- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
29.12.2022 № 293
Про затвердження Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів
Відповідно до вимог
статей 9,
19 Закону України "Про прокуратуру", з метою організації проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів, що додається (далі - Порядок).
2. Цей наказ набирає чинності з 01.01.2023.
4. Встановити, що на період дії воєнного стану прокурор, який не має технічної можливості подати Декларацію, передбачену Порядком, у встановлений спосіб, зобов'язаний письмово повідомити про це Генеральну інспекцію Офісу Генерального прокурора та одночасно подати власноруч заповнену Декларацію у паперовому вигляді за формою і правилами, визначеними додатком 1 до Порядку.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою, а також покладаю на перших заступників та заступників Генерального прокурора, заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівників обласних та спеціалізованих на правах обласних прокуратур.
Генеральний прокурор | А. Костін |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
29 грудня 2022 року № 293
ПОРЯДОК
проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів
I. Загальні положення
1. Порядок проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів (далі - Порядок) визначає підстави і процедуру щорічного проходження прокурорами таємної перевірки доброчесності.
2. Наведені нижче терміни вживаються в Порядку в такому значенні:
уповноважені особи - прокурори підрозділу внутрішньої безпеки прокуратури, наділені повноваженнями щодо перевірки доброчесності прокурорів;
декларація доброчесності прокурора (далі - Декларація) - електронний документ, заповнений на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора і підписаний особистим електронним підписом;
доброчесність прокурора - здатність прокурора спрямовувати свої дії на захист публічних інтересів, відмовляючись від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих йому повноважень, та повідомляти достовірні відомості в Декларації під час її подання.
II. Таємна перевірка доброчесності прокурорів
1. Щорічна таємна перевірка доброчесності прокурорів проводиться на підставі частини п'ятої
статті 19 Закону України "Про прокуратуру".
2. Проходження таємної перевірки доброчесності полягає у щорічному поданні прокурором Декларації і, за наявності підстав, визначених цим розділом, проведенні службового розслідування та вивченні його результатів згідно з пунктом 14 цього розділу з метою перевірки інформації, що може свідчити про недостовірність (у тому числі неповноту) тверджень прокурора в Декларації.
3. Кожен прокурор щороку з 01 січня по 31 березня (включно) зобов'язаний особисто шляхом заповнення на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора подати Декларацію за формою і правилами, визначеними додатком 1 до Порядку, надати правдиві відповіді у формі "Підтверджую" або "Не підтверджую" на запитання, що стосуються або можуть стосуватися його доброчесності, а у випадках, визначених Порядком, Декларацією і правилами її заповнення, навести додаткові відомості.
Декларація підлягає оприлюдненню на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора, за винятком періоду дії у державі правового режиму воєнного стану.
4. Обрання прокурором під час заповнення Декларації відповіді "Не підтверджую" щодо одного чи кількох запитань не є підставою для визнання його таким, що не пройшов щорічну перевірку доброчесності.
У такому випадку службове розслідування відповідно до цього Порядку не проводиться, але може бути призначене згідно з положеннями організаційно-розпорядчого акта Генерального прокурора щодо порядку проведення службових розслідувань стосовно прокурорів, у загальному порядку за наявності для цього приводів і підстав.
5. Особи, призначені на посаду прокурора вперше або поновлені на посаду прокурора за рішенням суду, подають Декларацію впродовж 30 календарних днів після дати їх ознайомлення з відповідним наказом про призначення (поновлення) на посаду.
Прокурори, увільнені від виконання обов'язків на підставі
статті 119 КЗпП України або відряджені до інших органів для участі в їх роботі на постійній основі відповідно до частини четвертої
статті 18 Закону України "Про прокуратуру", подають Декларацію впродовж 30 календарних днів з дати закінчення строку дії цих обставин.
6. Посадова особа органу прокуратури, яка ознайомила прокурора з наказом про призначення (поновлення) в органах прокуратури, одночасно повідомляє йому про обов'язок і строки подання Декларації.
7. Прокурор, який не подав Декларації в установлений цим розділом строк, зобов'язаний письмово повідомити підрозділ внутрішньої безпеки про причини неподання або несвоєчасного подання Декларації, долучивши копії документів (за їх наявності), які підтверджують поважність цих причин.
Неподання, несвоєчасне подання прокурором Декларації без поважних причин вважається невиконанням обов'язку, передбаченого частиною п'ятою
статті 19 Закону України "Про прокуратуру", та може бути підставою для ініціювання дисциплінарної відповідальності.
8. До закінчення календарного року, в якому подано Декларацію, будь-яка особа має право повідомити інформацію, що може свідчити про недостовірність (у тому числі неповноту) одного або кількох тверджень прокурора в Декларації.
Така інформація направляється до підрозділу внутрішньої безпеки на електронну пошту або шляхом заповнення електронної форми на вебсайті Офісу Генерального прокурора, або поштовим зв'язком.
Відомості про електронну пошту підрозділу внутрішньої безпеки та електронна форма для подання інформації розміщуються на вебсайті Офісу Генерального прокурора.
9. До закінчення календарного року, в якому подано Декларацію, уповноважені особи підрозділу внутрішньої безпеки в межах повноважень, передбачених
Законом України "Про прокуратуру", іншими нормативно-правовими актами, мають право самостійно збирати (одержувати) інформацію, передбачену пунктом 8 цього розділу.
10. У разі одержання інформації, яка стосується конкретного прокурора і містить фактичні дані, що можуть бути перевірені, про недостовірність (у тому числі неповноту) тверджень, наведених у Декларації, підрозділ внутрішньої безпеки впродовж п'ятнадцяти робочих днів з дати отримання такої інформації повідомляє керівника відповідного органу прокуратури про необхідність призначення службового розслідування з долученням отриманої інформації.
................Перейти до повного тексту