1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 106 від 02.06.94
м.Київ
Затверджено
постановою Правління
Національного банку
України від 2 червня
1994 року N 106
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Нацбанку N 25 від 21.01.99 )
Про внесення змін щодо Порядку ліцензування комерційних банків
( Зміни в текст не внесено. Додатково див. Постанови Нацбанку N 123 від 16.05.95 N 243 від 27.09.95 N 39 від 22.02.96 )
Враховуючи те, що українські уповноважені банки, вступаючи в комерційні та кореспондентські відносини з іноземними банками, повинні мати власний капітал, достатній для того, щоб бути реальним гарантом за міжнародними зобов'язаннями, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Комерційні банки можуть отримати ліцензію на право здійснення операцій з валютними цінностями лише у тому разі, якщо їх власні кошти (статутний фонд, резервний капітал, спеціальні фонди) фактично сплачені в іноземній та національній валютах та становлять суму не меншу (в еквіваленті), ніж 3 млн.ЕКЮ.
Комерційні банки, які мають ліцензію на право здійснення операцій з валютними цінностями, мають привести розмір власних коштів у відповідність із зазначеними вимогами до 1 грудня 1995 року.
2. З метою розвитку внутрішнього та виходу на зовнішній валютні ринки Національний банк України розширює операції, які пов'язані з міжнародними економічними відносинами, перелік яких дається у додатку до ліцензії:
а) комерційні банки - резиденти України, які, не маючи ліцензії до 25.05.93 р., відкрили кореспондентські рахунки в країнах СНД з дозволу обласних управлінь, та банки, які виконали вимоги щодо статутного фонду в подвоєному мінімальному розмірі, встановленому для комерційних банків (за станом на 01.05.94 - 4 млрд.крб.), можуть одержати ліцензію на право проведення операцій лише з іноземною валютою, яка емітується Центральними (Національними) банками країн СНД. Додаток до ліцензії Національного банку України поширюється на операцію за N 3-А;
б) комерційні банки, які не мають ліцензії Національного банку України, але сплатили статутний фонд в розмірі 10 млрд.крб. і працюють не менше 1 року, можуть надати документи в раніше встановленому порядку для одержання ліцензії на роботу з валютними цінностями. Ліцензія на право проведення операцій з валютними цінностями для такої категорії банків дає змогу встановлювати самостійно прямі кореспондентські відносини з банками країн СНД, а з банками інших країн - через кореспондентський рахунок уповноваженого банку. До цієї групи відносяться і комерційні банки, які працювали з валютними цінностями з тимчасового дозволу і повинні отримати ліцензію Національного банку України. У цьому разі додаток до ліцензії Національного банку України поширюється на операції за N 3-В.

................
Перейти до повного тексту