1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.07.2012 № 1/2гн
Про особливості організації роботи прокуратур міст з районним поділом
З метою визначення функціональних повноважень прокуратур міст з районним поділом щодо керівництва прокуратурами районів у містах, розмежування їх компетенції та забезпечення ефективного впливу на зміцнення законності і правопорядку, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру" ,
НАКАЗУЮ:
1. Прокурорам міст з районним поділом здійснювати загальне керівництво прокуратурами районів у містах і контроль за їх діяльністю, не допускаючи підміни підпорядкованих прокуратур та дублювання їх функцій.
2. Роботу прокуратур міст з районним поділом організовувати за зонально-предметним принципом.
3. Установити, що прокурори міст з районним поділом:
3.1. Координують діяльність правоохоронних органів, здійснюють взаємодію з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у боротьбі зі злочинністю та корупцією на території міста. У постановах координаційних і міжвідомчих нарад визначають спільні з прокурорами районів у місті заходи, спрямовані на протидію злочинності та корупції. Взаємодіють з цих питань зі спеціалізованими прокуратурами, розташованими на території міста.
3.2. Аналізують дані про стан законності та правопорядку на території міста. Інформують міські органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про стан законності у місті та заходи щодо її зміцнення.
3.3. Здійснюють нагляд за додержанням кримінально-процесуального та кримінально-виконавчого законодавства у діяльності органів дізнання та досудового слідства міського рівня, ізоляторів тимчасового тримання, приймальників-розподільників та інших спеціальних установ для дітей.
3.4. Проводять досудове слідство у кримінальних справах, порушених прокуратурою міста, справах про злочини, вчинені на території кількох районів міста, та інших справах за дорученням прокуратури вищого рівня.
3.5. Підтримують державне обвинувачення у кримінальних справах, обвинувальний висновок у яких затверджено керівництвом прокуратури міста, в інших справах за дорученням прокуратури вищого рівня.
3.6. У разі неможливості забезпечити участь у судовому розгляді усіх справ, обвинувальний висновок у яких затверджено керівництвом прокуратури міста, наглядові провадження у них за письмовим погодженням з прокуратурою вищого рівня можуть передавати прокурору відповідного району за місцем розгляду для підтримання державного обвинувачення і подальшого інформування про результати судового розгляду справи прокурора міста.
3.7. Здійснюють правозахисну діяльність шляхом нагляду за додержанням і застосуванням законів міськими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами державного контролю, установами та організаціями міського підпорядкування і їх посадовими особами, відповідністю законам прийнятих ними правових актів, а також додержанням законів підприємствами, що забезпечують життєдіяльність та соціально-економічний розвиток міста, перелік яких визначається відповідними наказами прокурорів обласного рівня.
3.8. У виняткових випадках повноваження із здійснення нагляду за додержанням законів у діяльності установ та організацій міського рівня і їх посадових осіб за наказом прокурора обласного рівня можуть бути надані прокурорам районів у містах.
3.9. Беруть участь у розгляді місцевими загальними судами позовів та заяв прокуратури міста, а в містах розташування місцевих господарських та окружних адміністративних судів - також у розгляді цими судами всіх справ за позовами прокурорів.
3.10. Вирішують звернення громадян і юридичних осіб, які містять відомості про порушення законів піднаглядними органами, підприємствами, установами і організаціями, їх посадовими особами, а також скарги на рішення чи дії підпорядкованих прокурорів, надсилають їм звернення за належністю для вирішення.
4. При здійсненні загального керівництва прокуратурами районів у місті та контролю за їх діяльністю прокурори міст з районним поділом:
4.1. Організовують взаємодію прокуратур районів у місті щодо забезпечення законності, протидії злочинності та корупції. Визначають необхідність залучення прокуратур районів у місті до виконання заходів, які проводяться прокуратурою міста, виходячи зі стану законності та злочинності на відповідній території, поширеності правопорушень та соціально-економічних проблем міста, а також до виконання завдань і доручень, рішень колегії та нарад прокуратури вищого рівня, надають їм доручення з цих питань.
4.2. За потреби отримують від прокурорів районів у місті інформацію про стан законності в районах, матеріали наглядової та слідчої роботи, інші документи.

................
Перейти до повного тексту