1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 15 жовтня 2020 року № 386
Про Порядок підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів, порядок повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці
Відповідно до частин четвертої, дванадцятої статті 36, частини шостої статті 37, пункту 7 частини першої, пункту 2 частини другої статті 196, пунктів 7 - 10 частини другої статті 207, частин одинадцятої, дванадцятої, чотирнадцятої статті 242, частини шостої статті 247, статей 250 - 252, частин дев’ятої - вісімнадцятої статті 254, керуючись статтями 11 - 13, пунктом 4 статті 17, пунктом 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів, порядок повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Центральної виборчої комісії від 21 вересня 2015 року № 355 "Про Роз’яснення щодо складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці після закінчення голосування на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ";
пункт 2 постанови Центральної виборчої комісії від 3 листопада 2015 року № 523 "Про внесення змін до деяких постанов Центральної виборчої комісії".
3. Цю постанову надіслати органам ведення Державного реєстру виборців для доведення до відома відповідних територіальних виборчих комісій та передачі її до дільничних виборчих комісій.
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 15 жовтня 2020 року № 386
ПОРЯДОК
підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів, порядок повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці
Цей Порядок відповідно до частини п’ятої статті 250, частини першої статті 251, частини дванадцятої статті 254 Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) визначає процедуру підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів (далі - місцеві вибори), а також процедуру повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.
1. Загальні положення
1.1. Після закінчення голосування виборців на виборчій дільниці дільнична виборча комісія у тому самому приміщенні, де відбувалося голосування, розпочинає підсумкове засідання, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Підсумкове засідання дільничної виборчої комісії проводиться без перерви і закінчується після складання та підписання відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з усіх місцевих виборів та по всіх виборчих округах, у яких проводилося голосування на виборчій дільниці.
Засідання дільничної виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини її складу (частина четверта статті 36 Кодексу).
За загальним правилом рішення дільничної виборчої комісії після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії, крім випадків, передбачених Кодексом.
Так, абзацом третім частини дванадцятої статті 36 Кодексу передбачено, що у разі присутності на засіданні дільничної виборчої комісії у день голосування, зокрема під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, менше ніж двох третин членів комісії від складу комісії рішення комісії приймається не менше ніж двома третинами голосів від числа членів комісії, присутніх на засіданні комісії.
Таким чином, у разі присутності на підсумковому засіданні дільничної виборчої комісії:
не менше ніж двох третин членів комісії - рішення дільничної виборчої комісії приймається більшістю голосів від складу комісії;
менше ніж двох третин членів комісії, але більше половини її складу - рішення дільничної виборчої комісії приймається не менше ніж двома третинами голосів від числа членів комісії, присутніх на засіданні комісії;
половини або менше половини складу комісії - засідання дільничної виборчої комісії є неповноважним.
У разі якщо під час проведення голосування до дільничної виборчої комісії надходили заяви, скарги щодо порушень, що мали місце під час проведення голосування на виборчій дільниці, а в разі одночасного проведення місцевих виборів із виборами Президента України, народних депутатів України, всеукраїнським референдумом - заяви і скарги із зазначених виборів, референдуму, комісія розглядає їх на початку підсумкового засідання до початку підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.
Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється відкрито і прозоро тільки членами дільничної виборчої комісії в присутності осіб, які мають право відповідно до вимог Кодексу бути присутніми в день голосування (повторного голосування) на засіданні дільничної виборчої комісії, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.
У разі одночасного проведення місцевих виборів із виборами Президента України, народних депутатів України, всеукраїнським референдумом підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці на місцевих виборах проводиться після складання та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відповідно на виборах Президента України, народних депутатів України чи всеукраїнському референдумі. При цьому списки виборців з місцевих виборів, контрольні талони виборчих бюлетенів, невикористані виборчі бюлетені опрацьовуються до відкриття виборчих скриньок.
