1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Харків
08.02.2007 N 84
( Дію Наказу зупинено згідно з Наказом Харківської митниці N 255 від 17.04.2007 )
Про експертно-дослідне супроводження товарів
Керуючись статтями 40 (абзац 2), 42, 65 (абзац 1) та 75 Митного кодексу України від 11.07.02 N 92-IV, наказом Держмитслужби України від 05.08.04 N 576 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів з Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи при проведенні митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів" (зі змінами і доповненнями) (далі - Порядок), з метою підвищення ефективності роботи митниці та забезпечення ефективної взаємодії з Харківською службою з експертного забезпечення митних органів (далі ХСзЕЗМО),
НАКАЗУЮ:
1. Установити випадки обов'язкового застосування експертно-дослідного супроводження товарів "групи ризику":
1.1. визначених Держмитслужбою України такими, що підлягають лабораторним дослідженням (додаток 1);
1.2. при першій поставці по контракту товарів 2-80 (крім 10, 14, 36, 49, 66, 79) товарних груп згідно УКТ ЗЕД, на які законодавством України встановлено нульову ставку ввізного мита і які заявляються до митного оформлення в режимі "імпорт".
Не підлягають обов'язковому експертно-дослідному супроводженню товари, що відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
товари, що ввозяться в якості гуманітарної, технічної допомоги;
товари, що ввозяться в незначній кількості (для маркетингових досліджень, "тестові" партії товарів тощо) (лист ЦМУЛДЕР від 11.02.05 N 45/20-527-ЕП;
товари, які увійшли до товарних груп 2-80 (крім 10, 14, 36, 49, 66, 79) згідно УКТЗЕД, ввозяться в межах одного контракту та проходили лабораторну перевірку на протязі трьох останніх місяців, за умови однозначної їх ідентифікації (повне найменування; технічні та основні (головні) комерційні характеристики, що визначають основні якісні та кількісні параметри товарів (стандарт, ОСТ, ТУ, сорт, марка, модель, артикул, розмір, комерційна та фірмова назва, фірма виробника, країна виробництва тощо));
товари, що ввозяться підприємствами-резидентами, щодо товарів яких встановлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення;
товари груп 25-64 згідно УКТЗЕД, імпорт яких підпадає під дію Угод про вільну торгівлю (преференція 65);
товари, на які Держмитслужбою України видано Попереднє класифікаційне рішення, за умови однозначної ідентифікації товару із зазначеним у Рішенні.
1.3. товари - органічні хімічні сполуки, які входять до товарної групи 29 УКТЗЕД (за умови відсутності дозвільних документів Комітету по контролю за наркотиками при МОЗ України).
2. Уповноважити начальників (осіб, що їх заміщують) служби боротьби з контрабандою та митної варти (далі СБК та МВ), відділів митного оформлення (далі - ВМО) та відділу номенклатури та класифікації товарів (далі - ВНКТ) митниці направляти до ХСзЕЗМО запити про проведення досліджень (аналізу, експертизи) товарів, у яких має бути чітко визначено завдання на проведення досліджень, тобто вказано, які відомості про товар (склад, властивості, призначення тощо) необхідно перевірити або встановити.
3. Взяття проб і зразків товарів проводити відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862 у мінімальній кількості, яка забезпечує можливість проведення їх дослідження, за нормами, затвердженими наказом Держмитслужби України "Про затвердження Нормативів відбору проб і зразків товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи) митними лабораторіями" від 23.12.02 N 719.
Уповноважити приймати рішення про відбір проб та зразків товарів для досліджень (аналізу, експертизи) в ХСзЕЗМО:
начальників ВМО або особи, що їх заміщують, при цьому доручення на такий відбір надається ними шляхом учинення відповідної резолюції на копії запиту до ХЛзЕЗМО, що залишається у справах ВМО;
начальників (осіб, що їх заміщують) СБК та МВ та ВНКТ. При цьому, такий відбір здійснюється посадовою особою ВМО в якому товар знаходиться під митним контролем на підставі письмового звернення керівництва СБК та МВ, ВНКТ до ВМО.
