1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
21.10.2008 N 311
Про затвердження Примірного положення про підприємство у сфері поводження з твердими побутовими відходами
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 265 "Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами" з метою удосконалення діяльності у сфері поводження з твердими побутовими відходами
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про підприємство у сфері поводження з твердими побутовими відходами, що додається.
2. Скасувати наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 01.02.2007 N 31 "Про затвердження Типового положення про структуру управління у сфері поводження з твердими побутовими відходами".
3. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування та підготовки до Євро-2012 (О.П.Ігнатенко) надіслати цей наказ до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій для впровадження, використання у роботі та подальшого доведення до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Р.М.Крамаренка.
Міністр О.Ю.Кучеренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
21.10.2008 N 311
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про підприємство у сфері поводження з твердими побутовими відходами
Примірне положення про підприємство у сфері поводження з твердими побутовими відходами (далі - Примірне положення) розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 265 "Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами" та з метою удосконалення діяльності в сфері поводження з твердими побутовими відходами (далі - ТПВ).
Примірне положення призначене сприяти органам місцевого самоврядування під час утворення комунальних підприємств у сфері поводження з ТПВ. Разом з тим, Примірне положення може використовуватись при створенні положень підприємств інших форм власності.
1. Загальні положення
1.1. Положення про підприємство затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради.
1.2. Підприємство повинно мати відповідні матеріально-технічну базу та інженерно-технічний персонал.
1.3. Підприємство у своїй діяльності керується своїм статутним положенням та діє відповідно до вимог законодавства в сфері поводження з твердими побутовими відходами.
1.4. Структура підприємства та його чисельність затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою або їх виконавчими органами.
1.5. В положенні про підприємство вказується інформація стосовно його підпорядкування та координації юридичної адреси, рахунків, печаток, штампів та бланків підприємства, механізму призначення та звільнення директора підприємства, його заступників та інших працівників підприємства.
Рекомендується підприємство підпорядковувати заступнику голови виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, до компетенції якого відноситься питання житлово-комунального господарства, та доручити координацію його діяльності.
Директора підприємства рекомендується призначати голові виконавчого органу сільської, селищної або міської ради за поданням відповідного заступника, якому воно підпорядковано.
Призначення заступників директора підприємства доцільно доручити відповідному заступнику голови виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, якому воно підпорядковано, за поданням директора підприємства.
Інших працівників підприємства призначає директор підприємства.
2. Основні завдання підприємства
Організація виконання основних функцій органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів згідно із Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про відходи", "Про житлово-комунальні послуги" на відповідній території.
3. Функції підприємства у сфері поводження з ТПВ
Підприємство у сфері поводження з ТПВ зобов'язано:
- запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення ТПВ;
- забезпечувати приймання та утилізацію використаних пакувальних матеріалів і тари, в яких знаходилася продукція цих підприємств - суб'єктів господарської діяльності, або укладати угоди з відповідними організаціями на їх збирання та утилізацію;
- визначати склад і властивості ТПВ, що утворюються, а також за погодженням із спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з ТПВ ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров'я людини;

................
Перейти до повного тексту