1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.04.2019 № 257
Про затвердження Правил етичної поведінки в органах Державної фіскальної служби
Відповідно до Законів України "Про запобігання корупції", "Про державну службу", Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 (зі змінами), з метою встановлення та забезпечення дотримання загальних вимог до етичної поведінки посадових і службових осіб та інших працівників ДФС, Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, митниць ДФС, Університету державної фіскальної служби України, державних підприємств, що належать до сфери управління ДФС, формування корпоративної культури
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила етичної поведінки в органах Державної фіскальної служби (далі - Правила), що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів ДФС забезпечити:
2.1. ознайомлення підлеглих працівників з Правилами шляхом підписання заяви про ознайомлення;
2.2. передачу до Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом заяв про ознайомлення з Правилами для долучення їх до особових справ.
Термін - місяць;
2.3. вивчення та неухильне дотримання Правил підлеглими працівниками.
3. Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом (Пажитнова Т.), Головному управлінню внутрішньої безпеки (Шкурат І.) забезпечити:
3.1. ознайомлення осіб, які вперше призначаються на посади ДФС (приймаються на службу до ДФС), з Правилами шляхом підписання заяви про ознайомлення;
3.2. долучення до особових справ працівників заяв про ознайомлення з Правилами.
4. Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом (Пажитнова Т.) забезпечити включення до планів занять з підвищення рівня професійної компетенції посадових осіб ДФС, Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, митниць ДФС на наступні періоди (у формі лекцій) окремої теми з вивчення Правил із залученням спеціально уповноважених осіб з питань етичної поведінки ДФС.
5. Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції (Халковський О.) визначити спеціально уповноважених осіб з питань етичної поведінки, на яких покласти обов'язки з надання роз'яснень та консультацій з питань застосування Правил, проведення занять щодо вивчення Правил, та проінформувати структурні підрозділи ДФС.
Термін - місяць.
6. Керівникам головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, митниць ДФС, Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, Університету державної фіскальної служби України, державних підприємств, що належать до сфери управління ДФС, забезпечити:
6.1. ознайомлення працівників з Правилами шляхом підписання заяви про ознайомлення;
6.2. долучення до особових справ працівників заяв про ознайомлення з Правилами;
6.3. визначення спеціально уповноважених осіб з питань етичної поведінки, на яких покласти обов'язки з надання роз'яснень та консультацій підлеглим працівникам, проведення занять щодо вивчення Правил.
Термін - місяць.
7. Визнати такими, що втратили чинність, накази ДФС від 01.12.2016 № 979 "Про затвердження Правил етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС", від 21.07.2017 № 491 "Про внесення змін до Правил етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС" та від 20.10.2017 № 693 "Про внесення змін до Правил етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС".
8. Департаменту комунікацій (Веселова Н.) забезпечити розміщення цього наказу на офіційному веб-порталі ДФС.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови О. Власов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної
фіскальної служби України
03.04.2019 № 257
ПРАВИЛА
етичної поведінки в органах Державної фіскальної служби
Правила етичної поведінки в органах Державної фіскальної служби (далі - Правила) встановлюють загальні вимоги до етичної поведінки посадових і службових осіб та інших працівників ДФС, Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, митниць ДФС, Університету державної фіскальної служби України, державних підприємств, що належать до сфери управління ДФС (далі - Працівники), якими вони зобов'язані керуватися під час виконання своїх службових чи представницьких повноважень. Працівники повинні дотримуватися Правил як під час виконання своїх службових обов'язків, так і в позаробочий час.
Правила розроблені з урахуванням вимог Законів України "Про державну службу", "Про запобігання корупції", постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (зі змінами) (далі - постанова № 950) та Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 158, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1203/29333 (далі - Загальні правила № 158), з метою впровадження високих етичних стандартів поведінки Працівників, добросовісного, чесного та професійного виконання ними посадових обов'язків, а також для надання вичерпної інформації про обов'язки працівників щодо недопущення корупційних правопорушень, формування у них "нульової" толерантності (нетерпимості) до корупції та сприяння зміцненню суспільної довіри.
1. Загальні положення
1.1. Норми цих Правил є загальними та застосовуються до всіх без винятку Працівників.
Правила ґрунтуються на положеннях Конституції України, законодавства про державну службу, у сфері запобігання корупції і спрямовані на зміцнення авторитету ДФС, репутації Працівників, а також на забезпечення інформування громадян про норми поведінки Працівників стосовно них.
