- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Центральної виборчої комісії
N 255 від 11.04.2014 )
( Постанова втратила чинність в частині, що стосується виборів
народних депутатів України, на підставі Постанови Центральної
виборчої комісії
N 122 від 19.07.2012 )
Про Порядок залучення спеціалістів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою
Центральної виборчої комісії
N 4 від 19.01.2012 )
З метою однакового застосування законодавства України про вибори в частині залучення спеціалістів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, відповідно до частини двадцятої статті
28, частини п'ятої статті
40 Закону України
"Про вибори Президента України", частини третьої статті
30, частини сімнадцятої статті
33, частини п'ятої статті
47 Закону України
"Про вибори народних депутатів України", постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року
N 213 "Про розміри та порядок виплати винагороди спеціалістам, експертам і технічним працівникам, залученим до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень цих комісій", від 21 жовтня 2009 року
N 1114 "Деякі питання забезпечення підготовки і проведення виборів Президента України", керуючись статтями
12,
13, пунктом 4 статті
17 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної
виборчої комісії
N 4 від 19.01.2012 )
1. Затвердити Порядок залучення спеціалістів, експертів і технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України (додаток 1).
2. Встановити форми:
договору про надання окружній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента України (додаток 2);
договору про надання окружній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів народних депутатів України (додаток 3);
договору про надання дільничній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента України, (додаток 4);
договору про надання дільничній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів народних депутатів України (додаток 5).
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Центральної виборчої комісії:
від 22 липня 2004 року
N 228 "Про Порядок залучення спеціалістів і технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій з виборів Президента України і народних депутатів України та виплати їм грошової винагороди за роботу у виборчій комісії";
від 20 січня 2006 року
N 250 "Про Порядок залучення спеціалістів, експертів і технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів народних депутатів України".
4. Цю постанову надіслати окружним виборчим комісіям після їх утворення.
Голова Центральної виборчої комісії | В.ШАПОВАЛ |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 23 жовтня 2009 року N 189
ПОРЯДОК
залучення спеціалістів та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України
1. Цим Порядком відповідно до частини двадцятої статті
28, частини п'ятої статті
40 Закону України
"Про вибори Президента України", частини третьої статті
30, частини сімнадцятої статті
33 та частини п'ятої статті
47 Закону України
"Про вибори народних депутатів України", постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року
N 213 "Про розміри та порядок виплати винагороди спеціалістам і технічним працівникам, залученим до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень цих комісій" регулюються питання залучення спеціалістів, експертів і технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії, окружних та дільничних виборчих комісій на час підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
N 4 від 19.01.2012 )
3. Гранична чисельність залучених працівників становить для:
1) Центральної виборчої комісії - не більше 150 осіб;
( Підпункт 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
N 4 від 19.01.2012 )
2) окружної виборчої комісії - не більше 10 осіб;
3) дільничної виборчої комісії малої та середньої виборчих дільниць - не більше однієї особи, великої виборчої дільниці - не більше двох осіб.
4. Окружна виборча комісія на підставі граничної чисельності зазначеної в підпунктах 2, 3 пункту 3 цього Порядку на своєму засіданні приймає рішення про затвердження переліку і чисельності залучених працівників для роботи в цій комісії та дільничних виборчих комісіях відповідного територіального виборчого округу.
5. Залученими працівниками не можуть бути державні службовці, посадові та службові особи органів місцевого самоврядування, працівники судів та правоохоронних органів.
6. Із залученими працівниками окружною виборчою комісією укладаються цивільно-правові договори за встановленими формами (додатки 2-3).
Із залученими працівниками для роботи в дільничних виборчих комісіях відповідною окружною виборчою комісією в особі голови комісії (заступника голови комісії) укладаються цивільно-правові договори за встановленими формами (додатки 4-5).
7. Для укладання цивільно-правового договору залучений працівник подає до Центральної виборчої комісії, відповідної окружної виборчої комісії:
копію паспорта;
копію документа про освіту (спеціальність, кваліфікація), якщо робота потребує спеціальної підготовки або кваліфікації;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або заяву та довідку про відсутність у нього ідентифікаційного номера, засвідчену відповідним податковим органом.
8. У разі залучення для роботи у виборчих комісіях бухгалтера, касира чи іншого спеціаліста, на якого безпосередньо покладається обов'язок зберігання, перевезення або використання в цих комісіях переданих їм матеріальних цінностей чи грошових коштів, окремо укладається договір про матеріальну відповідальність.
9. Оплата послуг залучених працівників здійснюється відповідно Центральною виборчою комісією, окружною виборчою комісією на підставі акта наданих послуг.
