1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління валютного регулювання
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 260 від 08.06.95
м.Київ
Республіканському банку Криму
Регіональним управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам України
Асоціації комерційних банків
Міністерству внутрішніх справ
України
Державному митному комітету
України
Державній податковій
інспекції
( Роз'яснення втратило чинність на підставі Постанови Нацбанку N 119 від 26.03.98 )
Про використання іноземної валюти як засобу платежу на території України
( Зміни в текст не внесено. Додатково див. Листи Нацбанку N 275 від 26.07.95 N 280 від 04.08.95 N 175 від 18.07.96 )
На виконання пункту 5 Постанови Правління Національного банку України "Про використання іноземної валюти як засобу платежу на території України" N 125 від 16 травня 1995 року Національний банк України роз'яснює деякі питання обігу готівкової іноземної валюти на території України:
1. З 1 серпня 1995 року не допускається реалізація на території України резидентам та нерезидентам товарів (робіт, послуг) за готівкову іноземну валюту. При цьому мається на увазі, що з 1 серпня 1995 року всі розрахунки в іноземній валюті між підприємствами торгівлі та сфери послуг, що мали право на торгівлю та надання послуг за іноземну валюту (надалі підприємства), та іншими резидентами України за товари (роботи, послуги), що реалізуються останнім, можуть здійснюватися на території України у карбованцях та в іноземній валюті у формах, що мають місце у міжнародній практиці (включаючи оплату кредитними та дебетними картками), за виключенням розрахунків готівковою іноземною валютою.
1 серпня 1995 року підприємства втрачають право приймання готівкової іноземної валюти. Готівкова іноземна валюта, прийнята підприємствами, що мали право на її приймання, не пізніше 31 липня 1995 року має бути інкасована уповноваженими банками із зарахуванням її на рахунки підприємств у той же день.
З 1 серпня 1995 року забороняється також приймати готівкову іноземну валюту до статутних фондів підприємств (крім банків).
2. Починаючи з 1 серпня 1995 року уповноважені банки мають приймати виручку підприємств у готівковій іноземній валюті на блокований рахунок підприємства без права зарахування на поточні валютні рахунки підприємств.
При цьому уповноважені банки негайно доводять до відома відповідних регіональних управлінь НБУ за місцем державної реєстрації підприємств інформацію про всі підприємства, які приймають готівкову іноземну валюту на порушення встановленої заборони. До порушників регіональні управління НБУ застосовують санкції, встановлені законодавством України.
Прийнята на блоковані рахунки іноземна готівкова валюта протягом 5 днів продається уповноваженим банком на міжбанківському валютному ринку України. Після продажу зазначеної іноземної валюти на валютному ринку України у 2-денний термін її карбованцевий еквівалент зараховується на рахунок підприємства.
3. Уповноважені банки не можуть приймати від фізичних осіб (у тому числі від імені або за дорученням підприємств) готівкову іноземну валюту як оплату за реалізовані підприємствами на території України товари (роботи, послуги) для зарахування валютної виручки на поточні валютні рахунки підприємств в уповноважених банках.
4. Вимоги цього листа в частині заборони реалізації товарів та послуг за готівкову іноземну валюту на території України і в частині заборони зарахування на поточні валютні рахунки підприємств їх виручки в готівковій іноземній валюті, до окремого розпорядження Національного банку України, не поширюються:

................
Перейти до повного тексту