У складних випадках (невідомий об'єкт дослідження, необхідність застосування спеціальних пристроїв або спеціальних знань тощо) по узгодженню з начальником ХСзЕЗМО, до взяття проб і зразків товарів можуть залучатись спеціалісти ХСзЕЗМО, про що робиться відмітка в акті відбору проб і зразків товарів.
4. Якщо питання, поставлені в запиті, виходять за межі компетенції ХСзЕЗМО та ЦМУЛДЕР ДМСУ або надані матеріали недостатні для підготовки відповіді, рекомендувати ХСзЕЗМО приймати рішення у відповідності до вимог пункту 4.4. Порядку.
Про прийняте рішення ХСзЕЗМО пропонується повідомляти підрозділ митниці, який готував запит та ВНКТ, поштою, нарочним - посадовою особою митниці, яка отримує її в ХСзЕЗМО або засобами електронного чи факсимільного зв'язку.
В разі прийняття рішення про неможливість проведення дослідження в структурних підрозділах з експертного забезпечення митних органів ЦМУЛДЕР ДМСУ, рекомендувати ХСзЕЗМО вказувати інформацію про причину відмови та думку експертів щодо сторонніх експертних організацій (по можливості повна назва та адреса), які на думку ХСзЕЗМО мають можливості відповісти на поставлені в запиті питання.
Остаточне рішення про таке залучення після узгодження з куруючим заступником начальника митниці приймається начальником митниці або особою, що його заміщує.
5. Митне оформлення товарів, відносно яких направлявся запит для проведення дослідження, може бути закінчене тільки після одержання результатів дослідження.
Результати досліджень, які проводились структурними підрозділами з експертного забезпечення митних органів ЦМУЛДЕР ДМСУ, в тому числі і ХСзЕЗМО, повинні відповідати вимогам пункту 5.1. Порядку.
Рекомендувати ХСзЕЗМО направляти Довідки експерта:
- до підрозділу митниці, який готував запит, поштою, нарочним - посадовою особою митниці, яка отримує її в ХСзЕЗМО або засобами електронного чи факсимільного зв'язку з обов'язковою досилкою в твердому вигляді;
- до ВНКТ, у разі встановлення при проведенні досліджень характеристик товару відмінних від заявлених до митного оформлення, та впливають на його ідентифікацію або класифікацію згідно з УКТЗЕД - засобами електронного зв'язку з обов'язковою досилкою в твердому вигляді (у разі необхідності).
6. З метою забезпечення взаємодії з ХСзЕЗМО:
6.1. ВМО, СБК та МВ митниці та ХСзЕЗМО, щомісяця до 25 числа, надавати до ВНКТ пропозиції про включення окремих категорій товарів до переліку товарів "групи ризику", що підлягає обов'язковій лабораторній перевірці, за визначеною формою, у форматі MS Excel (додаток 2);
6.2. щомісяця, до 5 числа, надавати до ХСзЕЗМО інформацію про прийняті на підставі довідки експерта рішення про: зміну коду товару згідно з УКТЗЕД (надається ВНКТ у форматі MS Word - за формою визначеною у додатку 3); заведення кримінальні справи або складання протоколів про ПМП (надається СБК та МВ - за довільною письмовою формою);
6.3. щомісяця, до 5 числа, начальнику відділу інформаційної роботи та митної статистики надавати до ХСзЕЗМО та ВНКТ інформацію (номер ВМД, дата оформлення, відправник, одержувач, найменування продукції, кількість, код УКТЗЕД, номер контракту) про митне оформлення у попередньому місяці товарів, що входили до чинного Переліку товарів, що підлягають обов'язковій лабораторній перевірці, визначеного ЦМУЛДЕР (наказ Держмитслужби України від 17.08.04 N 602 "Про проведення обов'язкової лабораторної перевірки товарів");

................
Перейти до повного тексту