприємств, досудової санації та приватизації (далі - Комісія).
2.4. Рішення щодо проведення досудової санації Підприємств приймається на підставі висновків Комісії.
2.5. Про прийняте рішення щодо проведення досудової санації галузевий департамент (за напрямком) у п'ятиденний термін повідомляє керівника Підприємства.
2.6. Керівник Підприємства у п'ятиденний термін з дня отримання рішення щодо проведення досудової санації повідомляє про це кредиторів.
2.7. Досудова санація Підприємств здійснюється шляхом:
- реструктуризації Підприємства (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення);
- перепрофілювання виробництва;
- закриття нерентабельних виробництв;
- відчуження основних засобів;
- передачі майна в оренду;
- погашення боргів Підприємства;
- відстрочення та (або) розстрочення платежів;
- переоформлення короткотермінових кредитів у довготермінові;
- скорочення чисельності працюючих.
Розділ 3. Порядок розроблення плану досудової санації
3.1. Для розроблення плану досудової санації наказом Міністерства утворюється робоча група на чолі з керівником Підприємства, до складу якої входять представники Міністерства, Підприємства, місцевої адміністрації (за згодою) та профспілки за галузевою належністю Підприємства або профспілки, до складу якої входить первинна профспілкова організація (за згодою), крім того, можуть залучатися кредитори за їх згодою.
3.2. У разі надходження пропозицій від потенційних інвесторів план досудової санації розробляється за їх участю.
3.3. Для розробки плану досудової санації можуть залучатися на конкурсній основі консалтингові фірми з досвідом роботи з промисловими підприємствами з питань фінансової діагностики та реструктуризації, маркетингу, менеджменту тощо.

................
Перейти до повного тексту