1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 246 від 27.09.93
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 150 від 04.04.97 )
Про затвердження положення "Про порядок митного оформлення перевезень товарів та інших предметів між митницями"
З метою впорядкування митного оформлення товарів та інших предметів, що знаходяться під митним контролем і перевозяться з однієї митниці в іншу на території України, та посилення митного контролю при таких перевезеннях
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Положення про порядок митного оформлення товарів та інших предметів при їх перевезеннях між митницями на території України" і ввести його в дію з 1 жовтня 1993 року.
2. Начальникам митниць під особисту відповідальність:
- організувати та забезпечити належний контроль за доставленням товарів та інших предметів у митниці призначення;
- своєчасно інформувати митниці призначення про направлення в зону їх діяльності товарів та інших предметів, що знаходяться під митним контролем;
- своєчасно інформувати митниці відправлення про надходження до місця призначення і пред'явлення митниці товарів та інших предметів, що перевозяться між митницями на території України;
- наказом по митниці визначити в оперативних підрозділах осіб, відповідальних за оформлення провізних відомостей та контроль за перевезеннями митних вантажів між митницями;
- до 5 числа кожного місяця представляти в Управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил інформацію про випадки порушення перевізниками встановленого порядку перевезення товарів та інших предметів між митницями (недоставлення, несвоєчасне доставлення та ін.), а також у Інспекцію про випадки невиконання іншими митницями встановлених вимог щодо порядку митного оформлення товарів та інших предметів, що перевозяться між митницями.
3. Управлінню матеріально-технічного забезпечення виготовити та надіслати у митниці необхідну кількість бланків "Провізної відомості".
Голова Комітету А.Колос
Затверджено
Наказом ДМК України
від 27.09.93 р. N 246
Положення про порядок митного оформлення товарів та інших предметів, що перевозяться між митницями на території України
1. Загальні положення
1.1. У цьому положенні розуміються:
а) під "митницею відправлення" - будь-яка митниця на території України, з якої починається перевезення вантажу, що знаходиться під митним контролем;
б) під "митницею призначення" - будь-яка митниця на території України, де закінчується перевезення вантажу, що знаходиться під митним контролем;
в) під "митними вантажами" - товари та інші предмети, що перевозяться між митницями на території України і знаходяться під митним контролем;
- з моменту ввезення їх на митну територію і до випуску у вільне використання на території України - при ввезенні в Україну;
- з моменту завершення митного оформлення і до вивезення за межі митної території України - при вивезенні з України;
- з моменту пропуску впускним митним органом на територію України до пропуску випускним митним органом за межі митної території України - при транзиті через територію України.
1.2. Митні вантажі перевозяться від митниці відправлення до митниці призначення під відповідальністю підприємства або громадянина, що прийняли такі товари та інші предмети до перевезення.
1.3. Митні вантажі перевозяться між митницями під митним забезпеченням (пломби, печатки та інш.) в упаковці, транспортних чи контейнерах, виготовлених та обладнаних таким чином, щоб предмети не могли вилучатись із опечатаного вантажного місця, транспортного засобу чи контейнера або поміщатись у такі місця без залишення видимих слідів розпечатання чи пошкодження митних забезпечень.
Допускається перевезення митних вантажів під пломбами вантажовідправників чи перевізників.
1.4. Митниці відправлення встановлюють термін доставлення митних вантажів до митниць призначення згідно із звичайними термінами доставлення, керуючись можливостями виду транспортного засобу, маршруту перевезення та інших умов перевезення, але в межах терміну, що визначається із розрахунку 80 кілометрів за одну добу.
2. Порядок оформлення митних вантажів, що ввозяться на митну територію України
2.1. Митні вантажі, що ввозяться на митну територію України з метою вільного використання, направляються з митниці, що розташована у пункті пропуску на кордоні (далі у цьому розділі - митниця відправлення) під митним чи іншим забезпеченням у митницю, в зоні діяльності якої розташований власник (одержувач) таких предметів (далі у цьому розділі - митниця призначення), для митного оформлення.
2.2. При направленні митного вантажу у митницю призначення митницею відправлення складається внутрішній транзитний документ.
2.3. Внутрішній транзитний документ складається на партію товару митницею відправлення, декларантом чи перевізником на бланку провізної відомості у трьох екземплярах.
2.4. На всіх екземплярах внутрішнього транзитного документа проставляються штампи "Під митним контролем/імпорт". Відомості, внесені у внутрішній транзитний документ, завіряються особистою номерною печаткою співробітника митниці відправлення.