Дільнична виборча комісія запаковує опрацьовані виборчі документи в різні пакети залежно від виду документів та назви місцевих виборів. Пакет з виборчими документами заклеюється, на пакеті робиться напис, який вказує на кількість та вид запакованих документів, а також зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, кількість запакованих виборчих документів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.
Пакети з протоколами та іншою виборчою документацією з місцевих виборів, підрахунок щодо яких вже завершено, до закінчення засідання дільничної виборчої комісії зберігаються у приміщенні, де відбувається засідання, у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, присутніх на засіданні комісії.
Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці проводиться дільничною виборчою комісією окремо з кожних місцевих виборів у такій послідовності:
1) підрахунок голосів на виборах відповідно депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради;
2) підрахунок голосів на виборах депутатів районної ради;
3) підрахунок голосів на виборах міського голови;
4) підрахунок голосів на виборах депутатів міської ради;
5) підрахунок голосів на виборах депутатів районної в місті ради;
6) підрахунок голосів на виборах сільського, селищного голови;
7) підрахунок голосів на виборах депутатів сільської, селищної ради.
1.2. На час проведення підсумкового засідання дільнична виборча комісія доручає протокольним рішенням (зміст якого заноситься до протоколу засідання дільничної виборчої комісії та не оформлюється окремим документом) ведення протоколу засідання дільничної виборчої комісії заступнику голови або іншому члену дільничної виборчої комісії. Секретар (секретар засідання) дільничної виборчої комісії на цьому засіданні вносить відомості до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.
Форми протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях (далі - протокол) затверджено постановою Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 296 (додатки 1 - 4).
Складання протоколів здійснюється відповідно до Кодексу та цього Порядку. В іншому порядку складання протоколів забороняється.
Протокол окремо з кожних місцевих виборів у кожному виборчому окрузі, в якому проводилося голосування на виборчій дільниці, може складатися шляхом внесення від руки відомостей до бланків протоколів, виготовлених за затвердженими формами та відповідно до Порядку виготовлення, передачі та вимог до протоколів територіальних і дільничних виборчих комісій, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 4 жовтня 2020 року № 342, або за наявності технічної можливості за допомогою технічних засобів (комп’ютера, принтера тощо) шляхом занесення відомостей до відповідних полів електронної форми протоколу та його роздрукування після остаточного заповнення і перевірки правильності такого заповнення.
Забороняється заповнювати протоколи олівцем (у разі внесення відомостей до бланків протоколів від руки), а також вносити до них без відповідного рішення комісії будь-які виправлення, а також підписувати його та засвідчувати печаткою дільничної виборчої комісії до остаточного заповнення.
1.3. У протоколі вказуються номер виборчої дільниці, а також позначення та/або номер виборчого округу.
1.4. Протокол складається дільничною виборчою комісією з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці, у чотирьох примірниках. Примірники протоколу нумеруються. У протоколі зазначаються дата і час (година та хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Усі примірники протоколу мають однакову юридичну силу.
1.5. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії.
У разі незгоди з результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі, член дільничної виборчої комісії підписує протокол із позначкою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу.
Непідписання або відмова від підписання протоколу окремих членів дільничної виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі напроти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення.
Перший і другий примірники протоколу мають право також підписати кандидати, їх довірені особи, уповноважені особи місцевих організацій політичних партій, офіційні спостерігачі, присутні на засіданні дільничної виборчої комісії під час підрахунку голосів виборців.
1.6. У разі складання протоколу шляхом занесення відомостей до відповідних полів електронної форми протоколу та виготовлення протоколу шляхом роздрукування (на офсетному папері білого кольору щільністю не менше 80 г/м-2 (з елементами захисту - за наявності технічної можливості) формату А4, фарбою чорного кольору) примірники протоколу нумеруються та підписуються в порядку, визначеному частиною четвертою статті 251 Кодексу (пункт 1.5 цього Порядку), після чого кожний примірник протоколу засвідчується печаткою відповідної виборчої комісії.
