1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.05.2019 № 89
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 116 від 27.02.2020 )
Про затвердження Положення про Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України
Відповідно до статей 8, 9 Закону України "Про прокуратуру", у зв'язку зі змінами у структурі Генеральної прокуратури України, з метою забезпечення належної організації роботи Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України, керуючись статтями 8, 9 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Генеральної прокуратури України від 16 червня 2016 року № 204 "Про затвердження Положення про Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України".
3. Керівнику Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України забезпечити у встановленому порядку здійснення розподілу обов'язків між працівниками структурних підрозділів Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України.
Генеральний прокурор України Ю. Луценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України
20.05.2019 № 89
ПОЛОЖЕННЯ
про Генеральну інспекцію Генеральної прокуратури України
1. Загальні положення
1.1. Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України (далі - Генеральна інспекція) є самостійним структурним підрозділом Генеральної прокуратури України, підпорядкованим безпосередньо Генеральному прокурору.
1.2. У своїй діяльності Генеральна інспекція керується Конституцією України, Кримінальним і Кримінальним процесуальним кодексами України, Законом України "Про прокуратуру", іншими актами законодавства, наказами Генеральної прокуратури України, Регламентом Генеральної прокуратури України, а також цим Положенням.
1.3. Свою роботу Генеральна інспекція організовує у взаємодії з іншими структурними підрозділами Генеральної прокуратури України, прокуратурами всіх рівнів, Національною академією прокуратури України, правоохоронними та іншими державними органами.
1.4. Генеральна інспекція розташовується в службових приміщеннях Генеральної прокуратури України (регіональної чи місцевої прокуратури), які відповідають технічним умовам у сфері захисту інформації.
2. Структура Генеральної інспекції
2.1. До Генеральної інспекції входять:
1) управління наглядової діяльності у складі:
- першого відділу процесуального керівництва;
- другого відділу процесуального керівництва;
- третього відділу процесуального керівництва;
2) управління внутрішньої безпеки у складі:
- відділу службових розслідувань;
- відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури;
3) управління забезпечення дотримання інформаційної безпеки в Генеральній прокуратурі України у складі:
- відділу інформаційної безпеки та аналітичної діяльності;
- відділу контролю стану технічного захисту інформації;
4) відділ нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності щодо прокурорів та працівників органів прокуратури;
5) відділ документального забезпечення.
2.2. Генеральну інспекцію очолює керівник, який має двох заступників, один із яких одночасно є начальником управління наглядової діяльності. Обов'язки керівника Генеральної інспекції в разі його відсутності виконує один із його заступників відповідно до наказу Генерального прокурора.
2.3. Управління очолюють начальники. Начальники управлінь наглядової діяльності та внутрішньої безпеки мають заступників, які одночасно є начальниками першого відділу процесуального керівництва та відділу службових розслідувань відповідно.
2.4. Відділи очолюють начальники відділів, які мають по одному заступнику, окрім начальників відділів управління забезпечення дотримання інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України; відділу нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності щодо прокурорів та працівників органів прокуратури; відділу документального забезпечення. У начальника відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури два заступники.
2.5. До штату відділів входять прокурори та головні спеціалісти.
2.6. Робота працівників структурних підрозділів залежно від покладених на них обов'язків організовується за територіальним або функціональним (предметним) принципом відповідно до розподілу обов'язків, який здійснюється начальниками відділів за погодженням із начальниками управлінь, заступником керівника Генеральної інспекції - начальником управління або заступником керівника Генеральної інспекції та затверджується керівником Генеральної інспекції.
Посадові обов'язки державних службовців закріплюються у посадових інструкціях, які підписуються їх безпосередніми керівниками, погоджуються керівником Генеральної інспекції та затверджуються Генеральним прокурором.
2.7. Місце розташування працівників Генеральної інспекції з місцем постійної дислокації у регіональних прокуратурах визначається Генеральним прокурором за поданням керівника Генеральної інспекції з урахуванням об'єктивної потреби.
