1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 292 від 11.09.2002
м. Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу НСПП N 49 від 05.04.2005 )
Про внесення змін та доповнень до наказу Національної служби посередництва і примирення від 13 березня 2001 року N 76 "Про затвердження положень про відділи Національної служби посередництва і примирення", із змінами, внесеними наказами Національної служби посередництва і примирення від 04.01.2002 року N 3 та від 08.02.2002 року N 69
Відповідно до пункту 7 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, затвердженими Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000,
НАКАЗУЮ:
1. Пункт 1 наказу викласти в редакції: "1. Затвердити положення про юридичний відділ Національної служби посередництва і примирення (додаток 1)".
2. Пункт 2 наказу викласти в редакції: "2. Затвердити положення про відділ правового забезпечення примирних процедур Національної служби посередництва і примирення (додаток 2)".
3. Доповнити наказ пунктом 7 такого змісту: "7. Затвердити положення про загальний сектор Національної служби посередництва і примирення (додаток 7).
4. Пункт 7 наказу вважати пунктом 8.
Голова Національної служби
посередництва і примирення

В.М.Руденко
Додаток 1
до наказу Національної
служби посередництва і
примирення
від 13 березня 2001 р. N 76
( v0076299-01 ),
із змінами внесеними наказом
НСПП від 4 січня 2002 р. N 3
( v0003299-02 ),
від 08 лютого 2002 р. N 69
( v0069299-02 ),
від 11 вересня 2002 р. N 292
ПОЛОЖЕННЯ
про юридичний відділ Національної служби посередництва і примирення
1. Загальні положення
1.1. Юридичний відділ Національної служби посередництва і примирення (далі - Відділ) є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП).
1.2. Відділ у своїй діяльності підпорядковується безпосередньо голові НСПП.
1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Національну службу посередництва і примирення, наказами і розпорядженнями НСПП, нормативно-правовими актами Головного управління державної служби України, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами. У межах своїх повноважень Відділ організовує виконання актів законодавства України, здійснює систематичний контроль за їх виконанням.
1.4. До складу відділу входить сектор по роботі з кадрами.
1.5. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з неї головою НСПП.
Призначення на посаду і звільнення з неї інших працівників Відділу здійснюється головою НСПП за поданням начальника Відділу.
1.6. Чисельність працівників Відділу встановлюється головою НСПП, виходячи із затвердженої структури і чисельності працівників центрального апарату НСПП, а також обсягів роботи, що покладається на Відділ.
2. Основні завдання Відділу
Основними завданнями Відділу є:
2.1. Узагальнення практики застосування законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та розроблення пропозицій щодо її удосконалення.
2.2. Розроблення проектів нормативних актів з питань діяльності НСПП та здійснення примирних процедур, проведення експертизи проектів законодавчих та нормативно-правових актів, які надходять в НСПП для погодження.
2.3. Здійснення в межах своєї компетенції постійного перегляду нормативних актів НСПП з метою приведення їх у відповідність з Конституцією і законами України, іншими актами законодавства, усунення множинності, скасування застарілих актів і таких, що не відповідають новим умовам соціально-економічного розвитку України.
2.4. Забезпечення дотримання законності в діяльності структурних підрозділів центрального апарату і відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях (далі - відділень НСПП).
2.5. Пропаганда правових знань з питань діяльності НСПП та здійснення примирних процедур.
2.6. Узагальнення практики застосування законодавства з питань проходження державної служби та розроблення пропозицій щодо її удосконалення.
2.7. Забезпечення дотримання законності з питань проходження державної служби працівниками НСПП в діяльності структурних підрозділів центрального апарату і відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях (далі - відділення НСПП).
2.8. Здійснення повноважень з питань кадрової роботи та роботи із арбітрами, посередниками та позаштатними радниками НСПП.
3. Основні функції Відділу
Відділ відповідно до покладених на нього завдань здійснює такі основні функції:
3.1. Бере участь в реалізації державної правової політики у сфері вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
3.2. Разом з іншими структурними підрозділами центрального апарату і відділеннями НСПП забезпечує правильне застосування законодавства в центральному апараті та у відділеннях НСПП, інформує голову НСПП про необхідність вжиття заходів щодо скасування актів, прийнятих з порушенням законодавства.
3.3. Разом із відповідними структурними підрозділами центрального апарату та відділеннями НСПП узагальнює практику законодавства з питань, віднесених до компетенції НСПП, готує пропозиції щодо його вдосконалення, подає їх на розгляд голови НСПП для вирішення питання стосовно необхідності підготовки проектів актів законодавства та внесення їх в установленому порядку Президенту України.
3.4. Разом із відповідними структурними підрозділами центрального апарату і відділеннями НСПП забезпечує розроблення проектів положень, інструкцій та інших нормативних актів щодо діяльності НСПП та здійснення примирних процедур.
