- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АКЦІОНЕРНА СУДНОПЛАВНА КОМПАНІЯ
"УКРРІЧФЛОТ"
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Акціонерної
судноплавної компанії
"Укррічфлот"
15.07.1998 N 99
ПОГОДЖЕНО
Міністерством праці
та соціальної політики
України
ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників
ВИПУСК 67
Водний транспорт
Розділ "Річковий транспорт"
Станом на 10.05.2005 р.
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
КЕРІВНИКИ
1. ГОЛОВНИЙ ВОДОЛАЗНИЙ ФАХІВЕЦЬ
Завдання та обов'язки. Здійснює загальне керівництво водолазною справою на підприємстві (в організації), яке має у своїх територіальних підрозділах (загонах, групах) водолазних фахівців виходячи з кількості водолазних станцій. Контролює роботу водолазних фахівців, додержання встановлених вимог щодо організації водолазних робіт. Розглядає і узгоджує проекти складних робіт з використанням водолазної праці, інструктивні та інші нормативні документи, які регламентують вимоги безпеки праці водолазів з урахуванням специфічних умов виконуваних робіт. Веде питання, пов'язані з організацією матеріально-технічного постачання водолазних робіт, із забезпеченням ремонту водолазного спорядження і устаткування.
Розробляє кваліфікаційні вимоги для водолазів усіх класів класифікації і груп спеціалізації водолазних робіт. Входить до складу Центральної водолазної кваліфікаційної комісії (ЦВКК).
Повинен знати: постанови, накази, інструкції, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації водолазних робіт; водолазну справу на рівні водолазного фахівця, експлуатацію водолазного спорядження і устаткування; виконання всіх видів водолазних робіт; основи економіки, організації виробництва й праці та трудового законодавства; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід виконання водолазних робіт; норми і правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту під час виконання водолазних робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією водолазного фахівця: для магістра - не менше 3 років, спеціаліста - не менше 5 років.
2. ГОЛОВНИЙ ШТУРМАН
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво штурманською службою на суднах пароплавства. Забезпечує впровадження нової навігаційної техніки на суднах і сучасних методів судноводіння.
Організовує їх вивчення і правильне використання судноводійним складом. Здійснює контроль за забезпеченням суден навігаційними картами, посібниками та іншою навігаційно-штурманською документацією, штурманським майном, електрорадіонавігаційним приладдям і складає на них заявки. Стежить за коригуванням карт. Розробляє настанови та інструкції з організації штурманської служби на суднах і практичні рекомендації з безпеки судноводіння. Бере участь у розгляданні технічних завдань і проектів суден, гідрометеорологічних, штурманських і електрорадіонавігаційних приладів, систем судноводіння і регулювання руху суден. Стежить за забезпеченням інформації судноводіїв щодо прогнозів погоди (штормового попередження), а також за станом шляхових умов. Бере участь у роботі комісії з розгляду аварій і аварійних випадків навігаційного характеру, аналізує причини і разом з іншими службами розробляє і здійснює заходи щодо їх запобігання. Контролює виконання судноводійним складом наказів, інструкцій, правил і постанов з питань судноводіння і безпеки плавання. Вивчає ділові якості судноводійного складу, бере участь у проведенні роботи з підвищення кваліфікації розстановки судноводійних кадрів.
Організовує роботу капітанів-наставників з перевірки на суднах організації штурманської служби. Забезпечує впровадження на суднах нових технічних засобів і прогресивних методів судноводіння. Періодично виходить у рейси на суднах пароплавства для перевірки та відпрацювання організації штурманської служби.
Контролює додержання правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також трудової і виробничої дисципліни. Узагальнює та впроваджує в практику роботи суден передовий вітчизняний і зарубіжний досвід судноводіння.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, правила, положення, інструкції, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з судноводіння і технічної експлуатації флоту; теорію та будову суден, теорію та практику судноводіння (навігацію, загальну та спеціальну лоцію), засоби навігаційної обстановки басейну, особливості плавання по лініях роботи флоту; склад флоту пароплавства та його експлуатаційні особливості;
експлуатаційно-технічні дані навігаційно-штурманського устаткування (приладів і засобів судноводіння), найновіші досягнення науки і техніки в галузі судноводіння на Україні та за кордоном;
Кодекс торгового мореплавання; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут служби на суднах, правила технічної експлуатації флоту; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); основи трудового законодавства, правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією капітана - не менше 5 років.
3. ЗАВІДУВАЧ БАЗИ БІЛИЗНЯНОЇ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу з приймання, зберігання та видачі товарно-матеріальних цінностей бази та своєчасного забезпечення постільними речами суден, кімнат відпочинку та кімнати матері та дитини на вокзалах. Організовує роботу щодо раціонального розміщення товарно-матеріальних цінностей (постільних речей) на складській площі та забезпечує їх збереження. Здійснює постійний облік товарно-матеріальних цінностей (постільних речей), що одержуються та видаються, та їх рух. Постійно має в наявності справну укомплектовану постільну білизну для безперебійного забезпечення суден, що відправляються в рейс. Організовує регулярне приймання із суден використаної білизни. Забезпечує видачу їм (за кількістю зданого) чистих комплектів і доставку білизни транспортними засобами із судна (причалу) до білизняної бази і назад. Організовує своєчасне здавання в пральні використаної і вивезення чистої білизни відповідно до строків прання. У разі отримання нової постільної білизни мітить її незмивною фарбою, здійснює вибраковування та укладання на стелажі на висоту до 3 метрів. Організовує ремонт постільної білизни, її своєчасне списання та одержання нової (згідно зі встановленими планами та нормативами). Забезпечує ведення встановленої звітності. Проводить інструктаж працівників з правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту та контролює їх виконання. Забезпечує працівників білизняної бази необхідними робочими інструментами та спецодягом. Стежить за станом приміщень, устаткування та інвентарю на складі. Проводить роботу з колективом щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни, упроваджує передові методи праці.
Повинен знати: розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації роботи з товарно-матеріальними цінностями; правила і порядок зберігання та складування матеріальних цінностей; положення та інструкції з їх обліку; види, розміри, марки, сортність та інші якісні характеристики товарно-матеріальних цінностей; організацію вантажно-розвантажувальних робіт; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі організації робіт з товарно-матеріальними цінностями; основи економіки, організації праці; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту під час складських робіт; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та стаж роботи з обліку і контролю - не менше 1 року.
4. ЗАВІДУВАЧ КІМНАТИ ВІДПОЧИНКУ ПАСАЖИРІВ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво роботами з обслуговування пасажирів у кімнатах відпочинку. Здійснює контроль за наявністю вільних місць у кімнатах відпочинку, їх своєчасним заповненням пасажирами та сплатою за проживання і надані послуги. Забезпечує додержання санітарно-гігієнічних умов у кімнатах відпочинку пасажирів і стежить за виконанням правил внутрішнього розпорядку. Забезпечує збереження устаткування та інвентарю, визначає потребу та складає заявки на постільні речі, інвентар. Розглядає заяви та скарги пасажирів, вживає заходів щодо їх усунення. Контролює правильність ведення обліку прибування та вибування пасажирів. Подає звітність установленої форми.
Повинен знати: положення про кімнати відпочинку пасажирів; правила внутрішнього розпорядку кімнат відпочинку пасажирів; порядок роботи основних підрозділів річкового вокзалу; правила перевезення пасажирів і багажу; правила ведення обліку та звітності; основи трудового законодавства, організації праці; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 1 року.
5. ЗАВІДУВАЧ ПУНКТУ (ВИПЛАТНОГО)
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво роботою виплатного пункту. Відкриває (закриває) поточний рахунок виплатного пункту у відділенні банку. Організовує виплату заробітної плати плаваючому складу. Стежить за наданням капітанами відгулів членам екіпажів суден. Виконує розрахунки та здійснює операції з кредитування та сплати господарських послуг і технічного обслуговування транзитного флоту. Веде облік і подає звітність за видами діяльності валютного пункту.
Повинен знати: положення, інструкції, керівні матеріали та інші нормативні документи зведення банківських операцій; правила ведення бухгалтерського обліку та установлений документооборот; системи оплати праці плаваючого складу; положення про господарсько-технічне обслуговування флоту підприємствами річкового флоту; основи трудового законодавства, наукової організації праці; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією бухгалтера - не менше 2 років.
6. МАЙСТЕР ПОРТОВИХ МАЙСТЕРЕНЬ
Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання дільницею в строк планових завдань щодо обсягів виробництва продукції (робіт) з високою якістю, підвищення продуктивності праці, зниження виробничих витрат. Забезпечує шляхом видавання оформленого наряду своєчасне доведення виробничих завдань бригадам, а також окремим робітникам, які не входять до складу бригад, відповідно до затвердженого планами та графіками виробництва, чинних норм та умов оплати праці; бере участь у розробленні та розгляданні поточних та перспективних планів, розставляє робітників згідно з технологічним процесом, їх кваліфікацією та фахом, бере участь у тарифікації робіт, а також у присвоєнні кваліфікаційних розрядів робітникам дільниці. Організовує впровадження нової техніки та технології; стежить за використанням у виробництві сировини, напівфабрикатів і матеріалів, які відповідають технічним умовам. Вносить пропозиції щодо перегляду норм виробітку та розцінок. Аналізує наслідки виробничо-господарської діяльності, контролює витрати фонду оплати праці. Забезпечує правильність і своєчасність оформлення первинних документів з обліку робочого часу, виробітку, заробітної плати, простоїв.