3. Основні завдання Генеральної інспекції
3.1. Приймання, реєстрація, розгляд заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень, своєчасне внесення щодо них відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
3.2. Нагляд за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності стосовно прокурорів та інших працівників органів прокуратури, крім випадків, віднесених до компетенції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
3.3. Нагляд у формі процесуального керівництва за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, участь у судовому провадженні та підтримання обвинувачення у кримінальних провадженнях стосовно прокурорів та інших працівників органів прокуратури, а також за дорученням Генерального прокурора - в кримінальних провадженнях, у яких суб'єктом злочину не є працівник органів прокуратури, крім тих, які підслідні Національному антикорупційному бюро України.
3.4. Забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних правопорушень, оскарження незаконних судових рішень на стадії досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень.
3.5. Вжиття заходів, спрямованих на попередження та своєчасне виявлення порушень прокурорами Присяги прокурора, правил прокурорської етики, а також вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.
3.6. Направлення до органів, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, матеріалів, що містять відомості про порушення прокурорами та іншими працівниками органів прокуратури Закону України "Про запобігання корупції" з ознаками адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та забезпечення участі у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені статтями 172-4 - 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) стосовно прокурорів та інших працівників органів прокуратури.
3.7. Забезпечення участі у проведенні службових розслідувань відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення службових розслідувань в органах прокуратури, затвердженої наказом Генеральної прокуратури України від 06.12.2017 № 343, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.01.2018 за № 8/31460.
3.8. Проведення таємних перевірок доброчесності прокурорів відповідно до Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 16.06.2016 № 205, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.06.2016 за № 875/29005.
3.9. Здійснення моніторингу оприлюднених засобами масової інформації повідомлень про дії, що порочать звання прокурора, порушення правил прокурорської етики та інші резонансні події за участі працівників прокуратури, вжиття невідкладних заходів щодо перевірки зазначених відомостей та у взаємодії з відповідними самостійними структурними підрозділами Генеральної прокуратури України, забезпечення своєчасного реагування на такі повідомлення.
3.10. Забезпечення функціонування "телефонів довіри" та "електронної пошти довіри", а також подальше опрацювання повідомлень, отриманих за допомогою цих засобів зв'язку.
3.11. Здійснення контролю за станом організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України.
3.12. Забезпечення дотримання інформаційної безпеки в органах прокуратури України.
3.13. Здійснення перевірки фактів подання працівниками Генеральної прокуратури України, регіональних, місцевих та військових прокуратур, призначення яких на посади здійснюється Генеральним прокурором, декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.
3.14. Забезпечення консультування працівників прокуратури щодо правил етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також додержання вимог, пов'язаних зі здійсненням фінансового контролю.
3.15. Забезпечення у взаємодії зі структурними підрозділами Генеральної прокуратури України та регіональними прокуратурами в межах своєї компетенції додержання працівниками прокуратури вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів, інших обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".
3.16. Генеральна інспекція у межах повноважень забезпечує:
- участь у плануванні роботи Генеральної прокуратури України, своєчасне, повне і якісне виконання запланованих заходів;
- своєчасну підготовку матеріалів на розгляд нарад, організацію та контроль за виконанням прийнятих рішень, а також виконання завдань і доручень Генерального прокурора;
- підготовку проектів організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України;
- проведення аналітичної та методичної роботи;
- надання практичної допомоги, проведення перевірок у регіональних прокуратурах, контроль за усуненням виявлених недоліків;
- опрацювання проектів законів та інших нормативно-правових актів, внесення пропозицій щодо вдосконалення законодавства;
- особистий прийом, розгляд і вирішення звернень громадян, запитів та звернень народних депутатів України, представників державних, громадських організацій, інших осіб, а також скарг учасників кримінального провадження;
- виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації";
- організацію первинного обліку роботи, ведення та складання статистичної звітності;
- здійснення контролю за станом обліково-статистичної дисципліни;
- стажування працівників регіональних прокуратур, Національної академії прокуратури України, ініціювання та проведення навчально-методичних заходів;
- підготовку матеріалів для публікацій у засобах масової інформації та розміщення на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України;
- ведення діловодства, збереження матеріальних носіїв інформації з обмеженим доступом.
