1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.05.2021 № 173
Про затвердження положень, що регулюють питання доступу до публічної інформації та звернень громадян
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 159 від 07.06.2022 )
Відповідно до частини п'ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.01.2019 № 141/0/15-19 (зі змінами і доповненнями), з метою належної організації доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної судової адміністрації України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок організації доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної судової адміністрації України, у новій редакції, що додається.
2. Затвердити Порядок розгляду звернень громадян та запитів на публічну інформацію в новій редакції, що додається.
3. Управлінню організаційного забезпечення та контролю Державної судової адміністрації України (Парубченко Т.В.) довести копію цього наказу до заступників Голови Державної судової адміністрації України, радника Голови Державної судової адміністрації України та керівників самостійних структурних підрозділів Державної судової адміністрації України.
4. Прес-службі (на правах сектору) (Пастухова В.М.) опублікувати цей наказ на офіційному веб-сайті ДСА України в розділі "Нормативно-правова база" рубрики "Інше".
5. З дня видання цього наказу визнати такими, що втратили чинність, накази Державної судової адміністрації України від 06.05.2011 № 93 "Про затвердження Положення про порядок організації доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної судової адміністрації України" та від 22.11.2019 № 1137 "Про затвердження Порядку розгляду звернень громадян та запитів на публічну інформацію".
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Голови
Державної судової
адміністрації України



О. Сальніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
24.05.2021 № 173
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок організації доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної судової адміністрації України
( В тексті Положення слова "відділ контролю та організаційної роботи управління організаційного забезпечення та контролю" замінено на слова "відділ документального забезпечення та контролю" у всіх згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 159 від 07.06.2022 )
Розділ I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено на виконання Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон) та визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні Державної судової адміністрації України (далі - ДСА України).
2. Визначення понять:
1) відповідальний підрозділ - сектор по роботі зі зверненнями та запитами на публічну інформацію, що входить до складу юридичного управління ДСА України;
2) запит на інформацію - це прохання особи чи групи осіб в усній, письмовій чи іншій формі надати публічну інформацію, що знаходиться у володінні ДСА України;
3) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, крім суб'єктів владних повноважень, об'єднання громадян без статусу юридичної особи;
4) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі здійснення ДСА України повноважень, передбачених законодавством, або яка знаходиться у володінні ДСА України;
5) суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;
6) відділ документального забезпечення та контролю - структурний підрозділ ДСА України, що забезпечує реєстрацію, облік, організацію документообігу запитів на інформацію, їх зберігання.
3. ДСА України є суб'єктом відносин у сфері доступу до публічної інформації, а саме розпорядником інформації, який під час вирішення питань щодо доступу до інформації керується Законом.
4. Відповідальним за організацію доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні ДСА України, є відповідальний підрозділ, завданнями якого є забезпечення опрацювання, систематизації, аналізу та контролю щодо задоволення запитів на інформацію та надання консультацій під час оформлення запитів.
5. ДСА України не є розпорядником інформації за запитами на інформацію, що знаходиться у володінні інших органів державної влади України, органів влади інших держав, міжнародних організацій.
6. Не належить до публічної інформації:
1) інформація, що не відображена та не задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях і її відображення та документування не передбачено законодавством;
2) інформація, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб.
Розділ II. Порядок доступу до інформації
1. Доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
у Віснику Державної судової адміністрації України;
на офіційному веб-порталі "Судова влада України" та офіційному веб-сайті ДСА України;
на інформаційних стендах.
2) надання інформації за запитами на інформацію.
2. Для забезпечення збереження та доступу до публічної інформації документи, що знаходяться у володінні ДСА України, підлягають обов'язковій реєстрації в системі обліку, що має містити:
1) назву документа;
2) дату створення документа;
3) дату надходження документа;
4) джерело інформації (автор, відповідний підрозділ);
5) передбачену Законом підставу віднесення інформації до категорії з обмеженим доступом;
6) строк обмеження доступу до інформації, у разі якщо вона віднесена до інформації з обмеженим доступом;
7) галузь;
8) ключові слова;
9) тип, носій (текстовий документ, плівки, відеозаписи, аудіозаписи тощо);
10) вид (нормативні акти, угоди, рішення, протоколи, звіти, прес-релізи);
11) проекти рішень (доповідні записки, звернення, заяви, подання, пропозиції, листи тощо);
12) форму та місце зберігання документа тощо.