3.5. Перевіряє відповідність чинному законодавству проектів наказів та інших нормативно-правових актів, що подаються на підпис голові НСПП, візує їх за наявності віз керівників відповідних структурних підрозділів центрального апарату НСПП.
У разі невідповідності проекту наказу чи іншого нормативно-правового акту законодавству та, якщо внесені до нього Відділом зауваження не враховано, Відділ, не візуючи проект, подає письмовий висновок з пропозиціями щодо законного вирішення відповідного питання для прийняття остаточного рішення головою НСПП.
Видання наказу, іншого нормативно-правового акта, а також подання проекту акта законодавства відповідному державному органу для вирішення питання щодо його прийняття чи узгодження без попереднього розгляду Відділом не допускається.
3.6. Розглядає проекти актів законодавства та нормативно-правових актів, які надійшли для погодження, з питань, що належать до компетенції НСПП, готує проекти письмових висновків чи зауважень до них.
3.7. Проводить разом з іншими структурними підрозділами центрального апарату та відділеннями НСПП роботу по перегляду відомчих нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність із законодавством, готує пропозиції щодо внесення до них змін і доповнень чи визнання їх такими, що втратили чинність.
3.8. Готує з питань, віднесених до компетенції Відділу, проекти відповідей на запити, що надходять від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профспілок та їх об'єднань, власників або уповноважених ними органів (представників) та їх об'єднань, від підприємств, установ, організацій і громадян, або за дорученням голови НСПП самостійно дає відповідь на них.
3.9. Консультує сторони колективного трудового спору (конфлікту) з питань застосування нормативно-правових актів для вирішення колективного трудового спору (конфлікту).
3.10. У випадках, передбачених статтею 24 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" і коли рекомендації Національної служби посередництва і примирення щодо вирішення колективного трудового спору (конфлікту) не враховано, у разі звернення НСПП про вирішення колективного трудового спору (конфлікту) відповідно до Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласного, Київського і Севастопольського міського суду, представляє НСПП у відповідному суді.
3.11. Організовує облік і зберігання текстів законодавчих і нормативно-правових актів та підтримує їх в актуальному стані.
3.12. Проводить інформаційно-довідкову роботу із законодавства, оперативно доводить до регіональних відділень НСПП інформацію про зміни в нормативних актах і нові акти.
3.13. Готує керівництву НСПП довідкові матеріали із законодавства, дає працівникам НСПП консультації з юридичних питань.
3.14. Здійснює методичне керівництво юридичною роботою у відділеннях НСПП, вносить на розгляд голови НСПП пропозиції щодо її вдосконалення, вживає заходів щодо впровадження прогресивних форм і методів діяльності підрозділів правового забезпечення відділень НСПП.
3.15. Бере участь в організації і проведенні семінарів, інших занять з правових питань із працівниками центрального апарату та відділень НСПП.
3.16. Готує та подає на затвердження голові НСПП договори з питань діяльності НСПП.
3.17. Бере участь у здійсненні консультування сторін колективного трудового спору (конфлікту) з питань:
- компетенції органів стосовно задоволення вимог, які є предметом колективного трудового спору (конфлікту) чи виконання яких сприятиме його вирішенню;
- застосування нормативно-правових актів для вирішення колективного трудового спору (конфлікту).
3.18. Здійснює заходи щодо підвищення ефективності юридичної роботи відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях і укомплектування їх висококваліфікованими юристами.
3.19. Забезпечує співробітництво з навчальними закладами, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю "Правознавство", а також практикує проходження стажування студентів зазначених закладів у юридичному відділі НСПП, відділі правового забезпечення НСПП, відділі НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі і у відділеннях НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, формує дієвий кадровий резерв на заміщення вакантних посад у юридичному відділі НСПП, відділі правового забезпечення НСПП, відділі НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділеннях НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
3.20. Забезпечує участь працівників НСПП у роботі семінарів, інших заходів, які проводяться Міністерством юстиції України.
3.21. Бере участь в реалізації державної правової політики у сфері організації проходження державної служби працівниками НСПП.
3.22. Забезпечує правильне застосування законодавства з питань проходження державної служби в НСПП, інформує голову НСПП про необхідність вжиття заходів щодо скасування актів з питань роботи з кадрами державних службовців, прийнятих з порушенням законодавства.
3.23. Організовує підготовку і підвищення кваліфікації посередників та арбітрів, формує списки посередників і арбітрів.
3.24. Забезпечує підготовку і проведення семінарів, інших занять із працівниками центрального апарату та відділень НСПП.
3.25. Забезпечує організацію роботи по підбору і розстановці кадрів НСПП.
3.26. Узагальнює, систематизує матеріали щодо підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників НСПП.
3.27. Забезпечує проведення атестації державних службовців, які працюють в НСПП.
3.28. Готує узагальнені матеріали про стан і результати роботи з кадрами НСПП та арбітрами і посередниками.
3.29. Забезпечує за дорученням голови НСПП проходження практики студентами вищих навчальних закладів у порядку, передбаченому договорами, що укладаються між НСПП та відповідними вищими навчальними закладами.