4. Основні напрями діяльності структурних підрозділів Генеральної інспекції
4.1. Управління наглядової діяльності здійснює:
- нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно прокурорів та інших працівників органів прокуратури України, а також за дорученням Генерального прокурора - в кримінальних провадженнях, де суб'єктом злочину не є працівник органів прокуратури, крім тих, які підслідні Національному антикорупційному бюро України;
- приймання, реєстрацію, розгляд заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень, своєчасне внесення щодо них відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
- участь у розгляді судами клопотань слідчих та прокурорів у ході досудового розслідування, а також справ з інших питань під час досудового розслідування чи оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчих та прокурорів;
- витребування та вивчення інформації про хід і результати досудового розслідування та судового розгляду кримінального провадження, матеріалів кримінального провадження та засвідчених копій судових рішень;
- підготовку проектів процесуальних та інших документів із питань діяльності прокурорів у кримінальному провадженні, які подаються на підпис Генеральному прокурору, його першому заступнику та заступникам;
- підтримання обвинувачення в суді, участь у перегляді судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій, а також участь у судових засіданнях при перегляді судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами у кримінальних провадженнях, кримінальні правопорушення в яких вчинено прокурорами та іншими працівниками органів прокуратури України;
- підготовку проектів документів реагування на незаконні судові рішення у провадженнях, у яких безпосередньо підтримано обвинувачення, і в інших - за дорученням Генерального прокурора та керівництва Генеральної інспекції;
- розгляд і вирішення скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України;
- виконання інших повноважень прокурора, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
4.1.1. Перший відділ процесуального керівництва забезпечує нагляд за додержанням законів, у тому числі у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання обвинувачення у кримінальних провадженнях, кримінальні правопорушення в яких вчинено прокурорами та іншими працівниками органів прокуратури України, а також за дорученням Генерального прокурора в кримінальних провадженнях, у яких суб'єктом злочину не є працівник органів прокуратури України, склади злочинів яких передбачені розділами XVII "Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг", XVIII "Злочини проти правосуддя" Кримінального кодексу України , крім тих, які підслідні Національному антикорупційному бюро України.
4.1.2. Другий відділ процесуального керівництва забезпечує нагляд за додержанням законів, у тому числі у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання обвинувачення у кримінальних провадженнях, кримінальні правопорушення в яких вчинено прокурорами та іншими працівниками органів прокуратури України, а також за дорученням Генерального прокурора в кримінальних провадженнях, у яких суб'єктом злочину не є працівник органів прокуратури України, склади злочинів яких передбачені розділами I "Злочини проти основ національної безпеки України", II "Злочини проти життя та здоров'я особи", III "Злочини проти волі, честі та гідності особи", IV "Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи", V "Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина", VI "Злочини проти власності", VIII "Злочини проти довкілля", IX "Злочини проти громадської безпеки", XII "Злочини проти громадського порядку та моральності", XIV "Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації", XV "Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів", XIX "Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини)" Кримінального кодексу України, крім тих, які підслідні Національному антикорупційному бюро України.
4.1.3. Третій відділ процесуального керівництва забезпечує нагляд за додержанням законів, у тому числі у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання обвинувачення у кримінальних провадженнях, кримінальні правопорушення в яких вчинено прокурорами та іншими працівниками органів прокуратури України, а також за дорученням Генерального прокурора в кримінальних провадженнях, у яких суб'єктом злочину не є працівник органів прокуратури України, склади злочинів яких передбачені розділами VII "Злочини у сфері господарської діяльності", X "Злочини проти безпеки виробництва", XI "Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту", XIII "Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення", XVI "Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку", XX "Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку" Кримінального кодексу України , крім тих, які підслідні Національному антикорупційному бюро України.