Подає пропозиції щодо заохочування робітників, які відзначилися, та накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни, правил технічної експлуатації устаткування, охорони праці, за брак у роботі; забороняє виконання робіт на зіпсованому устаткуванні, застосування неякісного інструменту, пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів. Проводить роботу з підвищення рівня технічних знань робітників. Вживає заходів щодо поліпшення та оздоровлення умов праці відповідно до вимог та норм охорони праці. Забезпечує технічно правильну та безпечну експлуатацію устаткування, транспортних і вантажопідйомних засобів, запобіжних пристроїв, санітарно-технічного обладнання, устаткування, стежить за їх справним станом, регулярністю їх ремонту, випробуванням, оглядає на відповідність їх технічним вимогам. Організовує проведення інструктажу та навчання робітників безпечного ведення робіт згідно із чинними нормативами. Розробляє інструкції з безпечного ведення робіт і після затвердження їх у чинному порядку забезпечує ними робочі місця та робітників. Бере участь у складанні планів та заходів щодо поліпшення та оздоровлення умов праці. Вживає заходів щодо своєчасного забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту. Бере участь у розслідуванні нещасних випадків, з'ясовує їх причини і вживає заходів щодо їх усунення. Регулярно здійснює перевірку дотримання вимог охорони праці та виробничої санітарії на робочих місцях і в побутових приміщеннях майстерні. Подає пропозиції та бере участь у перегляді норм трудових витрат, упроваджує у виробництво технічно обґрунтовані норми, розроблює заходи щодо зниження трудомісткості робіт, втрат робочого часу впродовж зміни. Забезпечує дотримання технології робіт; бере участь у заходах щодо визначення умов праці на робочих місцях, віднесення їх до шкідливих та особливо шкідливих видів робіт. Забороняє виконання робіт робітниками, які не пройшли перевірки знань, інструктажу з охорони праці, пожежної безпеки, не мають нарядів-допусків (де вони потрібні). Забороняє робітникам дільниць експлуатувати вантажопідйомні засоби, верстатне та інше устаткування, яке не пройшло ремонт, огляд, випробування та не відповідає технічним вимогам, а також використовувати несправний інструмент.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, нормативні та інші керівні документи, що стосуються виробничо-господарської діяльності ремонтних майстерень; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут з дисципліни працівників річкового транспорту; технічні вимоги щодо продукції ремонтних майстерень, технологію її виробництва; устаткування ремонтних майстерень і правила технічної експлуатації; основи економіки, організації праці, виробництва та управління, нормування праці; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, охорони навколишнього середовища.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
7. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) НА ВОДНОМУ ТРАНСПОРТІ (ПО ФЛОТУ)
Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання зобов'язань з перевезення вантажів суднами компанії (пароплавства) згідно з укладеними договорами (контрактами) та іншими вимогами клієнтів, що стосуються його діяльності або діяльності менеджерської групи (підгрупи), до якої він може входити. Забезпечує виконання плану з перевезень підпорядкованою групою суден в цілому, забезпечує виконання актів компанії (пароплавства) в частині, що стосується предмета відання. Веде діловодство, здійснює контроль за проходженням документації, реєстрації та виконує умови зберігання документів у відповідності до вимог Системи управління якістю та безпеки. Організовує та здійснює точне й неухильне вирішення господарських питань у межах своєї компетенції, здійснює оперативне управління суднами з дотриманням чинних правил, норм і положень. Своєчасно приймає рішення про доцільність виконання конкретного рейсу для конкретного судна, розробляє та видає капітанам рейсові завдання; здійснює розрахунки за перевезення вантажів (спільно з економічною службою). Забезпечує використання суден лише для перевезення вантажів відповідно до типу суден; вживає заходів з метою скорочення непродуктивних простоїв суден. Виконує заплановані показники маржинального прибутку, згідно з бюджетом групи суден, разом з економічною та фінансовою службами (або з підпорядкованими менеджментській групі економістом та фінансистом), контролює виконання рейсових та експлуатаційних витрат за кожним закріпленим судном. Здійснює контроль за веденням оперативного обліку рейсів, які виконуються суднами, виконує аналіз використання суднами окремих рейсів. Вживає заходів щодо підвищення ефективності використання флоту, разом з механіком-наставником контролює дотримання періоду експлуатації суден згідно з плановими показниками. Своєчасно інформує керівництво компанії про аварії, аварійні випадки або інші випадки із суднами, бере участь у підготовці і зборі документів стосовно витрат, що пов'язані із цими випадками. За результатами виконання контрагентом умов перевезення приймає рішення щодо вивантаження судна в порту призначення.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, інструкції, нормативні та інші керівні матеріали з організації перевезення вантажів суднами компанії (пароплавства) згідно з укладеними договорами (контрактами); керівні документи з питань планування виробничої та експлуатаційної діяльності флоту; техніко-експлуатаційні та техніко-економічні характеристики суден; економіку та умови експлуатації флоту; основні положення
Кодексу торговельного мореплавства України, що стосуються експлуатаційної діяльності флоту; основи технологічного процесу оброблення суден у портах; перспективи розвитку компанії (пароплавства); міжнародні акти та правила, які регламентують торговельне судноплавство, а також місцеві правила держав, у порти яких заходять судна компанії (пароплавства); порядок, методику формування зведених регламентованих бюджетів роботи підпорядкованих суден; вимоги міжнародного Кодексу управління безпекою (ISM Code) та інших стандартів безпеки мореплавства, охорони людського життя і здоров'я, охорони навколишнього середовища; процедуру та порядок укладання договорів (контрактів) на перевезення вантажів; принципи формування первинних документів стосовно страхових випадків та аварій суден; методи дії та зв'язку зі страховими компаніями і клубами взаємного страхування в разі виникнення страхового випадку або аварії суден; засоби організаційної, обчислювальної та офісної техніки; процедури системи управління якістю та безпеки, специфіку виробничої діяльності та управління компанії (пароплавства).
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи з організації та експлуатації флоту - не менше 3 років. Знання англійської мови в межах своїх обов'язків (за умови виконання компанією міжнародних перевезень).
8. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ КАДРІВ У ПАРОПЛАВСТВАХ, СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЯХ (ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ)
Завдання та обов'язки. Проводить роботу з добору, вивчення та розставлення командних і масових кадрів плаваючого складу суден закордонного плавання, суворого додержання ними трудової та виробничої дисципліни, правил поведінки за кордоном і митного контролю, подає пропозиції керівництву судноплавної компанії (пароплавства) щодо призначення або звільнення кадрів плаваючого складу. Забезпечує правильне та своєчасне комплектування суден та берегових підрозділів кваліфікованим, компетентним, професійно підготовленим та медично придатним персоналом відповідно до міжнародних і національних стандартів (правил та норм) та Статутних положень компанії; підбір, вивчення та укладання трудових договорів (угод) з береговим та судновим персоналом та встановлення порядку підготовки й допущення прийнятого (найнятого) або призначуваного на нові посади персоналу до виконання посадових обов'язків, оформлення допусків та виїзних документів судновому та береговому персоналу щодо закордонного плавання та відряджень, організацію навчання, перевірки знань та атестацію суднового та берегового персоналу, підготовку і підвищення кваліфікації командного складу і кадрів масових професій суден, соціальну (згідно із чинним законодавством) захищеність суднового та берегового персоналу, створення соціальних передумов (у тому числі службового просування), що стимулюють зацікавленість суднового та берегового персоналу в здійсненні політики безпеки компанії. З метою поліпшення умов праці та відпочинку робітників плавскладу суден закордонного плавання керує комплектуванням, організованою зміною в рейсах підмінних екіпажів. Разом з відповідними відділами і службами пароплавства (судноплавної компанії) веде роботу з добору кадрів у резерв на висування та вивчає їх ділові якості. Організовує і контролює діловодство, облік і звітність щодо кадрів закордонного плавання. Розроблює проекти річних та перспективних планів потреби в робочій силі для закордонного флоту, контролює баланс робочої сили та робить заявки щодо її своєчасного поповнення. Контролює розподіл на судна закордонного плавання молодих спеціалістів, які закінчили навчальні заклади. Готує матеріали для подання на заохочення і нагородження працівників, які відзначилися у виконанні виробничих завдань. Здійснює контроль за станом трудової дисципліни.
Повинен знати: закони, статути, накази, положення, інструкції та інші керівні документи, які стосуються роботи з кадрами закордонного плавання, обліку особового складу на підприємствах і зберігання документів; міжнародні нормативно-правові документи та стандарти щодо підготовки та дипломування моряків; положення про порядок призначення та виплат державних допомог; правові положення, правила, норми та звичаї країн, що стосуються сфери діяльності компанії, та механізми державно-правової взаємодії із цими країнами; правила митного контролю та поведінки за кордоном; перспективи розвитку закордонних перевезень пароплавства та порядок розроблення планів комплектування екіпажів суден закордонного плавання кадрами; порядок оформлення прийому, переводу та звільнення працівників, ведення та зберігання їх трудових книжок та особових справ; порядок складання встановленої звітності; основи профорієнтаційної роботи; основи психології праці; основи економіки, організації праці та управління; трудове законодавство та стандарти (правила та норми) щодо організації, умов, охорони праці суднового та берегового персоналу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи з персоналом у компанії або суміжній організації - не менше 3 років. Знання англійської мови в обсязі, необхідному для ведення листування, ділового й побутового спілкування та оформлення документів (у судноплавних компаніях, сертифікованих згідно з
МКУБ - Міжнародним Кодексом з управління безпечною експлуатацією суден та запобіганням забрудненню).
9. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ТРАНСПОРТНОГО ОСВОЄННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ МАЛИХ РІЧОК
Завдання та обов'язки. Організовує розроблення плану експлуатаційної роботи пароплавства з розділу "Перевезення вантажів на малих річках". Забезпечує поточне й оперативне планування, облік та керівництво рухом та оброблення флоту, роботою перевантажувальної техніки та берегового господарства, що закріплені для роботи на малих річках, контроль за ходом виконання плану перевезень, правильним використанням флоту й перевантажувальної техніки, установлених режимів та графіків руху суден. Організовує розроблення та впровадження заходів, спрямованих на підвищення ефективності використання флоту та інших виробничих потужностей, що використовуються на малих річках, подальший розвиток перевезень, портово-пристанського господарства й скорочення стоянок флоту під обробленням, удосконалення форм організації роботи флоту й праці екіпажів суден, зростання продуктивності праці та зниження транспортних витрат. Здійснює керівництво щодо розстановки флоту по вантажних лініях та пунктах зимового відстою і ремонту суден, а також розробленням програм у подальшому транспортному освоєнні малих річок у басейні, координує роботу суміжних видів транспорту. Здійснює контроль за додержанням на флоті й берегових підприємствах правил охорони праці, протипожежного захисту. Керує колективом відділу й контролює додержання ним трудової та виробничої дисципліни.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, а також методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються виробничої діяльності; Статут служби на судах річкового флоту; Статут про дисципліну праці працівників річкового транспорту; правила перевезення вантажів річковим транспортом; правила технічної експлуатації річкового транспорту; правила Річкового Регістру; експлуатаційно-технічні характеристики суден, що експлуатуються на малих річках; схему водних шляхів та їх габарити; схему вантажопотоків, розміщення клієнтури та технічну оснащеність її причалів; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі організації роботи флоту та портів; економіку, організацію перевезень та управління на транспорті; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією в галузі організації та експлуатації флоту або комерційної діяльності - не менше 3 років.
10. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ КОШТОРИСІВ ТА ПРОЕКТІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ
Завдання та обов'язки. Організовує складання кошторисів та розроблення проектів виконання робіт на суднопідіймальні, підводно-технічні та інші підводні роботи із залученням у разі потреби проектних інститутів. Здійснює контроль за своєчасним і якісним випуском проектно-кошторисної документації, застосуванням найбільш прогресивних та економічних рішень з метою здешевлення кошторисної вартості. Забезпечує відповідність проектів організації робіт до сучасного рівня досягнень науки й техніки, державних стандартів, технологічних норм та рекомендованих схем, вказівок і правил з проектування і виконання суднопідіймальних, підводно-технічних та інших підводних робіт. Забезпечує узгодження та оформлення в установленому порядку кошторисів організації робіт. Бере участь в експертизі проектів на підводно-технічні роботи, розроблених іншими організаціями та спільно з іншими відділами підприємства і його загонами, готує пропозиції та висновки. Надає допомогу загонам і координує їх діяльність з питань складання кошторисів та розроблення проектів організації виконання робіт на підводні роботи. Організовує розроблення поточних та перспективних планів роботи, контролює їх виконання та керує працівниками відділу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, положення, інструкції та інші керівні матеріали стосовно суднопідіймальних робіт, проектно-кошторисної справи, а також тих, що визначають діяльність відділу; перспективи розвитку підводно-технічних робіт; склад, зміст, порядок розроблення та узгодження проектів і кошторисів; правила й норми, державні стандарти, технічні умови, інструкції, вказівки, довідкові матеріали, що стосуються проектування і виконання підводних робіт; методику технічних розрахунків; передові методи виконання робіт; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); питання економіки, організації виробництва, праці та управління, правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
11. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО
Завдання та обов'язки. Керує відділом, організовує і планує роботу з нормування та використання палива, мастильних матеріалів та електроенергії за видами споживання, контролює виконання норм та лімітів споживання палива, мастильних матеріалів та електроенергії на флоті та організаціях пароплавства (судноплавної компанії). Організовує спільно з іншими відділами (службами) контроль за якістю і раціональним використанням палива й мастильних матеріалів, забезпечує рішення питань, пов'язаних із застосуванням нових видів і сортів паливно-мастильних матеріалів. Організовує роботу з планового збирання і використання відпрацьованих нафтопродуктів, контролює стан паливних складів, бункерних станцій, видавання та зберігання нафтопродуктів. Аналізує витрати під час використання паливно-мастильних матеріалів та розробляє заходи щодо їх зниження. Оформлює звітність з витрат нафтопродуктів та електроенергії. Забезпечує розроблення та виконання заходів з підготовки паливного та енергетичного господарства на підприємствах пароплавства до роботи у зимовий період. Вивчає та використовує в практиці досягнення вітчизняної та зарубіжної науки в галузі застосування та використання найбільш прогресивних (економічних) видів та сортів палива і мастильних матеріалів на флоті та підприємствах пароплавства. Контролює додержання трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: постанови, накази, положення, інструкції та інші керівні, методичні і нормативні матеріали з питань планування, нормування і раціонального використання, транспортування і зберігання паливно-енергетичних ресурсів, передовий вітчизняний зарубіжний досвід у цій галузі; економіку та організацію праці й управління на підприємствах; методику та прилади контролю якості й витрат паливно-енергетичних ресурсів; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
12. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ СПЕЦІАЛЬНОГО ФЛОТУ
Завдання та обов'язки. Керує діяльністю експедиційних загонів із забезпечення належної технічної експлуатації, утримання, своєчасного та якісного ремонту спеціального флоту, призначеного для виконання аварійно-рятівних, суднопідіймальних, підводно-технічних та інших підводних робіт. Контролює готовність суден спеціального флоту до експлуатації. Розробляє заходи щодо підвищення рівня технічного стану спеціального флоту відповідно до досягнень науково-технічного прогресу й контролює їх виконання. Здійснює контроль за виконанням правил, наказів, положень, вимог, нормативних та інших інструктивних документів з технічної експлуатації спеціального флоту, правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, правильним веденням суднової технічної документації. Аналізує стан технічної експлуатації спеціального флоту, узагальнює та впроваджує заходи щодо вдосконалення технічної експлуатації та технології роботи спеціального флоту. Готує документи на списання та заявки на одержання нових суден спеціального флоту. Керує працівниками відділу, веде роботу щодо підвищення їх технічних знань. Координує діяльність загонів з питань технічної експлуатації спеціального флоту.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, положення, інструкції та інші керівні матеріали та нормативні документи, що стосуються технології робіт, технічної експлуатації, ремонту спеціального флоту, а також визначають діяльність відділу; технічні характеристики та сферу застосування суден спеціального флоту; новітні досягнення у вітчизняному та зарубіжному суднобудуванні спеціального флоту для виконання підводних робіт; передові методи організації праці, технічної експлуатації та судноремонту; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи економіки, організації праці, трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
13. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ФРАХТОВОГО
Завдання та обов'язки. Організовує в пароплавстві (судноплавній компанії) роботу з відфрахтування суден. Забезпечує укладання договорів з відфрахтування суден, приділяючи особливу увагу завчасному відфрахтуванню на базі довгострокових контрактів. Вивчає кон'юнктуру ринку. Вивчає, аналізує та узагальнює правила (вимоги) перевезень вантажів фрахтувальників, форми чартерів, букінг-нот, коносаментів, накладних та інших документів та подає пропозиції щодо вдосконалення документації. Розробляє на підставі заяв клієнтів (фрахтувальників), з урахуванням перевізної спроможності флоту, квартальні плани перевезень з помісячним поділом за видом перевезень та родом вантажів. Здійснює розрахунки валютної ефективності рейсів з вантажами іноземних фрахтувальників. Після укладання угоди повідомляє її основні умови управлінню пароплавства (судноплавної компанії), фінансово-валютному відділу (ФВВ), відділу оперативного планування, комерційній службі (відділу). Забезпечує розрахунки із фрахтувальниками з обліку стадійного часу, диспачу та демереджу на основі чартерів та інших документів щодо перевезення вантажів фрахтувальників, повідомляє ФВВ або комерційні служби про наслідки таких розрахунків. Здійснює оперативний облік та аналіз виконання планів відфрахтування суден та вносить пропозиції керівництву пароплавства щодо необхідних заходів зі збільшення обсягів відфрахтування. Розробляє та здійснює заходи щодо підвищення якості перевезень та прискорення доставлення вантажів, контролює додержання строків доставлення вантажів. Організовує ознайомлення диспетчерського апарату з основними умовами існуючих контрактів, чартерів, букінг-нот, готує матеріали із цих питань для вивчення капітанами та помічниками капітанів суден. Організовує кожну декаду видання фрахтового бюлетеня та передає його зацікавленим підрозділам (службам) пароплавства. Аналізує чинні тарифи фрахту та розробляє пропозиції щодо їх удосконалення. Вивчає та узагальнює передові методи роботи в галузі фрахтування суден та організовує їх упровадження.
Повинен знати: керівні та нормативні документи, що стосуються питань фрахтування суден; правила перевезення вантажів на річковому та морському флоті; норми оброблення суден у морі та портах; технічні дані флоту та портів басейну; порядок обслуговування (агентування) суден у вітчизняних та іноземних портах; кон'юнктуру світового ринку; експлуатаційні якості суден, їх типи та будову; форми договорів (чартер, букінг-нота та ін.), типових умов договорів; номенклатуру та рід вантажу, що підлягає перевезенню; тарифне керівництво, типові тарифи; організацію вантажної та комерційної роботи транспорту; економіку та управління на транспорті; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі фрахтування; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
14. НАЧАЛЬНИК ВОКЗАЛУ (РІЧКОВОГО)
Завдання та обов'язки. Організовує роботу та ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів вокзалу, спрямовує їх діяльність на успішне та якісне виконання всіх планових завдань, високу культуру обслуговування пасажирів, збільшення обсягу та розширення номенклатури послуг, що надаються пасажирам як на вокзалі, так і на пасажирських суднах усіх ліній. Організовує вивчення та впровадження вітчизняних і зарубіжних передових форм та засобів обслуговування пасажирів. Забезпечує безпечні умови посадки та висадки пасажирів та стоянки суден біля причалів. Організовує на пасажирських причалах рятувальні пости, обладнані відповідним справним інвентарем. Забезпечує належний санітарно-технічний стан усіх вокзальних приміщень, причалів, інших споруд та території вокзалу. Здійснює контроль за відправленням пасажирських суден у рейс відповідно до розкладу руху. Здійснює нагляд за додержанням трудової дисципліни, відповідного порядку на суднах, що знаходяться біля причалів, забезпечує безпеку їх стоянки, здійснює контроль за додержанням правил та норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Вживає заходів щодо забезпечення вокзалу кваліфікованими кадрами, найкращого використання знань та досвіду працівників, підвищення рівня їх кваліфікації, покращення житлових і культурно-побутових умов робітників та службовців.
Повинен знати: накази та інші керівні документи, що стосуються діяльності річкових вокзалів; правила перевезення пасажирів, багажу та вантажу; будову та конструктивні особливості пасажирських причалів та інших споруд вокзалу, а також правила їх експлуатації і ремонту; основи економіки річкового транспорту; передовий досвід організації робіт з якісного обслуговування пасажирів; види та форми звітності щодо роботи вокзалу; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи фахом - не менше 2 років.
15. НАЧАЛЬНИК ДИСПЕТЧЕРСЬКОЇ СЛУЖБИ (ДІЛЬНИЦІ)
Завдання та обов'язки. Забезпечує організацію руху флоту, згідно з графіком (розкладом), у межах закріпленої за ним дільниці та забезпечує виконання норм технічного плану. Координує роботу диспетчерів та операторів дільниці, контролює та забезпечує виконання планових завдань з перевезень, оброблення та обслуговування флоту на дільниці. Вживає заходів щодо запобігання та ліквідації простою та порушень графіка (розкладу) руху суден. Своєчасно вживає заходів щодо введення у графік (розклад) руху суден і составів, які вибули з нього, та забезпечення ритмічного руху й оброблення флоту. Забезпечує диспетчерські пункти оперативною інформацією про рух флоту в їх межах. Контролює правильність і своєчасність подання інформації щодо руху флоту та його оброблення у портах і на причалах клієнтури. Перевіряє відповідність параметрів суден, составів і плотів до льодової обстановки, габаритів шляху та вітрохвильового режиму. Керує ліквідацією наслідків аварій до прийняття цих функцій іншими службовими особами та вживає заходів щодо запобігання аварійним випадкам, своєчасного укриття суден під час штормових попереджень. Вивчає та узагальнює вітчизняний та зарубіжний передовий досвід у галузі експлуатації та обслуговування флоту, створює умови для успішного розвитку та розповсюдження передових методів праці на флоті та в диспетчерському апараті; проводить виховну роботу на флоті та в диспетчерському апараті. Контролює виконання норм і правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження та інші керівні документи з питань планування виробничої та експлуатаційної діяльності флоту; техніко-експлуатаційні й техніко-економічні характеристики суден; економіку та експлуатацію флоту; основи технологічного процесу оброблення суден у портах; засоби організації та механізації диспетчерської служби; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); основи трудового законодавства; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією інженера-диспетчера з руху флоту: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років.
16. НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ (БЕРЕГОВОЇ ВИРОБНИЧОЇ З ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ФЛОТУ)
Завдання та обов'язки. Здійснює технічне та адміністративне керівництво роботою берегової виробничої дільниці, забезпечує виконання плану завантаження виробничих потужностей і робочої сили в навігаційний та міжнавігаційний період і плану виробничо-фінансової діяльності дільниці. Організовує проведення планових технічних оглядів і профілактик, а також виконання замовлень капітанів і механіків суден з технічного обслуговування суден у повному обсязі, передбачених графіком технічних оглядів, з належною якістю та в установлені терміни. Створює умови для правильної організації робіт і використовування кадрів за фахом, дотримання правил безпеки та охорони праці. Організовує роботу з підвищення кваліфікації працівників, упровадження бригадних форм організації та оплати праці, утворення необхідного запасу матеріалів і запасних частин для проведення технічних оглядів і навігаційного обслуговування суден, які прибули в район берегової виробничої дільниці, використання роз'їзних засобів за прямим призначенням. Здійснює контроль за правильним веденням обліку й звітності стосовно робіт, що виконуються, виробничо-фінансовою діяльністю берегової виробничої дільниці, вживає заходів щодо скорочення стоянки флоту під час виконання навігаційних технічних оглядів і обслуговування суднових машин, устаткування та пристроїв. Організовує контроль за правильністю та своєчасним проведенням необхідних заходів у галузі технічної експлуатації суднових машин, устаткування та пристроїв. У міжнавігаційний період організовує виконання профілактичних робіт і випробування головних і допоміжних механізмів, засобів комплексної автоматики та електроустаткування, холодильного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів. У виробничій діяльності використовує вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі суднобудівництва і судноремонту.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази; Статут служби на суднах річкового флоту; Статут із дисципліни робітників річкового транспорту; правила технічної експлуатації річкових суден; положення з берегового технічного обслуговування флоту; Єдині графіки проведення технічних доглядів і профілактик; правила обслуговування суднових механізмів, устаткувань, систем і конструкцій; правила Регістру, правила ремонту річкових суден; порядок проведення дефектації та випробувань, визначення обсягів і строків ремонту суден; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі суднобудівництва і судноремонту; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту, основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією в галузі обслуговування суднового устаткування: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років.