При прийнятті на роботу до ДФС, Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, митниць ДФС (далі - територіальні органи), Університету державної фіскальної служби України (далі - Університет), державних підприємств, що належать до сфери управління ДФС (далі - підвідомчі підприємства), кожен Працівник зобов'язаний ознайомитися зі змістом Правил та підписати відповідну заяву (додається), яка долучається до особової справи Працівника.
1.2. У Правилах терміни вживаються у значеннях, визначених Законами України "Про державну службу", "Про запобігання корупції" та Загальними правилами № 158.
1.3. Основною метою діяльності Працівників є служіння народу України, охорона та сприяння реалізації прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина.
1.4. Поведінка Працівників має забезпечувати довіру суспільства до ДФС.
1.5. Етична поведінка Працівників ґрунтується на загальних вимогах до поведінки цих осіб, визначених статтями 37 - 44 Закону України "Про запобігання корупції" , на принципах державної служби, визначених статтею 8 Закону України "Про державну службу" та Загальними правилами № 158.
1.6. Дотримання посадовими і службовими особами ДФС та територіальних органів вимог Правил враховується під час проведення щорічного оцінювання їх показників результативності, ефективності та якості, визначених з урахуванням посадових обов'язків, а також дотримання ними вимог законодавства у сфері запобігання корупції, відповідно до статті 44 Закону "Про державну службу".
Дотримання вимог Правил іншими Працівниками, які не є державними службовцями, оцінюється та враховується їх керівництвом як обов'язковий елемент трудової та службової дисципліни.
1.7. Керівники структурних підрозділів ДФС, територіальних органів, Університету, підвідомчих підприємств, у разі виявлення чи отримання повідомлення про порушення або недотримання Правил, у межах компетенції відповідно до законодавства зобов'язані вжити заходів щодо негайного припинення виявленого порушення, усунення його наслідків, притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності у встановленому порядку та інформування про такі факти уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції; у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення - також проінформувати спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.
2. Особи та підрозділи, уповноважені на забезпечення дотримання Правил
2.1. Уповноважена особа з питань етичної поведінки - це спеціально уповноважена особа з числа працівників уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції ДФС, територіальних органів, Університету та підвідомчих підприємств, до функціональних обов'язків якої належить здійснення контролю за дотриманням Правил та надання працівникам консультацій з питань їх застосування, а також пов'язаних з ними нормативно-правових актів.
2.2. Уповноважена особа з питань етичної поведінки користується повноваженнями та правами, визначеними Порядком організації роботи, спрямованої на запобігання та виявлення корупції в органах та підрозділах Державної фіскальної служби України, який затверджується відповідним наказом ДФС.
2.3. За пропозицією уповноваженої особи з питань етичної поведінки з метою встановлення обставин і причин допущення Працівником порушень Правил:
2.3.1. керівники структурних підрозділів ДФС, територіальних органів, Університету, підвідомчих підприємств зобов'язані надати пропозиції Голові Державної фіскальної служби України або особі, яка виконує його обов'язки, щодо ініціювання дисциплінарного провадження або проведення перевірки (тематичної перевірки) відповідно до вимог законодавства та розпорядчих документів ДФС у разі виявлення порушення вимог Правил державними службовцями, посади яких віднесено до номенклатури Голови Державної фіскальної служби України;
2.3.2. керівники територіальних органів, Університету, підвідомчих підприємств зобов'язані ініціювати дисциплінарне провадження або проведення перевірки (тематичної перевірки) відповідно до вимог законодавства та розпорядчих документів ДФС з урахуванням номенклатури посад Працівників.
3. Загальні обов'язки Працівників
3.1. Для забезпечення повної впевненості громадян України (платників податків, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та ін.) у неприйнятному ставленні до корупції та порушень загальноприйнятих у суспільстві норм поведінки кожен Працівник зобов'язаний дотримуватись та керуватись при виконанні своїх посадових обов'язків Конституцією України, вимогами Законів України "Про державну службу", "Про запобігання корупції", інших законодавчих актів, що регулюють сферу їх діяльності, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України, Регламентом Державної фіскальної служби України, затвердженим наказом ДФС від 21.08.2014 № 65 (зі змінами), розпорядчими документами ДФС, положеннями про структурні підрозділи та посадовими інструкціями Працівників, своєчасно і точно виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією, законами України та іншими нормативно-правовими актами.

................
Перейти до повного тексту