4.2. Управління внутрішньої безпеки
4.2.1. Відділ службових розслідувань здійснює:
- контроль за станом організації роботи з питань внутрішньої безпеки в Генеральній прокуратурі України, моніторинг оприлюднених засобами масової інформації повідомлень про дії, що порочать звання прокурора, порушення правил прокурорської етики та поведінки, інші резонансні події за участі працівників прокуратури України;
- забезпечення в межах компетенції додержання прокурорами Генеральної прокуратури України вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, інших обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції";
- контроль за дотриманням прокурорами Генеральної прокуратури України Присяги прокурора і Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів;
- проведення заходів щодо виявлення корупційних та пов'язаних із корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції" в діяльності прокурорів Генеральної прокуратури України;
- координацію діяльності самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України з питань внутрішньої безпеки, профілактики порушень прокурорами Присяги прокурора, правил прокурорської етики, а також вчинення корупційних або пов'язаних із корупцією правопорушень, інших дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;
- участь у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені статтями 172-4 - 172-9 КУпАП стосовно прокурорів та інших працівників Генеральної прокуратури України;
- проведення у встановленому порядку таємних перевірок доброчесності прокурорів Генеральної прокуратури України;
- перевірки фактів подання працівниками Генеральної прокуратури України декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дотримання ними обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції";
- консультування працівників Генеральної прокуратури України щодо правил етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також додержання вимог, пов'язаних зі здійсненням фінансового контролю;
- участь у проведенні у встановленому порядку службових розслідувань щодо прокурорів Генеральної прокуратури України, а також за дорученням Генерального прокурора або керівника Генеральної інспекції - щодо прокурорів інших прокуратур;
- участь у засіданнях Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Вищої ради правосуддя за скаргами та заявами Генеральної інспекції, поданими щодо прокурорів Генеральної прокуратури України, а також за дорученням Генерального прокурора або керівника Генеральної інспекції - щодо прокурорів інших прокуратур;
- опрацювання інформації щодо фактів скоєння прокурорами Генеральної прокуратури України кримінальних правопорушень, а також неправомірного втручання у службову діяльність прокурорів та перешкоджання виконанню ними службових обов'язків, посягань у зв'язку з цим на їх життя, здоров'я та майно, результатів розслідування та судового розгляду зазначених кримінальних проваджень;
- моніторинг інформації про дорожньо-транспортні пригоди за участі працівників прокуратури, а також про випадки керування транспортними засобами в стані сп'яніння або відмови від проходження відповідного огляду.
4.2.2. Відділ запобігання правопорушенням в органах прокуратури здійснює:
- контроль за станом організації роботи з питань внутрішньої безпеки в регіональних, місцевих та військових прокуратурах, моніторинг оприлюднених засобами масової інформації повідомлень про дії, що порочать звання прокурора, порушення правил прокурорської етики та інші резонансні події за участі працівників прокуратури;
- забезпечення в межах компетенції додержання прокурорами регіональних, місцевих та військових прокуратур вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів, інших обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції";
- контроль за дотриманням прокурорами регіональних, місцевих та військових прокуратур Присяги прокурора і Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів;
- проведення заходів щодо виявлення корупційних та пов'язаних із корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції" в діяльності прокурорів регіональних, місцевих та військових прокуратур;
- координацію діяльності регіональних, місцевих та військових прокуратур з питань внутрішньої безпеки, профілактики корупційних правопорушень або правопорушень, пов'язаних з корупцією, злочинів та дій, що порочать звання прокурора;
- участь у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені статтями 172-4 - 172-9 КУпАП стосовно прокурорів та інших працівників регіональних, місцевих та військових прокуратур;
- проведення у встановленому порядку таємних перевірок доброчесності прокурорів регіональних, місцевих та військових прокуратур;
- ведення Реєстру таємних перевірок доброчесності прокурорів;
- перевірки фактів подання працівниками регіональних, місцевих та військових прокуратур, призначення яких на посади здійснюється Генеральним прокурором, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дотримання ними обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції";
- консультування працівників регіональних, місцевих та військових прокуратур щодо правил етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також додержання вимог, пов'язаних зі здійсненням фінансового контролю;
- участь у проведенні у встановленому порядку службових розслідувань щодо прокурорів регіональних, місцевих та військових прокуратур, а також за дорученням Генерального прокурора або керівника Генеральної інспекції - щодо прокурорів інших прокуратур;
- участь у засіданнях Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Вищої ради правосуддя за скаргами та заявами Генеральної інспекції, поданими щодо прокурорів регіональних, місцевих та військових прокуратур, а також за дорученням Генерального прокурора або керівника Генеральної інспекції щодо прокурорів інших прокуратур;
- забезпечення функціонування "телефонів довіри" та "електронної пошти довіри", а також подальшого опрацювання повідомлень, отриманих за допомогою цих засобів зв'язку;
- опрацювання інформації щодо фактів скоєння прокурорами регіональних, місцевих та військових прокуратур кримінальних правопорушень, а також неправомірного втручання у службову діяльність прокурорів та перешкоджання виконанню ними службових обов'язків, посягань у зв'язку з цим на їх життя, здоров'я та майно, результатів розслідування та судового розгляду зазначених кримінальних проваджень.
