1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
04.06.1997 N 171
Про утворення Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 190 від 30.07.99 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 343 "Про створення державної служби медицини катастроф" та з метою удосконалення екстреної медичної допомоги при ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій
НАКАЗУЮ:
1. Реорганізувати Київське науково-практичне об'єднання швидкої медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Київське НПО) шляхом перетворення в Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з 01.07.97 р.
Визначити, що правонаступником майнових прав і обов'язків Київського НПО є Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Центр).
2. Установити, що основними завданнями Центру є:
2.1. Організація та надання екстреної медичної допомоги при ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій.
2.2. Науково-дослідна робота з пріоритетних проблем екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
2.3. Методичне керівництво з питань організації та надання екстреної медичної допомоги, розгортання та забезпечення функціонування Державної служби медицини катастроф.
2.4. Навчально-методична робота з підготовки медичних та немедичних працівників, на яких відповідно до законодавства покладено надання медичної допомоги у випадках виникнення екстремальної ситуації.
3. Затвердити:
3.1. Статут Центру (додається).
3.2. Структуру Центру (додається).
4. Призначити з 01.07.97 р. генеральним директором Центру Рощина Георгія Георгійовича.
5. Генеральному директору Київського НПО (Рощин Г.Г.):
5.1. До 01.07.97 р. подати на затвердження штатний розклад та кошторис витрат у межах бюджетних асигнувань, виділених Міністерством на утримання Центру.
5.2. Повідомити працівників Київського НПО про реорганізацію та скорочення чисельності у зв'язку з цим.
5.3. Повідомити Державну службу зайнятості про вивільнення працівників Київського НПО у зв'язку з його реорганізацією.
5.4. Додержуватись трудового законодавства щодо гарантій та прав працівників, які підлягають вивільненню.
5.5. Подати до Головного управління Державної служби та медичних кадрів затверджені Статут, структуру і штатний розклад Центру до 05.07.97 р.
6. Утворити комісію для проведення реорганізації (додається), якій забезпечити:
6.1. Проведення інвентаризації, оцінки наявного майна Київського НПО, що є на балансі Міністерства охорони здоров'я, та складання передаточного балансу на дату його реорганізації у формі річного звіту та передачі цього майна Центру в день підписання передаточного акта.
6.2. Здійснення заходів щодо охоронності документів Київського НПО, упорядкування архівів згідно з п. 3 наказу МОЗ України від 12.05.94 р. N 67 та передачі правонаступнику по описах із складанням акта передачі справ.
7. Начальнику Головного управління економіки (Баранова Т.Ф.) до 01.07.97 р. визначити обсяг бюджетних асигнувань на 1997 рік для забезпечення штатної реорганізації і функціонування Центру.
8. Начальнику Головного управління Державної служби та медичних кадрів (Мельник Ю.В.) ввести відповідні зміни до номенклатури закладів та посад МОЗ України.
9. Заступнику Міністра (Коротко О.Ш.) та генеральному директору Центру (Рощин Г.Г.) вирішити у місячний термін з Київською міською державною адміністрацією питання щодо розміщення Центру на базі Київської лікарні швидкої медичної допомоги та створення належних умов для його функціонування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 343.
Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника Міністра Богатирьову Р.В.
Міністр А.М.Сердюк
Додаток 1
до наказу МОЗ України
04.06.1997 N 171
КОМІСІЯ
для проведення реорганізації Київського науково-практичного об'єднання швидкої медичної допомоги та медицини катастроф в Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
Кащук Л.О. - голова комісії, в.о. начальника Головного управління лікувально-профілактичної допомоги; Члени комісії:
Мельник Ю.В. - начальник Головного управління Державної служби і медичних кадрів;
Бєлотєлов М.Г. - начальник юридичного відділу;
Петрашенко П.Р. - заступник начальника управління науки;
Лапенко Т.А. - головний консультант МОЗ;
Лузан В.І. - заступник начальника управління бухгалтерського обліку і звітності;
Жовтуха М.А. - провідний спеціаліст управління капітального будівництва і експлуатації;
Синельник С.В. - провідний спеціаліст Головного управління лікувально-профілактичної допомоги;
Рощин Г.Г. - генеральний директор Київського НПО ШМД та МК;
Стрикун С.В. - головний бухгалтер Київського НПО ШМД та МК.
Додаток 2
до наказу МОЗ України
04.06.1997 N 171
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
04.06.1997 N 171
СТАТУТ
Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
1. Загальні положення
1.1. Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Центр) є закладом екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, підпорядкованим Міністерству охорони здоров'я України.
1.2. У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, Законами України, Постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, цим Статутом.
1.3. Центр є самостійною юридичною особою, має свій баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, бланки, штампи, тощо.
1.4. Центр має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному суді.
1.5. Центр відповідає за своїми зобов'язаннями коштами, що є у його розпорядженні.
1.6. Місцезнаходження Центру:
252, м. Київ, вул. Братиславська, 3.
2. Мета та основні завдання Центру
2.1. Метою Центру є надання громадянам в екстремальних ситуаціях медичної допомоги, проведення науково-дослідної роботи з проблем екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, надання методичної допомоги лікувальним закладам, що входять до складу Державної служби медицини катастроф, з питань організації та надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях.
2.2. Основними напрямками діяльності Центру є:
- надання постраждалим в екстремальних ситуаціях екстреної медичної допомоги;
- участь у ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій;
- створення та раціональне використання матеріально-технічних ресурсів для проведення ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій;
- проведення науково-дослідної роботи, пов'язаної з удосконаленням форм і методів організації надання екстреної медичної допомоги постраждалим в екстремальних ситуаціях;
- участь у розробці проектів законодавчих актів з питань Державної служби медицини катастроф;
- розробка пропозицій щодо удосконалення організаційної структури та функціонування Державної служби медицини катастроф;
- підготовка (в тому числі і на госпрозрахункових засадах) медичних і немедичних працівників, на яких відповідно до законодавства покладено надання медичної допомоги у випадках виникнення екстремальних ситуацій;

................
Перейти до повного тексту