- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків
1. Затвердити Зміни до
Положення про ліцензування банків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 22 грудня 2018 року № 149 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту методології регулювання діяльності банків (Наталія Іваненко) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Катерину Рожкову.
4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
19.08.2020 № 121
ЗМІНИ
до Положення про ліцензування банків
1. У главі 1 розділу I:
1) пункт 2 після підпункту 38 доповнити новим підпунктом 38-1 такого змісту:
"38-1) професійне судження - умотивований, об’єктивний, неупереджений і обґрунтований висновок і/або оцінка Національного банку щодо фактів, подій, обставин, осіб, що ґрунтується на знаннях і досвіді службовців Національного банку, на комплексному та всебічному аналізі інформації та документів, поданих до Національного банку в межах передбачених законодавством процедур і отриманих Національним банком, у тому числі в результаті здійснення ним банківського регулювання та нагляду, а також на інформації з офіційних джерел;";
2) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Національний банк під час вчинення дій, передбачених цим Положенням, керується такими принципами:
1) рівноцінності сутності та форми (оцінка правочинів, операцій, обставин та подій з точки зору їх суті та форми);
2) співмірності (пропорційності) [урахування обставин і умов конкретної ситуації, щодо якої формується професійне судження та приймається відповідне рішення (зокрема, розмір банку, складність, обсяг, види, характер здійснюваних ним операцій, організаційна структура банку, профіль ризику банку, особливості діяльності банку як системно важливого (за наявності такого статусу), діяльність банківської групи, до складу якої входить банк, фінансовий стан банку та власників істотної участі в ньому)];
3) обґрунтованого сумніву (здійснення додаткової/поглибленої перевірки/аналізу правочинів, операцій, обставин та/або подій, щодо яких формується професійне судження та приймається відповідне рішення, за наявності обґрунтованого сумніву щодо них);
4) комплексного аналізу (дослідження всіх обставин та умов конкретної ситуації при формуванні професійного судження та прийнятті відповідного рішення).";
3) друге речення абзацу першого та абзаци другий - п’ятий пункту 4 виключити.
У зв’язку з цим абзаци шостий, сьомий уважати відповідно абзацами другим, третім.
2. Підпункт 1 пункту 165 глави 19 розділу III викласти в такій редакції:
"1) сума доходів фізичної особи за період, у якому нею були здійснені витрати на придбання та/або збільшення ринкової вартості кожного відмінного від грошових коштів об’єкта майна, зазначений в інформації про майновий стан, і/або попередні періоди, зменшена на суму витрат фізичної особи за відповідний період/періоди, крім витрат на придбання та/або збільшення ринкової вартості такого об’єкта майна, уключаючи витрати на придбання іншого, ніж такий об’єкт, майна, є рівною або більшою вартості придбання такого об’єкта майна та витрат, які були здійснені фізичною особою для збільшення його ринкової вартості станом на відповідну дату;".
3. Главу 35 розділу V після пункту 299 доповнити новим пунктом 299-1 такого змісту:
"299-1. Особа, щодо якої Національним банком було прийнято рішення про визнання її власником істотної участі в банку, має право подати до Національного банку клопотання про втрату чинності таким рішенням.
Клопотання має містити обґрунтування відсутності підстав для визнання такої особи власником істотної участі в банку за нових обставин. До клопотання додаються копії документів, які підтверджують обґрунтування.
Національний банк під час розгляду клопотання особи про відсутність підстав для визнання її власником істотної участі в банку комплексно аналізує подані відповідно до цього Положення документи, інформацію, уключаючи отриману в процесі здійснення банківського регулювання та нагляду, а також від інших державних органів.
Національний банк за результатами розгляду такого клопотання має право прийняти одне з таких рішень (рішення приймає Комітет з нагляду):
1) про втрату чинності рішенням Національного банку про визнання такої особи власником істотної участі в банку;
2) про відхилення клопотання особи (якщо клопотання, за професійним судженням Національного банку, є необґрунтованим).
Рішення Національного банку за результатами розгляду такого клопотання набирає чинності з дня його прийняття.".
4. У розділі VI:
1) пункт 313 глави 38 доповнити новим підпунктом такого змісту:
"6) член правління, відповідальний за управління ризиками, член правління, відповідальний за контроль за дотриманням норм (комплаєнс), повинні відповідати вимогам, визначеним нормативно-правовим актом Національного банку щодо організації системи управління ризиками в банку.";
2) пункт 328 глави 39 після слова "бухгалтера" доповнити словами ", голови/члена ради";
................Перейти до повного тексту