1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Н А К А З
28.03.2003 N 126
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Національної служби посередництва і примирення N 47 від 10.07.2007 )
Про затвердження Інструкції про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Національної служби посередництва і примирення N 408 від 05.09.2003 N 65 від 28.04.2004 N 85 від 16.06.2004 N 38 від 23.03.2005 )
Відповідно до частини шостої статті 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", підпункту 15 пункту 4 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, розділу 7 Положення про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 8 січня 2003 року N 4,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів) (додається).
2. Наказ Національної служби посередництва і примирення від 11 грудня 2001 року N 234 "Про затвердження Інструкції про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю колективних трудових спорів (конфліктів) та висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог" вважати таким, що втратив чинність.
3. В пункті 6.6. розділу 6 Положення про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 8 січня 2003 року N 4, слова "визначається Інструкцією про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю колективних трудових спорів (конфліктів) та висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог" замінити словами "визначається Інструкцією про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів)".
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 65 від 28.04.2004 )
4. Начальнику відділу правового забезпечення НСПП, завідувачу сектора НСПП по роботі в місті Києві в місті Севастополі, начальникам відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях забезпечити виконання положень затвердженої пунктом 1 цього наказу Інструкції про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів) у практичній роботі по сприянню своєчасному вирішенню вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів).
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Наказами НСПП N 408 від 05.09.2003, N 38 від 23.03.2005 )
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Національної служби
посередництва і примирення

В.Руденко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національної
служби посередництва
і примирення
28.03.2003 N 126
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів)
1. Інструкція про порядок зняття Національною службою посередництва і примирення з реєстрації і контролю вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - Інструкція) розроблена відповідно до частини шостої статті 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", підпункту 2) пункту 4 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, пунктів Положення про порядок проведення примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) від 24.04.2001 року N 92 , із наступними змінами і доповненнями.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Національної служби посередництва і примирення N 38 від 23.03.2005 )
2. Інструкція визначає порядок зняття НСПП з реєстрації і контролю вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів), що були зареєстровані НСПП відповідно до частини шостої статті 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".
3. Зняттю з реєстрації і контролю підлягають вимоги найманих працівників або профспілки та колективні трудові спори (конфлікти) в разі:
вирішення зареєстрованих НСПП вимог найманих працівників або профспілки та колективних трудових спорів (конфліктів);
відмови найманих працівників чи профспілки або уповноваженого ними органу від висунутих ними вимог;
припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);
( Пункт 3 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом НСПП N 85 від 16.06.2004 )
вирішення вимог найманих працівників або профспілки у суді;
прийняття судом рішення про скасування розпорядження НСПП про реєстрацію вимог найманих працівників або профспілки та колективного трудового спору (конфлікту).
4. Зняттю з реєстрації та контролю підлягають також одна або декілька зареєстрованих НСПП вимог найманих працівників або профспілки у разі їх вирішення.
5. Зняття з реєстрації і контролю колективних трудових спорів (конфліктів) та висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог здійснюється розпорядженням НСПП:
по колективних трудових спорах (конфліктах) на виробничому, територіальному і територіально-галузевому рівнях на підставі подання відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, сектора НСПП по роботі в місті Києві, представництва НСПП в місті Севастополі;
( Абзац пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказами НСПП N 85 від 16.06.2004, N 38 від 23.03.2005 )
по колективних трудових спорах (конфліктах) на національному, галузевому та виробничому (для підприємств, які мають структурні підрозділи на території декількох адміністративно-територіальних одиниць України, передбачених частиною другою статті 133 Конституції України рівнях - на підставі подання відділу правового забезпечення НСПП.
( Абзац третій пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 38 від 23.03.2005 )
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказами НСПП N 408 від 05.09.2003 )
6. Подання відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, сектора НСПП по роботі в місті Києві, представництва НСПП в місті Севастополі, відділу правового забезпечення НСПП готується на підставі:
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 38 від 23.03.2005 )
письмового повідомлення органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників або профспілки в колективному трудовому спорі (конфлікті), про вирішення вимог найманих працівників або профспілки та колективного трудового спору (конфлікту);
письмового звернення обох сторін колективного трудового спору (конфлікту) про зняття з реєстрації та контролю вимог найманих працівників або профспілки та колективного трудового спору (конфлікту);
встановлених в результаті перевірки відповідно до положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" порушень положень чинних законодавчих та нормативно-правових актів України при формуванні і затвердженні вимог найманих працівників або профспілки, при визначенні органу чи особи, які представляють їх інтереси, при прийнятті уповноваженим представницьким органом найманих працівників або профспілки рішення про вступ в колективний трудовий спір (конфлікт);
встановлення в результаті перевірки відповідно до положень частини шостої Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" відсутності повноважень в представників сторін колективного трудового спору (конфлікту);
встановлення в результаті перевірки відповідно до положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" факту припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту);
( Пункт 6 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом НСПП N 85 від 16.06.2004 )
ухвали суду про скасування розпорядження НСПП про реєстрацію вимог найманих працівників або профспілки та колективного трудового спору (конфлікту).
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 408 від 05.09.2003 )
7. У разі, якщо власник або уповноважений ним орган (представник) інформує про вирішення вимог найманих працівників або профспілки та колективного трудового спору (конфлікту), а орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників або профспілки в колективному трудовому спорі, відмовляється дати підтвердження про вирішення вимог найманих працівників або профспілки та колективного трудового спору (конфлікту), то відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, сектор НСПП по роботі в місті Києві, представництво НСПП в місті Севастополі, відділ правового забезпечення НСПП проводять аналіз виконання власником або уповноваженим ним органом (представником) вимог найманих працівників або профспілки.

................
Перейти до повного тексту