- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження форм державної статистичної звітності по комунальному господарству
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінстату
N 171 від 09.07.97
Наказами Державного комітету стастистики
N 249 від 09.07.98
N 238 від 18.07.2000
N 198 від 20.07.2005 )
1. Затвердити річні форми державної статистичної звітності по комунальному господарству, розробка яких централізована в органах статистики, інструкції щодо їх заповнення і ввести їх в дію починаючи зі звіту за 1994 рік:
( Наказ втратив чинність в частині затвердження форми N 1-водопровід на підставі Наказу Держкомстату
N 238 від 18.07.2000 )
N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)";
( Наказ втратив чинність в частині затвердження форми N 1-каналізація на підставі Наказу Держкомстату
N 238 від 18.07.2000 )
N 1-каналізація "Звіт про роботу каналізації (окремої каналізаційної мережі)";
( Наказ втратив чинність в частині затвердження форми державної статистичної звітності N 1-готель (річна) на підставі Наказу Державного комітету стастистики
N 249 від 09.07.98 )
N 1-готель "Звіт про роботу готелю";
( Наказ скасовано в частині затвердження форми N 1-теп на підставі Наказу Мінстату
N 171 від 09.07.97 )
N 1-теп "Звіт про постачання теплоенергією";
( Наказ скасовано в частині затвердження форми N 1-газ на підставі Наказу Мінстату
N 171 від 09.07.97 )
N 1-газ "Звіт про використання природного (зрідженого газу)".
2. Розповсюдити дані форми на всі підприємства, організації та установи, незалежно від відомчої підпорядкованості та форми власності.
3. Визнати такими, що втратили чинність, накази Мінстату України від 22.05.92 р. N 76 в частині введення в дію форм N 1-водопровід, N 1-каналізація та N 1-готель і від 05.07.93 р. N 134 в частині введення в дію форм N 1-газ (річна) та N 1-теп.
4. Залишити без змін на 1995 рік форми державної статистичної звітності N 1-спецтранспорт, N 1-зелень, N 1- газ (коротка) та N 1-ЖКГ (зима), затверджені наказами Міністерства статистики України від 21.04.92 N 52, від 22.05.92 N 76, від 05.07.93 N 134.
5. Управлінню соціальної статистики (Калачова І.В.) своєчасно забезпечити орендне підприємство "Укрбланковидав" оригіналами затверджених форм державної статистичної звітності та інструкцій до них.
6. ГОЦ Мінстату України (Крамарев В.Г.) забезпечити збір і розробку державної статистичної звітності по комунальному господарству.
7. Економічному управлінню (Єрофеєва Н.Е., Пишнюк М.І.) передбачити відповідне фінансування та виділення необхідної кількості паперу для виготовлення бланків форм та інструкцій.
8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра | І.В.Хайнацька |
( Форма N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)" втратила чинність на підставі Наказу Держкомстату
N 238 від 18.07.2000 )
( Форма N 1-каналізація "Звіт про роботу каналізації (окремої каналізаційної мережі)" втратила чинність на підставі Наказу Держкомстату
N 238 від 18.07.2000 )
( Форма державної статистичної звітності N 1-готель (річна)
втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету
стастистики
N 249 від 09.07.98 )
( Форму N 1-теп "Звіт про постачання теплоенергією" скасовано на підставі Наказу Мінстату
N 171 від 09.07.97 )
( Форму N 1-газ "Звіт про використання природного (зрідженого газу)" скасовано на підставі Наказу Мінстату
N 171 від 09.07.97 )
( Інструкція по складанню державної статистичної звітності по формі N 1-водопровід (річна) "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)" скасована на підставі Наказу Державного комітету статистики України
N 198 від 20.07.2005 )
Затверджена
наказом Мінстату України
від 9 червня 1994 р. N 129
Інструкція по складанню державної статистичної звітності по формі N 1-каналізація (річна) "Звіт про роботу каналізації (окремої каналізаційної мережі)"
I. Загальні положення
1.1. Державну статистичну звітність про роботу каналізації (окремої каналізаційної мережі) складають каналізаційні, водопровідно-каналізаційні підприємства, які перебувають як на самостійному балансі, так і на балансі підприємств та організацій, незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форми власності, що здійснюють централізоване відведення стічних вод від житлових будинків, комунально-побутових, промислових, будівельних, сільськогосподарських та інших підприємств і організацій.
1.2. Статистична звітність про роботу каналізації (окремої каналізаційної мережі) подається звітуючим підприємством 20 січня наступного за звітним року статистичному органу за місцем знаходження та своїй вищестоящій організації.
1.3. Якщо в населеному пункті два чи більше розрізнених господарсько-фекальних або загальносплавних каналізацій об'єднані в одне господарство, то управління таким об'єднаним господарством повинно складати один звіт по населеному пункту.
1.4. Якщо каналізаційне господарство обслуговує декілька населених пунктів (як у міській, так і у сільській місцевостях), каналізаційне господарство яких знаходиться на його балансі, то воно складає окремі звіти по кожному населеному пункту міської місцевості і зведений по усіх населених пунктах сільської місцевості і подає їх статистичному органу за місцем свого знаходження. До останнього додається перелік сільських населених пунктів, що обслуговує підприємство.
1.5. Якщо каналізаційне господарство отримує стоки від окремих каналізаційних мереж інших населених пунктів, мережі яких перебувають на балансі звітуючого підприємства, воно складає окремі звіти на каналізаційне господарство кожного населеного пункту і усі звіти подає статистичному органу за місцем свого знаходження.