Оплата послуг залучених працівників для роботи в дільничних виборчих комісіях здійснюється відповідною окружною виборчою комісією.
10. Розмір оплати послуг залучених працівників для роботи в Центральній виборчій комісії встановлюється в межах фонду оплати праці, передбаченого в кошторисі видатків на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії.
Розмір оплати послуг залучених працівників для роботи в окружній або дільничній виборчій комісії встановлюється в межах фонду оплати праці, передбаченого єдиним кошторисом видатків на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України відповідної окружної виборчої комісії, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії.
11. Розмір оплати послуг залучених працівників для роботи в Центральній виборчій комісії визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року
N 213 "Про розміри та порядок виплати винагороди спеціалістам, експертам і технічним працівникам, залученим до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень цих комісій".
Розмір оплати послуг залучених працівників для роботи в окружній чи дільничній виборчій комісії не повинен перевищувати розміру місячної заробітної плати члена відповідної виборчої комісії, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року
N 966 "Про умови оплати праці членів виборчих комісій".
12. Окружна виборча комісія може виплачувати одноразову грошову винагороду залученим працівникам окружної та дільничної виборчих комісій після встановлення підсумків голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі в межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків окружної виборчої комісії за умови стовідсоткового здійснення інших видатків з підготовки та проведення виборів Президента України, повторного голосування на виборах Президента України, виборів народних депутатів України.
Розмір одноразової грошової винагороди залученим працівникам визначається на засіданні виборчої комісії за поданням її голови, залежить від особистого внеску кожного залученого працівника у роботу комісії і не може перевищувати розміру місячної заробітної плати члена відповідної виборчої комісії, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року
N 966 "Про умови оплати праці членів виборчих комісій".
Рішення дільничної виборчої комісії про виплату одноразової грошової винагороди залученим працівникам розглядається та затверджується відповідною окружною виборчою комісією.
Одноразова грошова винагорода залученим працівникам виплачується не пізніше ніж через чотири дні після встановлення підсумків голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі.
13. Строки розрахунків за надані послуги визначаються у цивільно-правовому договорі, що укладається відповідною виборчою комісією із залученим працівником.
14. З нарахованої залученому працівнику винагороди здійснюються відрахування обов'язкових платежів у порядку та розмірах, установлених законодавством України.
15. Питання залучення спеціалістів, експертів і технічних працівників для роботи у виборчих комісіях, не врегульовані цим Порядком, вирішуються відповідно до законодавства України.
16. Особи, винні у порушенні цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законодавством України.
Секретар Центральної виборчої комісії | Т.ЛУКАШ |
Додаток 2
до постанови Центральної виборчої комісії
від 23 жовтня 2009 року N 189
ДОГОВІР
про надання окружній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента України
_______________________ "____"__________ 20 року
(населений пункт)
Окружна виборча комісія територіального виборчого округу
N ______ (далі - Замовник) в особі її голови (заступника голови)
___________________________________, який (яка) діє на підставі
(прізвище, ім'я, по батькові)
Законів України "Про вибори Президента України" та постанови
Центральної виборчої комісії від "____"___________ 20 ___ року
N ____, з однієї сторони, та громадянин (громадянка) України
________________________________________, паспорт серія _____
(прізвище, ім'я, по батькові)
номер ________________, виданий ____________________________
(ким і коли)
__________________, ідентифікаційний номер ______________________,
адреса місця проживання _________________________________________,
контактний телефон _____________ (далі - Виконавець), з іншої
сторони (далі разом - Сторони), уклали цей Договір про таке.
1. Предмет Договору
1.1. За цим Договором Замовник доручає, а Виконавець бере на
себе зобов'язання за завданням Замовника під час підготовки та
проведення виборів Президента України надавати послуги згідно з
переліком, установленим у пункті 1.2 цього Договору, а Замовник
зобов'язується оплатити надані послуги.
1.2. Перелік послуг, що надаються Виконавцем за цим
Договором:
а) _________________________________________________________;
б) _________________________________________________________.
2. Обов'язки та права Сторін
2.1. Виконавець зобов'язується:
2.1.1. Не розголошувати інформацію, що відповідно до Закону
України "Про інформацію" не відноситься до відкритої, але стала
йому відома при наданні послуг Замовнику за цим Договором.
2.1.2. Надавати Замовнику визначені пунктом 1.2 цього
Договору послуги особисто якісно та своєчасно.
2.2. Виконавець має право:
2.2.1. Отримувати від Замовника необхідну для надання послуг
інформацію.
