1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 25 червня 2020 року № 116
Про Порядок утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Центральної виборчої комісії № 235 від 08.09.2020 № 143 від 31.03.2021 № 280 від 23.07.2021 № 408 від 12.10.2021 )
Відповідно до статей 28 - 31, частин першої - четвертої статті 62 Виборчого кодексу України, частин першої, четвертої статті 30 Закону України "Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 7-1, 8 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці (додаток 1).
2. Встановити форми:
подання щодо внесення змін до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі (додаток 2);
подання щодо внесення змін до переліку закордонних виборчих дільниць, утворених на постійній основі (додаток 3);
подання щодо тимчасового закриття спеціальної виборчої дільниці, яка існує на постійній основі (додаток 4).
3. Районним, районним у місті Києві державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад у місячний строк внести до Центральної виборчої комісії подання щодо утворення нових спеціальних виборчих дільниць на постійній основі у слідчих ізоляторах згідно з Порядком, затвердженим цією постановою.
4. Міністерству закордонних справ України, районним, районним у місті Києві державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад у місячний строк подати відповідним органам ведення Державного реєстру виборців передбачені пунктом 10.1 Порядку, затвердженого цією постановою, додаткові відомості щодо приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування виборчих дільниць, які утворені на постійній основі.
5. Службі розпорядника Державного реєстру виборців вжити відповідних заходів, необхідних для реалізації Порядку, затвердженого цією постановою.
6. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Центральної виборчої комісії:
від 24 січня 2012 року № 11 "Про Порядок утворення звичайних, закордонних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі";
від 14 серпня 2012 року № 381 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 24 січня 2012 року № 11";
від 1 липня 2013 року № 163 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 24 січня 2012 року № 11";
від 27 березня 2014 року № 90 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 24 січня 2012 року № 11";
від 29 вересня 2014 року № 1352 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 24 січня 2012 року № 11".
7. Цю постанову надіслати Міністерству закордонних справ України, Міністерству оборони України, а також обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома відповідних районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад та органів ведення Державного реєстру виборців.
8. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 25 червня 2020 року № 116
ПОРЯДОК
утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру утворення звичайних, спеціальних та закордонних виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття (для спеціальних виборчих дільниць), ліквідації та зміни меж, адреси приміщення для голосування, місцезнаходження (адреси приміщення) дільничних виборчих комісій, інших відомостей щодо таких дільниць, із здійсненням їх обліку.
1.2. Утворення виборчих дільниць на постійній основі здійснюється за рішенням Центральної виборчої комісії.
1.3. Звичайні виборчі дільниці утворюються на постійній основі для організації та проведення голосування виборців за місцем їх проживання.
Спеціальні виборчі дільниці утворюються на постійній основі у стаціонарних закладах охорони здоров’я, на полярних станціях України, в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах.
Закордонні виборчі дільниці утворюються на постійній основі для організації та проведення голосування виборців, які проживають або на день проведення голосування на виборах перебувають на території іноземної держави.
1.4. Рішення щодо утворення нових виборчих дільниць на постійній основі, зміни меж виборчих дільниць, утворених на постійній основі, адреси приміщення для голосування, місцезнаходження (адреси приміщення) дільничних виборчих комісій, інших відомостей щодо таких дільниць, їх тимчасового закриття (для спеціальної виборчої дільниці) та ліквідації приймається Центральною виборчою комісією за поданнями відповідно районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та Міністерства закордонних справ України (далі - суб’єкти внесення подання).
Зазначені подання повинні бути сформовані органами ведення Державного реєстру виборців з використанням програмних засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців". Суб’єкти внесення подань забезпечують надання органам ведення Державного реєстру виборців передбачених цим Порядком відомостей, а також документів (копій документів), необхідних для формування подань. Такі документи обліковуються програмними засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців".
( Абзац другий пункту 1.4 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 408 від 12.10.2021 )
Міністерство оборони України надає Міністерству закордонних справ України свої пропозиції щодо утворення закордонних виборчих дільниць у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України, зміни адреси приміщення для голосування та/або адреси приміщення дільничних виборчих комісій, інших відомостей щодо таких виборчих дільниць, їх ліквідації для включення до відповідного подання Міністерства закордонних справ України. Такі пропозиції надаються з використанням форми відповідного подання, встановленої Центральною виборчою комісією (додаток 3 до постанови Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року № 116), підписуються Міністром оборони України та скріплюються печаткою Міністерства оборони України.
Подання щодо утворення виборчих дільниць на постійній основі, зміни їх меж, адреси приміщення для голосування, місцезнаходження (адреси приміщення) дільничних виборчих комісій, інших відомостей щодо таких дільниць, їх тимчасового закриття (для спеціальної виборчої дільниці) та ліквідації вносяться за встановленими Центральною виборчою комісією формами (додатки 2 - 4 до постанови Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року № 116).
Подання вноситься разом із супровідним листом.
( Абзац п'ятий пункту 1.4 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 408 від 12.10.2021 )
Подання разом із супровідним листом може вноситися в паперовій або електронній формі.
Подання та супровідний лист у паперовій формі підписуються Міністром закордонних справ України або іншою посадовою особою, яка здійснює його повноваження, головою районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, міським головою чи іншою посадовою особою, яка згідно із законом здійснює його повноваження, та скріплюється відповідною печаткою.
Подання та супровідний лист в електронній формі оформлюються з дотриманням вимог, установлених до створення електронних документів.
У разі невнесення районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та Міністерством закордонних справ України подань щодо зміни меж виборчих дільниць, утворених на постійній основі, їх ліквідації, для забезпечення реалізації і захисту виборчих прав громадян України Центральна виборча комісія може прийняти відповідні рішення у виняткових випадках, у тому числі під час виборчого процесу загальнодержавних та/або місцевих виборів, за відсутності таких подань.
