1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.07.2013 № 309
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів № 281 від 02.08.2022 )
Про затвердження Методичних рекомендацій
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", з метою уніфікації встановлення єдиних вимог до розроблення положень про території та об'єкти природно-заповідного фонду України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо розробки положень про території та об'єкти природно-заповідного фонду України.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Головного управління національних природних парків і заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 20.05.99 № 11 "Про затвердження документа "Методичні рекомендації щодо розробки положень про території та об'єкти природно-заповідного фонду України".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Романова М.І.

Міністр

О.А. Проскуряков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
12.07.2013 № 309
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо розробки положень про території та об'єкти природно-заповідного фонду України
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Методичні рекомендації розроблені відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (далі - Закон) з метою забезпечення єдиного методологічного підходу до розроблення положень про території та об'єкти природно-заповідного фонду України (далі - Положення).
1.2. Методичні рекомендації визначають основні вимоги до оформлення та змісту Положень про території та об'єкти природно-заповідного фонду України (далі - ПЗФ).
1.3. У Положеннях визначаються завдання, природоохоронне, наукове, освітнє, рекреаційне, культурне значення природних комплексів та об'єктів, особливості природоохоронного режиму, характеру функціонування територій та об'єктів ПЗФ.
II. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ТЕКСТУ ПОЛОЖЕННЯ
2.1. Текст Положення друкується державною мовою на папері формату А-4 (210 х 297 мм), з одного боку аркушів. Для друкування використовується гарнітура Times New Roman, шрифт розміром 12 - 14 друкарських пунктів.
2.2. Першим аркушем Положень вважається титульна сторінка. Розділи Положень повинні мати наскрізну порядкову нумерацію, яка позначається арабськими цифрами з крапками (наприклад: 1., 2., 3.), пункти розділів - наскрізну в межах розділу порядкову нумерацію, яка позначається арабськими цифрами, через крапку після цифри, яка є номером розділу (наприклад: у розділі 1. пункти нумеруються 1.1., 1.2., 1.3.). У разі необхідності подібним чином нумеруються підпункти, наприклад, підпункти пункту 1 розділу 1 повинні мати наскрізну у межах підпункту нумерацію: 1.1.1., 1.1.2., 1.1.3. і т. д.
2.3. Оформлення титульної сторінки передбачає зазначеної повної назви території або об'єкта ПЗФ відповідно до рішення про його створення чи оголошення, засвідчення Положення шляхом його затвердження. Гриф затвердження складається із слова "ЗАТВЕРДЖЕНО", назви виду документа, яким затверджується створений документ, у називному відмінку із зазначенням його дати і номера.
Наприклад:
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології та
природних ресурсів України
від ____________ № _____
2.4. Гриф затвердження розміщується у правому верхньому куті першого аркуша Положення.
2.4.1. Положення про території та об'єкти ПЗФ загальнодержавного значення затверджуються наказом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
2.4.2. Положення про території та об'єкти ПЗФ місцевого значення затверджуються наказом органу, уповноваженого згідно із Законом України "Про природно-заповідний фонд України" (далі - уповноважені органи) на місцях.
2.5. Положення мають бути погодженими шляхом оформлення відповідного "Аркуша погодження", що включає найменування посади особи, якою погоджується Положення (включаючи найменування установи), особистий підпис, ініціали, прізвище та дату погодження. Підпис посадової особи скріплюється гербовою печаткою. Перелік установ та організацій, що погоджують Положення, викладається в ієрархічному порядку.
Аркуш погодження оформляється за такою формою:
АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ
Положення про _______________________________________________
(назва території або об'єкта ПЗФ)
Найменування посади підпис ініціали, прізвище
Дата
2.5.1. Положення про території та об'єкти ПЗФ загальнодержавного значення погоджують:
структурний підрозділ Мінприроди, до повноважень якого відноситься забезпечення організації, охорони та використання природно-заповідного фонду;
уповноважені органи на місцях;
землекористувачі (землевласники) земельних ділянок, у межах яких розташовані території та об'єкти ПЗФ.
2.5.2. Положення про території та об'єкти ПЗФ місцевого значення погоджують землекористувачі (землевласники) земельних ділянок, у межах яких розташовані території та об'єкти ПЗФ.
III. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПОЛОЖЕННЯ
3.1. Положення про території та об'єкти ПЗФ, управліннями якими здійснюється спеціальними адміністраціями, складаються із таких розділів: "ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ", "МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ", "УПРАВЛІННЯ", "СТРУКТУРА ТА РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ", "ОХОРОНА", "НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ", "ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТНЬО-ВИХОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ", "РЕКРЕАЦІЯ", "ФІНАНСУВАННЯ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ", "МАЙНО", "ЗВІТНІСТЬ І КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ", "МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ", "ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ". При розробленні змісту Положення необхідно враховувати режим та основні завдання відповідної території або об'єкта ПЗФ, наприклад, у зміст Положення про природний заповідник, ботанічний сад розділ "РЕКРЕАЦІЯ" не включається.

................
Перейти до повного тексту