2.2.2. Отримувати за надані послуги оплату в порядку,
розмірах та строки, встановлені цим Договором.
2.3. Замовник зобов'язується:
2.3.1. Створити належні умови для надання Виконавцем
передбачених цим Договором послуг.
2.3.2. Оплатити надані Виконавцем послуги в порядку, розмірах
та строки, встановлені цим Договором.
2.4. Замовник має право:
2.4.1. Вимагати від Виконавця усунення недоліків, якщо такі
виникають під час надання послуг з вини Виконавця.
2.4.2. Визначати строк надання Виконавцем послуг,
передбачених пунктом 1.2 цього Договору.
3. Порядок, розмір та строк оплати послуг
3.1. За надання послуг, передбачених цим Договором, Замовник
сплачує Виконавцеві щомісяця протягом строку дії цього Договору
суму в розмірі ____________ гривень, з якої здійснюються
відрахування обов'язкових платежів, установлених законодавством
України на момент виплати.
3.2. Замовник здійснює оплату за надані Виконавцем послуги не
пізніше ___________ кожного місяця, наступного за розрахунковим,
на підставі акта наданих послуг, підписаного Сторонами.
3.3. Замовник може виплатити Виконавцю одноразову грошову
винагороду після встановлення підсумків голосування у відповідному
територіальному виборчому окрузі.
4. Відповідальність Сторін, вирішення спорів
4.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або
неналежне виконання покладених на них зобов'язань за цим Договором
відповідно до законодавства України.
4.2. Сторони не несуть відповідальності за порушення своїх
зобов'язань за цим Договором, якщо вони сталися не з їх вини.
4.3. Усі спори, що можуть виникати при виконанні зобов'язань
за цим Договором, Сторони вирішують шляхом переговорів, а у разі
неможливості досягнення згоди - в порядку, визначеному
законодавством України.
5. Строк дії Договору, порядок розірвання та внесення змін до Договору
5.1. Договір набирає чинності з моменту його підписання
Сторонами та діє до ______________________ 20 __ року включно.
5.2. Зміни до Договору можуть вноситися за письмовою
домовленістю Сторін, що оформляються додатковою угодою до цього
Договору.
5.3. Дія Договору припиняється у випадках, передбачених
законодавством України, та за умови закінчення строку, визначеного
пунктом 5.1 цього Договору.
5.4. Сторони мають право відмовитися від виконання
зобов'язань за цим Договором, попередивши про це іншу Сторону не
пізніш як за _____ днів.
5.5. Строк дії Договору може бути продовжено за згодою
Сторін, якщо це не суперечить предмету цього Договору.
6. Інші умови
6.1. Правовідносини, не врегульовані цим Договором, але такі,
що можуть виникати у зв'язку з виконанням умов цього Договору,
регламентуються законодавством України.
6.2. Цей Договір складено у двох примірниках, що мають
однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторін.
7. Адреси і підписи Сторін
ЗАМОВНИК: ВИКОНАВЕЦЬ:
______________________________
______________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
(реквізити) ______________________________
(адреса місця проживання)
______________________________
Голова (заступник голови) (контактний телефон)
окружної виборчої комісії
територіального виборчого
округу N ___
__________ ____________________ __________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали) (підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.
Секретар Центральної виборчої комісії | Т.ЛУКАШ |
Додаток 3
до постанови Центральної виборчої комісії
від 23 жовтня 2009 року N 189
ДОГОВІР
про надання окружній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів народних депутатів України
_______________________ "____"__________ 20 року
(населений пункт)
Окружна виборча комісія територіального виборчого округу
N _____ (далі - Замовник) в особі її голови (заступника
голови)___________________________________, який (яка) діє на
(прізвище, ім'я, по батькові)
підставі Законів України "Про вибори народних депутатів України"
та постанови Центральної виборчої комісії від "____" ___________
20 ___ року N ____, з однієї сторони, та громадянин (громадянка)
України _____________________________, паспорт серія _____
(прізвище, ім'я, по батькові)
номер _________, виданий _________________________________________
(ким і коли)
_______________, ідентифікаційний номер _____________, адреса
місця проживання ___________________________________________,
контактний телефон _____________ (далі - Виконавець), з іншої
сторони (далі разом - Сторони), уклали цей Договір про таке.
1. Предмет Договору
1.1. За цим Договором Замовник доручає, а Виконавець бере на
себе зобов'язання за завданням Замовника під час підготовки та
проведення виборів народних депутатів України надавати послуги
згідно з переліком, установленим у пункті 1.2 цього Договору, а
................Перейти до повного тексту