( Пункт 1.4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 235 від 08.09.2020 )
1.5. Кожна виборча дільниця має порядковий номер, адресу приміщення для голосування та місцезнаходження (адресу приміщення) дільничної виборчої комісії.
1.6. Виборчі дільниці забезпечуються належними приміщеннями для голосування та приміщеннями для організації роботи дільничних виборчих комісій відповідно до вимог Виборчого кодексу України та нормативів облаштування таких приміщень, установлених Центральною виборчою комісією.
1.7. У разі якщо утворення на постійній основі виборчої дільниці, зміна її меж або ліквідація виборчої дільниці, яка існує на постійній основі, потребує зміни меж суміжних виборчих дільниць, які існують на постійній основі, у відповідному поданні одночасно зазначаються пропозиції щодо зміни їх меж.
1.8. Нова виборча дільниця на постійній основі утворюється поза строками виборчого процесу відповідних виборів.
Подання щодо утворення нової виборчої дільниці на постійній основі повинні надійти до Центральної виборчої комісії не пізніш як за десять днів до початку виборчого процесу відповідних виборів.
Центральна виборча комісія може розглянути подання щодо утворення нової закордонної виборчої дільниці на постійній основі, яке надійшло пізніше ніж за десять днів до початку виборчого процесу відповідних виборів, та у разі потреби, як виняток, утворити нову закордонну виборчу дільницю під час виборчого процесу.
II. Порядок внесення подання щодо утворення нової звичайної виборчої дільниці на постійній основі
2.1. Нова звичайна виборча дільниця на постійній основі може бути утворена у випадках:
наявності в Державному реєстрі виборців записів стосовно виборців, яких неможливо або недоцільно віднести до існуючих на постійній основі виборчих дільниць (у зв’язку із зміною в адміністративно-територіальному устрої України, найменуванням нової вулиці, присвоєнням номера новому житловому будинку тощо);
збільшення чисельності виборців на звичайній виборчій дільниці понад 2500 (крім виняткових випадків) у разі неможливості чи недоцільності віднесення таких виборців до суміжних виборчих дільниць.
2.2. Подання щодо утворення нової звичайної виборчої дільниці на постійній основі формується з урахуванням чисельності виборців, які проживають у межах території виборчої дільниці, а також на підставі відповідних відомостей підсистеми ведення адресного реєстру автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців".
2.3. Подання щодо утворення нової звичайної виборчої дільниці на постійній основі повинно містити:
назву району, міста, району в місті (для міст з районним поділом), на території якого пропонується утворити звичайну виборчу дільницю, із зазначенням області, Автономної Республіки Крим;
опис меж виборчої дільниці;
адресу та місцезнаходження (назву закладу (установи), наприклад школа, будинок культури тощо) приміщення для голосування;
площу приміщення для голосування (кв. м);
адресу та місцезнаходження (назву закладу (установи), наприклад школа, будинок культури тощо) приміщення дільничної виборчої комісії;
площу приміщення дільничної виборчої комісії (кв. м);
обґрунтування необхідності утворення нової звичайної виборчої дільниці з посиланням на реквізити відповідного документа.
2.4. Якщо на території населеного пункту (кількох населених пунктів) пропонується утворити одну виборчу дільницю, в описі її меж зазначається лише назва населеного пункту (населених пунктів). Наприклад, с. Маяківка, с. Лукім’я, с. Загребля, с. Колодна.
Якщо в межах однієї виборчої дільниці знаходяться всі будинки, розташовані на відповідній вулиці (проспекті, бульварі, площі, провулку тощо), в описі її меж вказуються населений пункт, а також вулиця (проспект, бульвар, площа, провулок тощо) без зазначення номерів будинків. Наприклад, с. Маяківка - вул. Висоцького, вул. Гагаріна, вул. Гелевера.
Якщо в межах однієї виборчої дільниці знаходиться частина будинків вулиці (проспекту, бульвару, площі, провулку тощо), в описі її меж вказуються населений пункт, вулиця (проспект, бульвар, площа, провулок тощо) із зазначенням номерів будинків. Наприклад, с. Маяківка - вул. Висоцького: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13; с. Маяківка - вул. Висоцького: 1 - 7. При цьому зазначаються всі житлові будинки незалежно від того, чи зареєстровано в них виборців.
У випадку, якщо у складі району (міста) є населені пункти з однаковим найменуванням, в описі меж виборчих дільниць також зазначається найменування відповідної територіальної громади.
( Абзац четвертий пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 143 від 31.03.2021 )
2.5. Межі виборчої дільниці, яку пропонується утворити, не можуть виходити за територію відповідної територіальної громади.
У місті з районним поділом межі виборчої дільниці, яку пропонується утворити, не можуть виходити за територію відповідного району в місті.
2.6. Чисельність виборців на виборчій дільниці визначається на основі статистичної інформації щодо кількості виборців на відповідній території на підставі відомостей Державного реєстру виборців.
III. Порядок внесення подання щодо утворення нової спеціальної виборчої дільниці на постійній основі
3.1. Нова спеціальна виборча дільниця може бути утворена на постійній основі у зв’язку з:
утворенням нового стаціонарного закладу охорони здоров’я, полярної станції України, установи виконання покарань, слідчого ізолятора;
необхідністю утворення виборчої дільниці в існуючому стаціонарному закладі охорони здоров’я, установі виконання покарань, слідчому ізоляторі;
збільшенням орієнтовної кількості виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній на постійній основі, понад 2500.

................
Перейти до повного тексту