1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
30.12.2010 N 1/2гн
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 1/2гн від 11.07.2012 )
Про особливості організації роботи прокуратур міст з районним поділом
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної прокуратури N 1/2гн-1 від 18.03.2011 N 1/2гн-2 від 24.02.2012 N 1гн-1-1/2гн-3 від 05.04.2012 )
З метою удосконалення організації роботи прокуратур міст з районним поділом, визначення їх функціональних повноважень щодо керівництва прокуратурами районів у містах з огляду на особливості адміністративно-територіального устрою, забезпечення ефективного впливу на зміцнення законності та правопорядку, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей забезпечити прокуратурам міст з районним поділом умови для реалізації передбачених законодавством та цим наказом повноважень щодо керівництва прокуратурами районів, не допускаючи дублювання їх функцій.
2. Прокурорам міст з районним поділом спрямовувати діяльність прокуратур районів на виконання покладених законом завдань і функцій.
Організацію роботи прокуратур міст з районним поділом здійснювати за територіальним і галузевим принципами.
3. Установити, що прокурори міст з районним поділом:
3.1. Здійснюють нагляд за додержанням і застосуванням законів, дотриманням прав та свобод людини і громадянина міськими органами виконавчої влади та державного контролю, органами місцевого самоврядування, установами і організаціями міського підпорядкування та їх посадовими особами, відповідністю законам прийнятих ними правових актів, а також додержанням законів підприємствами, що забезпечують життєдіяльність та соціально-економічний розвиток міста, перелік яких визначається відповідними наказами прокурорів обласного рівня.
У виняткових випадках повноваження із здійснення нагляду за додержанням законів у діяльності установ та організацій міського підпорядкування і їх посадових осіб за наказом прокурора обласного рівня можуть бути надані прокурорам районів у містах.
( Пункт 3.1 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 1/2гн-1 від 18.03.2011 )
3.2. Здійснюють нагляд за додержанням законів у діяльності міських підрозділів органів внутрішніх справ, служби безпеки, податкової міліції, міських ізоляторів тимчасового тримання, приймальників-розподільників та інших спеціальних установ для дітей.
3.3. Здійснюють нагляд за додержанням законів у діяльності розташованих на території міста підрозділів Державної митної служби та Державної прикордонної служби України.
3.4. Проводять досудове слідство у кримінальних справах, порушених прокуратурою міста, справах про злочини, скоєні на території кількох районів міста, та інших справах за дорученням прокуратури вищого рівня. Можуть приймати до провадження справи про нерозкриті злочини, особливо тяжкі або інші резонансні злочини, які розслідуються прокуратурами районів у місті.
3.5. Підтримують державне обвинувачення у кримінальних справах, обвинувальний висновок у яких затверджено керівництвом прокуратури міста, в інших справах за дорученням прокуратури вищого рівня, а також з власної ініціативи у справах, розслідуваних слідчими прокуратур районів у місті, з урахуванням їх актуальності та складності.
У разі неможливості забезпечити участь у судовому розгляді усіх справ, обвинувальний висновок у яких затверджено керівництвом прокуратури міста, наглядові провадження у них за письмовим погодженням з прокуратурою вищого рівня можуть передавати прокурору району у місті за місцем розгляду для підтримання державного обвинувачення і подальшого повідомлення про результати судового розгляду справи прокурора міста.
( Пункт 3.5 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1/2гн-1 від 18.03.2011 )
3.6. Беруть участь у розгляді судами справ за позовами та заявами прокуратури міста, в інших справах за дорученням прокуратури вищого рівня, а також з власної ініціативи у справах за позовами та заявами прокурорів районів у місті, з урахуванням їх актуальності та складності.
3.7. Вирішують звернення громадян і юридичних осіб, які містять відомості про порушення законів піднаглядними органами, підприємствами, установами і організаціями, їх посадовими особами, а також скарги на рішення чи дії прокурорів районів у місті. Надсилають звернення за належністю для вирішення прокурорами районів у місті.
3.8. Аналізують дані про стан законності та правопорядку на території міста.
3.9. Інформують міські органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про стан законності у місті та заходи щодо її зміцнення.
3.10. Координують діяльність правоохоронних органів та здійснюють взаємодію з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у боротьбі зі злочинністю на території міста. З цією метою:
- отримують від прокурорів районів у місті інформацію про стан законності в районах, статистичні, аналітичні відомості, матеріали наглядової та слідчої роботи, необхідні для вивчення та узагальнення проблемних питань міського та районних рівнів;

................
Перейти до повного тексту