1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
України
21.02.2001 N 69к
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 20 від 06.03.2012 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення службового розслідування в органах прокуратури України
1. Цією Інструкцією визначається порядок проведення відділом особового складу управлінням кадрів Генеральної прокуратури України, іншими посадовими особами органів прокуратури України службового розслідування фактів, пов'язаних зі зловживанням службовим становищем, протиправною поведінкою, корупційними діяннями та іншими вчинками, скоєних працівниками прокуратури або за їх участю.
2. Метою службового розслідування є повне, об'єктивне і всебічне з'ясування обставин надзвичайних подій, ганебних вчинків та правопорушень, скоєних за участю працівників органів прокуратури, виявлення причин і умов, що їм сприяли. Воно може бути проведене і на вимогу працівника прокуратури з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.
Службове розслідування повинно сприяти зміцненню законності в діяльності органів прокуратури, дисципліни серед особового складу.
3. Рішення про проведення службового розслідування відділом особового складу приймається Генеральним прокурором України або його заступником - начальником управління кадрів.
Працівникам інших структурних підрозділів Генеральної прокуратури України проведення службових розслідувань можуть доручати заступники Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків.
Прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та прирівняні до них доручають у межах своєї компетенції проведення службових розслідувань щодо підпорядкованих їм прокурорсько-слідчих працівників кадровим підрозділам, а за необхідності залучають й інші структурні підрозділи.
Посадові особи, які призначили службове розслідування, визначають виконавців та термін його проведення. Строк розслідування не може перевищувати двох місяців.
До участі у проведенні службового розслідування не повинні залучатися працівники, якщо є обставини, які можуть викликати їх особисту зацікавленість у його результатах.
4. Відділ особового складу залучається до проведення службового розслідування у випадках:
- правопорушень, вчинених працівниками апарату Генеральної прокуратури України, прокурорами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових регіонів чи їх заступниками;
- дорожньо-транспортних пригод, скоєних прокурорсько-слідчими працівниками на службовому транспорті з тяжкими наслідками;
- застосування працівниками прокуратури вогнепальної зброї, якщо при цьому є поранені чи загиблі;
- корупції, зловживання службовим становищем, скоєння прокурорсько-слідчими працівниками злочинів, інших ганебних вчинків, що не сумісні з їх подальшим перебуванням на роботі в органах прокуратури України.
Службове розслідування може проводитись також на вимогу працівника з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.
За вказівкою Генерального прокурора України відділ особового складу може залучатись до перевірок і з інших питань.
Службові розслідування фактів порушення законності, що не передбачені цим пунктом, проводяться посадовими особами відповідних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України чи підпорядкованих прокуратур, працівниками яких вони допущені.
Проведення службових розслідувань стосовно прокурорсько-слідчих працівників у зв'язку з їх процесуальною діяльністю до компетенції відділу особового складу не входить.
5. Підставами для проведення службового розслідування можуть бути:
- звернення народних депутатів України, посадових осіб органів виконавчої влади, засобів масової інформації;
- повідомлення органів дізнання, слідства, прокуратури, суду;
- заяви, скарги та листи громадян.
За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться.
6. Службове розслідування проводиться з відстороненням працівника від виконання повноважень за посадою або без такого. Рішення про відсторонення працівника від виконання повноважень за посадою приймається Генеральним прокурором України або керівником відповідної прокуратури, в якій працює цей працівник. На час відсторонення від виконання службових обов'язків за прокурорсько-слідчими працівниками зберігається заробітна плата.
7. Керівник, який призначив службове розслідування, контролює хід його проведення і, в разі потреби, дає обов'язкові для виконання доручення.
8. Працівники відділу, інші посадові особи органів прокуратури, які проводять службове розслідування, несуть відповідальність за повноту, всебічність, об'єктивність висновків службового розслідування та нерозголошення інформації, яка стала їм відома у зв'язку з його проведенням.
9. При проведенні службового розслідування повному, об'єктивному і всебічному з'ясуванню підлягають:
- подія порушення (час, місце, спосіб і інші обставини);
- наявність вини працівника у скоєнні порушення, його мета та мотиви;
- обставини, що впливають на ступінь і характер відповідальності порушника;
- характеристика особи, що скоїла порушення (ставлення до виконання службових обов'язків, поведінка до порушення, тощо);
- причини та умови, що сприяли вчиненню порушення;
- характер та розмір нанесених порушенням збитків.
10. Посадова особа, яка проводить службове розслідування, має право:
- отримувати від громадян та співробітників прокуратури письмові пояснення;
- проводити одночасні опитування осіб, у поясненнях яких є суттєві протиріччя, про обставини порушення. Таке опитування проводиться за наявності згоди на це опитуваних осіб, про його проведення складається довідка;

................
Перейти до повного тексту