1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 53 від 09.02.99
м.Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 38 від 28.01.2002 )
Про заходи щодо подальшого розвитку банківського аудиту
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Нацбанку N 288 від 14.06.99 N 613 від 23.12.99 )
Підсумки практичної роботи служби банківського нагляду Національного банку України протягом останніх років свідчать про те, що одним з невикористаних резервів у процесі регулювання діяльності банків є незалежний позавідомчий контроль, або зовнішній аудит, який може бути корисним доповненням до офіційного банківського нагляду.
Згідно із законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про аудиторську діяльність" проведення аудиту є обов'язковим для комерційних банків. Але ці законодавчі акти, а також національні нормативи аудиту не передбачають права Національного банку України, зважаючи на його координуючі та контролюючі функції, суттєво впливати на процедури і процеси проведення аудиту комерційних банків.
Аналіз офіційно наданих до Національного банку України аудиторських висновків комерційних банків за підсумками перевірки фінансово-господарської діяльності у 1997 році свідчить про те, що проведення аудиту в переважної більшості банків обмежується трьома-чотирьма місяцями року, що настає за звітним.
Аудиторські висновки незалежних аудиторських фірм (аудиторів), які отримані Національним банком України, містять інформацію лише про підтвердження достовірності та повноти річного балансу і фінансових звітів комерційних банків.
Відсутність своєчасної повної інформації про фінансовий стан банків не дає змоги оперативно впливати на усунення недоліків та упередження кризових ситуацій в банках.
Як свідчать результати аналізу звітів служб внутрішнього аудиту комерційних банків, у багатьох банків відсутні ті чи інші документи, які регламентують проведення банківських операцій, або функції підрозділу внутрішнього аудиту банку здійснюються формально.
З метою посилення банківського нагляду і вдосконалення роботи служб внутрішнього аудиту комерційних банків, забезпечення покращення системи їх внутрішнього контролю та регулювання надання комерційними банками результатів перевірок аудиторськими фірмами (аудиторами) і на виконання рішення відповідно до протоколу від 11.01.99 N 2 наради у Голови Національного банку України Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Встановити, що комерційні банки подають до Національного банку України аудиторські висновки та аудиторські звіти зовнішніх аудиторів (аудиторських фірм) за наслідками перевірки річного балансу і звіту про прибутки і збитки протягом чотирьох місяців року, що настає за звітним.
У разі проведення комерційним банком аудиторської перевірки за інший проміжок часу висновок разом із звітом аудиторської фірми (аудитора) надається до Національного банку України протягом 10 днів після підписання аудиторського висновку (звіту).
2. Зобов'язати десять найбільших за розміром активів комерційних банків України, а саме:
- АКБ "Промінвестбанк" (м.Київ);
- КБ "Приватбанк" (м.Дніпропетровськ);

................
Перейти до повного тексту