1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
01.04.2021  № 78
Про внесення змін до Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження, затвердженого наказом Генерального прокурора від 4 листопада 2019 року № 266
Відповідно до статті 9 Закону України "Про прокуратуру", розділу II Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" НАКАЗУЮ:
1. Внести до Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження, затвердженого наказом Генерального прокурора від 4 листопада 2019 року № 266 (далі - Порядок), такі зміни:
1.1. Пункт 4 розділу I доповнити новими абзацами такого змісту:
"Основними засадами діяльності кадрової комісії є верховенство права і законність, незалежність прокурорів і невтручання в прокурорську діяльність, колегіальність, відкритість і гласність, неупередженість та об'єктивність, змагальність.
Член кадрової комісії у своїй діяльності є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання".
1.2. Пункт 8 розділу I викласти в такій редакції:
"8. Право на звернення до кадрової комісії з дисциплінарною скаргою про вчинення прокурором дисциплінарного проступку має кожен, кому відомі факти, які можуть бути підставою для відкриття дисциплінарного провадження.
У дисциплінарній скарзі мають бути зазначені:
- прізвище, ім'я, по батькові та посада прокурора, стосовно якого подається дисциплінарна скарга;
- відомості, за якими діяння може бути ідентифіковане як дисциплінарний проступок.
Рекомендований зразок дисциплінарної скарги передбачений у додатку до цього Порядку".
1.3. Пункт 1 розділу II доповнити новим абзацом такого змісту:
"Підставами для відсторонення прокурора від посади у дисциплінарному провадженні є запобігання спробам незаконного впливу на учасників перевірки, намагання безпідставно обмежити доступ до службових документів члена кадрової комісії у випадку, якщо це може позначитися на об'єктивності її проведення, а також якщо порушення має грубий та очевидний характер або призвело (чи може призвести) до негативного суспільного резонансу та завдання шкоди авторитету органів прокуратури".
1.4. Друге речення пункту 2 розділу III викласти в такій редакції:
"У разі неможливості завершення перевірки протягом цього строку він може бути продовжений не більш ніж на п'ятнадцять робочих днів головою кадрової комісії або членом кадрової комісії, який виконує його обов'язки, а також кадровою комісією, якщо таку перевірку проводить голова кадрової комісії або член кадрової комісії, який виконує його обов'язки".
1.5. Перше речення абзацу першого пункту 3 розділу III викласти в такій редакції:
"За результатами перевірки член кадрової комісії готує висновок, який повинен містити інформацію про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора (відсутність чи наявність підстав для звільнення прокурора з адміністративної посади відповідно до пункту 3 частини першої статті 41 Закону України "Про прокуратуру" у випадку розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади) та виклад обставин, якими це підтверджується".
1.6. Розділ III доповнити новим пунктом 8-1 такого змісту:
"8-1. Гласність роботи кадрової комісії забезпечується відкритим обговоренням питань, що належать до її компетенції. Особи, які бажають бути присутніми на засіданні кадрової комісії, допускаються до залу до початку засідання за наявності вільних місць.
Якщо здійснення розгляду у відкритому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, а також для запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя осіб, які беруть участь у розгляді дисциплінарного провадження, може проводитися закрите засідання кадрової комісії.

................
Перейти до повного тексту