У нижньому правому кутку кожної сторінки кожного примірника протоколу, на вільному від записів полі, додатково ставляться підписи голови (а в разі відсутності голови - заступника голови) та секретаря виборчої комісії, які також засвідчуються печаткою цієї виборчої комісії.
1.7. Якщо після підписання протоколу дільнична виборча комісія виявила в ньому неточності (описку чи помилку в цифрах, яка не стосується результатів голосування виборців та не потребує проведення повторного підрахунку голосів), вона на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до нього шляхом складання нового протоколу з позначкою "Уточнений". При цьому перерахунок бюлетенів не робиться. Протокол з позначкою "Уточнений" складається у кількості примірників та такому самому порядку, що й попередній протокол, у якому виявлено неточності.
1.8. Членам дільничної виборчої комісії, кандидатам у депутати, кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреним особам кандидатів, уповноваженим особам місцевих організацій політичних партій, офіційним спостерігачам, присутнім на засіданні дільничної виборчої комісії під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їхнє прохання невідкладно видаються копії протоколу з відповідних місцевих виборів, по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою "Уточнений", засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою комісії, з розрахунку не більш як по одній копії кожного протоколу для кожного члена комісії, кожної місцевої організації політичної партії, яка висунула кандидатів у депутати в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, кожного кандидата, кожного офіційного спостерігача.
Копії протоколу можуть виготовлятися за допомогою технічних засобів (копіювального апарата, принтера).
Про видачу копій протоколу з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі складається акт за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 296 (додатки 9 - 12).
В акті зазначаються перелік осіб, які одержали копії відповідного протоколу, дата та час одержання цих копій і ставляться підписи цих осіб. Акт підписується головою та секретарем дільничної виборчої комісії і скріплюється печаткою дільничної виборчої комісії.
1.9. Перший і другий примірники протоколу з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, а за наявності - і відповідні примірники протоколу з позначкою "Уточнений", акт про видачу копій протоколу запаковуються для транспортування до відповідної територіальної виборчої комісії. На пакеті робиться напис "Протокол про підрахунок голосів", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.
Третій примірник протоколу з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, а також протоколу з позначкою "Уточнений" (у разі його складання) зберігається у секретаря дільничної виборчої комісії, четвертий примірник (з позначкою "Уточнений" у разі його складання) - невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
2. Підрахунок голосів виборців та заповнення протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці
2.1. До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) цифрами заносяться відповідні відомості, передбачені частиною другою статті 251 Кодексу (додатки 1, 2 до постанови Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 29 6 ), яким відповідають пункти протоколу, а саме:
1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;
2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничною виборчою комісією;
3) кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
4) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;
5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
7) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені;
8) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;
10) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
11) сумарна кількість голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки усіх місцевих організацій політичних партій;
12) кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список від кожної місцевої організації політичної партії;
13) кількість голосів виборців, які підтримали весь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії, не підтримавши окремого кандидата в депутати з цього списку;
14) кількість голосів виборців, які підтримали кожного кандидата в депутати, включеного до територіального виборчого списку кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії.
До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), поданих за кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, цифрами вносяться відповідні відомості, передбачені частиною другою статті 251 Кодексу (додаток 3 до постанови Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 296), яким відповідають пункти протоколу, а саме:
1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;
2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничною виборчою комісією;
3) кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
4) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;
5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
7) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені;
8) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;
10) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
11) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата в депутати.
До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів сільського/селищного/міського голови, поданих за кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, цифрами вносяться відповідні відомості, передбачені частиною другою статті 251 Кодексу, яким відповідають пункти протоколу, а саме:
1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;
2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничною виборчою комісією;
3) кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
4) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;
5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
7) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені;
8) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;
10) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
11) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата на посаду сільського/селищного/міського голови.
Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та заповнення відповідних протоколів секретарем (секретарем засідання) дільничної виборчої комісії здійснюється в наведеній нижче послідовності.