17. НАЧАЛЬНИК КАМЕРИ ЕЛЕКТРОРАДІОНАВІГАЦІЙНОЇ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю електрорадіонавігаційної камери та її філіалів. Забезпечує своєчасний і високоякісний ремонт засобів радіозв'язку, що використовуються на суднах, радіонавігації та морехідних інструментів, задовольняє заявки суден на карти і посібники з плавання. Забезпечує впровадження передового досвіду, раціональної організації ремонтних робіт, справний стан засобів радіозв'язку, електронавігаційних приладів та інструментів на суднах. Організовує проведення технічних оглядів та модернізаційних робіт радіонавігаційного устаткування суден. Забезпечує своєчасне постачання суден змінно-запасними частинами, приладами електрорадіонавігації, гідроакустики, зв'язку й морехідним інструментом. Організовує одержання від управлінь шляхів, каналів та гідрографічних установ карт і посібників з плавання, їх правильний облік та якісне коригування перед тим, як передати на судно. Консультує судноводіїв і радіотехнічний склад суден з питань обслуговування електрорадіонавігаційних приладів і засобів зв'язку. Бере участь в інспекторських оглядах суден, розробляє заходи з раціональної організації ремонтних робіт, упровадження нової апаратури зв'язку, електрорадіонавігації і навігаційно-штурманського устаткування. Контролює додержання правил та норм охорони праці та протипожежного захисту. Проводить виховну роботу в колективі, вживає заходів щодо зміцнення трудової дисципліни.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, методичні, керівні та інші документи, інструкції з ремонту, монтажу та випробування суднового електрорадіонавігаційного устаткування; організацію ремонту суднового навігаційно-штурманського устаткування; технічні характеристики, конструктивні особливості та експлуатаційні дані суднового устаткування і приладів електрорадіонавігації, гідроакустики, радіозв'язку; технологію ремонтних робіт; технічні умови, державні стандарти та стандарти підприємств; досягнення вітчизняної та зарубіжної науки в галузі радіонавігації; основи картографії; основи економіки та організації праці і управління; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для магістра або спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років.
18. НАЧАЛЬНИК КАСИ МІСЬКОЇ КВИТКОВОЇ
Завдання та обов'язки. Визначає форми та потребу в проїзних квитках на внутрішньому водному транспорті на плановий період. Організовує централізоване виготовлення проїзних квитків і забезпечує ними міські квиткові каси, філіали транспортних агентств та інші організації. Здійснює продаж усіх видів проїзних квитків за безготівковим розрахунком. Видає безкоштовні проїзні квитки та посвідчення транспортним підприємствам і установам, інвалідам Вітчизняної війни, персональним пенсіонерам та іншим громадянам. Забезпечує облік та збереження бланків проїзних квитків і посвідчень. Контролює роботу квиткових кас щодо реалізації проїзних квитків. Веде зведену касову звітність стосовно реалізованих квитків. Складає в установленому порядку акти на знищення нереалізованих проїзних квитків. Керує підлеглим персоналом і контролює додержання ним трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації роботи квиткових кас; Статут з дисципліни працівників річкового транспорту; тарифи та форми проїзних квитків внутрішнього водного транспорту; схеми і основні маршрути руху; порядок видачі та правила оформлення безкоштовних проїзних квитків і посвідчень; оперативний облік видачі та касову звітність щодо реалізації проїзних квитків; правила ведення діловодства; основи економіки та організації праці; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила та норми виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 1 року.
19. НАЧАЛЬНИК КОНТОРИ ВАНТАЖНОЇ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу вантажної контори та спрямовує її на якісне обслуговування перевезень, переробку вантажів і виконання економічних показників. Здійснює своєчасне та якісне укладання договорів і угод з клієнтурою на перевезення вантажів, дотримання умов і правил цих перевезень, визначення розмірів платні за перевезення та пов'язані з ними інші послуги, які надаються портом. Робить своєчасне та якісне оформлення транспортних документів. Забезпечує всі підрозділи порту (районні управління) вантажною документацією, тарифними керівництвами та положеннями з нарахування та стягнення зборів за перевезення і зберігання вантажів та інші послуги. Стежить за всіма внесеними змінами та доповненнями правил перевезень вантажів, тарифів і своєчасно вносить до них необхідні корективи. Керує підлеглим персоналом і контролює дотримання ним трудової та виробничої дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; використовує у виробничій діяльності передовий досвід з організації вантажної та комерційної роботи.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, статути та інші нормативні документи з питань вантажної та комерційної роботи; тарифні керівництва та правила перевезення вантажів, багажу і пасажирів, зберігання вантажів і багажу; чинні стандарти та технічні умови на тару й упакування вантажів; економіку, організацію виробництва, праці та управління; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід з організації вантажної і комерційної роботи; основи трудового законодавства; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років.
20. НАЧАЛЬНИК КОНТОРИ ТРАНЗИТНОГО ФЛОТУ
Завдання та обов'язки. Організовує фінансову діяльність виплатних пунктів, своєчасну видачу всіх видів заробітної плати та премії екіпажам суден, які знаходяться в межах пароплавства, а також лінійному апарату служби перевезень і експлуатації флоту та служби суднового господарства. Складає фінансові плани та звіти госпрозрахункових суден, нараховує фонди заробітної плати та економічного стимулювання екіпажів суден відповідно до чинного положення. Організовує систематичну документальну перевірку операцій виплатних пунктів, облік доходів (прибутків) і витрат, розрахунки, пов'язані з експлуатацією, орендою і комплексним обслуговуванням транзитного флоту; укладає договори та проводить оплату за виконання промисловими підприємствами капітального, середнього та аварійного ремонту суден, їх докування. Проводить централізовану оплату устаткування та цінного інвентарю для флоту, забезпечує повне збереження коштів, матеріальних цінностей, які знаходяться в розпорядженні контори транзитного флоту. Відкриває та закриває розрахунковий, поточний та інші рахунки в банках. Укладає договори щодо поставок устаткування та інвентарю для транзитного флоту пароплавства. Організовує роботу зі створення безпечних умов праці, виконання норм і правил охорони праці, виробничої санітарії у підконтрольних галузях виробничої діяльності.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази в галузі фінансової та контрольно-ревізійної діяльності; Статут з дисципліни робітників річкового транспорту; Статут внутрішнього водного транспорту; правила технічної експлуатації річкового транспорту; положення з комплексного берегового обслуговування флоту; положення з технічного та господарського обслуговування флоту; методичні, нормативні та інші керівні матеріали фінансових і контрольно-ревізійних органів; порядок укладання та виконання господарських договорів; економіку водного транспорту; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); порядок розрахунку та виплати заробітної плати; організацію господарського розрахунку; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для магістра або спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років.
21. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ МЕТРОЛОГІЇ
Завдання та обов'язки. Організовує роботи з метрологічного забезпечення виробництва, випробувань та експлуатації продукції, що випускається підприємством. Проводить разом з іншими підрозділами підприємства аналіз метрологічного забезпечення виробництва, ремонту та випробувань продукції та об'єктів, що експлуатуються, з розробленням на його основі економічних ефективних пропозицій до плану організаційно-технічних заходів з удосконалення метрологічного забезпечення. Розробляє пропозиції щодо проектів річних і перспективних планів з метрології та подає їх до метрологічної служби управління за підпорядкованістю. Забезпечує вживання і контроль за вживанням НТД, що регламентує норми точності вимірювань, застосування одиниць фізичних величин, характеристики засобів виміру (ЗВ), методики виконання вимірювань, методи та засоби перевірки й ремонту, вимоги до метрологічного забезпечення виробництва та об'єктів, що експлуатуються. Встановлює оптимальну періодичність перевірки ЗВ. Організовує та бере участь у проведенні метрологічної експертизи й погодженні проектно-конструкторської, нормативно-технічної документації, яку випускають і застосовують підприємства. Проводить атестацію нестандартизованих ЗВ відомчого призначення та методи виконання вимірювань, бере участь у метрологічній атестації випробувального устаткування. Забезпечує облік, збереження, оформлення та вносить зміни до НТД, бере участь в аналізі причин порушень технологічних режимів, браку продукції, невиробничих витрат сировини, матеріалів, енергії, нафтопродуктів та інших витрат у виробництві та експлуатації об'єктів, пов'язаних із несправним станом та неправильним застосуванням ЗВ, випробувань і контролю, а також виконанням контрольно-вимірювальних операцій. Забезпечує контроль за правильністю зберігання, видачі та списування ЗВ, метрологічним забезпеченням усієї виробничої діяльності підприємства та об'єктів, що експлуатуються, виконанням усіма службами підрозділів та об'єктів, що експлуатуються, організаційно-технічних заходів внаслідок перевірок метрологічного забезпечення, додержуванням правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, проводить роботу з підвищення кваліфікації працівників метрологічної служби та осіб, які користуються ЗВ. Керує робітниками метрологічної служби лабораторії.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази та інші керівні матеріали з організації діяльності метрологічної служби; організацію метрологічного забезпечення виробництва; перспективи розвитку галузі; технологію виробництва; організацію ремонту та перевірки ЗВ; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід метрологічного контролю та забезпечення виробництва; економіку, організацію праці та управління; трудове законодавство; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 2 років.
22. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ З ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Завдання та обов'язки. Здійснює контроль за виконанням підприємствами й суднами постанов та рішень директивних органів, наказів і вказівок організацій вищого рівня, розпорядження державних контролюючих органів з питань охорони навколишнього середовища. Бере безпосередню участь у розробленні організаційно-технічних заходів підприємств і суден пароплавства з охорони навколишнього середовища та організовує контроль за їх виконанням. Розробляє і забезпечує впровадження норм і вимог типових, відомчих і нормативних документів, застосування яких обмежує або виключає негативний вплив виробничої діяльності берегових і плавучих об'єктів на навколишнє середовище, організовує контроль за правильним режимом роботи устаткування та інших технічних засобів, упровадженням нового устаткування, технологічних процесів, які спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища. Визначає потребу пароплавства та його підприємств у спеціалізованому флоті й спеціальних причалах, а також в устаткуванні і пристроях для флоту та берегових підприємств для збирання, перероблення і знищення стічних вод і фекалій, сухого сміття, відпрацьованих мастил і харчових відходів та контролює їх постачання, будівництво, установлення та експлуатацію. Організовує вивчення, узагальнення і поширення передового досвіду ведення роботи з охорони навколишнього середовища. Забезпечує ведення планової і статистичної документації, раціональне використання відпущених коштів на природоохоронні заходи. Здійснює керівництво діяльністю працівників з охорони навколишнього середовища в басейні і подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначилися, накладає дисциплінарні стягнення і грошові штрафи на порушників. Контролює дотримування правил і норм охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
Повинен знати: чинні законодавчі акти, постанови Кабінету Міністрів, методичні й інструктивні вказівки державних інспектуючих органів, накази і розпорядження з питань охорони навколишнього середовища; Статут служби на судах річкового флоту; Статут про дисципліну праці працівників річкового транспорту; правила перевезення річковим транспортом і правила Річкового Регістру, правила технічної експлуатації річкового транспорту; експлуатаційно-технічні характеристики суден; схему водних шляхів і розміщення в басейні підприємств і місць добування нерудних будівельних матеріалів; будову і правила експлуатації контрольно-вимірювальної апаратури, що визначає рівень стану навколишнього середовища; передовий вітчизняний і зарубіжний досвід у галузі охорони навколишнього середовища; основи економіки, організацію виробництва, праці й управління; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 2 років.
23. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ ТЕПЛОТЕХНІЧНОЇ
Завдання та обов'язки. Організовує допомогу теплотехнічним партіям і екіпажам суден у розробленні та впровадженні заходів, що забезпечують зниження витрат палива й мастильних матеріалів, застосування нових сортів нафтопродуктів, ведення заданого водного режиму котлів та інших заходів, пов'язаних із підвищенням рівня технічної експлуатації суден. Організовує проведення аналізів палива, мастил, технічної води, а також аналізів з визначення вибухонебезпечних концентрацій парів нафтопродуктів у бункерах, топках та інших ємностях. Здійснює методичне керівництво роботою лінійних лабораторій і лабораторій на бункерних станціях (базах), контролює забезпечення умов запобігання збиткам і погіршенню якості нафтопродуктів на бункерних станціях та суднах. Постійно підвищує якість і точність проведення лабораторних аналізів, розробляє і впроваджує в лабораторії нові економічні та ефективні методи аналізу нафтопродуктів, води й газу. Проводить технічне навчання на суднах із питань використання передового вітчизняного і зарубіжного досвіду щодо вдосконалення контролю якості нафтопродуктів і води судновими лабораторіями. Проводить серед працівників лабораторії виховну роботу та роботу Із зміцнення трудової дисципліни, додержання правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
Повинен знати: накази, постанови, положення, інструкції, стандарти та інші керівні матеріали стосовно технічної експлуатації флоту; методики й прилади для проведення аналізів нафтопродуктів, води та газу; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід щодо поліпшення використання палива; економіку, організацію виробництва, праці й управління; правила охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
24. НАЧАЛЬНИК МАЙСТЕРНІ ПЛАВАЮЧОЇ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво плаваючою майстернею щодо виконання планових завдань, ефективного використання виробничих потужностей, економного витрачання сировини, матеріалів, електроенергії, підвищення продуктивності праці. Організовує підготовку виробництва та забезпечує контроль за додержуванням технологічних процесів, упровадженням наукової організації праці, механізації та автоматизації трудомістких процесів та ручної праці. Забезпечує створення умов для освоювання та виконанні робітниками норм виробітку, розроблює пропозиції щодо перегляду норм виробітку та розцінок, присвоєння розрядів робітникам відповідно до довідника кваліфікаційних характеристик. Здійснює заходи щодо запобігання браку, з підвищення якості продукції та робіт. Забезпечує повне завантаження та правильне використання устаткування. Проводить аналіз наслідків виробничої діяльності плаваючої майстерні, здійснює контроль за правильністю та своєчасністю оформлення документів з обліку робочого часу, виробітку, простоїв та заробітної плати. Організовує роботу з раціоналізації та винахідництва серед інженерно-технічних працівників та робітників плаваючої майстерні. Контролює додержання працівниками трудової та виробничої дисципліни, виконання ними правил та норм з охорони праці та техніки безпеки. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначилися, та накладання дисциплінарних стягнень на порушників дисципліни. Організовує проведення робіт з підвищення рівня технічних та економічних знань працівників. Здійснює керівництво й контроль за роботою з охорони праці, виробничої санітарії, електро- та протипожежної безпеки. Забезпечує правильну експлуатацію виробничих приміщень, ремонтних майданчиків, силових установок та іншого устаткування, своєчасне проведення їх ремонту, огляду, правильне ведення технічної документації та паспортів. Забезпечує утримання в справному стані захисних пристосувань до верстатів, машин, механізмів та іншого обладнання, запобіжних пристроїв та санітарно-технічного устаткування. Організовує безпечне зберігання, транспортування та використання отруйних, їдких, вибухо-вогненебезпечних та радіоактивних речовин, контролює додержання вимог безпеки під час роботи із цими речовинами. Здійснює керівництво розробленням нових та переглядом чинних посадових інструкцій для спеціалістів і службовців та інструкцій з безпечного ведення робіт щодо всіх робітничих професій. Забезпечує складання проектів комплексних і поточних планів заходів щодо поліпшення умов праці, запобігань виробничому травматизму та професійним захворюванням. Несе відповідальність за безпечний відстій судна та переміщення плаваючої майстерні на нове місце розміщення. Визначає потребу в обладнанні та пристроях плавучої майстерні та здійснює контроль за збиранням та переробкою стічних вод і фекалій, сухого сміття, відпрацьованих мастил та відходів харчування.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження та інші керівні матеріали, що стосуються виробничо-господарської діяльності плаваючої майстерні; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут служби на суднах річкового флоту; Статут про дисципліну працівників річкового транспорту; правила Річкового Регістру, правила технічної експлуатації річкових суден; правила ремонту річкових суден; правила технічної експлуатації електроустаткування; правила будови та безпечної експлуатації верстатного парку та підйомно-транспортного устаткування, компресорних установок, повітропроводів, котлів та повітряних балонів; єдину систему планово-запобіжного ремонту; порядок складання паспортів на устаткування, інструкцій з його експлуатації, ремонтних відомостей та іншої технічної документації; технічні вимоги до продукції, технології виробництва; основи економіки та організації виробництва й праці; техніко-економічне та виробниче планування, методи госпрозрахунку; норми та розцінки робіт; положення про оплату праці; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 1 року, бакалавра - не менше 2 років.
25. НАЧАЛЬНИК МАЙСТЕРНІ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНОЇ
Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання планових завдань ремонтно-механічної майстерні, ефективне використання виробничих потужностей, економне витрачання сировини, матеріалів, електроенергії, підвищення продуктивності праці. Організовує підготовку виробництва та забезпечує контроль за додержанням технологічних процесів, упровадженням наукової організації праці, механізації та автоматизації трудомістких процесів та ручної праці. Забезпечує створення умов для освоєння та виконання робітниками норм виробітку, розробляє пропозиції щодо перегляду норм виробітку та розцінок, присвоєння розрядів робітникам відповідно до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Здійснює заходи щодо запобігання браку з підвищення якості продукції і виконуваних робіт. Забезпечує повне завантаження та правильне використання устаткування. Проводить аналіз наслідків виробничої діяльності ремонтно-механічної майстерні, здійснює контроль за правильністю та своєчасністю оформлення документів з обліку робочого часу, виробітку, простоїв та заробітної плати. Організовує роботу з раціоналізації та винахідництва серед інженерно-технічних працівників та робітників ремонтно-механічної майстерні. Контролює додержання працівниками трудової та виробничої дисципліни, виконання ними правил та норм з охорони праці. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначилися, та накладання дисциплінарних стягнень на порушників дисципліни. Організовує проведення робіт з підвищення рівня технічних та економічних знань працівників. Здійснює керівництво й контроль за роботою з охорони праці, виробничої санітарії, електро- та протипожежної безпеки. Забезпечує правильну експлуатацію виробничих приміщень, ремонтних майданчиків, силових установок та іншого устаткування, своєчасне проведення їх ремонту, огляду та випробувань, правильне ведення технічної документації та паспортів. Забезпечує утримання в справному стані захисних пристосувань до верстатів, машин, механізмів та іншого устаткування, запобіжних пристроїв та санітарно-технічного устаткування. Організовує безпечне зберігання, транспортування та використання отруйних, їдких, вибуховогненебезпечних та радіоактивних речовин, контролює додержання вимог безпеки під час роботи із цими речовинами. Здійснює керівництво розробленням нових та переглядом чинних посадових інструкцій для спеціалістів та службовців та інструкцій з безпечного ведення робіт для всіх робітничих професій. Забезпечує складання проектів комплексних і поточних планів заходів щодо поліпшення умов праці, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження та інші керівні матеріали, що стосуються виробничо-господарської діяльності ремонтно-механічної майстерні; Статут про дисципліну працівників річкового транспорту; правила будови та безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів; правила технічної експлуатації перевантажувальних машин; правила технічної експлуатації електроустаткування; правила будови та безпечної експлуатації верстатного парку, устаткування, компресорних установок, повітропроводів, котлів і повітряних балонів; єдину систему планово-запобіжного ремонту; порядок складання паспортів на устаткування, інструкцій з його експлуатації, ремонтних відомостей та іншої технічної документації; технічні вимоги до продукції, технології виробництва; основи економіки та організації виробництва і праці; техніко-економічне та виробниче планування, методи госпрозрахунку; норми та розцінки робіт; положення про оплату праці; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 1 року, бакалавра - не менше 2 років.
26. НАЧАЛЬНИК ПАРТІЇ (ТЕПЛОТЕХНІЧНОЇ)
Завдання та обов'язки. Організовує проведення паспортних, контрольних і спеціальних випробувань суднових енергетичних установок. Здійснює розроблення і впровадження заходів, що підвищують якість експлуатації суднових енергетичних установок, скорочують витрати паливно-мастильних матеріалів, збільшують провізну спроможність флоту. Бере участь у розробленні і перегляді норм витрат палива і мастил, режимів роботи, заданої потужності і технічної швидкості суден. Узагальнює і розповсюджує передові вітчизняні та зарубіжні досвіди екіпажів суден щодо збільшення ресурсів суднових енергетичних установок, упровадження нових теплотехнічних приладів, поліпшення паливовикористання. Організовує контроль правильності ведення і збереження суднової технічної документації. Організовує підвищення кваліфікації співробітників теплопартії, проводить консультації з питань теплотехнічного контролю силами суднових команд і експлуатації суднових енергетичних установок. Проводить виховну роботу в колективі. Контролює виконання трудової і виробничої дисципліни, правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
Повинен знати: постанови, накази, положення, інструкції та інші керівні матеріали стосовно технічної експлуатації флоту; методики проведення усіх видів теплотехнічних випробувань суднових енергетичних установок і передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у цій галузі; правила технічної експлуатації головних і допоміжних суднових енергетичних установок, систем і механізмів; прилади теплотехнічного контролю, принципи автоматичного регулювання і прилади автоматики; основи економіки, організацію виробництва, праці та управління; правила охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.
27. НАЧАЛЬНИК ПАРТІЇ (ТЕХНОЛОГО-НОРМАТИВНОЇ)
Завдання та обов'язки. Організовує роботу щодо впровадження у портах прогресивних економічно обґрунтованих технологічних процесів та режимів на перевантажувальних роботах, спрямованих на скорочення часу оброблення рухомого складу, покращання якості та безпеки вантажних робіт, прискорення темпів зростання продуктивності праці. Контролює виконання затвердженої технології на виконання перевантажувальних робіт у пароплавстві (судноплавній компанії). Здійснює керівництво щодо вивчення, узагальнення та впровадження у виробництво передових методів праці, нової техніки, прогресивної технології, розроблення показників з нової техніки та контролює їх виконання. Аналізує наслідки оброблення флоту та розповсюджує кращі досягнення серед колективів портів та причалів клієнтури. Надає допомогу та здійснює контроль за правильністю складання технологічних карт, повнотою охоплення технологічною документацією всієї номенклатури вантажів, що перевантажуються, виконанням технічних умов навантаження, розвантаження та розміщення на суднах вантажів; аналізує виконання норм завантаження суден та дає пропозиції щодо їх удосконалення. Здійснює оперативний облік та аналіз досягнень запланованих перепускних спроможностей причалів портів, бере участь у розробленні організаційно-технічних засобів, спрямованих на прискорення оброблення флоту та розвиток портового господарства. Здійснює керівництво розробленням і контролює виконання заходів, що забезпечують збереження залізничних вагонів під час їх оброблення. Контролює виконання правил та норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Керує працівниками партії.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази та інші керівні, нормативні та методичні матеріали з питань розроблення і оформлення документації з технології, організації праці та управління на перевантажувальних роботах у річкових портах; виробничі потужності та спеціалізацію портів і причалів, перспективи їх розвитку; технічні характеристики, конструктивні особливості та режими роботи перевантажувального устаткування, правила його експлуатації; положення, інструкції та інші керівні матеріали з розроблення й оформлення технічної документації; вимоги наукової організації праці під час проектування технологічних процесів; методи визначення економічної ефективності впровадження нової техніки та технології, організації праці, раціоналізаторських пропозицій та винаходів; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі технології перевантажувальних робіт; основи економіки, організації праці та управління; основи трудового законодавства; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; норми та нормативи часу на перевантажувальні роботи.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією в галузі організації та технології перевантажувальних робіт - не менше 3 років.
28. НАЧАЛЬНИК ПРИЧАЛУ ВАНТАЖНОГО
Завдання та обов'язки. Організовує, згідно зі змінно-добовим планом, виконання перевантажувальних робіт на причалі або групі причалів, виконання заходів з підвищення якості перевезення вантажів. Вживає всіх необхідних заходів щодо забезпечення збереження вантажів. Забезпечує найбільш раціональне використання трудових і матеріальних ресурсів на перевантажувальних і допоміжних роботах, здійснює контроль за веденням облікової та звітної документації з оброблення суден і залізничних вагонів, а також з виконання складських і допоміжних операцій. Координує роботу складських працівників і комплексних бригад портових робітників, забезпечуючи їх правильне розміщення та використання. Упроваджує передові методи праці комерційних працівників. У практичній діяльності використовує найновіший вітчизняний і зарубіжний досвід з організації роботи порту. Контролює дотримання правил з технічної експлуатації перевантажувальних машин, вантажозахоплювальних пристроїв і складського устаткування. Аналізує виконання плану перевантажувальних робіт по кожному судну. Розробляє заходи, спрямовані на підвищення ефективності вантажних робіт. Стежить за додержанням правил охорони праці та протипожежного захисту.