4.3. Управління забезпечення дотримання інформаційної безпеки в Генеральній прокуратурі України
4.3.1. Відділ інформаційної безпеки та аналітичної діяльності здійснює:
- виявлення корупційних та пов'язаних із корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції", Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів у діяльності прокурорів та інших працівників органів прокуратури;
- участь у проведенні таємних перевірок доброчесності прокурорів;
- участь у встановленому порядку в проведенні службових розслідувань;
- взаємодію із державними органами, які є адміністраторами (держателями) автоматизованих інформаційних систем, з метою забезпечення доступу працівників Генеральної інспекції до відповідних інформаційних ресурсів;
- аналіз стану захисту інформації в автоматизованих інформаційних системах (далі - АІС) органів прокуратури України;
- участь в організації керування доступом до ресурсів АІС (розподілення між користувачами необхідних реквізитів захисту інформації - паролів, привілеїв, ключів тощо);
- підготовку пропозицій з питань удосконалення інформаційної безпеки, впровадження нових технологій;
- контроль за рівнем захисту інформації, яка обробляється Генеральною інспекцією, а також за дотриманням інформаційної безпеки її працівниками.
4.3.2. Відділ контролю стану технічного захисту інформації здійснює:
- аналіз стану технічного захисту інформації в органах прокуратури України;
- аналіз можливих загроз для інформації з обмеженим доступом на об'єктах інформаційної діяльності органів прокуратури з метою виявлення технічних каналів витоку інформації;
- дослідження ефективності та атестацію на об'єктах інформаційної діяльності органів прокуратури комплексів (систем) технічного захисту інформації, носіями якої є акустичні поля;
- виявлення та блокування витоку мовної та видової інформації через закладні пристрої на об'єктах інформаційної діяльності органів прокуратури України;
- контроль за станом технічного захисту інформації, надання практичної допомоги з питань розроблення, впровадження та для атестації створених на об'єктах інформаційної діяльності комплексів технічного захисту інформації, носіями якої є акустичні поля;
- розробку заходів, спрямованих на забезпечення захищеності інформації від витоку технічними каналами на об'єктах інформаційної діяльності органів прокуратури України;
- удосконалення методів і засобів технічного захисту інформації в органах прокуратури України.
4.4. Відділ нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності щодо прокурорів та працівників органів прокуратуриздійснює:
- нагляд за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності стосовно прокурорів та працівників органів прокуратури України;
- виявлення корупційних та пов'язаних із корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції", Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів в діяльності прокурорів та інших працівників органів прокуратури України.
4.5. Відділ документального забезпечення в межах компетенції здійснює:
- виконання вимог Тимчасової інструкції з діловодства в органах прокуратури України, Регламенту Генеральної прокуратури України, організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України з питань діловодства;
- впровадження сучасних методів обробки документів та контроль за їх оформленням;
- складання номенклатури справ;
- реєстрацію, облік, зберігання, своєчасну доставку вхідної та внутрішньої кореспонденції, надання її для розгляду керівництву Генеральної інспекції згідно з розподілом обов'язків;
- організацію друкування, виготовлення службових документів;
- реєстрацію та облік документів з грифом обмеження доступу "Для службового користування", які надійшли на розгляд до Генеральної інспекції;
- передачу кореспонденції на розгляд керівництву Генеральної інспекції, керівникам структурних підрозділів та виконавцям, а також до інших структурних підрозділів Генеральної прокуратури України;
- контроль строків виконання контрольних документів, своєчасне інформування керівництва Генеральної інспекції про затримку їх виконання;
- внесення до інформаційної системи "Система електронного документообігу органів прокуратури України" даних щодо документів, які перебувають на розгляді в Генеральній інспекції;
- дотримання встановленого порядку відбору, обліку та якості обробки документів для передачі до відділу опрацювання та зберігання документів управління документального забезпечення Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення Генеральної прокуратури України;
- ведення обліку робочого часу працівників Генеральної інспекції.