2.2. До пункту "1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією" протоколу вносяться відомості про кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією від відповідної територіальної виборчої комісії, що дорівнює кількості виборчих бюлетенів, зазначеній у витягу із протоколу територіальної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів для голосування з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі дільничній виборчій комісії, складеному за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 2 жовтня 2020 року № 330 "Про Порядок виготовлення виборчих бюлетенів з місцевих виборів та їх передачі відповідним територіальним і дільничним виборчим комісіям".
Якщо під час приймання виборчих бюлетенів дільничною виборчою комісією на її засіданні, що відбувалося невідкладно після прибуття членів комісії, які отримали виборчі бюлетені в територіальній виборчій комісії (частина десята статті 242 Кодексу), було виявлено невідповідність підрахованої кількості виборчих бюлетенів кількості, зазначеній у витягу з протоколу територіальної виборчої комісії про передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів (частина одинадцята статті 242 Кодексу), дільнична виборча комісія складає у двох примірниках акт про розбіжності між підрахованою кількістю виборчих бюлетенів та кількістю, зазначеною у витягу з протоколу територіальної виборчої комісії про передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів, за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 2 жовтня 2020 року № 330 (додатки 16 - 18), із зазначенням встановленої рішенням дільничної виборчої комісії причини розбіжності. Один примірник акта передається до територіальної виборчої комісії, а другий зберігається у дільничній виборчій комісії. За наявності зазначених розбіжностей кількістю виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією, вважається кількість, установлена на засіданні дільничної виборчої комісії та зафіксована в акті про розбіжності та протоколі засідання комісії.
Якщо фактична кількість виборчих бюлетенів, установлена під час їх перерахунку в разі пошкодження стрічки, якою було опечатано сейф (металеву шафу чи окрему кімнату), не відповідає кількості виборчих бюлетенів, одержаних від територіальної виборчої комісії і зазначеній у витягу із протоколу територіальної виборчої комісії про передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів (частина дванадцята статті 242, частина п’ята статті 247 Кодексу), складається акт про виявлені ознаки відкриття сейфа (металевої шафи чи окремої кімнати) та (у разі виявлення) про невідповідність між кількістю виборчих бюлетенів, що знаходилися у цьому сейфі (металевій шафі чи окремій кімнаті), та кількістю виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією (додатки 7 - 10 до постанови Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 "Про форми виборчих документів дільничних виборчих комісій з місцевих виборів").
У таких випадках до відповідного пункту протоколу вносяться відомості про фактичну кількість виборчих бюлетенів на підставі відповідних актів, а складені акти обов’язково додаються до першого примірника протоколу, який доставляється до територіальної виборчої комісії.
Якщо до виборчих бюлетенів для голосування з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі внесено зміни без рішення територіальної виборчої комісії чи зміни, що не відповідають рішенню територіальної виборчої комісії, і територіальна виборча комісія здійснила передрукування виборчих бюлетенів, до пункту 1 протоколу вноситься сумарна кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією (до кількості виборчих бюлетенів, одержаних першого разу, додається кількість виборчих бюлетенів, отриманих додатково замість зіпсованих бюлетенів).
2.3. Згідно з частиною сьомою статті 250 Кодексу кожен член дільничної виборчої комісії, відповідальний за роботу зі списком виборців, підраховує та вносить на кожен отриманий ним аркуш списку виборців такі відомості по кожному аркушу окремо:
1) кількість виборців, включених до списку виборців, на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
2) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені (за підписами виборців та відмітками "голосував за місцем перебування" у списку виборців).
Список виборців на виборчій дільниці після закінчення голосування у разі внесення до нього доповнень закривається шляхом закреслення незаповнених граф списку виборців для внесення прізвищ виборців таким чином, щоб унеможливити внесення до списку додаткових виборців, підписується головою та секретарем дільничної виборчої комісії і скріплюється печаткою комісії.