Повинен знати: накази, розпорядження та інші керівні матеріали з питань виробництва, технічної і господарської діяльності; Статут з дисципліни працівників річкового транспорту; Статут внутрішнього водного транспорту; правила перевезення вантажів і тарифні керівництва; організацію та технологію перевантажувальних робіт; економіку, організацію і нормування праці; систему нормування й обліку стоянкового часу суден; методи господарського розрахунку; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід в організації роботи порту; правила та норми охорони пращ, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
29. НАЧАЛЬНИК ПРИЧАЛУ ПАСАЖИРСЬКОГО
Завдання та обов'язки. Організовує роботи на причалі з приймання та відправлення суден відповідно до графіка руху та встановленої технології. Забезпечує безпеку посадки та висадки пасажирів, не допускає порушення норм пасажиромісткості. Організовує ведення необхідного обліку та встановленої звітності, Контролює наявність квитків під час посадки та висадки пасажирів. Організовує охорону та безпеку стоянки суден біля причалу. Контролює збереження устаткування причалу та вживає заходів щодо усунення його несправності. Забезпечує правильну технічну експлуатацію причальних споруд. Розробляє заходи, спрямовані на поліпшення роботи пасажирського причалу. Керує роботою берегових матросів під час швартування суден. Контролює додержання працівниками причалу виробничої та трудової дисципліни, виконання ними правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: накази, розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації роботи пасажирського флоту; правила перевезення пасажирів, ручної поклажі, багажу та обслуговування пасажирів на суднах і в портах; розклад руху суден, методи господарського розрахунку; основи економіки; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства; види та форми обліку й встановленої звітності.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом - для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
30. НАЧАЛЬНИК ПУНКТУ (ЗУПИНКОВОГО)
Завдання та обов'язки. Організовує роботу зупинкового пункту з приймання і відправлення суден відповідно до графіка (розкладу) руху і встановленої технології. Забезпечує безпеку посадки і висадки пасажирів, не допускає перевищення норм пасажиромісткості. Контролює наявність квитків під час посадки і висадки пасажирів. Організовує охорону суден, що не рухаються своїм ходом, а також суден, що знаходяться біля причалів на нічному відстої. Забезпечує збереження і справне утримування обладнання причалів (інвентарю, рятувальних засобів, містків тощо). Проводить інструктаж і контролює додержання підлеглими йому працівниками правил охорони праці і протипожежного захисту, а також дотримання ними трудової і виробничої дисципліни. Забезпечує зупинковий пункт необхідною наочною інформацією для пасажирів (розклад руху суден, тарифи, реклама). Складає, згідно з установленими формами, звіти про виробничу й господарську діяльність зупинкового пункту.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази з організації роботи пасажирського флоту; правила перевезення пасажирів, ручної поклажі, багажу й вантажів, обслуговування пасажирів на суднах та в портах; розклад руху суден; принципи господарського розрахунку; види й форми обліку і звітності та правила їх оформлення; основи економіки, організації перевезень і управління на транспорті; передовий досвід у галузі організації роботи флоту; основи трудового законодавства; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 1 року.
31. НАЧАЛЬНИК ПУНКТУ НАФТОВОГО
Завдання та обов'язки. Керує прийманням і відвантаженням товарної продукції і сировини відповідно до паспортів, державних стандартів і технічних умов. Забезпечує виконання плану наливу і розвантаження барж і нафтоналивних суден, повне завантаження і технічно правильну експлуатацію устаткування. Здійснює контроль за технічним станом причального устаткування, насосів, трубопроводів, автоматики і механізмів, вживає оперативних заходів щодо усунення аварій і порушень у роботі устаткування. Виявляє причини простоїв нафтоналивного транспорту й забезпечує ритмічну роботу нафтопункту. Бере участь у складанні графіків планово-запобіжних і капітальних ремонтів споруд та устаткування. Бере участь у розгляді претензій від споживача, що надходять на підприємство. Аналізує результати виробничої діяльності нафтопункту, забезпечує правильність і своєчасність оформлення документації щодо приймання і відвантаження продукції, з обліку робочого часу. Бере участь у складанні заявок на запасні частини, апаратуру, матеріали. Забезпечує впровадження заходів з організації праці. Контролює дотримання працівниками нафтопункту виробничої і трудової дисципліни, виконання норм і правил з охорони праці, виробничної санітарії, пожежної і газової безпеки, а також виконання закону про збереження і чистоту водного та повітряного басейнів. Проводить роботу з виробничого навчання працівників. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначилися, і накладає дисциплінарні стягнення на порушників виробничої і трудової дисципліни. Проводить виховну роботу в колективі.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази стосовно виробничої діяльності нафтопункту; Статут служби на суднах річкового флоту; Статут про дисципліну працівників річкового транспорту; Статут внутрішнього водного транспорту; правила Річкового Регістру, правила технічної експлуатації річкового транспорту; правила ремонту річкових суден; будову нафтоналивних суден, механізми і устаткування, що установлені на них; технологічну схему трубопроводів, що з'єднують причальне господарство з резервуарними парками; устаткування та його експлуатацію; режим роботи трубопроводів, норми заливу продукції в баржі і нафтоналивні судна; фарватер і глибини на підході до причалу; державні стандарти та технічні умови на продукцію, що виробляє завод; інструкції з експлуатації барж і нафтоналивних суден; правила організації ремонтних робіт, економіку, організацію виробництва, праці й управління; виробниче планування; облік і звітність; статутні й договірні положення з відвантаження та приймання продукції; чинні положення з оплати праці й форми матеріального стимулювання; правила охорони праці, протипожежного і газового захисту; правила Держтехнагляду; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
32. НАЧАЛЬНИК ПУНКТУ РЕМОНТНО-ВІДСТІЙНОГО
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво ремонтом та відстоєм флоту. Забезпечує виконання планових завдань в установлені строки, зниження вартості ремонту та безпечного відстою флоту за умови високої якості ремонтних робіт. Веде роботу з упровадження наукової організації праці, удосконалення технології судноремонту, механізації та автоматизації ремонтного виробництва, використання резервів підвищення продуктивності праці, зниження собівартості й скорочення строків ремонту суден. Здійснює планування, облік і складання звітності щодо виробничої діяльності ремонтно-відстійного пункту, контроль за правильним застосуванням норм виробітку, норм та системи заробітної плати та матеріального стимулювання. Узагальнює та впроваджує передові засоби праці. Забезпечує технічно правильну експлуатацію устаткування та інших основних засобів і виконання графіків їх ремонту, безпечні та здорові умови праці. Здійснює добір та розстановку працюючих по робочих місцях та доцільне їх використання. Контролює додержання працівниками виробничої та трудової дисципліни, правил та норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначилися, та накладання дисциплінарних стягнень на порушників трудової дисципліни, проводить виховну роботу в колективі. Бере участь у поставленні флоту на зимовий відстій та у здаванні суден у технічну та експлуатаційну готовність.
Повинен знати: накази та розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються виробничо-господарської діяльності ремонтно-відстійного пункту; Статут служби на суднах річкового флоту; Статут про дисципліну працівників річкового транспорту і правила Річкового Регістру; правила ремонту та відстою річкових суден; правила технічної експлуатації річкового транспорту; порядок проведення дефектування та визначення обсягу й строків ремонту суден; складання паспортів на устаткування, інструкцій з його експлуатації, ремонтних відомостей та іншої технічної документації; технічні вимоги до продукції; технологію судноремонту, передовий досвід виконання судноремонту; основи економіки, організації виробництва та управління; методи госпрозрахунку, норми та розцінки робіт; положення про оплату праці; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 1 року, бакалавра - не менше 2 років.
33. НАЧАЛЬНИК РАЙОНУ (ВАНТАЖНОГО), ДІЛЬНИЦІ (ВАНТАЖНОЇ), ПЕРЕВАНТАЖУВАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю всіх ланок вантажного району (дільниці) порту. Забезпечує виконання плану перевантажувальних робіт. Керує роботою з удосконалення організації, упровадження наукової організації праці. Керує розробленням і забезпечує впровадження заходів, спрямованих на дострокове оброблення суден і вагонів. Забезпечує безпечні умови праці. Вживає заходів щодо запобігання забрудненню водного басейну. Організовує роботу з укріплення господарського розрахунку, поліпшення нормування праці, правильного застосування форм і систем заробітної плати та матеріального стимулювання, узагальнення та поширення передових прийомів і методів праці. Організовує планування, облік і складання установленої звітності виробничо-господарської діяльності вантажної дільниці (району). Здійснює добір робітників і службовців, їх розстановку та доцільне використання. Контролює дотримання робітниками виробничої та трудової дисципліни, правил охорони праці і протипожежного захисту. Подає пропозиції щодо заохочення робітників, які відзначились, і накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни. Сприяє раціоналізації та винахідництву.
Повинен знати: постанови, накази, положення, розпорядження та інші керівні матеріали з виробничо-технічної та господарської діяльності району (дільниці); Статут з дисципліни робітників річкового транспорту; Статут внутрішнього водного транспорту; правила перевезень вантажів і тарифні керівництва; правила будови та безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів; правила технічної експлуатації перевантажувальних машин портів; організацію технологічної підготовки та технологію виробництва перевантажувальних робіт; виробничі потужності та спеціалізації причалів району (дільниці); технічні характеристики, конструктивні особливості та режим роботи перевантажувального устаткування; графіки проведення технічних оглядів, профілактик і ремонту перевантажувальної техніки та іншого портового устаткування і гідротехнічних споруд; порядок проведення дефектації та випробувань, визначення обсягу і строків ремонту; вітчизняний та зарубіжний передовий досвід у галузі виконання перевантажувальних робіт, технічної експлуатації перевантажувальної техніки та її ремонту, організації та стимулювання праці; економіку, організацію праці та управління; техніко-економічне й виробниче планування; методи господарського розрахунку; чинні положення з оплати праці та форми матеріального стимулювання; основи трудового законодавства; правила перевезення вантажів і нафтовантажів; умови оброблення і обслуговування суден у портах; положення про взаємовідносини та взаємну відповідальність портів, пароплавств щодо виконання плану перевезення та перевалювання вантажів; договори та угоди, укладені портом з іншими організаціями; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, охорони навколишнього середовища.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 4 років.
34. НАЧАЛЬНИК СКЛАДУ ВАНТАЖНОГО
Завдання та обов'язки. Керує виконанням складських операцій на вантажному складі. Організовує приймання, раціональне розміщення, зберігання, відвантаження, видачу, облік вантажів і відповідне документальне їх оформлення. Забезпечує роботу складу зі своєчасного оброблення суден, вагонів і автотранспорту, відповідає в чинному порядку за надплановий простій транспортних засобів. Узгоджує з адміністрацією суден, представниками суміжних видів транспорту, клієнтурою та іншими зацікавленими організаціями питання, пов'язані з прийманням, видаванням і зберіганням вантажу. Забезпечує дотримання технології та правил і норм з охорони праці під час виконання перевантажувальних робіт, а також правильну технічну експлуатацію складського устаткування та майна. Використовує у виробничій діяльності передові методи праці та найновіший досвід виконання складських операцій. Складає заявки на інвентар, сепараційні та інші матеріали. Здійснює заходи, передбачені вимогами санітарної, ветеринарної та інших інспекцій. Бере участь у підготовці складу до приймання та зберігання нових видів вантажів; упровадженні нової технології перевантажувальних робіт. Здійснює особисте керівництво безпечним виконанням робіт під час перевантаження небезпечних вантажів. Аналізує роботу складу, розробляє заходи щодо підвищення її ефективності, керує прийомоздавальниками та персоналом вантажного складу.
