1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
НАКАЗ
31.12.2009 № 89
Про затвердження Положення про позаштатного радника Національної служби посередництва і примирення
Відповідно до положень абзацу третього частини шостої статті 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" , підпунктів 1, 3 пункту 4 та пункту 7 Положення про Національну службу посередництва і примирення , затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98, із наступними змінами та доповненнями,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про позаштатного радника Національної служби посередництва і примирення (додається).
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Національної служби посередництва і примирення від 24 січня 2001 року № 46.
3. Керівникам структурних підрозділів Національної служби посередництва і примирення забезпечити дотримання норм, встановлених цим Положенням, у процесі реалізації повноважень Національної служби посередництва і примирення, визначених статтею 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та Положенням про Національну службу посередництва і примирення , затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258, із наступними змінами та доповненнями.
4. Текст Положення про позаштатного радника Національної служби посередництва і примирення, затвердженого пунктом 1 цього наказу, опублікувати в Бюлетені Національної служби посередництва і примирення.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова О. Окіс
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національної служби
посередництва і примирення
31.12.2009 № 89
ПОЛОЖЕННЯ
про позаштатного радника Національної служби посередництва і примирення
1. Загальні положення
1.1. Положення про позаштатного радника Національної служби посередництва і примирення розроблено відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" і визначає завдання, функції, права та обов'язки позаштатного радника.
1.2. Позаштатний радник Національної служби посередництва і примирення (далі - позаштатний радник НСПП) - це особа, яка за власним бажанням залучається НСПП та її відділеннями в Автономній Республіці Крим та областях (далі - відділення НСПП) до здійснення аналітично-інформаційної та прогнозної роботи, бере участь у сприянні врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів) і здійснює свої повноваження на громадських засадах на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
1.3. Основною метою діяльності позаштатного радника НСПП є його участь у проведенні аналізу стану соціально-трудових відносин на відповідній території, прогнозуванні виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), взаємодії НСПП з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями профспілок і роботодавців, встановленні взаємодії сторін колективних трудових спорів (конфліктів) з відділеннями НСПП.
1.4. Позаштатний радник НСПП діє на підставі Конституції , Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" , інших законодавчих та нормативно-правових актів, Положення про Національну службу посередництва і примирення і цього Положення.
2. Умови і порядок добору позаштатних радників НСПП, набуття та припинення повноважень
2.1. Кандидатури позаштатних радників НСПП підбираються відділами НСПП і відділеннями НСПП відповідно до кваліфікаційних вимог за вільним вибором претендентів, в тому числі і з урахуванням рекомендацій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, регіональних об'єднань профспілок та роботодавців.
2.2. Призначення позаштатних радників НСПП здійснюється головою НСПП та начальниками відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях. НСПП та її відділеннями ведуться списки позаштатних радників.
2.3. Позаштатний радник НСПП набуває своїх прав і обов'язків із дня підписання наказу про його призначення. Позаштатному раднику НСПП видається відповідне посвідчення встановленого зразка.
2.4. Повноваження позаштатного радника НСПП припиняються у випадках:
- прийняття такого рішення головою НСПП або начальником відділення НСПП;
- письмової відмови позаштатного радника від подальшого виконання повноважень;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
3. Порядок залучення позаштатного радника НСПП до участі в діяльності відділень НСПП в АР Крим та областях
3.1. Основними аспектами діяльності позаштатного радника НСПП є:
- прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів);
- сприяння взаємодії НСПП з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, об'єднаннями профспілок і роботодавців, іншими органами;

................
Перейти до повного тексту