Дільнична виборча комісія на підставі списку виборців (порівняння списку виборців та витягу із списку виборців) встановлює кількість виборців на виборчій дільниці. Для цього кожен член дільничної виборчої комісії, відповідальний за роботу зі списком виборців, підраховує по кожному аркушу списку виборців та сумарно по всіх аркушах, які він опрацьовував, відомості про кількість виборців, включених до списку виборців, на момент закінчення голосування та кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування. Після чого член комісії повідомляє підсумкові відомості щодо кількості виборців.
На підставі додавання відповідних підсумкових відомостей про кількість виборців, оголошених усіма членами дільничної виборчої комісії, відповідальними за роботу зі списком виборців, комісія встановлює кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування) та кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу зі списку виборців.
Ці кількості оголошуються головою (головуючим на засіданні) дільничної виборчої комісії і вносяться секретарем (секретарем засідання) дільничної виборчої комісії до пунктів "3) кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування)" та "4) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування" відповідних протоколів з кожних місцевих виборів одразу після встановлення такої кількості.
2.4. До пункту "2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничною виборчою комісією" протоколу вносяться відомості про сумарну кількість залишку невикористаних виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів, переданих після закінчення голосування голові дільничної виборчої комісії членами комісії, які видавали виборчі бюлетені.
Відповідно до частини десятої статті 250 Кодексу дільнична виборча комісія підраховує усі невикористані виборчі бюлетені окремо з кожних місцевих виборів та у кожному виборчому окрузі, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці.
При цьому кожен член дільничної виборчої комісії, який видавав виборчі бюлетені виборцям, почергово окремо з кожних місцевих виборів уголос перераховує виборчі бюлетені, що залишилися у нього (у тому числі бюлетені, зіпсовані виборцями та погашені як невикористані під час голосування на виборчій дільниці, щодо яких у кожному випадку в порядку, визначеному частиною дванадцятою статті 248 Кодексу, складався акт про погашення неправильно заповненого виборцем виборчого бюлетеня як невикористаного за відповідними формами, затвердженими постановою Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 (додатки 11 - 14), та передає їх голові (головуючому на засіданні) комісії.
Після передачі голові (головуючому на засіданні) дільничної виборчої комісії залишку виборчих бюлетенів окремо з кожних місцевих виборів усіма членами дільничної виборчої комісії голова (головуючий на засіданні) дільничної виборчої комісії підсумовує загальну кількість невикористаних виборчих бюлетенів та перевіряє її на відповідність сумарним даним, зазначеним у відомості (відомостях) про передачу членам дільничної виборчої комісії виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів для видачі їх виборцям у приміщенні для голосування/ за місцем перебування виборців, складеній (складених) перед початком голосування за відповідними формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 (додатки 53 - 56).
Встановлена дільничною виборчою комісією кількість невикористаних виборчих бюлетенів з кожних місцевих виборів та у кожному з округів оголошується головою (головуючим на засіданні) та вноситься секретарем комісії (секретарем засідання) до пункту 2 відповідних протоколів з кожних місцевих виборів одразу після встановлення відповідної кількості невикористаних виборчих бюлетенів з кожних місцевих виборів. Невикористані виборчі бюлетені з кожних місцевих виборів погашаються шляхом відокремлення правого нижнього кута бюлетеня.
У разі якщо до виборчих бюлетенів внесено зміни (з використанням штампа "ВИБУВ") без рішення територіальної виборчої комісії чи внесено зміни, що не відповідають такому рішенню, та про що складено відповідний акт (за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 (додатки 1 - 4), кількість виборчих бюлетенів, зазначена в такому акті, враховується у сумарній кількості невикористаних виборчих бюлетенів, що вноситься до пункту 2 відповідних протоколів з кожних місцевих виборів.