1.6. Не подають звіт:
- каналізації, які відводять тільки технічні стічні води від промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших організацій;
- каналізації, які відводять тільки атмосферні стічні води (зливові каналізації);
- дворові каналізації найпростішого обладнання, які обслуговують будинок одного домоволодіння і не мають випуску стічних вод за його межі;
- споруди для випуску стічних вод, які не мають труб для відводу стоків (не вважаються каналізацією).
1.7. Звітні дані відображаються в тих одиницях виміру, які вказані у формі.
1.8. Дані рядків 03 - 10, 19 - 29, 31 показуються з одним десятковим знаком, решта - в цілих числах.
1.9. За правильність складання звіту та своєчасність його подання несуть відповідальність керівник та головний бухгалтер підприємства
II. Заповнення показників звіту по формі N 1-каналізація
2.1. По рядку 01 показується число каналізацій, по рядку 02 - число окремих каналізаційних мереж, які перебувають на балансі звітуючого підприємства.
Каналізацією вважається сукупність споруд для відводу стічних вод з території населеного пункту, або його частини, яка складається з мережі труб і колекторів (каналів) та власного випуску.
Мережі для випуску стічних вод, які не мають труб для відводу стоків, не вважаються каналізацією і у формі N 1-каналізація не показуються.
Окремою каналізаційною мережею вважається мережа, яка не має свого випуску, а передає стічну рідину до каналізаційних споруд інших підприємств.
2.2. По рядку 03 показується одиночна протяжність головних колекторів на кінець року, по рядку 04 - в тому числі ветхих та аварійних.
Головним колектором вважається трубопровід (або канал), який збирає стічні води з усієї каналізованої території та відводить їх на очисні споруди або у водоймище. Якщо головний колектор складається з декількох ліній труб, то показується сумарна протяжність усіх ліній труб, включаючи ту частину труб (каналів), яка розташована за межами території населеного пункту.
2.3. По рядку 05 показується одиночна протяжність вуличної каналізаційної мережі, по рядку 06 - в тому числі ветхої та аварійної.
Вуличною каналізаційною мережею вважаються трубопроводи, які прокладено вздовж вулиць, проїздів, провулків, набережних населеного пункту, включаючи протяжність збірних колекторів (без головних та приєднань).
Збірними колекторами, які необхідно показати в протяжності вуличної мережі, вважаються трубопроводи, підключені безпосередньо або через систему труб до головних колекторів.
Приєднання до вуличної мережі для підключення об'єктів до каналізації (домові приєднання, дворова мережа, а також внутрішньоквартальні мережі) в загальну протяжність вуличної каналізаційної мережі не включаються.
2.4. По рядку 07 показується одиночна протяжність внутрішньоквартальної та внутрішньодворової мережі, по рядку 08 - в тому числі ветхої та аварійної.
Внутрішньоквартальною вважається мережа, прокладена вздовж внутрішньоквартальних проїздів.
До внутрішньодворової відноситься мережа, прокладена на території домоволодінь, а також каналізаційні трубопроводи, призначені для приєднання домоволодінь до вуличної каналізаційної мережі.
2.5. По рядку 09 показується установлена пропускна спроможність очисних споруд, яка характеризується кількістю стічної рідини, яку вони можуть пропустити за добу чи при повному завантаженні усього комплексу очисних споруд та додержанні встановлених вимог до очистки стічної рідини.
Якщо окремі ланки очисних споруд мають різну пропускну спроможність, в цьому показнику необхідно відобразити пропускну спроможність ланки очисних споруд, яка лімітує пропуск стічних вод.
Головними ланками очисних споруд каналізації є:
при механічній очистці - відстойники, метантенки, мулові площадки;
при штучній біологічній очистці - первинні відстойники, метантенки, біофільтри, аеротенки, вторинні відстойники;
при природній біологічній очистці - відстойники, метантенки, мулові площадки, поля зрошення, поля фільтрації. Якщо комплекс очисних споруд не має відстойників і проводить тільки грубе освітлення води шляхом пропуску її через різного виду решітки, сита і т. ін., то пропускна спроможність таких очисних споруд у даному показнику не ураховується.
Якщо каналізація має декілька окремих територіально розрізнених очисних споруд, то у звіті по підприємству в цілому необхідно показати сумарну пропускну спроможність усіх очисних споруд на кінець звітного року.
2.6. По рядку 10 показується установлена пропускна спроможність каналізації, яка визначається по загальній кількості стічної рідини, яка може пройти за добу через головні колектори.
2.7. По рядку 11 показується пропуск усіх стічних вод за рік каналізацією (каналізаційною мережею). Кількість стічних вод (включаючи виробничо-технічні, господарсько-фекальні, а також води комунально-побутових підприємств), які фактично пропущено за звітний рік через каналізацію (каналізаційну мережу), визначається по пред'явлених абонентам рахунках.
Кількість стічних вод, відведених від абонента, вважається рівною кількості води, яку він отримав із водопроводу.
Якщо абонент має інші джерела водопостачання (власний водозабір, інший водопровід), то кількість стоків, скинутих їм у каналізацію, визначається по даних обліку води, яку отримує абонент (вимірювальних приладів, продуктивності насосів, витратах води на технологічні потреби та ін.), або по замірах фактичної кількості стоків.
................Перейти до повного тексту