5. Повноваження працівників Генеральної інспекції
5.1. Керівник Генеральної інспекції:
- здійснює загальне керівництво Генеральною інспекцією, визначає основні напрями діяльності її структурних підрозділів відповідно до завдань та функцій, визначених Конституцією України, Законом України "Про прокуратуру", наказами Генеральної прокуратури України та цим Положенням;
- спрямовує і контролює роботу підпорядкованих підрозділів з урахуванням планів роботи Генеральної прокуратури України, рішень нарад, інших організаційно-розпорядчих документів;
- координує діяльність структурних підрозділів Генеральної інспекції, забезпечує взаємодію з іншими структурними підрозділами Генеральної прокуратури України, прокуратурами всіх рівнів, Національною академією прокуратури України, правоохоронними та іншими державними органами;
- затверджує розподіл обов'язків між працівниками структурних підрозділів Генеральної інспекції та погоджує посадові інструкції державних службовців, які затверджуються Генеральним прокурором;
- розглядає документи, які надійшли до Генеральної інспекції, у тому числі ті, що містять державну таємницю, у межах компетенції підписує, затверджує та візує службову документацію;
- за дорученням Генерального прокурора представляє Генеральну прокуратуру України в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, громадських, іноземних, міжнародних та інших організаціях, в установах, на підприємствах незалежно від форм власності з питань діяльності Генеральної інспекції;
- у визначеному порядку ініціює притягнення до відповідальності працівників органів прокуратури, звертається до Вищої ради правосуддя зі скаргами на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, прийняті за результатами дисциплінарного провадження, заявами про порушення прокурорами вимог щодо несумісності їх посад із діяльністю або статусом;
- доручає проведення керівниками регіональних прокуратур перевірок інформації за фактами порушення працівниками прокуратури Присяги прокурора, правил прокурорської етики, вчинення корупційних або пов'язаних із корупцією правопорушень, інших дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури України;
- організовує та контролює виконання наказів, завдань і доручень керівництва Генеральної прокуратури України;
- вносить пропозиції до плану роботи Генеральної прокуратури України, забезпечує контроль за своєчасним і якісним виконанням планових заходів;
- вносить пропозиції та забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на нарадах у Генерального прокурора, своєчасне та якісне виконання їх рішень;
- забезпечує підготовку проектів організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України із питань, що належать до компетенції Генеральної інспекції;
- організовує підготовку і проведення аналітичної та методичної роботи, а також заходів щодо підвищення кваліфікації працівників Генеральної інспекції, стажування працівників органів прокуратури та Національної академії прокуратури України;
- організовує виїзди працівників Генеральної інспекції до прокуратур регіонального рівня для надання практичної допомоги, проведення перевірок, безпосередньо бере у них участь, забезпечує реалізацію виїздів та контроль за усуненням виявлених недоліків;
- проводить оперативні наради, заслуховує звіти підлеглих працівників з питань діяльності Генеральної інспекції;
- вносить пропозиції Генеральному прокурору щодо структури та штатної чисельності Генеральної інспекції, призначення, переміщення, звільнення з посад працівників, присвоєння їм рангів та класних чинів, заохочення чи притягнення до відповідальності;
- інформує Генерального прокурора про невиконання працівниками та органами прокуратури України вимог Генеральної інспекції щодо надання документів, інформації, пояснень тощо, а також про випадки перешкоджання роботі Генеральної інспекції з боку працівників та органів прокуратури України;
- організовує ведення первинного обліку роботи, складання статистичної звітності про роботу Генеральної інспекції, підписує її та несе персональну відповідальність за достовірність відображеної у ній інформації;
- організовує своєчасне, повне і об'єктивне внесення відомостей про результати роботи до інформаційно-аналітичної системи "Облік та статистика органів прокуратури", Єдиного реєстру досудових розслідувань, перевіряє достовірність відповідних даних;
- здійснює особистий прийом, організовує розгляд і вирішення звернень громадян, запитів і звернень народних депутатів України, представників державних органів та громадських організацій, а також інших осіб;
- організовує роботу з оприлюднення публічної інформації, розгляд інформаційних запитів з питань, що належать до компетенції Генеральної інспекції;
- здійснює контроль за дотриманням підпорядкованими працівниками службової та трудової дисципліни, вживає заходів щодо створення належних умов праці;
- організовує в межах компетенції Генеральної інспекції процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за додержанням законів при проведенні слідчих, негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях;
- виконує повноваження, передбачені частинами другою, третьою статті 36 Кримінального процесуального кодексу України ;
- забезпечує додержання режиму секретності та здійснює постійний контроль за охороною державної таємниці в Генеральній інспекції;
- організовує та контролює стан ведення діловодства в Генеральній інспекції;
- забезпечує виконання інших завдань та службових доручень керівництва Генеральної прокуратури України.