Погашені невикористані виборчі бюлетені разом з бюлетенями, зіпсованими виборцями під час їх заповнення і повернутими членам дільничної виборчої комісії, які їх видавали, запаковуються. На пакеті робиться напис "Невикористані виборчі бюлетені", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.
2.5. Після підрахунку невикористаних виборчих бюлетенів дільнична виборча комісія згідно з частиною одинадцятою статті 250 Кодексу підраховує кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування з відповідних місцевих виборів у приміщенні для голосування, за підписами виборців у списку виборців та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування, за відмітками "голосував за місцем перебування" у списку виборців.
Ці кількості оголошуються головою (головуючим на засіданні) дільничної виборчої комісії і вносяться секретарем (секретарем засідання) дільничної виборчої комісії до пунктів "5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування" та "6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування" відповідних протоколів з кожних місцевих виборів.
2.6. Згідно з частиною дванадцятою статті 250 Кодексу дільнична виборча комісія підраховує кількість контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів дільничної виборчої комісії, які їх видавали, окремо з кожних місцевих виборів та в кожному виборчому окрузі, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці. Кількість таких талонів з кожних місцевих виборів у кожному виборчому окрузі оголошується.
У разі відповідності кількості контрольних талонів виданих виборчих бюлетенів у приміщенні для голосування та за місцем перебування виборців, підрахованої членами дільничної виборчої комісії, які видавали виборчі бюлетені, оголошеній кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування та за місцем перебування, підрахованій відповідно до частини одинадцятої статті 250 Кодексу, така кількість оголошується і вноситься секретарем (секретарем засідання) дільничної виборчої комісії до пункту "7) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені" відповідних протоколів з кожних місцевих виборів.
У разі невідповідності кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів дільничної виборчої комісії, які їх видали, кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені з відповідних місцевих виборів, за підписами виборців у списку виборців та відмітками "голосував за місцем перебування" у списку виборців дільнична виборча комісія складає відповідний акт за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 (додатки 15 - 18), із зазначенням встановленої рішенням дільничної виборчої комісії причини такої невідповідності.
Після цього дільнична виборча комісія приймає рішення про встановлення загальної кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі. Ця кількість оголошується і вноситься до зазначеного пункту протоколів.
2.7. Список виборців, доданий до нього витяг із списку виборців, виготовлений згідно з частинами другою, третьою статті 249 Кодексу, заяви, на підставі яких складався витяг із списку, рішення суду про внесення змін до списку виборців, повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців запаковуються в окремий пакет. На пакеті робиться напис "Список виборців", зазначаються назва місцевих виборів, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.
Контрольні талони виборчих бюлетенів для голосування з кожних місцевих виборів по кожному округу запаковуються в окремі пакети. На пакетах робиться напис "Контрольні талони", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, кількість запакованих контрольних талонів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.
2.8. Відповідно до частини шістнадцятої статті 250 Кодексу перед відкриттям виборчих скриньок дільнична виборча комісія повинна перевірити, чи дорівнює окремо з кожних місцевих виборів та в кожному виборчому окрузі, в якому проводилося голосування на виборчій дільниці, сума кількості невикористаних виборчих бюлетенів у цьому виборчому окрузі (пункт 2 протоколу) і загальної кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені (пункт 7 протоколу), кількості виборчих бюлетенів у цьому виборчому окрузі, одержаних дільничною виборчою комісією (пункт 1 протоколу). У разі невідповідності цих даних дільнична виборча комісія складає відповідний акт із зазначенням установленої рішенням дільничної виборчої комісії причини такої невідповідності за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 (додатки 19 - 22).
2.9. Дільнична виборча комісія перевіряє цілісність пломб або печаток на виборчих скриньках.
У разі виявлення на виборчих скриньках пошкоджень пломб або печаток чи інших пошкоджень, що порушують цілісність виборчої скриньки, складається акт за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 18 вересня 2020 року № 277 (додатки 23, 24), із зазначенням характеру виявлених пошкоджень.

................
Перейти до повного тексту