3. Запитувачами інформації можуть бути фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.
4. Запитувач має право звернутися до ДСА України із запитом на інформацію незалежно від того стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
5. ДСА України систематично веде облік документів, що знаходяться у її володінні.
6. Прес-служба (на правах сектору) ДСА України зобов'язана оприлюднювати інформацію про діяльність ДСА України та прийняті нею рішення на виконання повноважень, встановлених Законом.
7. Відділ документального забезпечення та контролю зобов'язаний:
1) попередньо опрацьовувати та реєструвати запити на публічну інформацію, а також відповіді за результатами їх розгляду відповідно до вимог Інструкції з діловодства в Державній судовій адміністрації України, затвердженої наказом ДСА України від 19.10.2017 № 980, та з урахуванням вимог цього Положення;
2) вести щоденний облік запитів на інформацію за формою, що додається (додаток 1).
8. Відповідальний підрозділ зобов'язаний:
1) у спеціально визначеному місці для роботи запитувачів з документами чи їх копіями забезпечувати можливість робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації;
2) надавати достовірну, точну та повну інформацію в порядку та строки, визначені Законом.
9. У разі коли ДСА України володіє інформацією про особу, відповідальний підрозділ зобов'язаний:
1) надавати таку інформацію безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених Законом;
2) використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений Законом;
3) вживати заходів для унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб;
4) виправляти неточну та застарілу інформацію про особу самостійно або на вимогу осіб, яких вона стосується.
Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені.
10. Система обліку публічної інформації не належить до категорії інформації з обмеженим доступом.
11. Відділ документального забезпечення та контролю несе відповідальність за забезпечення доступу до обліку запитів на інформацію.
Розділ III. Оприлюднення інформації, що знаходиться у володінні ДСА України
1. Прес-служба (на правах сектору) ДСА України зобов'язана оприлюднювати набори даних ДСА України, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, що затверджені окремим наказом ДСА України на виконання статті 10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних".
2. Інформація для оприлюднення на офіційному веб-порталі "Судова влада України" та офіційному веб-сайті ДСА України погоджується із управлінням забезпечення діяльності керівництва ДСА України та передається для оприлюднення із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації до Прес-служби (на правах сектору) ДСА України.
3. Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, що застосовуються у зв'язку з цим.
Розділ IV. Реєстрація запитів та порядок надання відповідей на запити
1. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
2. Письмовий запит подається в довільній формі.
3. Запит на інформацію має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
У разі недотримання зазначених вимог ДСА України має право відмовити в задоволенні запиту.
4. Діловодство щодо запитів на інформацію ведеться окремо від інших видів діловодства і покладається на відділ документального забезпечення та контролю.
5. Усі запити на інформацію, що надійшли до ДСА України, мають централізовано реєструватися в день їх надходження в автоматизованій системі документообігу. Конверти, в яких надійшли запити поштою, зберігаються разом із запитом.
6. Для реєстрації запитів на інформацію на нижньому полі першого аркуша запиту праворуч або на іншому вільному від тексту місці запиту ставиться штамп ДСА України. На відтиску штампа зазначається дата надходження запиту та його реєстраційний індекс.
7. Реєстраційний індекс запиту, що надійшов до ДСА України, складається з початкової літери прізвища запитувача, порядкового номера запиту, що надійшов, та двох останніх цифр поточного року, наприклад: К356-21. Реєстраційний індекс може бути доповнений іншими позначеннями, що забезпечують систематизацію, пошук, аналіз і зберігання запитів на інформацію.
8. У разі надходження повторних запитів їм надається черговий реєстраційний номер.
9. Запити одного й того ж запитувача з одного й того ж питання, що надіслані різним адресатам і надійшли на розгляд ДСА України, обліковуються за реєстраційними індексами першого запиту з додаванням порядкового номера, що проставляється через дріб, наприклад: К356-21/1, К356-21/2, К356-21/3.
10. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подати запит шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті ДСА України.
11. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити працівник відповідального підрозділу, обов'язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

................
Перейти до повного тексту