- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Порядок
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 128 від 03.06.94 м.Київ |
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
від 03.06.94 р. N 128
( Документ скасовано на підставі Постанови Нацбанку
N 168 від 25.04.2000 )
Порядок здійснення операцій з іноземною валютою в готівці установами Національного банку України
2. Згідно з діючим порядком при здійсненні операцій купівлі та продажу іноземної валюти в готівці установи Національного банку України використовують власний курс купівлі та продажу, орієнтований на середній курс купівлі та продажу готівкового валютного ринку області.
3. Курс купівлі та продажу іноземної валюти встановлюється і затверджується щоденно керівником регіонального управління (для ОПЕРУ - Головою Правління Національного банку України чи його заступником - куратором з питань валютного регулювання) і не змінюється протягом операційного дня.
4. Куплена регіональними управліннями Національного банку України іноземна валюта в готівці підлягає розподілу на дві частини, в тому числі:
- для зарахування в Офіційні валютні резерви - 60 відсотків від загальної суми купленої за кожний банківський день іноземної готівки;
- для потреб регіонального управління Національного банку України (в порядку, встановленому п.7) - 40 відсотків від загальної суми купленої за кожний банківський день іноземної готівки;
5. Облік купленої іноземної валюти в готівці здійснюється на балансових рахунках N 060 "Готівкова вільно конвертована валюта та платіжні документи у вільно конвертованій валюті", N 076/1 "Іноземна валюта для потреб регіонального управління Національного банку України", N 076/2 "Іноземна валюта, яка підлягає передачі в Офіційний валютний резерв Національного банку України".
6. Джерелом купівлі валютної готівки, яка залишається в розпорядженні регіонального управління Національного банку України, може бути його прибуток, зарахований в фонд накопичення.
При цьому за результатами робочого дня куплена іноземна валюта розподіляється за призначенням і відображається в бухгалтерському обліку такими проводками:
- при купівлі валютної готівки у юридичної чи фізичної особи з оплатою безготівковими карбованцями
а) готівкової валюти, яка залишається в розпорядженні регіонального управління
1) Д-т 904/1
К-т рахунку фізичної чи юридичної особи
2) Д-т 060
К-т 076/1
Витрати управління на купівлю валюти відносяться на результати його діяльності з відображенням у бухгалтерському обліку такими проводками:
1) Д-т 016 (в межах суми, яка витрачена на купівлю
К-т 904/1 валюти за офіційним курсом)
2) Д-т 970 (в сумі понад витрати за
К-т 904/1 офіційним курсом)
Курсова різниця між курсом купівлі готівки та офіційним курсом в момент купівлі відноситься на 970 балансовий рахунок.
б) готівкової валюти, яка підлягає передачі в Офіційні валютні резерви в головний банк:
1) Д-т 904/2
К-т рахунку фізичної чи юридичної особи
2) Д-т 060
К-т 076/2
- при купівлі валютної готівки у фізичних осіб з оплатою в готівкових карбованцях (купонах)
1) Д-т 060 2) Д-т 970 та 3) Д-т 904/2
К-т 076/1 Д-т 904/1 К-т 035
К-т 076/2 К-т 035
7. Витрати регіонального управління на купівлю валютної готівки, яка підлягає передачі в головний банк, компенсується шляхом списання коштів з 904 балансового рахунку з подальшим віддебетуванням на Національний банк України одночасно з перевезенням валютної готівки. В цьому разі в регіональному управлінні робляться такі проводки:
................Перейти до повного тексту