4. Права Відділу
Відділ має право:
4.1. Перевіряти дотримання законності в діяльності структурних підрозділів НСПП.
4.2. Направляти до відділень НСПП, в межах повноважень, визначених цим положенням, листи, інструктивні матеріали, роз'яснення тощо, які є обов'язковими для виконання.
4.3. Отримувати від структурних підрозділів НСПП документи та інші матеріали, необхідні для виконання обов'язків, покладених на Відділ.
4.4. Перевіряти стан дотримання законодавчих і нормативно-правових актів з питань роботи з кадрами державних службовців.
4.5. Вносити пропозиції голові НСПП щодо вдосконалення роботи з кадрами НСПП, арбітрами, посередниками, позаштатними радниками.
4.6. Залучати працівників інших структурних підрозділів НСПП за згодою їх керівників до розроблення проектів законодавчих і нормативно-правових актів та інших документів, а також для здійснення інших заходів, що проводяться Відділом, відповідно до покладених на нього обов'язків.
4.7. В установленому порядку готувати на запити центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців та профспілок, підприємств, установ, організацій і громадян відповіді з питань, що відносяться до компетенції Відділу.
4.8. Брати участь у засіданнях та нарадах, що проводяться в НСПП, у разі розгляду на них питань, що стосуються компетенції Відділу.
4.9. Інформувати голову НСПП у разі покладення на Відділ виконання роботи, що не належить до функцій Відділу чи виходить за їх межі, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення порушених питань.
Покладання на Відділ обов'язків, не передбачених цим Положенням, і таких, що не стосуються компетенції Відділу, не допускається.
5. Керівництво Відділом
Безпосереднє керівництво Відділом здійснює начальник, який:
5.1. Готує і дає на затвердження голові НСПП положення про сектор по роботі з кадрами.
5.2. Визначає функціональні обов'язки працівників Відділу.
5.3. Дає працівникам Відділу обов'язкові для виконання вказівки.
5.4. Затверджує плани роботи Відділу згідно з планом роботи НСПП.
5.5. Організовує належне ведення діловодства, забезпечує проведення заходів щодо схоронності документації і майна Відділу.
5.6. Забезпечує дотримання законності в діяльності Відділу.
5.7. Вносить голові НСПП пропозиції щодо заохочення працівників, встановлення посадових окладів, преміювання, надання матеріальної допомоги, застосування заходів стягнення за порушення трудової і виробничої дисципліни.
5.8. За дорученням голови НСПП представляє НСПП в усіх органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об'єднаннях роботодавців та профспілок, на підприємствах, в установах і організаціях з питань, що відносяться до компетенції НСПП.
5.9. Вирішує покладені на Відділ завдання в тісному контакті з іншими структурними підрозділами НСПП.
5.10. Несе відповідальність за:
а) своєчасне і якісне виконання завдань і функцій, покладених на Відділ, планів роботи і доручень;
б) організацію своєчасної і якісної підготовки проектів законів та інших нормативно-правових актів;
в) організацію виконання рішень органів державної влади з питань, що віднесені до компетенції Відділу;
г) дотримання законодавчих і нормативно-правових актів з питань роботи з кадрами державних службовців НСПП;
д) своєчасний і якісний розгляд документів, що знаходяться на розгляді у Відділі;
е) раціональну розстановку і належну організацію роботи працівників Відділу, дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової дисципліни;
є) забезпечення законності в діяльності Відділу;
ж) належне ведення діловодства, схоронність документів і майна Відділу.
з) бездіяльність або невикористання наданих йому прав.
6. Вимоги до працівників Відділу
Працівники Відділу зобов'язані:
6.1. на належному рівні виконувати покладені на них функціональні обов'язки;
6.2. постійно підвищувати свій освітній та професійний рівень;
6.3. дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку, які діють в НСПП відповідно до чинного трудового законодавства;
6.4. дотримуватися етики державного службовця, вимог законодавства про державну службу.
Додаток 2
до наказу Національної
служби посередництва і
примирення
від 13 березня 2001 р. N 76
( v0076299-01 ),
із змінами внесеними наказом
НСПП від 4 січня 2002 р. N 3
( v0003299-02 ),
від 08 лютого 2002 р. N 69
( v0069299-02 ),
від 11 вересня 2002 р. N 292
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ правового забезпечення примирних процедур Національної служби посередництва і примирення
1. Загальні положення
1.1. Відділ правового забезпечення примирних процедур Національної служби посередництва і примирення (далі - Відділ) є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП).
1.2. Відділ у своїй діяльності підпорядковується безпосередньо голові НСПП.
1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Національну службу посередництва і примирення, наказами і розпорядженнями НСПП, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами. У межах своїх повноважень Відділ організовує виконання актів законодавства України, здійснює систематичний контроль за їх виконанням.

................
Перейти до повного тексту