- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
27 грудня 2024 року № 179
Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 25 квітня 2023 року № 56
Відповідно до
статей 6,
7,
15,
55,
56 Закону України "Про Національний банк України",
статей 66,
67,
73,
74 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року
№ 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року
№ 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"", ураховуючи вимоги
Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 22 грудня 2017 року № 141 (зі змінами), з метою гармонізації процедур Національного банку України з питань оцінки стійкості банків із загальними принципами адміністративного права, підвищення прозорості та ефективності виконання функцій публічної адміністрації, сприяння безпеці та стабільності банківської системи в період дії воєнного стану в Україні Правління Національного банку України постановляє:
1. Унести до постанови Правління Національного банку України від 25 квітня 2023 року
№ 56 "Про затвердження Правил здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України в 2023 році" такі зміни:
1) пункт 4 після слів "Національного банку України" доповнити словами "(далі - Національний банк)";
2)
постанову після пункту 4 доповнити шістнадцятьма новими пунктами 4-1-4-16 такого змісту:
"4-1. Банк має право до 30 січня 2025 року за наявності обґрунтованих підстав ініціювати внесення змін до погодженої Національним банком програми капіталізації / реструктуризації банку, розробленої за результатами оцінки стійкості, проведеної у 2023 році.
Банк у разі ініціювання таких змін подає до Національного банку:
1) оновлену програму капіталізації / реструктуризації, складену банком згідно з вимогами до складання банком програми капіталізації / реструктуризації, визначеними в додатку до Правил;
2) обґрунтовану заяву щодо потреби внесення змін до погодженої Національним банком програми капіталізації / реструктуризації банку.
4-2. Національний банк розглядає та погоджує подану банком оновлену програму капіталізації / реструктуризації протягом 30 календарних днів із дня її отримання за умови відповідності вимогам, визначеним у додатку до Правил.
Національний банк у разі невідповідності поданої банком оновленої програми капіталізації / реструктуризації встановленим вимогам має право вимагати від банку її доопрацювання з урахуванням наданих Національним банком обґрунтованих зауважень.
4-3. Національний банк у разі недосягнення банком планових показників за розмірами та у строки, що визначені програмою капіталізації / реструктуризації банку, погодженою Національним банком, не складає документ щодо фіксації такого порушення та не застосовує до банку заходів впливу за умови подання банком до Національного банку оновленої програми капіталізації / реструктуризації згідно з пунктом 4-1 цієї постанови, крім порушень, які відповідають критеріям / підставам, зазначеним у пункті 1 частини першої
статті 75, пункті 2 частини першої
статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та на які поширюються вимоги пункту 13-1 розділу VII цього Закону.
4-4. Документи, зазначені в пункті 4-1 цієї постанови, подаються банком до Національного банку в один із таких способів:
1) на паперових носіях з одночасним поданням електронних копій цих документів без накладання кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП);
2) у формі електронних документів, підписаних шляхом накладання КЕП, або електронних копій документів, засвідчених КЕП.
4-5. Електронні документи та електронні копії документів надаються на цифрових носіях або надсилаються засобами електронної пошти на офіційну електронну поштову скриньку Національного банку, або іншими засобами електронного зв’язку, які використовуються Національним банком для електронного документообігу.
Електронні копії документів мають створюватися у формі файлів, які містять скановані з паперових носіїв зображення документів.
Сканування з паперових носіїв зображень документів здійснюється з урахуванням таких вимог:
1) документ сканується у файл формату pdf;
2) сканована копія кожного окремого документа зберігається як окремий файл;
3) файл повинен мати коротку назву латинськими літерами, що відображає зміст і реквізити документа;
4) документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл;
................Перейти до повного тексту