- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано Наказом Міністерства аграрної політики
N 372 від 21.10.2004 )
Про затвердження Типового положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію
З метою забезпечення виконання програми "Зерно України - 2001-2004", схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2000 р.
N 1739, здійснення державного контролю за якістю, умовами зберігання, раціональним використанням зерна і продуктів його переробки, бобових і олійних культур, борошна, круп, сировини для комбікормового виробництва і комбікормів суб'єктів усіх форм власності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію, що додасться.
2. Начальнику Головної державної інспекції якості та сертифікації сільськогосподарської продукції (Білому О.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальникам державних хлібних інспекцій Автономної Республіки Крим та областей в місячний термін на основі Типового положення підготувати і подати на затвердження в Міністерство аграрної політики України положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію.
4. Положення про Державну хлібну інспекцію Міністерства сільського господарства і продовольства України, затверджене наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України від 25.03.1994 р. N 93, вважати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на державного секретарі Міністерства аграрної політики України Мельника С.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної
політики України
01.07.2002 N 177
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію
1. Державна хлібна інспекція Автономної Республіки Крим, обласні державні хлібні інспекції (надалі - Держхлібінспекція) належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України.
До Держхлібінспекції на правах структурного підрозділу входить випробувальна лабораторія.
2. Держхлібінспекція здійснює нагляд та контроль за якістю, умовами зберігання, раціональним використанням зерна, продуктів його переробки, бобових і олійних культур, борошна, круп, сировини для комбікормового виробництва і комбікормів (далі хлібопродукти).
3. Держхлібінспекція в своїй діяльності керується
Конституцією та законами України, актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
4. Координацію діяльності Держхлібінспекції здійснює Головна державна інспекція якості та сертифікації сільськогосподарської продукції Міністерства аграрної політики України.
5. Держхлібінспекція при виконанні покладених на неї завдань взаємодіє із структурними підрозділами Міністерства аграрної політики, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями й організаціями.
6. Основними завданнями Держхлібінспекції є:
6.1. Здійснення державного контролю за якістю і раціональним використанням хлібопродуктів, що зберігаються на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
6.2. Інспектування хлібопродуктів з видачею державних сертифікатів якості при здійсненні експортно-імпортних операцій та відвантаженні в пункти їх накопичення для подальшого експорту або за спеціальним призначенням.
6.3. Здійснення контролю за правильністю відображення хлібоприймальними та зернопереробними підприємствами всіх форм власності в статистичній звітності кількісно-якісного збереження хлібопродуктів, у тому числі запасів державного резерву і проведенням їх інвентаризації.
6.4. Нагляд за дотриманням правил приймання, розміщення, зберігання та підготовки хлібопродуктів до переробки, веденням технологічного процесу на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
7. Держхлібінспекція відповідно до покладених на неї завдань:
7.1. Визначає відповідність якості хлібопродуктів вимогам стандартів, технічних умов та інших нормативно-технічних документів.
7.2. Контролює дотримання вимог нормативно-технічних документів, за якими здійснюється приймання, розміщення, зберігання, переробка, переміщення хлібопродуктів на території України та при експортно-імпортних операціях.
7.3. Розглядає первинні документи кількісно-якісного обліку, здійснює контроль за правильністю складання підприємствами поточних актів-зачисток на витрачені та проінвентаризовані партії хлібопродуктів на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
Списання нестач, виправданих поліпшення якості і нормами природних втрат, без затвердження інспекцією не дозволяється.
7.4. Проводить арбітражні аналізи хлібопродуктів, що зберігаються на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності, висновки за їх результатами є обов'язковими до виконання для всіх суб'єктів господарювання.
7.5. Перевіряє санітарний стан зерносховищ і територій хлібоприймальних та зернопереробних підприємств, підготовку матеріально-технічної бази, придатність місткостей для розміщення в них хлібопродуктів, готовність вагового господарства і лабораторій до приймання і зберігання зерна згідно з вимогами нормативно-технічної документації.
7.6. Проводить обстеження якості зерна нового врожаю, аналізує і узагальнює показники, готує і надає відповідну інформацію Міністерству аграрної політики України.
7.7. Аналізує причини зараження хлібопродуктів на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності, вимагає від керівників цих підприємств розробки та здійснення необхідних заходів щодо захисту хлібопродуктів від шкідників та їх псування.
................Перейти до повного тексту