Повинен знати: Статут з дисципліни працівників річкового транспорту; правила перевезення вантажів і тарифні керівництва; організацію та технологію перевантажувальних і складських робіт; організацію та нормування праці робітників, зайнятих на вантажних роботах; порядок виконання внутрішньоскладських допоміжних операцій; складську справу та найновіший досвід у цій галузі; технічні умови та вимоги до вантажів; правила приймання, складування, схову та видачі різних вантажів, а також передачі вантажів на інші види транспорту; правила документального оформлення складських і транспортних експедиторських операцій; порядок обліку наявності та руху вантажів на складі; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила технічної експлуатації складського устаткування та інвентарю; технічні норми й правила завантаження залізничних вагонів, автотранспорту, річкових суден; основи економіки, організації праці та управління.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за фахом - не менше 2 років.
35. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ СУДНОВОДІННЯ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю служби з розроблення і впровадження заходів, які спрямовано на забезпечення безпеки судноводіння, додержання Статуту служби на суднах, правил та положень, що регламентують роботу суден. Забезпечує організацію та проведення інспекційних перевірок суден, контроль організації загальносуднової та штурманської служби на суднах, перевірку додержання на суднах міжнародних, і національних та виданих судноплавною компанією нормативно-правових документів та стандартів (правил та норм) щодо безпеки мореплавства, контроль відповідності оснащення суден засобами навігації та зв'язку, індивідуальними та колективними рятувальними засобами міжнародним та національним нормативам, стану, справності та готовності цих засобів. Забезпечує проведення інструктажу та надання допомоги капітанам суден з усіх питань безпеки судноводіння та правильної технічної експлуатації суден, організацію навчання та тренування суднового персоналу з відпрацювання дій у аварійних ситуаціях та боротьбі за живучість. Організовує ефективне використання на суднах технічних засобів судноводіння, навігаційно-штурманських посібників та правильне ведення суднової штурманської документації. Організовує перевірку забезпечення та постачання суден навігаційними картами, таблицями, посібниками, коректурними матеріалами, керівництвами та настановами з мореплавання і довідниками із судноводіння, штурманським майном, розроблення нормативних та інструктивних документів з безпеки мореплавства, що видаються судноплавною компанією, ведення та відстежування масивів міжнародних і національних нормативно-правових документів та стандартів (правил та норм) з безпеки судноплавства і запобігання забрудненню; організовує забезпечення цими документами та стандартами судна та берегові підрозділи. Забезпечує контроль ефективності системи управління безпекою стосовно мореплавства, виявлення невідповідностей, їх усунення та підготовку пропозицій щодо коригуючих дій. Здійснює контроль за правильною організацією служби на суднах, розробленням заходів та відпрацюванням дій екіпажу щодо боротьби за живучість судна. Контролює виконання в пароплавстві та підпорядкованих йому підприємствах чинних законів, правил та положень, що спрямовані на підвищення безпеки плавання суден та запобігання аварійності.
Проводить роботу з підвищення якості судноводіння на основі впровадження нових технічних засобів та методів судноводіння. Забезпечує перевірку знань судноводіння командного складу флоту, вивчає їх ділові якості, займається добором, розставкою та вихованням судноводійних кадрів. Здійснює керівництво та контроль за роботою капітанів-наставників. Вивчає та використовує на практиці передові методи вітчизняного та зарубіжного судноводіння.
Повинен знати: постанови, розпорядження, статути, накази та інші керівні матеріали, що визначають напрями розвитку водного транспорту та регламентують безпеку судноводіння; міжнародне морське право та національне законодавство стосовно безпеки мореплавства; правила перевезень вантажів водним транспортом; правила класифікаційних товариств та інших контролюючих організацій, під наглядом яких здійснюється експлуатація суден; міжнародні й національні нормативно-правові документи, стандарти (правила та норми), керівництва, настанови й довідкові видання щодо безпеки мореплавання та запобігання забрудненню; перспективні плани міжнародних й національних організацій щодо перегляду чинних, видання нових та скасування (вилучення) застарілих нормативно-правових документів, стандартів (правил та норм) щодо безпеки мореплавання та запобігання забрудненню; сферу діяльності судноплавної компанії, умови експлуатації, експлуатаційно-технічні характеристики та стан суден, кваліфікацію, компетентність та професійну підготовленість суднового штурманського персоналу; правила технічної експлуатації річкового транспорту; технічні засоби судноводіння, навігаційно-штурманські посібники та штурманську документацію щодо своєчасного коригування карт; основи економіки, організації перевезень та управління на транспорті; судноводіння на внутрішніх і морських водних шляхах; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у судноводінні; норми та правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією капітана - не менше 5 років. Знання англійської мови в обсязі, необхідному для ведення листування, ділового й побутового спілкування та оформлення документів (у судноплавних компаніях, сертифікованих згідно з
МКУБ - Міжнародним Кодексом з управління безпечною експлуатацією суден та запобіганням забрудненням).
36. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ ВАНТАЖНОЇ І КОМЕРЦІЙНОЇ РОБОТИ
Завдання та обов'язки. Організовує вантажну та комерційну роботу у судноплавній компанії (пароплавстві) щодо виконання плану перевезення. Вживає необхідних заходів щодо переведення вантажів на річковий транспорт, у т. ч. у малозавантажених напрямках, поліпшення організації перевезень у прямому, змішаному залізнично-водному сполученні та в сполученні між морськими й річковими портами, розвитку перевезень в універсальних та спеціальних контейнерах і впровадження інших раціональних засобів транспортування вантажів. Забезпечує роботу з укладання договорів та угод з клієнтурою на здавання в оренду складів, вантажно-розвантажувальних механізмів, перевезення вантажів, буксирування суден та інші роботи, пов'язані з перевезенням, і здійснює контроль за виконанням цих договорів та угод. Організовує завезення вантажів у порти (пристані) та на причали вантажовідправників у міжнавігаційний період, оголошує строки прийому вантажів портами (пристанями) від залізниці. Розробляє на основі планових заявок клієнтури з урахуванням перевізної спроможності флоту квартальні плани перевезень з помісячним поділом за видами перевезень та родами вантажу. Здійснює оперативний облік та аналіз виконання планів перевезень та перевалки вантажів та вносить пропозиції керівництву пароплавства (судноплавної компанії) щодо необхідних заходів стосовно збільшення перевезень тих чи інших вантажів та відвантаження їх з пунктів перевалки. Через вантажовідправників та управління залізниці забезпечує рівномірне подавання вантажів у пункти перевалення та вільних вагонів портам відповідно до планових норм. Розробляє та здійснює заходи щодо підвищення якості перевезень та прискорення доставлення вантажів, веде облік та аналіз випадків незбереження вантажів під час перевезень, контролює додержання строків доставлення вантажів. Аналізує чинні тарифи на перевезення вантажів, вантажно-перевантажувальні роботи та розробляє пропозиції щодо їх удосконалення. Спільно з басейновими управліннями шляху та управліннями судноплавних каналів установлює та подає на затвердження тарифні відстані між портами (пристанями) пароплавства, публікує зведення місцевих тарифів після їх затвердження та здійснює контроль за правильністю застосування тарифів. Розробляє спільно зі службою портового господарства та механізації заходи, що сприяють підвищенню рентабельності роботи портів (пристаней), вживає заходів щодо закріплення кадрів вантажних та комерційних працівників портів (пристаней) у міжнавігаційний період. Вивчає та узагальнює передові методи роботи в галузі вантажної і комерційної діяльності та організовує їх упровадження. Організовує та керує відомчим розслідуванням фактів незбереження вантажів та їх неякісних перевезень і за наслідками розслідування готує пропозиції щодо запобігання випадкам незбереженості вантажів. Оформлює в чинному порядку переадресацію вантажів, дає із цих питань вказівки портам (пристаням), веде облік та реалізацію вантажів, що не мають документів та незапитані.
Повинен знати: постанови, розпорядження та інші нормативні документи з питань вантажної та комерційної роботи; Статут внутрішнього водного транспорту; Статут залізниці; Статут автомобільного транспорту; правила перевезень вантажів на річковому, морському, залізничному та автомобільному транспорті; правила перевезень вантажів у прямому, змішаному залізнично-водному сполученні; тарифне керівництво; організацію вантажної і комерційної роботи на транспорті; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі вантажної та комерційної роботи; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила та норми охорони праці, протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 5 років.
37. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ ВИРОБНИЦТВА ТА ПОСТАВОК НЕРУДНИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу служби та ефективну взаємодію портів та інших структурних підрозділів, спрямовує їх діяльність на успішне і якісне виконання планових завдань виробництва та поставок нерудних будівельних матеріалів (НБМ). Забезпечує якість НБМ, що поставляються, згідно з вимогами технічних умов. Проводить технічну політику у створенні та впровадженні нових технічних засобів та прогресивної технології розроблення піщано-гравійних родовищ, добування, збагачення та завантаження НБМ. Забезпечує укріплення та підвищення ефективності використання мінерально-сировинної бази і технічних засобів виробництва НБМ на основі досягнень науково-технічного прогресу, широкого впровадження передових методів праці, своєчасного і якісного забезпечення геологічних та маркшейдерських робіт. Здійснює контроль за проведенням робіт з розкриття руслових і заплавних піщано-гравійних родовищ, створення підходів до них, рибогосподарської меліорації, рекультивації (вирівнювання) дна рік і водоймищ, запобігання зниженню рівнів води в річках, виставлення створів та орієнтирів для роботи земснарядів та плавкранів, русловим зйомкам розроблюваних родовищ та інших робіт шляхового профілю. Забезпечує заходи з охорони навколишнього середовища під час розроблення родовищ НБМ, проведення рекультивації виїмок і відвалів нетоварних фракцій та інші природоохоронні заходи. Організовує розроблення проектів оптових цін на НБМ і вносить пропозиції щодо їх зміни, а також тарифів на перевезення та перероблення НБМ. Проводить роботу щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни. Бере участь у доборі та розстановці експлуатаційних кадрів і плавскладу. Організовує ведення обліку та установленої звітності щодо виконання планів виробництва та поставок НБМ. Здійснює нагляд за дотримуванням правил охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, правила, положення, державні стандарти та інші нормативні документи, що стосуються питань виробництва та поставок нерудних будівельних матеріалів; тарифне керівництво; технологію виконання геологорозвідувальних робіт, техніку і технологію виробництва НБМ; стан та перспективи розширення мінерально-сировинної бази; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі прогресивної технології розроблення піщано-гравійних родовищ, збагачення та поставки НБМ; економіку, організацію перевезення та управління на транспорті, організацію праці та управління виробництвом; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту, заходи щодо захисту навколишнього середовища; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 5 років.
38. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ ЗАКОРДОННИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
Завдання та обов'язки. Організовує та керує роботою служби щодо виконання плану закордонних перевезень вантажів. Організовує роботу з систематичного удосконалення експлуатаційної діяльності флоту закордонного плавання та поліпшення його техніко-економічних показників. Вивчає транспортні зв'язки та кон'юнктуру фрахтового ринку. Узгоджує із зовнішньоторговими об'єднаннями, іноземними фірмами та іншими організаціями за встановленим порядком вимоги, обсяги та напрямки закордонних перевезень вантажів, укладання договорів та угод. Розробляє спільно з відповідними підрозділами пароплавства (судоплавної компанії) виробничий план закордонних перевезень вантажів та використання суден закордонного плавання. Розробляє заходи із цілорічної експлуатації суден закордонного плавання, що забезпечують зростання продуктивності праці, рентабельності та валютної ефективності роботи флоту. Веде оперативний облік, контроль та аналіз використання суден закордонного плавання, виконання комерційних графіків та планів відправлення експортно-імпортних вантажів. Розглядає та акцептує рахунки, подані морськими портами та іноземними фірмами за надані послуги суднам закордонного плавання. Вивчає та узагальнює правила (вимоги) закордонних перевезень вантажів, форми чартерів, коносаментів, накладних та інших перевізних документів та подає пропозиції щодо удосконалення документації. Систематизує правила, звичаї, збори, що діють в іноземних портах, та організовує ознайомлення з ними екіпажів суден закордонного плавання. Вивчає та узагальнює передовий вітчизняний та зарубіжний досвід організації праці транспортного флоту та організовує розповсюдження його на суднах закордонного плавання. Контролює укомплектування екіпажів суден закордонного плавання, виконання плавскладом правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, правила, положення та інші керівні документи, що стосуються перевезень експортно-імпортних вантажів та використовування суден закордонного плавання; комерційну експлуатацію флоту; технологію перевезення вантажів; норми оброблення суден у морі та портах; технічні дані флоту та портів басейну; порядок обслуговування (агентування) суден у вітчизняних та іноземних портах; передовий досвід організації роботи транспортного флоту; чинні тарифи; законодавство з мореплавства; організацію зв'язків у басейні; норми постачання суден; економіку, організацію праці та управління; морське та транспортне право; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом в галузі експлуатації флоту - не менше 5 років.
39. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ ЗВ'ЯЗКУ (РІЧКОВИЙ ТРАНСПОРТ)
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю служби, а також роботою берегових та суднових об'єктів зв'язку та електрорадіонавігації. Забезпечує їх правильну технічну експлуатацію, високоякісну і надійну дію з метою забезпечення безпечного судноплавства та оперативно-диспетчерського керівництва роботою флоту і берегових підприємств. Забезпечує стійкий та надійний зв'язок між береговими підрозділами та суднами, що гарантує оперативне управління суднами та їх безпечну експлуатацію. Забезпечує оформлення в органах Державної інспекції електрозв'язку дозволів на право експлуатації технічних засобів судноводіння та зв'язку на суднах та берегових об'єктах; складання розкладів і схем зв'язку та контроль оброблення кореспонденції на каналах зв'язку, згідно з нормативними документами; організацію технічного обслуговування технічних засобів судноводіння та зв'язку; підготовку та здійснення програми та планів оснащення суден та берегових об'єктів сучасними технічними засобами судноводіння та зв'язку. Здійснює заходи з упровадження передового досвіду, подальшого розвитку засобів зв'язку і радіонавігації. Координує роботу засобів зв'язку басейну, організовує контроль за виконанням правил та інструкцій, що стосуються експлуатації устаткування зв'язку та радіонавігації. Забезпечує виконання планів упровадження нової техніки, контролює правильне витрачання коштів, що виділяються на оснащення суден новітніми засобами зв'язку, радіонавігаційними та гідроакустичними приладами. Аналізує роботу засобів зв'язку та електрорадіонавігації на суднах та берегових об'єктах і надає прогнози щодо їх перспективного розвитку. Веде переговори від імені судноплавної компанії та готує контракти (угоди) на поставки та технічне обслуговування технічних засобів судноводіння та зв'язку. Бере участь від імені судноплавної компанії у нарадах та конференціях з морського зв'язку та електрорадіонавігації, розгляді нових розробок апаратури для об'єктів зв'язку та електрорадіонавігації, проектів та кошторисів на будівництво берегових об'єктів. Здійснює оперативно-технічне керівництво роботою інженерів і радіоспеціалістів, що обслуговують засоби зв'язку і електрорадіонавігації, контролює діяльність електрорадіонавігаційних камер. Бере участь у доборі кваліфікованих кадрів служби зв'язку, суднових та берегових об'єктів зв'язку та електрорадіонавігації. Веде в службі виховну роботу, спрямовану на підвищення трудової та виробничої дисципліни.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, керівні матеріали, що стосуються діяльності служби; міжнародні та національні стандарти (правила та норми) щодо радіозв'язку та електрорадіонавігації на морі; сферу діяльності судноплавної компанії, умови експлуатації, техніко-експлуатаційні характеристики суден та Суднових засобів зв'язку та електрорадіонавігації; матеріали, документи та інструкції, що регламентують міжнародну організацію зв'язку на морі; документи та інструкції, що визначають питання експлуатації засобів зв'язку та електрорадіонавігації; основи радіотехніки, електроніки та телемеханіки, засоби зв'язку, електрорадіонавігації, гідроакустики, морехідні інструменти; стан та напрям розвитку зв'язку та електрорадіонавігації у міжнародному та національному судноплавстві; економіку, організацію праці і управління; правила охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 3 років. Знання англійської мови в обсязі, необхідному для ведення листування, ділового і побутового спілкування та оформлення документів та конвенційних вимог до суднових радіооператорів (тільки у судноплавних компаніях сертифікованих згідно з
МКУБ - міжнародним Кодексом з управління безпечною експлуатацією суден та запобігання забрудненням).
40. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ КОМПЛЕКСНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ФЛОТУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво в межах пароплавства (судноплавної компанії) комплексним обслуговуванням суден, виконанням робіт та послуг, що пов'язані з підготуванням суден до чергових рейсів, задоволенням усіх виробничих потреб флоту та створенням нормальних культурно-побутових умов екіпажів суден у рейсі та на березі. Дає вказівки береговим підприємствам пароплавства і контролює виконання, відповідно до поданих заявок екіпажів суден, щодо забезпечення паливом, мастилом, газом, іншими матеріалами; прийняття та перероблення підсланевих та госпфекальних вод, відпрацьованих мастил; прийняття сухого сміття, відходів їжі; зачищення суден, обміну та прання білизни, проведення водолазного огляду, забезпечення лоцманської проводки; проведення рейдово-маневрувальних робіт, планових профілактичних оглядів суднових машин, вузлів та механізмів, ремонту, налагодження, огляду, випробування контрольно-вимірювальних, електрорадіо-навігаційних приладів та систем; корегування карт та навігаційних посібників; забезпечення продовольчими та промисловими товарами; видачі заробітної плати, кореспонденції, газет, журналів та інших послуг. Веде диспетчерські наради з відповідальними представниками щодо організації комплексного обслуговування флоту та екіпажів суден, яким встановлюються обсяги, черговість та строки виконання суднових заявок на базі змінно-добового плану обслуговування. Здійснює контроль за своєчасним відправленням суден у рейс згідно з нормативами та добовими планами. Інформує плавсклад та їх родини про місце знаходження суден та про час прибуття їх до порту. Контролює своєчасне виконання замовлень транспортного флоту з доукомплектування або заміни членів екіпажів відділом кадрів пароплавства. Забезпечує авіа- та залізничними квитками членів екіпажу, що направлені на судна, згідно з попередньо поданими заявками. Планує та організовує лоцманське та морське проведення транзитного флоту та вдосконалює лоцманське обслуговування у межах пароплавства. Здійснює розрахунки щодо зборів, робіт та послуг, виконаних іншими підприємствами та організаціями в порядку комплексного обслуговування суден. Організовує планування та облік виробничо-фінансової діяльності служби та використання засобів обслуговування, розроблення та удосконалення нормативів з видів послуг і показників роботи підприємств та організацій пароплавства, з комплексного обслуговування флоту. Складає проекти договорів на обслуговування суден пароплавства у морських портах та здійснює контроль за їх виконанням. Організовує розроблення та впровадження нових видів та форм обслуговування флоту, спрямованих на подальший розвиток безупинного руху суден та вдосконалення структури управління комплексним обслуговуванням флоту в пароплавстві. Вивчає та впроваджує передовий вітчизняний та зарубіжний досвід портів з комплексного обслуговування флоту та плавскладу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, правила з технічної експлуатації флоту; Статут внутрішнього водного транспорту, Статут служби на суднах річкового флоту, Статут про дисципліну працівників річкового транспорту; Положення про берегове технічне обслуговування флоту; Єдині графіки проведення технічного обслуговування та профілактик; правила обслуговування суднових механізмів, пристроїв, систем та конструкцій; правила Регістру; правила ремонту суден; порядок проведення дефектування та випробування, визначення обсягів та строків ремонту суден; техніко-експлуатаційні та техніко-економічні характеристики суден; організацію перевезень вантажів; оперативне планування виробничої та експлуатаційної діяльності флоту; особливості районів, в яких працює флот; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід комплексного обслуговування флоту; основи технологічного процесу оброблення суден у портах; спеціалізацію підприємств та організацій пароплавства та їх виробничі приміщення; засоби організації та механізації диспетчерської служби; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 5 років.
41. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу служби, спрямовуючи її на своєчасне та якісне виконання планів перевезень та обслуговування пасажирів. Забезпечує оптимальне розставлення пасажирських суден по лініях та їх ефективне використання. Здійснює оперативний контроль за режимом роботи пасажирського флоту та раціональним використанням його пасажиромісткості. Контролює виконання лінійними підприємствами чинного законодавства, наказів та інструкцій пароплавства (судноплавної компанії) з питань перевезень вантажу та пасажирів. Складає необхідні договори та угоди щодо розширення кількості послуг, що надаються пасажирам, та покращання довідково-інформаційної роботи. Вивчає передовий вітчизняний та зарубіжний досвід організації пасажирських перевезень та створює умови для його впровадження в практику роботи пароплавства. Бере участь у розгляді аварій та аварійних випадків на пасажирських суднах, розробленні заходів щодо їх усунення. Організовує ведення обліку та установленої звітності, пов'язаних з перевезенням пасажирів. Здійснює контроль за правильною організацією служби на суднах, вокзалах та причалах, бере участь у розробленні та проведенні заходів щодо запобігання виробничому травматизму під час виконання робіт, пов'язаних з перевезенням та обслуговуванням пасажирів. Веде роботу зі зміцнення трудової та виробничої дисципліни, виконання правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Стежить за своєчасним підготуванням та поставленням суден на ремонт, надає у цьому допомогу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, правила, положення та інші керівні документи, що стосуються питань експлуатації пасажирського флоту; організацію комерційної роботи на водному транспорті; правила перевезень пасажирів; технічні дані флоту; діючі тарифи; організацію зв'язку в межах пароплавства; норми постачання суден; економіку, організацію праці та управління; передовий досвід організації пасажирських перевезень; транспортне право; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту, заходи щодо охорони навколишнього середовища; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 5 років.
42. НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ТА РУХУ ФЛОТУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво та несе відповідальність за діяльність служби експлуатації флоту. Організовує рівномірне та ритмічне виконання планів перевезень згідно з установленими обсягами, графіком руху та технічним планом. Розробляє організаційно-технічні плани щодо забезпечення виконання плану перевезень, покращення експлуатаційних показників роботи флоту, зниження собівартості та підвищення рентабельності перевезень вантажів та здійснює контроль за їх виконанням. Організовує розроблення планів експлуатаційної роботи, технічних та технологічних норм використання флоту, графіків і розкладів руху суден та їх пов'язування з обробленням суден у портах та на причалах клієнтури. Вивчає, узагальнює та організовує впровадження в практику передового вітчизняного та зарубіжного досвіду роботи з експлуатації флоту, прогресивної технології, організації праці плавскладу та комплексного обслуговування флоту. Контролює виконання плану розстановки флоту на пункти зимового відстою та ремонту. Бере участь у підбиранні та розставлянні експлуатаційних кадрів та плавскладу, веде роботу щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни. Контролює на суднах виконання правил охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Організовує ведення обліку та встановленої звітності з експлуатаційної роботи, виконання суднами планів перевезення вантажів та економічних показників. Організовує діяльність капітанів-наставників щодо забезпечення безпечних умов праці суднових екіпажів. Керує працівниками служби.
................Перейти до повного тексту