5.2. Заступник керівника Генеральної інспекції:
- сприяє керівнику Генеральної інспекції у забезпеченні належної організації роботи структурних підрозділів Генеральної інспекції, взаємодії з іншими структурними підрозділами Генеральної прокуратури України, прокуратурами всіх рівнів, Національною академією прокуратури України, правоохоронними та іншими державними органами;
- за дорученням керівника Генеральної інспекції здійснює загальне керівництво та контроль за станом організації роботи відділу нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності щодо прокурорів та працівників органів прокуратури та управління забезпечення дотримання інформаційної безпеки в Генеральній прокуратурі України;
- у межах компетенції організовує здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності стосовно прокурорів та працівників органів прокуратури України (крім випадків, віднесених до компетенції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, та випадків, передбачених законом), безпосередньо здійснює такий нагляд;
- у межах компетенції розглядає, підписує, затверджує та візує службові документи, у тому числі, які містять державну таємницю;
- проводить оперативні наради з питань, що потребують узгоджених дій підрозділів Генеральної інспекції;
- за дорученням Генерального прокурора, керівника Генеральної інспекції представляє Генеральну прокуратуру України в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, громадських, іноземних, міжнародних та інших організаціях, в установах, на підприємствах незалежно від форм власності з питань діяльності Генеральної інспекції;
- організовує приймання, реєстрацію, розгляд заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень;
- за дорученням керівника Генеральної інспекції забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на нарадах у керівництва Генеральної прокуратури України та керівника Генеральної інспекції;
- контролює виконання підпорядкованими структурними підрозділами Генеральної інспекції наказів, доручень керівництва Генеральної прокуратури України та керівника Генеральної інспекції, планових заходів, рішень нарад та інших організаційно-розпорядчих документів;
- забезпечує підготовку проектів організаційно-розпорядчих документів з питань, що належать до компетенції Генеральної інспекції;
- за дорученням керівника Генеральної інспекції організовує проведення аналітичної, методичної роботи, стажування та заходів щодо підвищення професійної кваліфікації в підпорядкованих підрозділах Генеральної інспекції;
- організовує та безпосередньо бере участь у перевірках прокуратур регіонального рівня, наданні практичної допомоги, здійснює контроль за реалізацією таких заходів та усуненням виявлених недоліків;
- контролює роботу з оприлюднення публічної інформації, розгляду інформаційних запитів з питань, що належать до компетенції Генеральної інспекції;
- за дорученням Генерального прокурора, керівника Генеральної інспекції здійснює особистий прийом, організовує розгляд і вирішення звернень громадян, запитів і звернень народних депутатів України, представників державних органів та громадських організацій, а також інших осіб;
- вносить у встановленому порядку пропозиції керівнику Генеральної інспекції про удосконалення структури та оптимізації штатної чисельності Генеральної інспекції, призначення, переміщення, звільнення з посад працівників підпорядкованих підрозділів, присвоєння їм класних чинів, рангів, заохочення чи притягнення до відповідальності, преміювання, встановлення надбавок;
- забезпечує підготовку матеріалів для висвітлення у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України з питань, що належать до компетенції Генеральної інспекції;
- вживає заходів щодо вирішення матеріально-технічних питань, пов'язаних із виконанням функцій та основних завдань Генеральної інспекції;
- виконує інші завдання та службові доручення Генерального прокурора та керівника Генеральної інспекції.
