1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
22.04.2022 № 80
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до статей 6, 7, 15, 55, 56 Закону України "Про Національний банк України", статей 9, 66, 67 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"", з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії російської федерації проти України та сприяння стабільності банківської системи України Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Підпункт 3 пункту 2-2 постанови Правління Національного банку України від 08 липня 2021 року № 73 "Про особливості здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2021 році" (зі змінами) доповнити словами та цифрами "станом на дати, визначені в підпункті 2 пункту 2-1 цієї постанови".
2. Унести до постанови Правління Національного банку України від 25 лютого 2022 року № 23 "Про деякі питання діяльності банків України та банківських груп" (зі змінами) такі зміни:
1) постанову після пункту 4 доповнити новим пунктом 4-1 такого змісту:
"4-1. Заборони, визначені в підпункті 1 пункту 4 цієї постанови, не поширюються на надання банком забезпечених (покритих) гарантій та акредитивів пов'язаним з банком особам за: імпортними операціями резидентів з купівлі товарів критичного імпорту за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; операціями резидентів та нерезидентів для проведення мобілізаційних та інших заходів (потреб), визначених законами України, що регулюють відносини у сферах забезпечення національної безпеки та оборони; операціями на внутрішньому ринку, обов'язковість надання гарантій/акредитивів за якими передбачена законодавством України.
Забезпечення (покриття) за гарантією/акредитивом має відповідати одночасно таким умовам:
1) розмір грошового забезпечення (покриття) є не менший, ніж розмір наданого банком зобов'язання за гарантією/акредитивом;
2) банк має безперечний контроль та доступ до грошового забезпечення (покриття);
3) банк має право здійснити договірне списання коштів з рахунку, на якому обліковується грошове забезпечення (покриття), у разі невиконання контрагентом зобов'язань перед банком;
4) грошове забезпечення (покриття) розміщене на строк, не менший, ніж строк цих зобов'язань (без права дострокового вилучення) у валюті фінансового зобов'язання або в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 19 квітня 2016 року № 269 (зі змінами)].";
2) постанову після пункту 9-1 доповнити новим пунктом 9-2 такого змісту:
"9-2. Банки протягом періоду дії воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування продовжують включати до розрахунку нормативів достатності капіталу мінімальний розмір операційного ризику, розрахований станом на 01 січня 2021 року на підставі даних річної фінансової звітності за 2020 рік, перевіреної та підтвердженої аудитором.".
3. Затвердити Зміни до Правил роботи банків у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану, затверджених постановою Правління Національного банку України від 25 лютого 2022 року № 23 (зі змінами), що додаються.

................
Перейти до повного тексту