2.5. Перший екземпляр "Провізної відомості" направляється поштою, факсом у митницю призначення, другий екземпляр - видається перевізнику для доставлення разом з митним вантажем у митницю призначення, третій екземпляр - залишається на контролі у митниці відправлення.
2.6. Контрольні екземпляри "Провізної відомості" реєструються у митниці відправлення в окремому журналі за формою згідно з додатком 2 до цього Положення і зберігаються в окремій теці за порядковими номерами.
2.7. Перевізник зобов'язаний доставити митний вантаж у митницю призначення в строки, встановлені митницею відправлення.
2.8. Після доставлення митного вантажу митниця призначення перевіряє наявність та цілісність митних та інших забезпечень, транспортних засобів, контейнерів чи упаковки окремих місць і у "Провізній відомості" робить відмітку про надходження вантажу, яка завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці. Екземпляр "Провізної відомості" з відмітками митниці призначення направляється поштою у митницю відправлення, про що у журналі реєстрації "Провізних відомостей" робиться відповідна відмітка. Крім цього в день надходження вантажу митниця призначення інформує письмово по оперативним каналам (телетайп, телефакс) митницю відправлення про завершення перевезення митного вантажу між митницями з вказанням номеру "Провізної відомості".
2.9. Після митного оформлення в митниці призначення митного вантажу другий екземпляр "Провізної відомості" залишається у митниці призначення і зберігається у окремій теці для "Провізних відомостей".
2.10. Контроль за виконанням перевізниками зобов'язання по доставленню митного вантажу і митних документів у митницю призначення здійснюється митницями відправлення. При надходженні підтверджень про доставлення митного вантажу у митницю призначення в журналі обліку "Провізних відомостей" проставляються відповідні відмітки.
2.11. При непідтвердженні митницею призначення на протязі десяти днів з моменту вичерпання строку на доставлення вантажу митниця відправлення направляє у митницю призначення копію Провізної відомості з поміткою: "Підтвердження про доставлення вантажу до місця призначення не надходило". При цьому у журналі обліку Провізних відомостей робиться відмітка про те, що вантаж у митницю призначення не надійшов і вказується дата направлення копії "Провізної відомості" з повідомленням про це у митницю призначення.
Митниця призначення письмово по оперативним каналам зв'язку інформує митницю відправлення про одержання копії "Провізної відомості".
2.12. Митниця призначення перевіряє інформацію про недоставлення митного вантажу до місця призначення і вирішує питання про притягнення перевізника до відповідальності за порушення митних правил згідно з діючим законодавством.
3. Порядок оформлення митних вантажів, що вивозяться з території України
3.1. Митні вантажі, що вивозяться за межі митної території України після їх оформлення у митному відношенні митницею в діяльності якої знаходиться їх власник (відправник), направляються для пропуску за межі митної території України у митниці призначення, розташовані на митному кордоні.
3.2. На такі вантажі заповнюється додатковий аркуш вантажної митної декларації, який разом з іншими товаросупровідними документами на вантажі прямує до пункту пропуску на кордоні, де вилучається митницею призначення, яка здійснює пропуск вантажу за межі митної території України.
3.3. У товаросупровідних документах на такі вантажі та у екземплярі вантажної митної декларації, що прямує з вантажем митницею відправлення, що здійснювала митне оформлення, проставляється штамп "Під митним контролем/експорт". У екземплярі вантажної митної декларації, крім того, вчиняється запис такого змісту: "Направляється у ____________ митницю для пропуску за межі митної території України", який завіряється підписом та особистою номерною печаткою інспектора митниці. Запис вчиняється у графі "д" декларації, а при відсутності достатнього місця - на зворотньому боці бланку декларації.
3.4. У випадках, коли згідно з діючими правилами на митний вантаж, що вивозиться за межі митної території України, вантажна митна декларація не оформляється (майно, що вивозиться після закінчення строку тимчасового ввезення, товари та майно вартістю менше 100 доларів США, несупроводжуваний багаж громадян і т.ін.). Митне відправлення при направленні такого вантажу у митницю призначення для пропуску його за межі митної території України складається внутрішній транзитний документ на бланку "Провізної відомості" у трьох екземплярах, один з яких направляється поштою у митницю призначення, другий - разом з супровідними документами прямує з вантажем, а третій залишається у справах митниці відправлення на контролі.

................
Перейти до повного тексту