5.3. Заступник керівника Генеральної інспекції - начальник управління, начальники управлінь (у межах компетенції управлінь):
- здійснюють загальне керівництво, організовують, спрямовують та контролюють роботу управлінь;
- забезпечують взаємодію з іншими структурними підрозділами Генеральної прокуратури України, регіональними прокуратурами, Національною академією прокуратури України, правоохоронними та іншими державними органами;
- вносять пропозиції до плану роботи Генеральної прокуратури України, організовують підготовку матеріалів для розгляду на нарадах у керівництва Генеральної прокуратури України, керівника Генеральної інспекції;
- забезпечують контроль за виконанням наказів, доручень і завдань керівництва Генеральної прокуратури України, планових заходів, рішень нарад та інших організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України;
- погоджують у межах компетенції розподіли обов'язків між працівниками структурних підрозділів управлінь та подають їх для затвердження керівником Генеральної інспекції;
- у межах компетенції розглядають, підписують, затверджують та візують службові документи, у тому числі ті, які містять державну таємницю;
- вивчають проекти документів, підготовлених підпорядкованими працівниками, які подаються на розгляд керівництву Генеральної прокуратури України та керівнику Генеральної інспекції, контролюють їх якість і повноту;
- проводять оперативні наради з питань діяльності управлінь;
- забезпечують підготовку проектів організаційно-розпорядчих документів керівництва Генеральної прокуратури України;
- організовують проведення в управліннях аналітичної та методичної роботи;
- забезпечують роботу з оприлюднення публічної інформації, розгляд запитів на інформацію;
- організовують підготовку та проведення виїздів до прокуратур регіонального рівня, безпосередньо беруть участь у наданні практичної допомоги, перевірках, забезпечують реалізацію їх результатів та усунення виявлених недоліків;
- забезпечують ведення первинного обліку роботи, підготовку статистичної звітності про роботу управлінь;
- контролюють достовірність внесення відомостей до інформаційно-аналітичної системи "Облік та статистика органів прокуратури";
- вносять керівнику Генеральної інспекції пропозиції щодо структури та штатної чисельності управлінь, призначення, переміщення, звільнення з посад працівників управлінь, заохочення чи накладення на них дисциплінарних стягнень, присвоєння класних чинів, рангів, а також про зміни в оплаті їх праці, надання відпусток;
- організовують роботу з підвищення кваліфікації працівників управлінь;
- за дорученням керівника Генеральної інспекції здійснюють особистий прийом, організовують розгляд і вирішення звернень громадян, запитів і звернень народних депутатів України, представників державних органів та громадських організацій, а також інших осіб;
- контролюють дотримання підпорядкованими працівниками трудової та виконавської дисципліни;
- організовують роботу щодо висвітлення в засобах масової інформації результатів діяльності управлінь;
- організовують і здійснюють контроль за станом ведення діловодства працівниками управління;
- вносять пропозиції керівнику Генеральної інспекції щодо удосконалення роботи управлінь;
- за дорученням керівництва Генеральної прокуратури України та керівника Генеральної інспекції представляють в органах державної влади, громадських, наукових, міжнародних та інших організаціях Генеральну прокуратуру України з питань, що належать до компетенції Генеральної інспекції;
- вживають заходів щодо вирішення питань матеріально-технічного забезпечення, пов'язаних із виконанням функцій та основних завдань управління;
- виконують інші завдання і службові доручення керівництва Генеральної прокуратури України та керівника Генеральної інспекції.
5.4. Заступник керівника Генеральної інспекції - начальник управління, начальники управлінь, окрім зазначених, виконують також інші повноваження, зокрема:
5.4.1. Заступник керівника Генеральної інспекції - начальник управління наглядової діяльності:
- організовує і здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за додержанням законів при проведенні слідчих, негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях;
- виконує повноваження, передбачені частинами другою, третьою статті 36 Кримінального процесуального кодексу України ;

................
Перейти до повного тексту